Záhradníctvo

Zucchini cuketa Squash

Podľa záhradníkov, cuketa môže byť nazvaná najviac ocenenia zeleniny. S minimálnou starostlivosťou poskytujú rastliny vynikajúci výnos chutného ovocia. Zucchini squash patrí do skupiny cukety. Tento druh cukety je charakterizovaný dobrou trvanlivosťou. Zucchini majú zelenú farbu s rôznymi odtieňmi, než je vonkajšie prudko odlišné od bieleho squashu.


Problémy s pestovaním cukrovej cukety "Tsukesha" sa takmer nikdy nedarí a návrat kultúry je veľmi vysoký. Rozmanitosť cukety rastie vo všetkých oblastiach Ruska - na juhu a na severe, na Sibíri a Uraloch, na Ďalekom východe av strednom pruhu.

Použitie a opis

Zucchini squash priťahuje pozornosť záhradníkov pre svoje výživové vlastnosti a všestrannosť použitia. Predovšetkým je cenený svojim nízkym obsahom kalórií a zložením živín. 100 g buničiny z cuketu Tsukesh obsahuje 23 kcal, čo umožňuje používať Tsukesh v diéte. Plody sú bohaté na zdravé kyseliny - folikálne, nikotínové, jablčné a obsahujú celý rad vitamínov.

Okrem toho v odrode cukornarky Tsukesh sú pre telo dôležité stopové prvky:

 • zinok;
 • molybdén;
 • lítium;
 • horčík;
 • vápnik;
 • draslíka a ďalších priaznivých zložiek.

Ďalším dôvodom pre popularitu odrody "Tsukesha" - všestrannosť vo varení. Recepty jedál sú toľko, že niekedy nie je možné urobiť lepšiu voľbu. "Tsukesha" má príjemnú chuť, takže konzervované potraviny sa stávajú bohatšími, ak pridáte cukety do prípravku.

Pre záhradkárov je dôležité poznať hlavné charakteristiky cukety Tsukesha a ako dobre zodpovedá výsledok opisu odrody.

Po prvé, treba povedať o parametroch zariadenia. "Tsukesha" je bush squash bez biče, rastie kompaktne a nezabezpečuje veľa priestoru. Preto aj v malých oblastiach, môžete bez poškodenia iných plodín uvoľniť priestor pre 3-4 Tsukeshi kríky. A to znamená, že tam bude dosť ovocia nielen na leto, ale aj na zimu.

Je to dôležité! Plody odrody sú uložené dlho, takmer až do nového roka.

Ale sú tam nuansy.

Na konci obdobia skladovania:

 • cukety stúpajú;
 • vo vnútri plodu vzniká prázdnota;
 • ťažko odlúpnuť.

Záhradkári tvrdia, že cuketa z cukríkov cukrovej trstiny zachováva svoje vlastnosti dobre 2-3 mesiace po zbere.

Ovocie trvá dlho, až do mrazu. Funkciou odrody je potreba pravidelne zbierať ovocie. V tomto prípade sú nové veľmi rýchlo. Ak nechcete, aby cukety z Tsukeshy rástli na obrovskú veľkosť, počet nových vaječníkov sa výrazne zvýši.

Produkčné odrody "Tsukesha" vysoké. Od 1 štvorca. m výsadbu oblasti pre opis odrody, môžete zbierať 8 až 12 kg cuketa "Tsukesha". A skutočný výsledok závisí od rastúcich podmienok a kvality starostlivosti o rastliny. Podľa recenzií starostlivé dodržiavanie jednoduchých požiadaviek agrotechnológie zvyšuje výnos z cukety Tsukesh niekoľkokrát (viď foto).

Plody cukety "Tsukesha" počas vegetačného obdobia menia farbu. Mladí sú maľovaní v tmavozelenej farbe a potom pokrytými zelenými škvrnami. V štádiu zrelosti sa stávajú žlté, niektoré majú oranžový odtieň. Veľkosť jednej cukety "Tsukesha" sa pohybuje od 30 do 40 cm, hmotnosť veľkých vzoriek dosahuje 900 g. Koža na cukety je jemná, mäso je chutné a šťavnaté. Zelentsy vo veľkosti do 20 cm ešte nemajú vo vnútri vytvorených semien, keď sú vyrezané z jadra, nie sú vyčistené.

Ovarie sú vytvorené pod zásuvkou, takže kríky sú veľmi kompaktné.

Listy sú veľké. Listy z cukety Tsukesh na tmavozeleném pozadí sú biele škvrny (viď foto).

Toto nie je prejav choroby a odroda.

Kvety sú tiež veľké a jasné.

Na jednej rastline je žena a muž.
Zrelosť cukety je skoro. Prvé plody sú pripravené k jedlu v priebehu 45-50 dní po vzniku klíčkov. Čím častejšie sa zbiera z cukety, tým viac nových vaječníkov tvorí keš.

Squashes "Tsukesha" perfektne znášajú dopravu, o čom svedčia aj recenzie letných obyvateľov a poľnohospodárov.

Jasnejšie na videu:

Optimálna teplota, pri ktorej sa Squash dobre rozvíja, je + 25 ° C. Preto pestovatelia zeleniny pokrývajú plodiny fóliovými alebo plastovými fľaškami na vytvorenie vhodných podmienok.

Pestovanie sadeníc

Sladké cukety z cukrovej trstiny sa ľahko rastú.

Sady rastlín dobre rastú v kúpnej zemi na sadenice zeleniny alebo v zmesi rašeliny a humusu. Na pestovanie kontajnerov vezmite plastové poháre alebo nádoby. Dbajte na to, aby ste vytvorili drenážne otvory.

Naplňte nádoby pôdou, ktorá je potom navlhčená. Kopať semená "Tsukeshi" 2 cm a zakryť nádobu filmom. Malé poháre sú umiestnené vo veľkej krabici tak, aby sa sadenice cukety mohli ľahko prenášať. Podmienky pre dobrý vývoj sadeníc cukety cuketa "Tsukesha":

 • teplota 18 ° C - 24 ° С;
 • vlhkosť 70%;
 • zalievanie - raz za týždeň;
 • zníženie teploty na 20 ° C, keď sa objaví prvý list;
 • kŕmením 2-3 krát počas kultivácie.

O kŕmení sadenice potrebujú povedať viac. Podľa opisu odrody a prehľadov záhradníkov by mal byť plán na kŕmenie stromčekov cukríkov z cukríkov nasledovný:

 1. Jeden týždeň po klíčení semien.
 2. 10 dní po prvom podaní.

Vhodné lieky "Bud" (2 g), "Effecton" (1 lyžička) alebo nitrofoska. Na jednej rastline dosť 0,5 - 1 šálky roztoku. V štyroch listových fázach sa vysádzajú sadenice cukety cukrovej v zemi.

Starostlivosť o dospelé rastliny

Starostlivosť o cukety "Tsukesha" pozostáva z tradičných položiek na zeleninu. Ale je tu malá vlastnosť. Rastlina má veľké listy, pod ktorými je vždy chladný, vlhký a tmavý. Z tohto dôvodu sa vaječník niekedy hnilí.

Zucchini potrebuje kompetentnú starostlivosť:

 1. Zalievanie. Vodná kultúra veľmi absorbuje. Rozmanitosť "Tsukesha" spájajúca veľké množstvo ovocia, keš rastie s hromadnou zelenou hmotou. Aby ste zabránili poškodeniu, pokryte pôdu pod krídlom so suchou trávou alebo slamou. Mladé zelené sa nedotknú zeme a zostanú neporušené. Voda len v koreňoch a podľa potreby. Zavlažovanie listov je povolené počas suchých období. Jedna rastlina potrebuje 10 litrov vody. Snažte sa naliať studenú vodu na cukráre Tsukesha.
 2. Riedenie listov. Dôležitá udalosť v pestovaní cukety "Tsukesha". Listy, ktoré spadajú na zem, vystrihnuté nožnicami. Je dovolené odstrániť 2-3 listy v jednej orezávaní. Preto sa postup opakuje pravidelne. Táto technika nielen zlepšuje osvetlenie a vetranie kríkov, ale umožňuje aj včelám ľahšie nájsť kvety.
 3. Podkarmlivaniya. Keď sa pestuje na hromadách kompostu alebo na pôde, ktorá je vopred dobre oplodnená, nie je potrebné kŕmiť odrody cukrovej odrody odrody Tsukesha. Ak je pôda nedostatočná alebo nie je vyrobené hnojivo, potom sú kríky kŕmené organickou hmotou. Plody "Tsukeshi" rastú rýchlo, takže je lepšie nepoužívať chemikálie. V opačnom prípade budete musieť vziať ich na jedlo. Podľa recenzií záhradníkov, pre infúziu bylín "Tsukesha" najlepšie hodí infúzie bylín, pripravený ako na fotografii.

  Trvať na sekanú zeleninu po dobu 1-2 týždňov, potom pridajte 2 litre infúzie do záhradnej zalievacej nádoby s vodou a nalejte cukety cez to. Ďalšou "obľúbenou" cuketou znamená - infúzia vtáčích trusov alebo vlečka. Nezabudnite skombinovať akékoľvek horné obväzy so zavlažovaním a na konci postupu umyte listy čistou vodou. Prvýkrát sa rastliny kŕmia vo fáze 4 listov, potom v čase kvitnutia. Nasledujúce doplnky sa vykonávajú každé 2 týždne.
 4. Zber plodov. Pravidelne sa vedie, aby sa neustále vytvárali nové vaječníky. Tieto cukety, ktoré sa plánujú skladovať, sa z hrebeňov neodstránia pred vytvorením hustej kôry.

Medzi škodcami pre cukety Tsukesh, nebezpečenstvo je slimáky, pavučiny a zárodku. Pri detekcii parazitov sa používa popol z dreva, infúzia cibuľových šupiek, cesnaku alebo chemikálií (Spark, Karbofos, Intavir).

Kukurica môže byť ovplyvnená múčnatkou. Aby ste predišli problémom, musíte dôsledne dodržiavať požiadavky poľnohospodárskeho inžinierstva:

 • pozorovať striedanie plodín;
 • zabezpečiť vetranie a optimálne osvetlenie;
 • zabrániť pretečeniu;
 • pravidelne kontrolujte kríky.

V takomto prípade bude zubatina "Tsukesha" na stránke presne zodpovedať fotografii a popisu.

recenzia

Alina, región Belgorod. Kabachki milujú biele ovocie. Ale akonáhle dostal nejaký druh cukety "Tsukesha". Teraz som si istý, že rastl niekoľko kríkov. Odroda je veľmi produktívna a ľahko sa udržiava. A čo je najdôležitejšie, dlho uložené. Preto, v zime, môžeme vyrobiť naše obľúbené jesť a squash fritters Svetlana, Voronezh.I rastú Tsukesha sadenice a priame výsev v krajine. V prvej variante získam veľmi skorú zber, v druhej - kvalitné ovocie na skladovanie. Odroda nie je chorá, ak oplodíte pôdu pred sejbou, postačí sa kŕmiť dvakrát ročne. I vodná infúzia výkrmov vtákov. Zozbierajte seba a svojich susedov.

Pozrite si video: Zucchini - Cuketa (Smieť 2020).

Загрузка...