Záhradníctvo

Tomato Bear Kosolapy: recenzie

Jednou z pomerne nových a veľmi produktívnych odrôd je Tomato Bear Kosolapy. Táto paradajka sa vyznačuje veľkou veľkosťou, mäsovou štruktúrou a nádhernou chuťou - za to ruski záhradníci ju milujú. Môžete pestovať odrôd rajčiaka Mishka Kosolapiy takmer vo všetkých regiónoch krajiny. Výťažnosť rajčiakov priamo súvisí s poľnohospodárskou praxou, takže záhradkár bude musieť tvrdo pracovať na pestovaní veľkých paradajok.

Charakteristika a popis odrody rajčiakov Mishka Kosolapy nájdete v tomto článku. Tu sú recenzie tých, ktorí pestovali tieto paradajky na svojich stránkach.

Charakteristická odroda

Paradajka patrí medzi stredne zrieďujúce odrody, takže plody majú čas dozrieť na lôžkach strednej zóny (najmä v moskovskom regióne). V severnejších regiónoch je lepšie pestovať odrodu v skleníkoch.

Kroviny sú vysoké, neurčité typy: horná časť rastlín musí byť pripnutá, aby zastavila rast kroviny. Listy na paradajkách sú malé, tmavozelené. Samotné paradajky rastú pomocou kefiek, z ktorých každá súčasne dozrieva 4-5 ovocie.

Varovanie! Ak poskytnete medveď medveďom dostatočnú a kompetentnú starostlivosť, výťažok z paradajok môže byť viac ako päť kilogramov z každého pavúka.

Paradajky rastú veľké, priemerná hmotnosť ovocia je 600 gramov. Často tam sú paradajky s hmotnosťou asi 900 gramov. Tvar paradajok je zaoblený, niekedy sa podobá srdcu. Maso je veľmi mäsité, rajčiaky majú veľa šťavy a veľmi málo semien. Kôra plodov je tenká, ale zároveň hustá - paradajky medveďa medveďa zriedka praskajú.

Počas obdobia dozrievania rajčiaky tejto odrody dramaticky menia farbu zo zelenej na červenú. Charakteristickým rysom odrody sa považuje za jasne červenú dužinu, k srdcu plodu sa farba mäsa stáva ešte bohatším. Chuť paradajok je veľmi dobrá, sladká a kyslá, ovocie obsahuje veľké množstvo cukrov.

Odroda rajčiaka Teddy Bear má svoje výhody:

 • vysoký výťažok;
 • veľké a veľmi chutné ovocie;
 • možnosť pestovania v skleníku aj na otvorenom poli;
 • vysoká odolnosť voči chorobám charakteristickým pre paradajky.
Je to dôležité! Plody tejto odrody sú dobre znášajú dopravu a dlhodobé skladovanie. A tieto paradajky je možné ľahko vyberať vo forme nezrelých - plody dokonale dosahujú pri izbovej teplote.

Popis odrody bude neúplný, ak nezmieňujete malé chyby týchto rajčiakov:

 • kefka je veľmi náchylná na správnu formáciu - výťažok paradajok silne závisí od kompetentného strhnutia výhonkov;
 • pre dobrú zber, pôda musí byť veľmi výživná;
 • rovnako ako všetky neurčité paradajky, v tvare srdca, Medveďa Koolapogo slabé a dlhé výhonky, takže kríky by mali byť zviazané.

druh

Táto odroda má štyri odrody, ktoré sa líšia vo vonkajšej farbe ovocia. Chuťové vlastnosti viacfarebných paradajok sú takmer rovnaké, ale existujú určité rozdiely:

Medvedík žltý

Vysoké kríky dosahujú 190 cm, plody rastú veľké (asi 800 gramov), majú výrazný tvar srdca. Chuť paradajok je intenzívna, mäso je mäsité a jemné. Paradajky sú odolné voči väčšine plesňových a vírusových infekcií.

Oranžové paradajky

Rovnako silná a vysoká rastlina. Kroviny sa odporúčajú tvoriť v dvoch stonkách, ostatné nevlastné deti sú odstránené. Tvar paradajky je v tvare srdca, hrany sú zreteľne viditeľné na plodoch. Farba paradajok je krásna - bohatá oranžová. Výraznou črtou tejto odrody je silná príchuť "paradajok".

Teddy Bear Pink

Rozlišuje nie príliš vysoké kríky - až do 150 cm. Tvar malinových paradajok je v tvare kvapiek, predĺžený. Hmotnosť ovocia je v priemere 700 gramov, často sa nachádzajú aj väčšie paradajky. Rozmanitosť ružovej farby je veľmi vysoká.

Medvedík červený

Rastú lepšie v uzavretých skleníkoch a skleníkoch ako na zemi. Paradajky rastú veľké, majú tvar srdca, ich chuť je veľmi príjemná, sladká, bez kyseliny.

Je to dôležité! Všetky odrody odrôd možno pestovať v otvorenom teréne av skleníku. V skleníkových podmienkach bude však výťažok z paradajok oveľa vyšší.

Vlastnosti pestovania

Paradajky Mishka Kosolapy sa v zásade pestujú rovnako ako ostatné odrody paradajok. Ak chcete získať slušnú plodinu, musíte poskytnúť kompetentnú starostlivosť o paradajky.

Pestovanie sadeníc

Odroda je lepšie pestovať sadenice. Semená na sadenice sa zvyčajne vysielajú v poslednom desaťročí v marci. Pôda pre sadenice je možné zakúpiť špeciálne a jednoducho môžete zmiešať záhradnú zem s popolom z dreva, rašelinou a superfosfátom.

Semená rajčiaka sú pochované iba 1-2 cm, posypané suchou, preosiatej zeminy a ľahko postriekané vodou. Potom je nádoba s paradajkami pokrytá viečkom alebo plastovým obalom a vyčistená na teplom mieste na klíčenie.

Keď sa pod filmom objavia zelené výhonky, kryt sa odstráni a sadenice sa umiestnia na parapetu alebo na inom jasnom mieste.

Na sadenice paradajok bol silný a zdravý, musí byť pravidelne napojená a poskytnúť dostatočné množstvo svetla. Niekoľko týždňov pred transplantáciou na trvalé miesto, sadenice paradajok sú tvrdé, postupne zvyšuje čas svojho pobytu na ulici.

Varovanie! Potápanie paradajky tejto odrody by malo byť vo fáze dvoch skutočných listov.

Najmenej trojnásobok rajčiakov sa oplodňuje s minerálnymi komplexmi pre sadenice paradajok.

Sadenie paradajok

V sadenice skleníka sa paradajka Mishka Kosolapiy transplantuje vo veku dvoch mesiacov. V tejto dobe by rajčiaky mali mať silný a silný kmeň, rovnako ako 6-7 pravé listy. Zvyčajne sa vysádzanie v skleníku uskutočňuje koncom apríla alebo začiatkom mája.

Schéma výsadby v skleníku je 30x50 cm. Uistite sa, že vopred premýšľate o systéme viazania kríkov. V procese rastu sa stonky každého rajčiaka opatrne zabalia hrubým vláknom.

Na otvorenom teréne sa rajčiaky tejto odrody vysadia začiatkom júna. Vzhľadom k tomu, odroda je vysoká, je potrebné nechať najmenej pol metra medzi radmi, vzdialenosť medzi ďalšími kríkmi v rade by mala byť 40 cm. Na stromčekoch sa zachytia rastúci bod a odtrhnú poškodené alebo slabé listy.

Tip! Skúsení záhradníci odporúčajú vyberať sadenice s 6-7 pravými listami a aspoň jednou kvetinovou kefou.

Ako sa starať o paradajky

Vysoké paradajky s veľkým a chutným ovocím potrebujú jednoduchú, ale pravidelnú starostlivosť:

 1. Kríky musia byť tvorené pasynkovanie a zovretie bočné výhonky a rastové body. Paradajka Mishka Kosolapiy sa zvyčajne pestuje v jednej alebo dvoch stonkách, zvyšok výhonkov je potrebné roztrhnúť.
 2. Rovnako ako všetky paradajky, táto odroda miluje vodu, takže je potrebné rajčiaky často a bohato naplňovať. Najlepšie je to urobiť večer, s použitím iba teplej vody.
 3. Paradajky sa odporúčajú v oboch skleníkoch a na otvorenom poli. na mulčovaniena zníženie odparovania vlhkosti. V prípade vrhu sú vhodné lesné podstielky, slama, piliny, humus alebo kosenie trávy. Môžu sa tiež použiť anorganické krycie materiály, ako je čierny film alebo spájaná spájka.
 4. Keďže veľkoplodá odroda miluje výživnú pôdu, počas celej sezóny je potrebné oplodniť kríky s minerálnymi alebo organickými zložkami. Akékoľvek hnojivo urobí a je lepšie odmietnuť čerstvý hnoj, pretože simuluje rast zelenej hmoty a znižuje výnosy.
 5. Rajčiak Mishka Kosolapiy je odolný voči neskorým plesňam a plesňovým infekciám, ale táto odroda môže byť ovplyvnená hnilobou. Aby sa zabránilo hnitiu kríkov, odporúča sa častejšie uvoľňovať zeminu, odstrániť buriny, odrezať spodné listy rajčiaka, použiť mulčovanie. Podľa potreby sú kríky ošetrené insekticídmi.

Starostlivosť o paradajky Mishka Kosolapiy je pomerne jednoduchá, ale nemôžete ich zanedbávať, pretože to okamžite ovplyvní zber.

recenzia

Alexander Petrovič, 62 rokov, Samara, v minulom roku som sa snažil vyrastať medveď z Kosolapogo na mojom vidieckom dome. Sadenice kúpené na trhu, pripravené. Vysadené na otvorenom pozemku, pretože nemám skleníky. Ihneď po výsadbe sa objavila forma, ale podarilo sa nám to rýchlo zvládnuť a počasie sa zlepšilo - bolo to teplé a slnečné. Hnojil paradajky na celé leto trikrát alebo štyrikrát, používal humus a superfosfát. Bush sa vyvýšil, bolo tam veľa vaječníkov. Ale nie všetky rajčiaky mali čas dozrieť (žijeme v moskovskom regióne). Napriek tomu som zhromaždil celú plodinu a položil ju do komory - tento týždeň sa paradajky začervenali a stali sa veľmi sladkou Z. Alekseeva, Tomsk V mojom prípade, žiadne šťastie: Nechcela som pestovať aj sadenice z kúpených semien tohto rajčiaka. Po prvé, semená neškrtili, potom sa sadenice nevyskytovali vôbec, v dôsledku toho sa objavila forma a postupne zničila všetky paradajky. Takže sme neochutnali lahodné ovocie!

záver

Tomato Mishka Kosolapy má mnoho výhod, z ktorých najdôležitejšie je vysoký výnos, vynikajúca chuť a odolnosť voči chorobám. Napriek tomu veľa záhradníkov zaznamenáva "rozmarnosť" tejto paradajky: kríky potrebujú neustále krokovať, oplodňovať, mulčovať zem, bojovať proti šedej a bielej hnilobe počas vegetačného obdobia.

Trieda sa odporúča na pestovanie v skleníkoch alebo v lôžkach južnej krajiny. Ak chcete vybrať rajčiaka Mishka Kosolapy by mali byť len tí, ktorí môžu venovať veľkú pozornosť výsadbe a poskytovať pravidelnú starostlivosť. Potom bude rajčiaková plodina veľkorysá a poteší každého záhradníka.

Pozrite si video: Apple iPhone X recenzia (August 2020).

Загрузка...