Záhradníctvo

Pepper Love

Rodina sladkej papriky sa neustále rozširuje o nové odrody so zlepšenými vlastnosťami. Vo skleníkoch je už pestovaná všade. V roku 2011 bol Lyubov Lyubov Lyubov holandskou chovateľskou spoločnosťou Syngenta zaradený do štátneho registra. Hybrida vyniká svojou pôsobivou veľkosťou, hrúbkou steny a odolnosťou voči stresovým podmienkam. Sladká paprika vyžaduje zvýšenú pozornosť. Ale práca je odmenená krásnymi a chutnými plodmi.

vlastnosť

Pepper Love - stredne skoro, dozrieva v 70-80. Deň od transplantácie. V technickej zrelosti sa ovocie konzumuje už v 58-63 dňoch. Láska patrí k typu papriky kapiya. Názov pochádza z bulharského jazyka, pretože na úrodných poliach tejto krajiny rastú a produkujú mnoho rôznych odrôd horúcich a sladkých paprikov.

Plody typu capia sa vyznačujú veľkými podlhovastými a takmer plochými luskami. Ich dĺžka je porovnateľná s dlaňou. V nevhodných podmienkach sú struky mierne kratšie, ale na úrodných pôdach, s dostatočným napájaním a teplom, rastú tak. Ovplyvňujú silné steny zeleniny - až 7 - 8 mm. Farba nezrelého korenia je tmavozelená a dozrievanie sa stáva jasne červenou farbou.

Paprika z korenia je vďaka svojej kvalite produktu obľúbená u stredných a veľkých výrobcov poľnohospodárskych výrobkov. S radosťou rastie v domácnostiach alebo v predmestských oblastiach. Kôra ovocia ako kapia je hustá, takže všetky odrody a hybridy môžu byť dlho skladované bez zmien v štruktúre buničiny a sú dobre tolerované pri dlhodobej doprave.

Letní obyvatelia deklarujú dobrú smršťnosť korenia Love. Pri zbere posledného ovocia v štádiu technickej zrelosti - zelenej, struky v studených podmienkach si zachovali svoj vzhľad a hustú štruktúru buničiny, postupne získavajúc červený odtieň, až do decembra.

Plody ako capia sa vo veľkej miere používajú v spracovateľskom priemysle kvôli dostatočnej hmotnosti buničiny. V každodennej spotrebe sa čerstvé šaláty pripravujú z čiapky, plnené, pripravené na rôzne zimné prípravky. Plody tejto odrody korenia, vrátane hybridy lásky, sú ideálne na pečenie na grile alebo v rúre. Papričky Kapiya sú často zmrazené. Zelenina v zmrazení perfektne zachováva charakteristickú charakteristickú arómu a niektoré užitočné látky.

Varovanie! Sladká paprika - sklad vitamínu C, ako čokoláda, aktivuje uvoľňovanie hormonálneho endorfínu do krvi. Tieto zlúčeniny môžu zlepšiť náladu. Ale korenie má menej kalórií ako cukrársky pochúťok.

Popis zariadenia

Kompaktné hybridné krúžky Láska rastie v priaznivých podmienkach až do 70-80 cm, priemerná výška je 50-60 cm. Rastlina so silným kmeňom, priemernej hrúbky, husto listnatá, prakticky ukrýva obrovské lusky pod listami. Listy sú veľké, nasýtené tmavozelené farby. Na jednom kríku rastie až 10-15 hrubé mäsité ovocie. V technickej vyspelosti sú tmavozelené farby, v biologickej farbe sa stávajú nasýtené červenou farbou.

Závesné plody papriky Láska predĺžená, kužeľovitá, s hustými vyživujúcimi stenami až do 7-8 mm, obsahuje dve alebo tri komory so semenami. Priemerná dĺžka strukov je 12 cm, šírka pri stonke je 6 cm, pri dodržaní požiadaviek na kultiváciu sa ovocie rozrastá na 18 až 20 cm, koža strukov je hustá s voskovým povlakom. Mäso je jemné, voňavé, vysoko kvalitné.

Plody Hybridnej lásky priemerne vážia 110-150 g, za dobrých podmienok hmotnosť prvých strukov dosahuje 220-230 g a zvyšok plodov - až do 200 g. Výrobcovia deklarujú 2 kg produkcie vitamínov za sezónu z jedného kefa.

Je to dôležité! Peprové semená Láska sa nemôže zbierať na ďalšie kultivovanie. Krov vyrastý zo zhromaždených semien hybridu nebude opakovať vlastnosti, ktoré sa odvolali na pôvodnú rastlinu.

výhody

Rôzne odrody a hybridy korenia, tieto zeleniny južného pôvodu s vysokým obsahom živín vyžadujú špeciálne podmienky na pestovanie. Najdôležitejšie sú teplo a vysoká úroveň živín v pôde. Vyplnením týchto požiadaviek získajú záhradkári skvelú úrodu. Hybridná láska živo preukazuje svoje výhody:

 • Veľké ovocie a vysoký výnos;
 • Vynikajúce chuťové vlastnosti;
 • Nepredvídateľnosť voči pestovateľským podmienkam;
 • Vytrvalosť voči stresovým situáciám;
 • Odolnosť voči vírusu mozaiky tabaku;
 • Dobrú udržiavanie kvality a vhodnosť pre prepravu na dlhé vzdialenosti;
 • Vysoké komerčné charakteristiky;
 • Možnosť kultivácie na otvorenom teréne v teplých oblastiach av skleníkoch v chladnejšom podnebí.

Pestovanie sadeníc

Pepper Love rozmnožuje zasiatím cez sadenice. Semiačka osijte vo februári alebo na začiatku marca. Proces musí byť starostlivo pripravený, skladovaný s pôdou, semenami a kontajnermi. Existujú dva názory na pestovanie sadeníc korenia. Niektorí záhradníci tvrdia, že klíčky potrebujú potápať sa. Iní hovoria o nebezpečenstvách takejto metódy pre rastlinu. Každý sa rozhodne pre seba a vyberá si jeden alebo jeden kontajner, kde sije semená pre neskoršie prianie. Alebo získava špeciálne kazety v obchode, kde korenie roste pred transplantáciou na trvalé miesto.

Tip! Rašelinové tablety s priemerom 35 mm budú slúžiť ako dobrý substrát na siatie semien korenia Love.

Príprava a očkovanie pôdy

Pre sadenice hybridnej lásky pripravujú ľahkú živnú pôdu. Optimálna kompozícia sa odporúča: 25% záhradnej pôdy, 35% humusu alebo rašeliny, 40% piesku. Skúsení záhradníci pridávajú 200-250 g dreveného popola a dobrého potašového hnojiva do každej kôry zeminy.

Láska semien papriky ísť na predaj už spracované a úplne pripravené na pristátie. Sú starostlivo umiestnené v predem navlhčenom podklade v drážkach alebo v strede kazety do hĺbky 1,5-2 cm a posypané pôdou. Nádrže sú na teplom mieste až do klíčenia. Na klíčenie semien papriky je potrebné udržiavať teplotu nie nižšiu ako 25 stupňov. O týždeň neskôr sa hybridné výhonky zobrazia spolu.

Starostlivosť o klíčky

Nasledujúce 7-8 dní mladé sadenice lúpanej lásky sa uchovávajú na chladnom mieste, kde teplota nepresahuje 18 stupňov. Klíčky v takýchto podmienkach budú silnejšie, ale potrebujú ďalšie osvetlenie - až 14 hodín jasného svetla denne.

 • Silné sadenice sa prenesú do teplej miestnosti na deň - až do 25-28 stupňov. V noci je ideálne znížiť teplotu o 10 stupňov oproti dne;
 • Napojená teplou vodou raz za týždeň;
 • Pepper sa kŕmi komplexnými minerálnymi hnojivami v súlade s pokynmi.
Varovanie! Je potrebné zabezpečiť, aby pôda v nádrži so sadenicami korenia neprepichovala.

Vysádzanie sadeníc na záhrade

Sadenice korenia Láska vysadená na záhrade alebo v skleníku vo veku 45-60 dní. Dva týždne pred transplantáciou sa kontajnery s rastlinami ochladia a najprv sa na čerstvý vzduch dostávajú niekoľko hodín. Potom sa čas strávený v prírodných podmienkach postupne zvyšuje. Počas tohto obdobia sa sadenice korenia striekajú modrým vitriolom, aby sa zabránilo hubovým chorobám.

 • Keď sa pôda zahreje až na 10-12 stupňov, koncom mája alebo začiatkom júna sa hybridné sadenice vysadia na trvalom mieste;
 • Love Peppers by sa nemali vysádzať na pozemku, kde boli pestované paradajky, papriky, zemiaky alebo baklažány v predchádzajúcom roku;
 • Hybridné sadenice sa umiestnia podľa schémy 70 x 40, kde vzdialenosť medzi sadenicami v rade je 40 cm. Toto je optimálne vhodné pre pomerne silný keš na korenie Love.

Funkcia starostlivosti o hybrid

Pestovanie korenia Láska má svoje vlastné špecifiká.

 • Vysadené rastliny sa hojne pľudujú niekoľko dní, kým sa nezakrúbia;
 • Potom sa zavlažovanie vykonáva raz týždenne;
 • Keď hybridná láska kvitne a nesie ovocie, musíte vodiť 2-3 krát týždenne, aby ste nevytvárali stres vysušením pôdy;
 • Pôdu jemne uvoľnite, pretože koreňový systém korenia je umiestnený blízko povrchu pôdy;
 • Vykonajte vrchný obväz s hnojivami pripravenými na korenie.

Krehká hybridná láska vyrastie a potom tvorí kvet a tvorí nevlastný dieťa. Vetvy rastú, vytvárajú listy a potom kvitnú a ich nevlastné deti. Je dôležité vybrať prvú kvetinu, aby rastlina nedala svoju silu prvému ovocia, ale sa ďalej rozvíja a tvorí viac vaječníkov.

 • Odstránenie prvých kvetov na hybridných rastlinách Láska, stimuluje tvorbu silného Bush, ktorý vytvorí veľa bohov,
 • Ovarie sa formujú pravidelne a hybrid sa plne uvedomuje. Tento ker je schopný dať 10-15 veľkých, šťavnatých plodov;
 • Je dôležité vybrať prvé ovocie z kríkov v štádiu technickej vyspelosti. Rastlina sa vyhýba stresu z ovocnej záťaže a vytvára jednotné ovocie.

Vysoký výnos korenia je možný len s dôsledným dodržiavaním požiadaviek agrotechnológie.

recenzia

Alexey, 37 rokov, Krasnodar Territory Dlhé roky som sa zaoberal pestovaním papriky. Semená tohto hybridného kúpil v minulom roku. Úroda prekonala očakávania. Veľké pretiahnuté ovocie s hustou vrstvou buničiny dychtivo kúpil. Skúsim aj iné odrody tohto typu Nina Andreevna, 54 rokov, región Volgograd a len minulý rok som sa pokúsil kultivovať odrodu lásky. Pôsobivé ovocie a rastliny sú dosť veľké. Hybrida je navrhnutá tak, aby odolala slušnej váhe strukov, Nelya Valentinovna, 49 rokov, Saratov, láska v skleníku zasadila hybrid. Bol predovšetkým všetci ostatní, ale aj prežil úrodu. Cared, ako ostatní, kŕmil 4 krát. Budem zasadiť tento rok. Semená sú stále v balení.

Pozrite si video: Allie X - Paper Love (November 2022).

Загрузка...