Hospodárstvo

Kurčatá Sussex: fotografie a popis

Sussex - chov ošípaných, považovaný za jedno z najstarších plemien Anglicka. Prvé Sussexes boli prezentované na výstave v roku 1845. Pri vývoji noriem pre kurčatá bola Sussex najprv zabudnutá. Štandard pre kurčatá plemena Sussex bol vyvinutý až v roku 1902 a spočiatku obsahoval iba tri farby: kolumbijský, červený a čiastočne. Posledná z nich bola najstaršia farba kurčiat Sussex. V 20. rokoch dvadsiateho storočia sa objavila žltá, levanduľa a biela. Najnovšia farba bola označená ako strieborná.

Rozmanitosť plemien Sussex bola s najväčšou pravdepodobnosťou ovplyvnená prídavkom krvi indických kurčiat: Brahm a Cochin, rovnako ako anglický strieborno šedý Dorkling.

Združenie farárov hydiny Veľkej Británie dnes ocenilo 8 farebných možností:

 • Columbian;
 • hnedá (hnedá);
 • svetlá (buff);
 • red;
 • levanduľa;
 • strieborná;
 • partselyanovy;
 • bielu.

Americká asociácia uznáva len tri farby: kolumbijský, červený a čiastočne.

Zaujímavé! V Anglicku sú dve kraja s rovnakým názvom: Východný Sussex a Západný Sussex.

História plemena tvrdí, že sussexské kurčatá boli chované v sussexskej krajine, ale je o tom tiché.

Počas druhej svetovej vojny boli Sussexes a Rhode Islands hlavnými plemenami pre výrobu kurčiat v Anglicku. Zároveň bola položená základňa pre rozvoj utilitárnych línií kurčiat sussex. Priemyselné línie chovu kurčiat Sussex boli v milosti a kráse nižšie ako "staré", ale boli produktívnejšie.

S rozvojom priemyselnej výroby kuracích vajec a mäsa, s predsudkom pri získavaní mäsa, plemeno Sussex začalo hybridizovať s cieľom zlepšiť produkciu vajec. Priemyselná kmeň dominantného sussexu d 104 smeru vajíčok.

Plemenné kurčatá Sussex, popis s farebnými farbami

Sussex je plemeno kureniec, ktorého opis, pokiaľ ide o produktivitu, sa môže líšiť v závislosti od toho, či ide o pôvodné plemeno alebo priemyselný hybrid. Tiež existujú názvy typov sussexov, ktoré v skutočnosti neexistujú.

"Kurčatá High Sussex" s vysokým stupňom pravdepodobnosti je skreslenie pôvodného názvu hybridného Hysexu, ktorý nemá s Sussexom nič spoločné. Patrí sem aj "kurčatá High Sussex Brown". Hysex hybrid existuje v dvoch farebných variantoch: biela a hnedá. Ani jeden druh nemá nič spoločné s anglickým Sussexom. Spoločnosť Hisex bola založená v Holandsku spoločnosťou "Evribrid" na základe leggorn a New Hampshire. Zmätok vznikol z pôvodného anglického čítania slova Sussex so správnou výslovnosťou, ktorá vyzerala ako "sussex".

Opis pôvodných nosníc Sussex:

 • celkový dojem: elegantný štíhly vták;
 • hlava je veľká, dlhá, s listovým hrebeňom červenej farby;
 • tvár, moč a náušnice v závislosti od farby môžu mať rôznu farbu;
 • oči sú červené u vtákov s tmavou farbou a oranžovej v ľahkých kurčiat;
 • krk je krátky, vertikálne nastavený;
 • chrbát a bedra sú široké, rovné;
 • horný riadok tvorí písmeno "U";
 • ramená sú široké, krídla sú pevne pritlačené k telu;
 • hrudník predĺžený, hlboký, dobre osvalený;
 • dĺžka koncového média, svieža. Krátke kosti;
 • nohy skôr krátke s nohami bez peria.
Je to dôležité! Bez ohľadu na farbu Sussexu je vždy biela koža a bielo-ružová metatarsia.

Kohútik Sussex hmotnosť 4,1 kg, kurčatá - asi 3,2 kg. Produkcia vajec je 180-200 vajec ročne. Vajcia môžu nosiť až 250 vajec za rok. Vajcia môže byť béžová, biela alebo škvrnitá.

Fotografie a opis farieb kurčiat Sussex

Farby majú rovnakú zámenu ako tie, ktoré sú vysoko susedné. Niektoré farby, v závislosti od jazyka krajiny, môžu mať niekoľko rôznych mien. Najstaršia farba Sussexu má aspoň tri názvy, ktoré označujú to isté.

Farebný kabát

Kurčatá tejto farby sa tiež nazývajú "Sussex Porcelain" alebo "Sussex Parcel". Na hlavnom pozadí tmavohnedého alebo červeného peria u kurčiat sú často roztrúsené biele škvrny. Pri chove je ťažké dosiahnuť vysokokvalitnú farbu, takže hustota bielych škvŕn môže byť odlišná.

Tip! Počet bielych škvŕn sa zvyšuje s každým molt. Dokonalá farba - špička každého peria je maľovaná biela.

Kurčatá sussex porcelánu pri vyliahnutí majú svetlo béžovú farbu s tmavým pruhom na chrbte.

Sussex Colombian.

Biele telo s čiernym perom na krku a chvoste. Každé čierne perie na krku je ohraničené bielym prúžkom. Perové chvostové perie a kohút sú pre kohút čierne, perie, ktoré ich pokrývajú, môžu byť tiež čierne s bielym okrajom. Zadná strana krídla perie na krídle je čierna. Keď sú krídla tesne zatlačené na trup, čierna nie je viditeľná.

Silver.

Takmer negatívna kolumbijská farba, ale chvost je čierny a hrudník s "šedými vlasmi". Dlhé perie na zadnej strane kohúta má tiež svetlé farby - dedičstvo dorklingu.

Kohútik Sussex levanduľa.

V skutočnosti ide o kolumbijskú farbu, na ktorú sa prekrýva účinok génu pre čírenie. Lavender Sussexes má druhé meno - "kráľovský". Farba vytvorená na počesť budúcej korunovácie Edwarda VIII., Ktorá sa nestala. Predpokladalo sa, že farba týchto kurčiat bude mať rovnaké farby ako vlajka Spojeného kráľovstva. Kráľovské sussexské kurčatá zmizli počas druhej svetovej vojny.

V 80. rokoch minulého storočia bola farba najskôr znovu vytvorená na trpaslivej verzii Sussex. Berúc do úvahy, že mutácie vedúce k výskytu levanduľovej farby u kurčiat sú pomerne často, obnovenie "kráľovskej" farby nebolo ťažké. Levanduľový gén pre kurčatá nie je smrteľný, ale je recesívny. Za týchto podmienok je táto farba veľmi jednoduchá. Veľká "kráľovská" verzia vtákov tohto plemena je stále zriedkavá, ale postupne sa ich počet zvyšuje.

Sussex Brown, je hnedý.

Tento variant farby dodáva zmätok v názvoch plemien kurčiat s rovnakými farbami. Ide len o tmavohnedú farbu s miernym tmavnutím na čierne perie na krku a chvoste.

Kolouch.

Farba je podobná kolumbijskej, ale hlavná farba karosérie je svetlá.

Red.

Sussex červená farba z priemyselných hybridov, nie každý odborník bude schopný rozlíšiť. Dokonca aj čierne perie na krku, charakteristické pre svetlé farby, chýba.

Bielu.

Biela Sussex je pravidelné biele farebné kurča. V pozadí je Orlington.

Tip! Trpaslivá verzia tohto plemena má rovnaké farby ako veľké vtáky.

Funkcie plemena

Snežienky nenáročné na podmienky zadržania. Majte pokojný priateľský charakter. Zaujímavé recenzie zahraničných majiteľov kurčiat Sussex:

 • pluses: nezávislé, považujú sa za hlavné, šťastné, priateľské, hovorné;
 • proti: bude vás potešovať, kým nedostane to, čo chce.

Tam je opačný názor: dobré vrstvy, ale hlučný, rozzúrený a chuligán.

Staré Sussexy majú dobré sliepky a sliepky, ale priemyselná línia dominantného 104 Sussex je už zbavená násadového inštinku.

Plemeno kurčiat Dominantné Sussex

Yaytsenoskaya línie kurčiat sussekskoy plemena. Je veľmi populárny v súkromných farmách európskych krajín, pretože je dobre prispôsobený rôznym klimatickým podmienkam. Sussex 104 dominantné kurčatá sa cítia rovnako dobre v hornatých oblastiach Švajčiarska, v lesoch Poľska a v suchom podnebí Talianska.

Perie je podobné kolumbijskej farbe starého kuracieho mäsa. Vyrastá prekrížením linky pomaly sa pohybujúcich Sussex kohútikov s rýchlo-nosnicami rovnakého plemena.

Z tohto dôvodu dominuje sussex linka autosex. Kurčatá dostanú dominantnú alelu K od kurčiat a smažia sa pomaly, kurčatá s recesívnou alelou sa oveľa rýchlejšie.

Produkcia vajec kurencov s dominantným sussexom je trochu horšia ako priemyselné kríženie vajíčok. V 74 týždňoch výroby nesú až 300 vajec. Hmotnosť vajec je 62 g. Hmotnosť vrstiev tejto línie je 1,8 kg.

"Oficiálne" klady a zápory

Medzi výhody tohto plemena patrí jeho nenáročná produktivita, vysoká produktivita mäsa starého typu a vysoká miera produkcie vajec modernej priemyselnej linky. Odolnosť voči chorobám, schopnosť získať autosex kurčatá. Je pravda, že v druhom prípade je potrebné pochopiť genetiku.

Nevýhody sú ich "talkativosť", často vytvárajúce problémy so susedmi. Niektoré kurčatá môžu vykazovať zvýšenú agresivitu voči svojim spolužiakom. Ale je lepšie zbaviť takéto vtáky chovu.

Podmienky zadržania

Pre kurčatá tohto plemena je optimálny obsah podlahy na hlbokom vrhu. Ale to nevylučuje potreby Sussex kurčiat na dlhé prechádzky vo voliére. V južných regiónoch Ruska, coop nemôže byť ohrievaný, tieto kurčatá tolerovať mrazy dobre. Ale v serverových regiónoch je lepšie nevystavovať ich riziku. Navyše, aj keď je kurča v poriadku, produkcia vajec určite klesne, ak je teplota v miestnosti nízka. Najlepšie je dať kurčatám príležitosť vybrať si, či sú v dnešnej slepačke, alebo sa na prechádzku.

prídel

Najlepšie zo všetkých dospelých Sussex kurčiat na kŕmenie priemyselných krmív. Ak je dodávka priemyselných krmiva napnutá, tieto vtáky si stávajú bežné vidiecke potraviny, vrátane zmesi obilia a mokrej kaše.

U malých kurčiat je situácia podobná. Ak existuje, potom je lepšie dať štartovací krmivo. Ak nie je krmivo, môžete kŕmiť varené proso a jemne nakrájané vajcia s prídavkom kvapky rybieho tuku.

Sussex plemenné recenzie

Nadežda Sivtseva, str. Kalitova Zjavne hovorím, plemeno kurencov Sussex na fotografii mi nezapôsobilo. Presnejšie, nerozumiem, aký je rozdiel medzi ním a ostatnými vtákmi podobnej farby. Pokiaľ ide o labky, bol som rýchlo osvietený. Čo sa týka ich produktivity. Je lepšie vziať moderné priemyselné linky, ak chcete získať vajcia. Dokonca aj keď ste si kúpili násadové vajcia, môžete rýchlo oddeliť samcov od kurčiat a najprv predávať alebo vyrábať rastliny na rýchle výkrmy. Mladé sliepky od nás priniesli vajcia v priemere 4 kusy týždenne. Neviem, koľko bude pre sezónu. "Sergey Dovgan, str. Horná rieka Birds je veľmi zábavná. Môžeme si dovoliť, aby sme neproháňali produkty a len držali sliepky pre dušu. Samozrejme, po ceste dostaneme z nich mäso a vajcia. Vo všeobecnosti sme špeciálne hľadali kurčatá s bielymi škvrnami na tmavom pozadí. Ukázalo sa, že v Rusku sú takmer nemožné nájsť. Všetky majú priemyselnú kolumbijskú farbu. Prinesli z Poľska kurčatá. Kurčatá boli drzé a nepríjemné. Postavený pes a kozy. Medzi ostatnými vtákmi sa cítia ako králi. Veľmi priliehajú k malému mužovi, do tej miery, že s ním môžu "sedieť" vo večerných hodinách na lavičke.

záver

Na získanie vaječných výrobkov je výhodné vziať priemyselnú líniu kurčiat Sussex, chovaných v Sergiev Posad. Výstavné línie nie sú tak produktívne, ale zvyčajne majú oveľa lepší tvar a krásne perie. Vzhľadom na to, že výstavné línie sú starým typom plemena orientovaným viac na mäso, môžete získať kurča z "show" kurčiat namiesto vajec.