Záhradníctvo

Paradajky Canopus: popis, fotografie, recenzie

Samotný názov odrody rajčiaka môže veľa povedať o myšlienkach, ktoré doň vložili jeho tvorcovia, chovatelia. Canopus je jednou z najväčších a najvýznamnejších hviezd na oblohe, ktorá je na druhom mieste v jasnosti medzi všetkými hviezdami, ktoré sú viditeľné zo Zeme po Siriuse (samozrejme nepočítajú so Slnkom). Tomato Canopus, ktorý podľa jeho charakteristík v opise odrody, zaberá ďaleko od posledného miesta v zdanlivo nekonečnom svete rajčiakov v jeho rozmanitosti.

Tento paradajok je schopný záujem a skúsení poľnohospodári, vďaka svojim ukazovateľom výnosu, a nováčikmi leto obyvatelia z dôvodu jednoduchosti v starostlivosti a odolnosť voči mnohým chorobám a škodcom.

Popis odrody

Odroda paradajok Canopus sa narodila asi pred 20 rokmi vďaka úsiliu vedcov a chovateľov z Ústavu cytológie a genetiky, ktorý je v kompetencii Sibírskej pobočky Ruskej akadémie vied. Vedci výskumného centra tohto ústavu vyvinuli veľa zaujímavých odrôd zeleniny a predovšetkým rajčiakov, ktoré sú obzvlášť odolné voči rozmarom počasia a rôznym prejavom patogénnych organizmov.

Keďže odroda Canopus pochádza zo Sibíri, presnejšie z Novosibirsku, je najvhodnejšia na pestovanie v ťažkých podmienkach sibírskeho leta, ako aj vo všetkých regiónoch s podobnými klimatickými podmienkami. V ostatných regiónoch Ruska sa však rajčiaky Canopus tiež ocitli a radi ju pestujú ako v skleníkových podmienkach, tak aj na obyčajných lôžkach v otvorenom priestore.

Mimochodom, táto odroda paradajok bola zaregistrovaná v Štátnom registri chovných úspechov Ruska už v roku 2000 a bola odporúčaná pre pestovanie v celej krajine v podmienkach otvoreného priestoru.

Semená odrody Canopus sa nachádzajú v predaji buď priamo od výrobcu (SIBNIIRS), alebo v balíkoch osív, ktoré sa nachádzajú hlavne mimo Uralu - "Seeds of Altai", "Ural summer rezident", "Agros", "Plazmové semená".

Rastliny rajčiaka Canopus sú rozhodujúce, pretože majú obmedzený rast. Pri pestovaní vo vonkajších podmienkach nepotrebujú stáčanie ani tvarovanie.

Varovanie! Keď sa pestuje v skleníkoch, paradajka Canopus sa najlepšie formuje v dvoch stonkách - čo môže viesť k dosiahnutiu maximálneho účinku ako vo výťažku, tak aj vo veľkosti rajčiakov a z hľadiska dozrievania.

Podväzok môže byť potrebný, pretože na kríkoch je zviazaný veľký počet paradajok a pod ich hmotnosťou môžu kríky padnúť na zem a dokonca sa zlomiť. Okrem toho podväzok vetví a niekedy aj ovocie často veľmi uľahčuje zber. Ale s veľkým počtom krov v priemyselnej kultivácii je možné robiť bez podväzku. V takomto prípade môžu byť paradajky zbierané priamo zo zeme.

Paradajkové puzdrá Canopus sú pomerne kompaktné a dosahujú výšku len 50-60 cm, preto je možné ich ľahko zasadiť na lôžko najskoršie, pokrývajúc prvé týždne oblúky s akýmkoľvek netkaným materiálom alebo filmom.

Rozmanitosť krovín Canopus má stredné lístie a rozvetvenie. Listy sú tradičné pre tvar paradajok, tmavo zelené.

Jednoduché kvetenstvo tvorí len po 7-8 listoch, neskôr sú položené buď cez jeden alebo dva listy.

Ak hovoríme o zrelosti, odroda Canopus patrí medzi stredoveké paradajky - vegetačné obdobie začínajúce od okamihu vzniku plných výhonkov je približne 115-120 dní.

Pokiaľ ide o výnos, rajčiaky Canopus oprávnene patria medzi šampiónov v oblasti rajčiakov. Niet divu, že táto odroda rýchlo prilákala pozornosť poľnohospodárov a tých, ktorí sa snažia pestovať paradajky predovšetkým na predaj. V priemere je výnos na meter štvorcový 3-3,5 kg rajčiakov komerčnej kvality. Ale s dobrou starostlivosťou, rovnaký počet plodov je možné získať z jedného kefa, a od 5 metrov štvorcových zhromažďujú až 5-6 kg rajčiakov vynikajúcej kvality.

Odlišnosť Canopus sa navyše vyznačuje svojou genetickou imunitou voči vírusu mozaiky tabaku a dobrou odolnosťou proti neskorému hnilobe a rôznym typom bakteriálnych škvŕn. Podľa skúseností a recenzií pestovania sa rôznymi škodcami zo sveta hmyzu tiež obísť.

Je to dôležité! Pôvodcovia zaznamenali odolnosť týchto paradajok na suché podmienky, čo spôsobuje, že ich kultivácia je atraktívna pre južné regióny.

Samozrejme, rozmanitosť rajčiakov sibírskych výberov by mala relatívne ľahko odolávať rôznym druhom prírodných katastrof, čo je celkom pravda pre paradajky Canopus.

Charakteristika paradajok

Tomato Canopus, podľa charakteristík jeho pôvodcu, patrí k pomerne zriedkavému typu - má pomerne dlhé alebo takmer oválne ovocie veľkých rozmerov. Je pravda, že tvar ovocia sa môže v rôznych pestovateľských podmienkach značne líšiť. Prvé alebo najväčšie paradajky na kríkoch majú často tradičnejší plochý tvar. Hladký povrch ovocia sa môže meniť a stáť sa mierne na základňu stonky.

Najčastejšie je priemerná veľkosť ovocia malá, hmotnosť jednej rajčiny sa môže pohybovať od 110 do 180 gramov. Ale s použitím špeciálnych spôsobov kultivácie (tvorba v jednej stonke, neustále prichytenie a samozrejme poskytovanie maximálneho množstva slnečného svetla a dostatku jedla), môžete získať ovocie z týchto paradajok s hmotnosťou až 400 gramov alebo ešte viac.

Farba rajčiakov Canopus v štádiu technickej vyspelosti je zelená s výraznou tmavozelenou škvrnou v oblasti stonky. Plne vyzreté paradajky sa líšia v jasne červenej farbe.

Každá rajčiak má viac ako 4 hniezda osiva, koža je celkom hustá, mäso je elastické, mäsité, s dostatočným obsahom šťavy.

Paradajky Canopus sa vyznačujú dobrými chuťovými vlastnosťami, niekto s nimi poteší, iní ich považujú za bežné a dokonca aj za kyslé. V každom prípade chuť a veľkosť ovocia závisia vo veľkej miere od podmienok a množstva, ako aj od kvality živín.

POZOR! Ale výrobcovia poľnohospodárskych výrobkov plne ocenili dobré zachovanie paradajok tejto odrody a ich vysokú vhodnosť na prepravu na dlhé vzdialenosti.

Na cieľové paradajky Canopus patria univerzálne druhy. Sú dobré pre letné šaláty, robia nádherné výrobky z paradajok ako kečup, adžika, džús. A vďaka pomerne malej veľkosti väčšiny plodov, sú skvelé na nakladanie a nakladanie.

Výhody a nevýhody

Väčšina záhradníkov oceňuje nasledujúce pozitívne vlastnosti:

  • Vysoko výnosné puzdrá.
  • Možno veľké množstvo ovocia.
  • Nenáročná kultivácia, vrátane dobrého ovocia nastaveného v podmienkach nedostatočnej vlhkosti.
  • Odolnosť proti veľkému súboru chorôb a ďalším nepriaznivým faktorom.
  • Prezentácia paradajok, možnosť ich dlhodobého skladovania a prepravy.

Nemožno ignorovať možné nevýhody rajčiakov Canopus:

  • Nie je to najlepšia chuť a aróma rajčiakov - väčšina záhradníkov ich používa hlavne na spracovanie.

Recenzie záhradníkov

Zahradníci nechávajú trochu konfliktné recenzie o Tomato Canopus, čo môže naznačovať buď fakt o preradení, alebo fakt, že kvalitatívne vlastnosti rajčiakov stále silne závisia od podmienok pestovania.

Antonina, 52, Yaroslavl Canopus semená rajčiakov boli odporúčané v obchode. Vyrástol som ich v skleníku - veľa sa mi páčilo. Na každom kuse bolo veľa ovocia. Boli to lahodné, mäsité, voňavé. Sprešila veľa rajčiakovej šťavy na zimu, vyrobila adjika, lecho a iné polotovary. Áno, a tak v salatách boli veľmi dobré. Nasledujúci rok som zozbieral semená, určite rásť z vlastných semien, Valery, 32, Kuibyshev Rastili Canopus paradajok v tom roku - nebol vôbec zapôsobil. Paradajky boli možno veľa, ale vôbec nechcú. Vďaka tomu nechala všetko zachrániť, Victoria, 48 rokov, Magnitogorsk Chcem sa podeliť o svoje dojmy z odrody rajčiakov Canopus. Všetkými opatreniami - veľkou rozmanitosťou! Kroviny s nízkym rastom až do výšky 50 cm vyzerajú skvele na záhrade. Nevyžadujú žiadne špeciálne formácie a švíkanie. Len som odrezal nižšie žltnutie listy, tie, ktoré sa vytvorili pod prvým vaječníkom. Na každej kefe až 30 - 40 rôznych veľkostí rajčiakov, od malých, s hmotnosťou 80-100 gramov, do 250 gramov. Paradajky visia strapce, každý môže tvoriť od 3 do 7 ovocia. Ich chuť je veľmi bohatá, paradajka, sladká s trochou kysnutia. Maso je veľmi husté, takže paradajky sú vhodné pre všetky druhy polotovarov. Áno, a tak aj ich jedlo je celkom možné. Táto odroda som od roku 1998 pestovala a nikdy som nemala plodiny. Pokiaľ ide o ochorenie alebo niektoré škodlivé problémy s ním, tiež nie. Vo všeobecnosti to mám v mojich obľúbeniach Galina, 37 rokov, Izhevsk, v roku 2008 pestoval rajčiaky. Všetky charakteristiky boli veľmi podobné vlastnostiam, ktoré tvrdili výrobcovia, s výnimkou veľkosti ovocia. Mal som ich v zásade s hmotnosťou 80-100 gramov, maximum dosiahlo 150 gramov, ale nič viac. A tak vynikajúce paradajky sú vhodné pre čokoľvek, a čo je najdôležitejšie, naozaj veľa dozrievajú.

záver

Paradajky Canopus sú schopné obsadiť dôstojné miesto v akejkoľvek zbierke, pretože nekompromisnosť a odolnosť voči chorobám sa dobre spájajú s ich vysokým výnosom.

Pozrite si video: Víte, jak je na tom vaše pleť? LUNA fofo to ví. (Január 2020).

Загрузка...