Záhradníctvo

Oprava maliny Himbo Top

Opravy maliny Himbo Top chované vo Švajčiarsku, používané na priemyselné pestovanie bobúľ av súkromných farmách. Plody majú vysoké vonkajšie vlastnosti a chuť. Trieda bude vhodná na pestovanie v priemere pása, keď pristátie v chladných oblastiach potrebuje úkryt pre zimu.

Charakteristická odroda

Popis triedy maliny Himbo Top:

 • energická rastlina;
 • výška maliny do 2 m;
 • silné šírenie výhonkov;
 • prítomnosť malých chrbtov;
 • dĺžka ovocných ramien do 80 cm;
 • v prvom roku je počet výhonkov nahradenia 6-8, neskôr - až 10;
 • trvanie plodnosti je približne 6-8 týždňov.

Funkcia bobule Himbo Top:

 • jasne červená farba, nie je k dispozícii po dozretí;
 • správny predĺžený tvar;
 • veľká veľkosť;
 • hmotnosť do 10 g;
 • dobrá chuť s ľahkou kyslou.

Ovocná odroda začína koncom júla alebo začiatkom augusta. Produktivita zo zariadenia - do 3 kg. Bobule sa nezmršťujú až do konca plodu.

Odporúča sa zhromaždiť zrelé ovocie v období až 3 dní, aby sa zabránilo ich rozptýleniu. Pri dlhších dažďoch má malina vodnú chuť.

Podľa popisu sú Raspberry Khimbo Top bobule univerzálne použiteľné, konzumujú sa čerstvé, mrazené alebo spracované. Trvanlivosť zozbieraných malín je obmedzená.

Výsadba malín

Výťažok a chuť úrody závisí od správnej voľby miesta pre maliny. Maliny sú vysadené v osvetlenom priestore s úrodnou pôdou. Na výsadbu si vyberte zdravé sadenice.

Príprava miesta

Maliny preferujú hlinité pôdy bohaté na živiny. Dolomit alebo vápenec sa pridáva do kyslej pôdy pred výsadbou. Malinnik nie je zlomený na strmých svahoch av nížinách, kde sa hromadí vlhkosť. Najlepšie je vybrať miesto na kopci alebo s miernym skreslením.

Miesto by nemalo byť vystavené vetru. Oprava maliny poskytuje vysoký výnos s dobrým prirodzeným svetlom. Umožniť pestovať kultúru v penumbre. Pri absencii slnečného svetla sa výťažnosť rastlín stráca, plody nadobúdajú kyslá chuť.

Tip! Pred pestovaním malín sa odporúča pestovať miesto so siderátmi: lupín, horčica, raž. 45 dní pred výsadbou je hlavná plodina rastliny pochovaná v zemi.

Maliny nie sú vysadené po paradajkach, zemiakoch a paprikách. Kultúry majú životaschopné choroby, s kontinuálnou kultiváciou, pôda je vyčerpaná. Malovanie re-pristátie je možné v 5-7 rokoch.

Pracovný poriadok

Na výsadbu vezmite zdravé sadenice maliny Himbo Top s vyvinutým koreňovým systémom. Výška rastliny je až 25 cm, priemer výhonkov je približne 5 cm. Pri sebaobrázkach sa používajú bočné výhonky, ktoré musia byť oddelené od materského kríža a zakorenené.

Maliny sú vysadené na jar alebo na jeseň. Postupnosť akcií nezávisí od sezóny. Posteľ pre rastliny sa pripravuje vopred vykopaním zeme a pridaním 2 kôstkov humusu na 1 metr štvorcový. m.

Postup vysádzania malín:

 1. Vykopnite jamy o rozmeroch 40x40 cm do hĺbky 50 cm. Medzi nimi nechajte 70 cm.
 2. Semenáčku umiestnite na deň do roztoku rastového stimulátora.
 3. Nalejte úrodnú pôdu do pristávacej jamy a vytvorte kopci.
 4. Umiestnite sadenice maliny na kopci, pokryte korene zeminou. Nechytávajte koreňový krk.
 5. Kondenzujte pôdu a vodu hojne rastú.

Po výsadbe starostlivosť o Himbo Top odrody pravidelným zavlažovaním. Pôda musí zostať vlhká. Ak sa zem uschne rýchlo, zamiešajte ju humusom alebo rašelinou.

Starostlivosť o stupeň

Opravy malinových odrôd vyžadujúcich starostlivosť. Rastliny potrebujú časté zavlažovanie, hnojenie a prerezávanie. V chladnom podnebí sú kríky mulčované suchými listami a pokryté agrovými vláknami, aby sa zabránilo zamrznutiu malín.

zalievanie

Pri neprítomnosti zrážok sa Himbo Top maliny každý týždeň zavlažujú teplou vodou. Pôda pod rastlinami by mala byť zvlhčená o 30 cm. Po pridaní vlhkosti uvoľnite pôdu a odstráňte burinu.

Zvlášť dôležité je zalievanie kvitnutia a tvorba bobúľ. Pri nedostatku vlhkosti v rastlinách vypadnú vaječníky a znižujú výnos.

Tip! Pri rozsiahlych výsadbách maliny vybavujú kvapkanie zavlažovanie pre rovnomernú vlhkosť.

Prebytočná vlhkosť je tiež škodlivá pre maliny. Koreňový systém rastlín nemá prístup k kyslíku, čo zhoršuje vstrebávanie živín. So zvýšenou vlhkosťou existuje vysoké riziko vzniku plesňových ochorení.

Na jeseň uskutočňujú posledné podzimné zavlažovanie maliny. Prítomnosť vlhkosti umožní rastlinám pripraviť sa na zimu.

kŕmenie

Raspberry Himbo Top reaguje pozitívne na hnojenie. Pri pestovaní v úrodných oblastiach sa maliny po zasadení kŕmia malinami.

Pre odrody vhodné ako minerálne doplnky a použitie organických látok. Spracovanie je lepšie alternovať s intervalom 2-3 týždňov.

Na jar sa používajú dusíkaté hnojivá, ktoré umožňujú rastlinám zvýšiť svoju zelenú hmotnosť. Z používania dusíka sa musí upustiť pri kvitnutí a dozrievaní ovocia.

Spôsoby jarného obliekania maliny Himbo Top:

 • fermentované mlieko 1:15;
 • infúzia žihľavy, zriedená vodou 1:10;
 • dusičnan amónny vo výške 20 g na 1 km štvorcový. m.

V lete sú maliny kŕmené látkami obsahujúcimi draslík a fosfor. 10 g vody vyžaduje 30 g superfosfátu a síranu draselného. Riešenie je napojené pod koreňom rastliny.

Z ľudových liekov na maliny sa použila dolomitová múčka alebo popolček z dreva. Hnojivá sú pri uvoľňovaní zakotvené v pôde.

Väzba

Podľa popisu odrody a fotografie, malina Himbo Top rastie až na 2 m. Pod hmotnosťou bobúľ sa výhonky ohýbajú na zem. Rastliny sú viazané na mriežku alebo jednotlivé podpery.

Pozdĺž okrajov areálu sú vedené stĺpy, medzi ktorými preťahujú drôt alebo lano vo výške 60 a 120 cm od zeme. Vetvy majú tvar ventilátora. V prípade potreby sa zvýši počet podpôr pre rastliny.

prerezávanie

Na jeseň sa odporúča prerezávať maliny do koreňa. Listy dlhé 20-25 cm sú ponechané nad zemou. V budúcom roku sa objavia nové výhonky, ktoré prinesú úrodu.

Ak nechcete rezať maliny, potom na jar musíte odstrániť zamrznuté a suché vetvy. Ak je časť rastliny zmrznutá, výhonky sú skrátené na zdravé pupeny.

Je to dôležité! Opravy malín nie sú štipľavé. Postup spomaľuje vývoj výhonkov a znižuje výnos.

V lete, odroda Khimbo Top odstraňuje prebytočné výhonky. Pre každý malinový kebus dosť 5-7 výhonkov. Klíčky môžu byť použité na chov. Za týmto účelom je oddelené od pôvodného kríka a zakorenené v záhrade. Po vytvorení koreňového systému sa rastliny prenesú na trvalé miesto.

Choroby a škodcovia

Raspberry Himbo Top je odolný voči hubovým chorobám, ktoré postihujú koreňový systém. Vývoj chorôb nastáva s vysokou vlhkosťou, nedostatočnou starostlivosťou, vysokou hustotou výsadby.

Hubové choroby sa prejavujú vo forme hnedých škvŕn na stonkoch a listoch maliny. Za prítomnosti príznakov sa rastliny postriekajú zmesou Bordeaux, roztoky Topase, Fitosporinu, Oxy.

Varovanie! Šírenie chorôb je často hmyz, ktorý tiež spôsobuje priame poškodenie stromov.

Najnebezpečnejšími škodcami pre maliny sú roztoče, vošky, chrobáky, húseníky, tsikadki, žlčové kostičky. Pred kvitnutím sa rastliny ošetria Iskra, Karate, Karbofos.

Počas dozrievania bobúľ je lepšie opustiť chemikálie. Sú nahradené ľudovými prostriedkami: infúzie cibuľovej kôry, cesnaku, tabakového prachu.

Hodnotenie záhradníkov

Oksana, 25-ročná, Kursk, sme sa rozhodli opraviť malinu na chalupe s cieľom zberu až do neskorej jesene. Malina Himbo Top na popis odrody a fotografií ako okamžite. Odroda bola veľmi plodná, prvé bobule sa objavujú začiatkom augusta. Striekačky sú vysoké, ohybu trochu pod hmotnosťou ovocia. Nevýhodou je prítomnosť tŕňov v rastlinách, v prípade zberu môžete poškriabať. V období sucha vyhorejú bobule Ivan, 36-ročný, Kaluga Odrody opravy malín sú atraktívne pre ich dlhodobé ovocie. Malina Himbo Top na popis odrody, fotky a recenzie láka od samého začiatku. Bobule dozrievajú na každoročných výhonkov. Produktivita je vysoká, od polovice augusta sú výhonky pokryté ovocím. Bobule nie sú najväčšie, chuť je sladká a kyslá. Môžete ich zbierať až do polovice septembra Valentine, 43, Perm Pred niekoľkými rokmi sa rozhodlo pestovať niekoľko nových malínových odrôd v krajine. Páči sa mi popis odrody, fotky a recenzie maliny Himbo Top. Sady nakúpené v najbližšej škôlke a vysadené na slnečnom mieste. Kroviny stúpali na výšku 2 m, takže nemôžete robiť bez viazania. Pestovanie rastlín je problematické - koreňový nadmerný rast sa mi zdá trochu. Vyberiem bobule raz za 4 dni, po dozretí rýchlo spadnú.

záver

Malina Himbo Top je cenená svojou dobrou chuťou a vysokým výnosom. Medzi nevýhody odrody patrí priemerná zimná odolnosť, prítomnosť trní, krátka trvanlivosť bobúľ. Rastliny sa vysádzajú v osvetlených oblastiach. Malinová starostlivosť zahŕňa zalievanie a kŕmenie.

Pozrite si video: Velika potražnja za malinom heritidž (November 2019).

Загрузка...