Záhradníctvo

Semi-ostré odrody korenia

Milovníci korenia vedia, že táto kultúra je rozdelená na druhy podľa stupňa spálenia ovocia. Preto môžete pestovať papriky sladké, pikantné a polopriepustné. Hlavným kritériom na určenie typu je obsah kapsaicínu v paprikách - horiaci alkaloid. Ak chcete zistiť, do ktorého druhu patrí požadovaná odroda, použite stupnicu Wilbur Scoville. Je to americký vedec a farmaceut, ktorý vyvinul test na určenie pálenia papriky. Jeho priezvisko bolo označené ako jednotkový obsah kapsaicínu. Čím je číslo Scoville vyššie, tým ostrejšia je odroda korenia. Pri výbere odrody stojí za to venovať pozornosť hodnote na stupnici Scoville.

Polovice špicaté papriky majú osobitú schopnosť - produkovať vysoký výnos plodov s hrubými stenami.

Najčastejšie sa konzumujú čerstvé. Sú tiež vhodné na morenie, fajčenie, polotovary. Tieto odrody vysušte zriedka. Silné steny vyžadujú špeciálne podmienky pre dobré sušenie. Ale keď sa pridáva do omáčok, korenín alebo riadu - to je neprekonateľná chuť a chuť. Pestovanie rastlín je jednoduché, hlavnou vecou je dodržiavať niektoré odporúčania:

  1. Všetky papriky majú dlhú vegetačnú sezónu. Ak chcete pestovať plodiny v čase, musíte častejšie zasiať semená pre sadenice. Už koncom januára začína mnoho záhradníkov začať siatie korenie. Dobré využitie tipov na mesačný kalendár vám pomôže vybrať si priaznivé dni.
  2. Semená tejto plodiny kôrajú dlhú dobu. Preto sa najskôr vykoná ošetrenie osiva pred výsadbou a pripraví sa úrodná pôda. Ďalším dôležitým kritériom je teplota. V chlade, semená budú klíčiť ešte dlhšie.
  3. Podmienky agrotechnológie. Pestovať sadenice v zemi by nemalo byť skôr ako teplota stúpa na 15 stupňov. V chladných oblastiach sa polievky pestujú iba v skleníkoch. Vosky dozrievajú pred ostrými odrodami.
Je to dôležité! Pôda by mala byť výživná, dostatočne teplá, ľahká a hnojivá.

Zoberme si popis a fotky papriky poloostrovných odrôd.

Výber najlepších odrôd

Popis a fotografia dospelých rastlín alebo ovocia pomôžu urobiť nesprávnu voľbu. Takže bude ľahšie určiť, ktorý ročník je pre danú lokalitu vhodný a zodpovedá požiadavke. Rastliny sú vysoké alebo nízke, roztiahnuté alebo nie. Farba a veľkosť ovocia je tiež dôležitá. Po vyzdvihnutí potrebnej triedy bude príjemné zberať a pripravovať pokrmy. Pozornosť by sa mala venovať domácim odrodám a zástupcom zahraničného výberu.

"Lightning Red"

Úžasná korenie, ktoré má chuť Habanera bez jeho ostrého ostrosti. Špecialne chovaných chovatelov New Mexico City, aby tí, ktorí nemôžu používať Habanero, cítia jeho mimoriadnu chuť. V názve je španielske slovo "Suave" preložené ako jemné, jemné. Plody majú úžasnú chuť s citrusovými tónmi a arómu marhule. Rastlina je silná, dáva vysoký výnos. Plody semi-ostré korenie dozrievajú za 115 dní. Má rád dobré svetlo, odporúča sa na pestovanie v akejkoľvek pôde.

Okrem uvažovaných odrôd je potrebné venovať pozornosť takým poloostrovným paprikám ako "Goldfinger", "Yellow Fire", "Golden Lightning". Tieto odrody potešia nádherné žlté plody s príjemnou mierne korenistou chuťou.