Záhradníctvo

Strawberry Garland

Jahoda je najčastejšie bobule, ktoré možno nájsť na takmer každom domácom pozemku. Vzhľadom na komplexnú dlhodobú prácu chovateľov v posledných desaťročiach sa objavili mnohé odrody tohto bobule, symbolizujúce dlho očakávané slnečné leto. Záhradníci často vyberajú odrody jahôd, zameriavajúc sa na odolnosť rastlín voči chorobám a škodcom, množstvo a kvalitu plodov, doba trvania plodov. A medzi rôznorodosť druhov reprezentovaných na trhu, Strawberry Garland, popis odrody, fotografie, recenzie, o ktorých sa dozviete z tohto článku, sa priaznivo líšia svojimi vlastnosťami.

Stručný opis odrody

Odroda jahody je chovaná chovateľkou Galina Fedorovna Govorová. Profesorka Timiryazova akadémie, ctihodná doktorka poľnohospodárskych vied, pracuje celý svoj život na chove nových odrôd jahôd, ktoré sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči chorobám, škodcom a špeciálnym klimatickým podmienkam. Mnohé odrody, ktoré pestovala Govorová, si zaslúžili uznanie medzi záhradkármi a boli úspešne rozmiestnené v mnohých regiónoch našej krajiny.

Strawberry Garland - jedna z viac ako 30 odrôd jahôd s genetickým znakom - prinášajú ovocie takmer na mráz. Pokiaľ slnko svieti vonku, kvitnú jahodové kríky a dávajú bohatú úrodu. Z tohto dôvodu Garland patrí k remontant odrôd.

Zaujímavé! Jahoda je jediné bobule na svete, ktorého semená sa nachádzajú mimo ovocie. Každé bobule obsahuje až 200 semien.

Tajomstvo popularity, ktoré táto rastlina získala, je v popise odrody jahody Garland. A početné recenzie záhradníkov, ktorí dokázali oceniť vynikajúcu kvalitu ovocia, tieto vlastnosti potvrdzujú.

Varietné prvky

Kruhy v garlande sú sférické, malé veľkosti až do výšky 20-25 cm, so strednou lístiou. Listy sú prevažne stredne veľké, oválne, zúbkované okraje. Farba listových listov je jasne zelená so modravým alebo modrastým nádychom.

Kvety sú zelené s jemným ružovým odtieňom. Usesoobrazovanie moderate, čo je jedna z výhod girlandov.

Strawberry Garland nesie ovocie nepretržite od mája takmer do októbra. Kroviny sú neustále pokryté kvetmi, tvoria vaječníky a dozrievajú bobule. Treba však poznamenať, že v prípade hojnej plodnosti je potrebné dodržiavať pravidlá poľnohospodárskeho inžinierstva. Osobitná pozornosť by sa mala venovať včasnému kŕmeniu, pretože s týmto typom ovocnej rastliny sa vyžaduje veľa živín.

Pôvodca odrody, Govorova GF, nazval tento druh "kučeravým" a ona mala dobrý dôvod. Prvé fúzy sa objavujú na kríkoch v priebehu niekoľkých týždňov po výsadbe jahôd. Práve na týchto kĺboch ​​sa vytvárajú rozety, ktoré sú čoskoro pokryté množstvom kvetinových stoniek.

Z tohto dôvodu sa Garland môže používať na dekoračné účely. Jasné, zelené kríky, pokryté kvetmi a bobuľami, rastúce v závesných kvetináčoch, nádobách alebo vázy, priťahujú pozornosť a potešia oko. Táto odroda je vhodná na pestovanie.

Na kroviach sú zároveň kvety oboch pohlaví, čo má veľký význam pri opeľovaní a včasnom formovaní bobúľ.

Zaujímavé! Podľa opisu odrody kvitnú jahody a plodia ovocie takmer nepretržite, bez ohľadu na poveternostné podmienky a dĺžku denného svetla.

Bobule v jahodách Garland majú kónický tvar, jasne červenú. Hmotnosť plodov sa pohybuje od 25 do 32 gramov. Mäso je svetlo ružové, s výraznou jahodovou príchuťou. Podľa chuťových vlastností získalo ovocie veľmi vysoké skóre - 4,1 bodu.

Výnos výnosných jahôd Garland, ktorý podlieha pravidlám poľnohospodárskej technológie za sezónu, dosahuje až 616 centrov na hektár alebo až 1-1,2 kg na kešu. Bobule sú dobre znášanou prepravou a dlhodobo zachovávajú vynikajúce prezentácie a chuťové vlastnosti.

Podľa popisu odrody deklarovaného pôvodcom jahodový veniec má priemernú odolnosť proti mrazu a suchu, ale nereaguje dobre na nadmerné namočenie pôdy.

Silné a slabé stránky

Pri výbere rastlín, ktoré každý letný rezident rád by mal na svojom mieste, majú výhody a nevýhody veľký význam. Výhody jahodového vence, ktoré sa posudzujú podľa popisu odrody, je ťažké preceňovať:

 • ľahké pestovanie;
 • mierne zisky;
 • dlhé a bohaté ovocie;
 • vysoký výťažok;
 • výborná prenositeľnosť so zachovaním prezentácie a chuti.

V Garlandi je iba jedna chyba - jahody sú kritické pre nadmerné namáčanie, čo je príčinou chorôb rastlín, hubových chorôb.

Metódy chovu

Strawberry Garland, podľa popisu odrody a recenzií záhradníkov, perfektne reprodukuje tromi spôsobmi:

 • fúzy;
 • rozdelenie kríkov;
 • semená.

Aby sme mohli úspešne pestovať jahody a milovať ich s lahodnými, voňavými bobuľami, je dôležité vedieť, akým spôsobom, v akom ročnom období a ako pestovať túto odrodu.

Zaujímavé! Pestovanie jarných veniec v zvislom smere, môžete vytvoriť nenapodobiteľné kaskády pozostávajúce zo zelených listov, stopiek a dozrievanie bobúľ.

Jahodové výsadby s fúziami alebo rozdeľovaním maternicového kríža sa môžu vykonávať na jar aj v druhej polovici augusta. Okrem toho sú najčastejšie prvé dve metódy chovu. Ovocné jahody začínajú takmer okamžite po zakoreňovaní výtokov.

Pri chove semien potrebujete trochu viac času a úsilia. V tomto prípade je dôležité dodržiavať niekoľko nasledujúcich odporúčaní:

 • Nalejte tenkú vrstvu drenáže do pripravených nádob a naplňte ich 3/4 pôdy;
 • navlhčite pôdu rozprašovačom a roztierajte jahodové semená na povrch;
 • nádobu umiestnite na tmavé, chladné miesto po dobu 1-1,5 mesiaca;
 • po pridelenom čase odstráňte nádoby na osivo, jemne posypte tenkou vrstvou pôdy, posypejte teplou vodou a položte na parapetu na klíčenie;
  6
 • teplota vzduchu počas klíčenia jahodových semien by mala byť na úrovni + 18 ° С + 22 ° С. Zavlažovanie potrebujeme 2-3 krát týždenne.

Po rastúcich jahodových sadeniciach sa môžu ponoriť do samostatných kontajnerov alebo transplantovať do otvoreného priestoru.

Autor videí odhalí tajomstvo rastúcich jahôd zo semien

Ako si vybrať sadivový materiál

Kľúčom k bohatej a vysokokvalitnej úrode je vždy správna voľba sadiva. Pred pestovaním oddelených jahôd Garland dávajte pozor na niektoré nuansy:

 • pôda na pestovanie sadenice jahôd musí byť voľná a plodná a tiež vlhká;
 • jahodové puzdrá musia byť starostlivo triedené;
 • každá sadenica musí mať dobre tvarovanú rozetu a 3-4 plné listy;
  7
 • musí sa vyvinúť a vytvoriť koreňový systém;
 • Všetky sadenice by mali mať zdravý, kvitnúci vzhľad.

Sadenice jahôd, ktoré majú bolestivý vzhľad alebo zle rozvinutý koreňový systém, budú dlho po výsadbe ublížiť. Áno, a čakať na dobrú úrodu z takýchto rastlín nemá zmysel.

Zaujímavé! Na zvýšenie výnosu remontovaných odrôd jahôd odporúčame odborníkom odstrániť prvé dve kvetinové stonky.

Pripravujeme pozemok a miesto na pristátie

Správna príprava pôdy na pestovanie jahôd je dôležitou súčasťou budúcej úrody. Preto je nevyhnutné pristupovať k tomuto bodu so všetkou starostlivosťou.

Pri pestovaní jahôd na otvorenom teréne je dôležité vedieť, že dobre rastú na takmer ľubovoľnej pôde. Výnimkou je hlina a pôda s vysokým obsahom rašeliny.

Miesto pre Garland by malo byť slnečné a otvorené. Nie je žiaduce, aby sa jahody pestovali v oblastiach s úzkym skladovaním podzemných vôd alebo kde dážď a tavná voda stagnujú.

Plocha zvolená na výsadbu by mala byť vykopaná vopred a dôkladne do hĺbky minimálne 25-30 cm Predtým, pridajte k zemi:

 • ak je pôda okyslená - popol z dreva v množstve 0,5 vedier na 1 m²;
 • ak je pôda ťažká - 3-4 kg piesku na 1 m2;
 • ak je pôda zlá - humus alebo humus v množstve 5-7 kg na 1 m².

Vykopajte oblasť a nechajte 1,5-2 týždňov na zmršťovanie pôdy. Pri pestovaní jahôd by mal byť veniec lôžok uprednostnene zvýšený o 30-40 cm.

Kedy a ako správne vysadiť

Môžete začať vysádzať jahody na jar v centrálnych oblastiach a na predmestiach koncom apríla - začiatkom mája. Na juhu Ruska odporúčaná časová os je 2-3 týždne skôr. Ale v Uraloch alebo na Sibíri pred polovicou mája by ste nemali pestovať jahody na otvorenom teréne.

Zaujímavé! Bobule majú jahody Garland rovnakej veľkosti počas celej plodovej sezóny.

Ak ste si vybrali jesennú sezónu pre výsadbu, ideálne obdobie je od druhej polovice augusta do konca septembra. V tomto prípade budú mať jahodové kríky dostatok času na to, aby sa zakorenili a pripravili sa na zimu.

Jahody by mali byť zasadené v girlande skoro ráno alebo po 17:00. Pre lepšie zakorenenie je žiaduce, aby počasie nebolo príliš horúce. V tomto prípade nemusíte prtenyat pristátie.

Vo všeobecnosti, pravidlá výsadby girlandy sa nelíšia od pravidiel výsadby jahôd iných odrôd. Odporúčaný vzor pristátia je 30 x 30 cm.

Výsevné jamy by mali byť priestranné, aby koreňový systém bol voľne umiestnený. V spodnej časti otvoru urobte malý hrnček, na ktorom jemne umiestnite jahodové korene. Vyplňte dutiny primérom. Ľahko kompaktné pôdy v spodnej časti kríkov.

Dajte dostatok teplej vody na výsadbu. V najbližších dňoch, ak je počasie horúce, postarajte sa o tieňovanie jahodových kríkov.

Varovanie! Rozeta by sa nemala úplne utopiť v zemi.

Pri pestovaní jahôd Garland nevyžaduje špeciálne zručnosti a schopnosti, a nováčik záhradník sa bude môcť vyrovnať s týmto podnikaním.

Pestovanie a následná starostlivosť

Strawberry Garland, posúdenie podľa popisu odrody, fotky a recenzie, nenáročné v kultivácii. Následná starostlivosť o lôžka si vyžiada minimálne výdavky a spočíva v vykonaní štandardných postupov pre každého letného rezidenta:

 • včasné zavlažovanie;
 • pravidelné kŕmenie;
 • povoľovania;
 • preventívna liečba chorôb a hmyzu;
 • pleťou.

Zalievanie potrebuje jahody ako pôda vysušuje. Veľké zavlažovanie sa nevyžaduje. V tomto prípade je dôležité, aby sa nepreháňalo, pretože príliš vlhká pôda je prvou príčinou hubových chorôb.

Kŕmenie by sa malo robiť s maximálnou starostlivosťou. Organické hnojivá, ako je humus alebo humus, sa môžu kŕmiť jahodami maximálne 1 krát za mesiac. Oplodte bylinné infúzie alebo kvapalné roztoky mullein 2 krát za mesiac.

Minerálne hnojenie hnojiť jahody Garland môže byť 2-3 krát mesačne. Predtým, ako sa objavia prvé stopky, podávajte rastliny roztokom na báze dusíka, avšak počas obdobia plodenia by sa mali uprednostňovať formulácie na báze draslíka a fosforu.

Vďaka pravidelnému uvoľňovaniu zabezpečíte dostatočný prístup k koreňovému systému, ktorý bude mať bezpečný vplyv na rast a produkciu jahôd.

Včasné pletenie pomôže chrániť jahody pred inváziami hmyzu a zabráni vzniku a šíreniu hubových chorôb. Navyše na čistých lôžkach výťažok jahôd výrazne stúpa.

Zaujímavé! Kvôli dlhému a stabilnému ovocnému plodu je možné vyrezávať jahody Garland nielen v záhrade, ale aj v skleníkoch a farmách na následný predaj.

Opis remontovanej jahodovej Garland a agrotechnológie kultivácie hovorí o ľahkej reprodukcii odrody, vysokej výťažnosti, vynikajúcej chuti ovocia a nenáročnej starostlivosti.

Rozsah ovocia

Voňavé a chutné jahody odrody Garland si môžete vychutnať nielen čerstvé. Vystužené hostesky vždy nájdu, kde môžete použiť čerstvé bobule, ktoré ste si vybrali zo záhrady.

Okrem tradičného jahodového džemu môžete variť:

 • šťavy, kompóty, ovocné nápoje, sušienky;
 • jogurty a mliečne nápoje s pridanými bobuľami;
 • džemy, konfigurácie;
 • jahodové knedle;
 • koláče a koláče.

Okrem bežných jedál, jahody Garland môžu byť zmrazené v celku alebo na zemi. Sušenie je ďalší spôsob zachovania a zberu úrody na zimu.

záver

Podľa opisu, recenzií a fotografií, jahodová odroda Garland si zaslúži, aby sa umiestnila na lôžkach na takmer každom domácom pozemku. Stabilné ovocie počas celej sezóny, vysoké ocenenie chuti ovocia, nenáročná kultivácia, široká škála aplikácií - to sú len niektoré z výhod tejto odrody, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere v prospech jahôd Garland.

recenzia

Galina, 45 rokov, IrkutskKlubniku Garland Vyrastám 3 roky. Zobral niekoľko kníh od suseda a propagoval. Momentálne mám dosť veľkú posteľ. Veľmi sa mi páčil fakt, že sa plodí takmer celé leto, je veľa bobúľ, sladké a voňavé. Jediné negatívne - pod váhou kefky bobule ležia takmer na zemi. Ale akonáhle krovy začnú prinášať ovocie, uzavrím lutrasil. Tak, bobule sa nezkazí a jahody nie sú choré. Osobitná starostlivosť sa nevyžaduje. Iba mesiace oplodňujem lôžka organickou hmotou. Vo všeobecnosti sa mi veľmi páčila odroda, odporúčam to všetkým. "Valery, 52, Rostov-on-Don Začal pestovať jahody Garland minulý rok. Odroda sa nepáči - bobule boli malé a kyslé. I hreším na skutočnosť, že počasie v lete bolo viac daždivé a zakalené. Pozrime sa, aké bude počasie v budúcom roku. Aj keď na kríkoch bolo veľa bobúľ. Moja žena chce v tomto roku pestovať jahody v závesných kontajneroch. Ak sa niečo stane, napíšem hneď. Viktoria Vladimirovna, 38 rokov, mesto Taganrog, sa mi naozaj páčil veniec! Zasadil som ho pred 5 rokmi. Vyrábaný zo semien, ktoré získali v internetovom obchode. Semená vyklíčili dosť rýchlo a na jar som ich premiestnil na lôžka. Potom sa vynásobí fúzom. Bobule sú veľmi obľúbené v domácnosti - chutné, šťavnaté a voňavé. Minulý rok som odstránila všetky staré a neproduktívne odrody zo záhradného pozemku. Celú sezónu som zhromaždil z lôžok asi dve vedrá. Dosť a tak jesť, čerstvé bobule a džem s kompótmi.

Pozrite si video: DIY: Origami strawberry garland (Septembra 2020).

Загрузка...