Záhradníctvo

Hroznový hnus

Medzi stolovými odrodami zaujímajú modré hrozno osobitné miesto. Sýtosťou s vitamínmi a priaznivými látkami je jasná nadradenosť nad bielymi a ružovými bobuľami. Modré plody sú požadované vinármi, rovnako ako milovníci šťavy. Jedným z najpopulárnejších predstaviteľov tejto skupiny je hroznový šalát, popis odrody, fotky, recenzie, ktoré teraz uvažujeme.

Popis odrody

Prehľad popisu odrody hrozna Furor, foto, počínajúc prehľadom všeobecných charakteristík. Pokiaľ ide o dozrievanie plodov, kultúra sa považuje za čoskoro. Hrozno hrozna je pripravené k jedlu do 105 dní po prebudení púčikov na viniči. Zbery padajú v prvých dňoch augusta. Optimálne podmienky pre rast Furory - južných regiónov. Nesprávne upravené hrozno v strednom pruhu, rovnako ako chladnejšie severné oblasti, ale na zimu musieť pokryť viniča.

Kury môžu vydržať teploty až -25oS tým, čo sa považuje za dobrý ukazovateľ stolových odrôd. Furové hrozno je odolné proti hubám a hnilobe. Odroda má vynikajúcu imunitu, ktorá chráni pred najčastejšími chorobami: oidium a plesni.

Varovanie! Na kríkoch odrody Furor sa vytvárajú bisexuálne kvetenstvo. Opeľovanie môže nastať s minimálnym účinkom hmyzu. Pre plodiny rovnakého pohlavia je odroda Furor vynikajúcim opeľovačom.

Vysadené hroznové odrezky dobre korenia, rýchlo rastú. Hrušky rastú. Zrelosť viniča začína skoro. Začiatkom chladného počasia vzniklo plné bush. Na viniči viazali veľké množstvo veľkých zväzkov. Pod hmotnosťou plodiny môže bič padnúť na zem a zlomiť. Môžete uložiť viniča s častým viazaním, ale je lepšie vyložiť ker s včasným prerezávaním a priradením.

Popis ovocia

Vinohradníci milujú odroda Furor kvôli veľkým fialovým plodom s vynikajúcou chuťou. Valcovitý tvar pretiahnutého ovocia rastie dlhý 4 cm a hrúbku až 2,8 cm, veľa hrozna Furor s voľným usporiadaním bobúľ rastie až na 25 cm dlhý.V úplne zrelom ovocí sa fialová farba kože stáva čierna. Hrozno sa vyznačuje mäsitým, vysoko nasýteným buničkovým džúsom. Pri dozrievaní hrozna prejavuje výraznú arómu muškátového orieška.

Odolná kôra chráni šťavnaté mäso Furory pred vosami a iným škodlivým hmyzom, ale keď sa jedí, plody sú sotva viditeľné. Každé ovocie obsahuje od 1 do 3 jamiek. Buničina nahromadí veľké množstvo cukru. V dospelých bobule dosahuje saturácia 23%. Kyselina sa cíti slabo, pretože jej indikátor nepresahuje 7 g / l. Zrelé zhluky Furory sú schopné zostať na viniči dlhší čas, ale je lepšie vyložiť krovinu včas.

Vinohradníci často používajú odrody hrozna Furor na komerčné účely. Klastre počas prepravy a dlhodobého skladovania nestratia svoju prezentáciu a chuť. V domácnosti sa hrozno jednoducho konzumuje a používa sa na zdobenie šalátov. Nadbytočné plodiny sa spracúvajú na víno alebo džús.

O výhodách odrody

V popise hrozna Furor nájdete mnoho pozitívnych vlastností a všetky sú potvrdené recenziami vinárov:

  • Furora sadenice zasadil hrozno rýchlo zakoreniť a dáva silný nárast;
  • zväzky po dlhú dobu zachovávajú obchodovateľný vzhľad na keši, počas skladovania a prepravy;
  • vynikajúca chuť sladkej buničiny zdôrazňuje arómu muškátového ostrova Furore;
  • skoré odrody hrozna sa ľahko množia pomocou odrezkov a štepov;
  • odolná kôra nedovoľuje, aby vosy mohli jesť zrelé ovocie;
  • kefy môžu odolávať teplotám do -25oC;
  • Furore je odolné voči vírusovým a plesňovým ochoreniam.

Výhody tejto odrody potvrdzuje popularita spoločnosti Furore so súkromnými vinármi a majiteľmi veľkých vinohradov.

nedostatky

Vysoké výnosy sú dôstojnosťou a súčasne veľkou nevýhodou odrody Furor. Nadmerné nasýtenie krupice s plodmi vedie k prerušeniu viniča a klastre sa zmenšujú. Počas celej vegetačnej sezóny hrozno vyžaduje stálu starostlivosť: odstráňte slabé prebytočné výhonky, zbavte sa zhrubnutia listov, regulujte množstvo vaječníkov zriedením hrozna.

Medzi nevýhody patrí potreba úkrytu viniča na zimu. Takmer všetky kultivované hrozno bez týchto postupov však nemožno pestovať v chladných oblastiach.

Miesto pristátia

Napriek mrazuvzdornosti sú hroznové hrozny termofilné. Na výsadbu sadeníc vyberte slnečné miesto, uzavreté od severného vetra. Optimálne je pestovať rannú pestrosť hrozna na južnej strane pozemku a zo severu, takže existuje bariéra proti chladu a prievanu.

Je to dôležité! Furov sa môže ustrihnúť aj v tvrdej pôde, ale rast bude pomaly rásť. Hrozno je lepšie ako čierna pôda a organické hnojenie.

Optimálny čas na výsadbu sadeníc - jar. V závislosti od klimatických podmienok - to je marec alebo apríl. V chladných oblastiach je pristátie Furov lepšie odložiť až do májových teplých dní. Na jeseň sa sadenice zhoršujú. Existuje pravdepodobnosť zamrznutia nevykosteného hrozna. Ak sa výber pádu na jeseň, sadenice Furora sa vysadia v slnečný deň pred nástupom mrazu.

Obsahuje výsadbu sadeníc

Hroznové kríčky Furore energické. Tento odtieň sa berie do úvahy pri výpočte vzdialenosti medzi otvormi. Je optimálna na to, aby vydržala rozteč asi 3 m. Výsadba hrozna sa vyskytuje podľa štandardnej schémy:

  • Zásobníky na sadenice sa pripravujú mesiac pred vysadením. Otvory sú vykopané do hĺbky 80 cm. Podobné parametre pre šírku a dĺžku. Veľká veľkosť kvôli potrebe zabezpečiť drenáž a plnenie úrodnou zmesou.
  • Spodok jamy je pokrytý vrstvou jemného kameňa s pieskom na drenáž. Vrchol vylial úrodnú zmes čiernej pôdy s humusom. Komponenty môžete plniť vo vrstvách a hojne ich vyliatať. Mesiac pred vysadením hroznového stromku sa usadzuje pôda s humusom a dážďovky ju vykopnú.
  • Pred výsadbou sadenice v otvore pôdy urobiť kopca. V zeme môžete pridať 1 polievkovú lyžičku. l. minerálne hnojivo. Furové hroznové jačmeň sa položí na kopci, ohýba sa na stranu koreňového systému a pokryje pôdy až do hrúbky 25 cm.

Hrozno sa napája 2-3 vetami teplej vody. Ak sú noci studené, prvé dni po výsadbe sadeníc sa odtrhne, až kým sa nezakopí.

Starostlivosť o hrozno

O hroznoch Furov recenzie sú rôzne, ale s ohľadom na starostlivosť o akékoľvek osobitné sťažnosti. Kultúra si vyžaduje štandardný prístup rovnako ako akékoľvek iné kultúrne rozmanitosti.

zalievanie

Každé hrozno vyžaduje intenzívne zavlažovanie na jeseň a na jar. Furore sa týka skorých odrôd. Aby ste dosiahli optimálny náboj vlhkosti, je potrebné, aby boli krúpy dvakrát na jeseň pred mrazom a na začiatku júna.

Je to dôležité! V regiónoch so suchým podnebím sa zvyšuje množstvo zavlažovania.

S príchodom kvetenstva sa zastaví zavlažovanie. Nadbytočná vlhkosť neprinesie výhody a púčiky sa začnú rozpadávať. Pokračujte v napájaní počas rastu a dozrievania kefiek. Množstvo vlhkosti je kontrolované. Silná nasýtenosť hrozí praskanie vodnatých bobúľ.

Najlepšie obväz

Pre zvýšenie produktivity a najlepší vývoj púšte je Furor napájaný minerálnymi hnojivami. Jednosložkové prípravky sú vhodné, ale je lepšie uprednostňovať zložité kompozície: Kemira, Florovit, Mortar a ďalšie.

Okrem minerálnych doplnkov je hrozno potrebné organické. Raz za rok sa okolo kmeňa vykopá 50-cm hlboký výkop. Jeden a pol kvapôčok kompostu alebo humus zaspáva na dne a zaspáva s pôdou na vrchu. Organické látky spolu s dažďom alebo závlahovou vodou pomaly prúdia do koreňov hrozna.

Dobré kŕmenie je trus vtákov. Roztok sa pripravuje vopred. Jedna časť vrhu sa zriedi štyrmi časťami vody. Po infúzii sa znova zriedi vodou, pričom sa udržuje pomer 1:10. Hotový roztok sa naleje pod puzdro v množstve 0,5 l.

Prerezávanie a uvoľňovanie pôdy

Optimálny čas na prerezávanie je na jeseň. Hrozno zastaví tok šťavy a proces je bezbolestný pre Bush. Vinič vyrezaný pre 6-8 očí. Odstráňte všetky staré a suché riasy. Na Bush zvyčajne ponechajte až 40 púčikov.

Po každej zavlažovaní sa pôda uvoľní tak, aby vrstva netvorila film, ktorý blokuje prístup kyslíka k koreňom. Okrem toho môže byť potreba buriny, ak buriny intenzívne rastú okolo buriny.

Prevencia chorôb

Stolová hroznová odroda Furor je odolná voči chorobám, ale je nevyhnutné vykonávať preventívny postrek. Fungicídy chránia kultúru pred oidium a plesňou, keď dôjde k epidémii. Z populárnych liekov používajúcich koloidnú síru, zmes Bordeaux, Kuprozam. Preventívny roztok postrieľal celý kríž 6 až 8 krát za sezónu.

Na ochranu plodín od vtákov pomôžu napnutým sieťam. Osi so šupkou sa nedokážu vyrovnať, ale keď krakovanie plodov môže jesť celú plodinu. Domáce pasce z zavesených plastových fliaš pomôžu zbaviť sa škodlivého hmyzu. Vo vnútri pascí naliať sladkú kvapalinu s prídavkom prostriedku škodcov.

Vo videu recenzie hrozna Furor:

recenzia

Pomôžte lepšie sa dozvedieť o popise odrody Furore fotografie, videá, recenzie ponechané na fórach pestovateľov.

Jevgenijna Po obdržaní prvej úrody som pochopil, prečo bola odroda pomenovaná Furor. Obrovské kefy s veľkými chutnými bobuľami si obľúbili celú rodinu. Považujem svoju chybu za chamtivosť. Bolo potrebné regulovať počet klastrov a ja som silne zaťažil Bush. Druhý rok bol menej plodný, ale potom urobil všetko podľa pravidiel. Vinič sa dostal k rastu a dobre padol na jeseň. Očakávam, čo bude zber pre tretí ročník. Anna Vladimirovna Naše zimy sú teplé, takže hrozno nikdy nie je prístavom. Furore porodí dobre. Striekam len zmes Bordeaux. Záťažové puzdro neustále reguluje odstránenie nepotrebných zhlukov. Bobule sú lahodné a od zrelých plodov získajte dobré víno.