Záhradníctvo

Hrozna Cabernet Sauvignon

Od staroveku sa hrozno ošetrovalo rešpektom, a to vďaka liečebnej sile bobúľ. V starých rukopisoch rôznych národov sa spomínajú tieto chutné a užitočné bobule. Vo svojich veršoch básnici porovnávajú hrozno s nektárom bohov. Diktum: "Sú šťastné dni pre ľudí, kde rastú hroznové viniče" možno čítať na stene Kyjev-Pechersk Lavra.

Nedávno hrozno pestovalo iba v južných oblastiach. Vďaka tvrdej práci chovateľov sa viniča úspešne pestuje v mnohých častiach Ruska, dokonca aj tam, kde je podnebie drsné. Jeden z obľúbených odrôd - hrozna Cabernet. O aspektoch kultivácie a starostlivosti sa bude diskutovať v článku.

popis

Popis odrody, prvé fotografie hrozna Cabernet boli dané francúzskymi chovateľmi, priamymi autormi. Na jej získanie sa používajú odrody Cabernet Fan a Sauvignon Blanc. Dnes je Cabernet Sauvignon najobľúbenejšou odrodou vinárov. Hlavným účelom bobuľovín - výroba vynikajúcich hroznových vín.

Varovanie! Rastliny Cabernet Sauvignon nie sú vhodné na čerstvú spotrebu.

krovia

Rastlina so šírenými výhonkami a vyrezávanými listami s piatimi lalokmi. Každý z nich má na okrajoch trojuholníkové zuby. Hrozno je na jeseň obzvlášť pekné, keď sa na listových listoch nachádzajú škvrny podobné farbe ako červené víno.

Z odrody Cabernet Sauvignon sa nachádzajú samice a samce. Ale to nie vždy zachráni z hrachu. V recenziách pestovatelia píšu, že musia robiť umelé opylovanie.

Klastre a bobule

Forma klastrov je kužeľovitá, ale niekedy sa na nich objavuje takzvané krídlo: horná časť s vetvou. Dĺžka kefy do 15 cm, hmotnosť približne 100 gramov. Bobule sú okrúhle, s priemerom do 1,5 cm. V hroznom sa nachádza niekoľko semien: 1-3. Plody sú modré s voskovitým kvetom. Keďže koža je silná, Cabernet Sauvignon je hrozno na technické účely.

POZOR! Bobule sú voňavé, vôňu vôňu a vôňu sa zachováva v mladom víne.

Významné funkcie

Rastliny Cabernet majú veľa výhod, čo je populárne medzi vinári a vinári. Existujú aj nevýhody, ktoré sa tiež spomínajú.

klady odrôd

 1. Hrozno je plodné, s dobrou starostlivosťou a priaznivými klimatickými podmienkami s až 70 centami ovocia na hektár.
 2. Dobrá prepraviteľnosť, pretože bobule nie sú prasknuté, nerozpadajú.
 3. Hrozno nie je popraskané, dokonca ani pri spievaní.
 4. Dážď nepoškodzuje bobule.
 5. Skvelá odroda na výrobu červených dezertných vín.
 6. Odroda je odolná voči zimám a je suchá.
 7. Hrozno je odolné voči mnohým chorobám.

cons

 1. Možnosť hrachu. Musíte tráviť čas na opylení.
 2. Ovarie sa na samom začiatku môžu rozpadať od vetra.
 3. Neskorá zrelosť odrody (140-160 dní) neumožňuje pestovanie hrozna v žiadnych regiónoch Ruska.

Cabernet Variety

Rastliny Cabernet majú niekoľko odrôd. Stručný popis a fotografie budú uvedené nižšie.

Sauvignon

Aby ste pochopili, čo je hrozno Sauvignon, nemôžete robiť bez fotografií a popisov. Bezprostredne po vytvorení sa rastlina stala najpopulárnejšou. Stolové a dezertné vína sú vyrobené z hlboko modrých bobúľ s hustým modrým kvetom. Napriek tomu, že malé zhluky, zber je stále vynikajúci.

Kortiš

Cortis je odroda hrozna vytvorená nemeckými chovateľmi. Prešli cez Cabernet Sauvignon a Merzling. Rôzne stredne neskoré dozrievanie sa zoskupí po 138-140 dňoch. Cortis neustále dosahuje vysoké výnosy, sivé farby z voskových a vínnych bobúľ. Photo odrody Cortis nižšie.

fran

Treba poznamenať, že táto odroda sa nazýva predchodca hrozna Cabernet Sauvignon. V porovnaní s "dieťaťom" je rodič menej produktívny, ale splatne skôr. Fran je hroznová odroda, ktorá sa odporúča pestovať v zóne rizikového poľnohospodárstva. Klastre strednej hustoty, s tmavo modrými bobuľami, pokryté hustým kvetom.

Varovanie! Plak je víno, kvôli čomu sa pripravuje lahodné červené víno.

Severné hrozno

Je to dôležité! Odroda je mrazuvzdorná, takže ju možno pestovať v oblastiach, kde je priemerná teplota v zime -26-27 stupňov.

Rastliny severného Cabernetu sú reprezentované nízkymi a nekrytými kríkmi. Na viniči sa tvoria malé stonky s hmotnosťou do 100 gramov. Bobule sú malé, tmavé s voskovým povlakom. Zrenie začína v septembri.

Michurinsk

Vysoko výnosná rôznorodosť dozrievania médií. Klastre s tmavými bobuľami s belavým kvetom začínajú zhromažďovať 115-125 dní od začiatku kvitnutia. Kefy sú malé, v priemere 100 gramov.

Rastlinná odroda Cabernet Michurinsky má dobrú imunitu voči mnohým kultúrnym chorobám. Okrem toho sa môže pestovať takmer vo všetkých regiónoch Ruska: môže odolávať teplotám až do 29 stupňov.

karol

Rôzne priemerné podmienky dozrievania sa každoročne uspokojujú bohatou úrodou. Treba poznamenať, že na rozdiel od ostatných rastlín kultúry kvitnú hrozno Karol najnovšie, takže kvety nikdy nespadajú pod jarné mrazy.

uhlík

Rastlina má stredné dozrievanie. Ak chcete vyhnúť hrášku, pretože hrozno má iba ženské kvety, je potrebné, aby ste vedľa nej položili iné odrody. Veľkosti klastrov v rozsahu Cabernet, približne 100 gramov. Z malých zaoblených bobúľ pripravujeme aromatické víno.

jurský

Jura hrozno choval švajčiarske chovateľov. Vinič a zväzky sú odolné voči chorobám. Hrozno so stredným dozrievaním. Tmavo fialové bobule s modrým kvetom sa spracujú na víno.

Dors

Odroda má priemerný výnos, ale je stabilná každý rok. Pri plodoch s priemernou dobou dozrievania sa hromadí veľké množstvo vína. Červené víno z hrozna Cabernet Dorsa má výraznú ovocnú vôňu.

Pestovanie a starostlivosť

Ako už bolo uvedené, takmer všetky odrody hrozna Cabernet môžu byť pestované v mnohých regiónoch Ruska. Rastlina je nenáročná, ale pre úspech je potrebné poznať vlastnosti výsadby a starostlivosti.

Výber miesta

Rastliny Cabernet sa môžu pestovať na akejkoľvek pôde, pretože je nenáročné. Miesto vykládky je však žiaduce vybrať dobre osvetlený. Najvhodnejšie sú južné svahy. V bežných záhradných oblastiach hôr sa nestane, takže sú umelo vytvorené.

Vykládky majú rady zo severu na juh, takže kedykoľvek rastliny osvetľujú slnko. Toto usporiadanie vytvára dobré prirodzené vetranie viniča.

Odroda Cabernet sa pestuje na sklade, najlepšie sú:

 • Riparia 3309;
 • Riparia 101-14;
 • Cober 5BB;
 • Ber Landieri Teleki 8B.

Péče o výsadbu

Cabernet odrody sú vysadené na jar alebo na jeseň. Medzi riadkami nechajte vzdialenosť od 3 do 4 metrov. Tým sa vytvorí nielen pohodlie počas starostlivosti, ale aj dostatočná cirkulácia vzduchu a ochránia vás pred chorobami.

 1. Počas vegetačného obdobia sa rastliny napájajú včas, buriny sa odstránia a pôda sa uvoľní.
 2. Od jari je pôda mulčovaná. Po prvé, mulč chráni korene pred chladom a v lete neumožňuje odparovanie vlhkosti.
 3. Najväčšia potreba zavlažovania počas dozrievania klastrov. Zároveň je potrebné brať do úvahy klimatické vlastnosti oblasti, kde sa pestuje hrozno. Ak prší, zastavte zalievanie. V období sucha zavlažujú pod koreňom. Počas tvorby vaječníkov je žiaduce sprejovať puzdrá. Nie je potrebné zaplavovať kríky, inak bobule strácajú svoju chuť a stávajú sa vodnými.
 4. Aby ste získali dobre vyvinutú odrodovú hroznu, je potrebné pravidelné kŕmenie. Môžu to byť organické alebo špeciálne minerálne hnojivá. Kŕmiť rastliny niekoľkokrát, posledný krmiv časovaný do polovice júla.
Varovanie! Neskôr krmivá spôsobia nahromadenie zelenej hmoty a zhluky budú zaostávať vo vývoji.

tvorenie

Prerezávanie začína už na ročných výhonkoch. Pre mladé hrozno Cabernet, ako je znázornené na fotografii, odporúčame krátke prerezávanie. Tým sa zvýši plodnosť, pretože sú aktivované dolné oči.

Pestovanie na vysokom shtamby je charakteristické pre triedy, niektoré mladé zisky sa nechávajú visieť. Skráťte výhonky o 5-6 očí.

Tip! Ak sa očakáva hojnosť ovocia, ovocné šípky sa znižujú, aby sa znížilo zaťaženie krovu.

Choroby a škodcovia

Všetky druhy hrozna Cabernet sú odolné voči fylloxére. Nie je však vždy možné zachrániť plantáže od oidia a plesní, antraknózy a bakteriózy, bakteriálnej rakoviny a chlórzy a rubeoly. Je potrebné prijať preventívne opatrenia bez toho, aby sme čakali na vývoj chorôb. K tomu použite špeciálne prípravky. Podmienky používania sú uvedené v pokynoch.

hmyz

Najnebezpečnejšími škodcami, ktoré môžu spôsobiť nenapraviteľné poškodenie viniča a plodiny, sú pavučie a roztoče hrozna. Tento hmyz je taký malý, že je ťažké ich vidieť. Ale ich manažment je vidieť na červenkastých opuchoch na listoch. Pre likvidáciu použite liečbu Bordeaux kvapalina, 4% mydlový roztok. Je potrebné striekať nielen zhora, ale aj zachytiť listy a stonky zospodu. Tieto typy práce sa vykonávajú pri odhalení obličiek. Leto dodatočne opeľované sadenie síry.

Ďalším škodcom je škrupina motýľov, starý had a jeho potomstvo. Húsenice poškodzujú vaječník a kŕmia zrelými bobuľami. Vzhľad škodcu môže byť identifikovaný bobuľami zapletenými do pavučiny.

Na ničenie použité insekticídy, ktoré pridávajú fungicídy. Dvojitá úprava je potrebná na boj proti plesniam a hubám.

Je to dôležité! Prípravky sú toxické, schopné ničiť nielen škodcov, ale aj užitočný hmyz, takže sa používajú striktne podľa pokynov a jeden mesiac pred zberom hrozna.

Vlastnosti pestovania hrozna:

Recenzia hrozna

Viktor, 45, v blízkosti Moskvy, Vinograd začal v minulom roku. Zasadil na mieste Cabernet Michurinsky. Sadenice sú dobre zakorenené. Jesenné strávenie. Budem čakať na výsledok. Ekaterina, 44, PermVinograd rastie niekoľko rokov. Sazenice Cabernet Sauvignon predstavila sestra. Zvykli si dokonale zvyknúť. Pokrývajem zimu, pretože mrazy môžu poškodiť rastliny. Produkčné odrody vynikajúce. Vyrábame chutné domáce víno. Jedinou nevýhodou je neschopnosť používať čerstvé bobule. Ale šťava sa ukáže ako chutné.

Pozrite si video: Odrůdy našich vín - Cabernet Sauvignon - titulky (Február 2020).

Загрузка...