Hospodárstvo

Borkovska Barvistaya plemeno kurčiat: fotky, produktivita

V roku 2005 v jednej z dedín Borki, ktoré sa nachádzali neďaleko od Charkova, chovatelia Ústavu hydinového mäsa Ukrajiny chovali nové plemenné kureniec. Borkovskaya Barvistaya plemeno kureniec na produkciu vajec mierne nedosahuje priemyselných krížov, ale nesie veľké vajcia a umožňuje chovateľom hydiny chovať tieto vtáky sami. Vedci umiestnili tieto kurčatá ako plemeno, nie kríž. Niektoré plátna prechádzajú Borkovskými kurčatami s ostrovmi Rhode, aby získali mäsový hybrid.

Aké plemeno

Zatiaľ to je pomerne vzácne a málo známe plemeno, ale podľa tých šťastných, borkovské barvité kurčatá majú vysokú mieru prežitia a dobrú produkciu vajec. Odvodili ich zložité kríže farby a bieleho leggornu, takže vysoká produkcia vajec nie je prekvapujúca. Informácie o mierotvornosti tohto plemena sa však značne líšia. Niektorí majitelia takéto údaje potvrdzujú, iní hovoria, že kohútičky sú veľmi pútavé. Do zabitia súpera a napadnutia majiteľa. Tu problém môže spočívať v tom, že toto plemeno je veľmi mladé a výber dobrého mena ešte nebol dokončený. Agresívne kohúty sa rýchlo posielajú na polievku, takže čoskoro bude zrejme vylúčená.

Kurčatá sú naozaj veľmi pokojné. Dôverujú majiteľovi, a nesnaží sa im utiecť.

Tip! Borkovské plemeno kurčiat - nesprávny názov tohto vajec kuracieho mäsa.

V Borki sa chovajú aj Poltava vaječné a mäsové hliny a mäso a vajce Hercules. V samotnom Borki je toto kurča označené ako Borkovské farebné plemeno kurčiat. Z jednej z variant ukrajinského názvu farby - "barva". Vzhľadom na pôvod tohto plemena môže stanica Borkow klasifikovať aj kurčatá Borki Barvinisch ako striebristú leguňu.

standard

Všeobecný vzhľad: stredne veľké kurča s ľahkou kosťou. Hmotnosť kohúta nepresahuje 2,7 kg, sliepka - 2,1 kg. Hlava je malá, so žltým zobákom. Oči sú oranžové. Hrebeň jasne červená listová. Na hrebete 6-8 dlhých, výrazných zubov. Hrebeň je veľký aj u kurčiat, ale zuby na nich sú výrazne kratšie ako v prípade kohútikov.

Krk je dlhý, tenký. Telo s tenkou kostnou štruktúrou, predĺženým tvarom, chrbát a bedra sú hladké. Chvost je dlhý, načechraný, vysoko nasadený, ale nie vertikálny. Kohútikové chvosty sú dlhé. Kohútiky na chvostovom perie majú tmavé krúžky. Hrudník kohútov je dobre svalnatý a vyčnieva. Belly zastrčený. U kurčiat je brucho dobre vyvinuté, naplnené.

Krídla sú malé, tesne zatlačené na telo. Na krutom pozadí je hranica medzi trupom a krídelím neviditeľná. Nohy sú stredne dlhé. Päty nie sú plnené, žlté.

Tip! Koža plemena slepačiek Barvistoy je tiež nažltlá.

Farba sa pokúša pestovať kukučky, čo umožňuje rozlíšiť kohút od kuracích viac kurčiat. Kurčatá sú často tmavšie. Ale farba je osvetlená nadol a brucho sliepok borkovského plemena môže byť biele.

Biele brucho nie je predpokladom pre to, aby patril Borkovskému bargesteyovi. Je vždy ľahšie vzhľadom na chrbát, ale môže byť tiež svetločervené. Na fotografii nižšie je vrstva Borkov barvistoy plemena kurčiat v spoločnosti kohúta.

Tip! Okrem kukačky sú barkovské člny ešte biele, červené a červené.

vady

Prítomnosť pevného goliera okolo krku naznačuje nečistotu Barvistikh. Kohúty sú vyňaté z chovu v prípade malého hrebeňa a náušníc. Kohútik plemena vajec má taký znak s automatickým strojom na kŕmenie pred porážkou. Tieto príznaky naznačujú, že muž nebude schopný oplodniť sliepky kvalitatívne.

Produkčné charakteristiky

V popise barvínskych barvínskych kurčiat sa uvádza, že vtáky sa vyznačujú nízkou hmotnosťou, ale majú chutné a jemné mäso. O 2 mesiace mláďatá získavajú hmotnosť 1,1 - 1,2 kg. Fries sa začínajú vo veku 4 mesiacov. Výroba vajec týchto sliepok je 255 - 265 vajec ročne. Špička produkcie vajec klesá na 29. týždeň života. Vo veku 7 mesiacov nosia vajíčka s hmotnosťou 52-53 g vo veku jedného roka - 58-59 g.

Prehľady vlastníkov kurčat Borkovskej farby hovädzieho dobytka nesúhlasia s údajmi stanice. Vlastníci tvrdia, že tieto kurčatá nesú vajcia s hmotnosťou 65 ga vyššou. Na začiatku znášania môže byť hmotnosť 57-59 g.

Vajcia majú svetlý krém alebo svetlohnedú farbu a majú odlišnú chuť, podobnú chuti domova. Vlastnosti vajec Borkovských kurčiat sú také dobré, že súkromní vlastníci nahradia svoje hospodárske zvieratá farebnými kurčatami Borkov.

Je to dôležité! Toto plemeno "trvá" dlhšie ako bežné vajce, ale po 2 rokoch začne klesať produktivita Borkovského šváby.

Výhody a nevýhody plemena

Z popisu Borkovskoy barbarského chovu kurčiat na mieste chovnej stanice vyplýva, že existujú dve veľmi vážne výhody tohto plemena: autosexualita a vysoká šupinatosť a prežitie kurčiat.

Denní muži majú svetlošedú farbu a bielu škvrnu na hlave. Kurčatá majú tmavosivú farbu. Pruhy na zadnej strane sú tmavšie ako hlavná farba a majú malú bielu škvrnu na hlave.

V kurčatách Borkovského barwisty chovu kurčiat na fotografii môžete vidieť biele škvrny. Ale svetlo v kohútikoch a tmave v slepiciach môže byť považované za dobre.

Tip! Borkovská stanica často predáva netriedené plemenné kurčatá.

Ale v tomto prípade je to fotografia súkromného majiteľa, ktorý nemá zmysel klamať niekoho. Kurčatá iba z inkubátora.

A staršie kurčatá, ktoré majú aj odlišný pohlavie. Slepačka je tmavá, kohút je svetlý.

Chovné kurčatá v inkubátore vám umožnia získať 92% kurčiat z celkového počtu vložených vajec. Od mladých do 2 mesiacov žije 94-95%. Bezpečnosť dospelých vtákov 93-95%. Z pohľadu malého súkromného podnikania sa toto plemeno ukázalo byť veľmi výnosné.

Všetok ten istý opis kŕdľa plemena Barvistoy z chovnej stanice, vyplýva, že okrem dobrých chovných charakteristík majú vtáky dobrú adaptabilitu na rôzne podmienky bývania a mrazuvzdornosť. Kurčatá majú dobre vyvinutý materinský inštinkt.

Nevýhoda môže byť nazývaná menší počet vajec v porovnaní s priemyselnými krížikmi a agresívnosťou kohútikov.

Obsah

Osobitné podmienky týchto vtákov nevyžadujú. Ale aj z popisu borkovského plemena kurčiat je jasné, že tento vták miluje lietať. S touto skutočnosťou budete buď musieť pri výpočte stratených alebo ulovených kurčiat prijať a zaviesť "vysychanie", alebo budete musieť vybudovať vonkajšiu klietku uzavretú zhora na chôdzu.

Ale v kurníku môžete šetriť miesto tým, že usporiadate boky nielen vo výške 0,7-0,8 m, ale aj výrazne vyššie. Lúpežníci v prípade Barvisti môžu byť vytvorení v niekoľkých úrovniach. Tieto kurčatá, ktoré lietajú z vysokého ostriežika, sa nepoškodia.

Je potrebné zohriať zimu na zimu len vtedy, ak sú v regióne silné mrazy. Je však nemožné povedať, kde sú mrazy silné a kde nie. Hlavnou požiadavkou je absencia návrhov. V opačnom prípade sa obsah nelíši od ostatných plemien kurčiat.

No, ak bude podlaha hlboká posteľ. Aj v družine musíte dať kúpeľ s popolom a pieskom na kúpanie kurčiat.

Poskytnutím Borkovskej barwisty s dostatočným denným svetlom je možné získať vajcia aj v zime. Ale svieži deň v zime by mal byť 12-14 hodín.

Kŕmenie Barvistikh sa tiež nelíši od iných plemien. Tiež potrebujú obilniny, strukoviny, zeleninu, zeleninu, minerálne doplnky a vitamíny. Je zrejmé, že Barvistee je náchylný k obezite v prítomnosti veľkého percenta kukurice v strave.

Kurčatá radi rozptýlia krmivo nohami. Malé kurča to dokáže dokonca aj v miske na kŕmenie, ktorú vyrobili veľa kuracie poháriky, vyrobené z plastového potrubia s veľkým priemerom. Preto je lepšie nainštalovať podávač do slepačného domu, v ktorom budú kurčatá schopné prilepiť hlavu, ale úplne neprestane.

To je dobrá možnosť pre už dospelé nosnice, ale pre malé kurčatá, ako je mladistvý bargeste, potrebujete samostatný podávač, prispôsobený ich veľkosti.

recenzia

Karina Vodina, str. KoktebelAk sa týka studeného odporu, potvrdzujem. Mám jedného Barwistu. Veľmi nezávislý. Jeden zimný večer sa nevrátila ku králičiemu. A potom bol mráz. Aj keď malé, len -3, ale potom nie plus. Ráno ma prebudili kurčatá výkriky. Ukázalo sa, že Gulen sa vrátil a požaduje, aby bola povolená do súkromnej stodoly. Vo svojej zimnej noci pod otvorenou oblohou nemala žiadny vplyv. Mimochodom, ona je moja jediná barvístka, ktorá nesie vajcia 80 g. Áno, vážil som. Zvyšok je skromnejší, len pre 65-70 g. Súčasne jesú oveľa menej ako bývalý Redbro a Rhode Island. Tieto jedli ako nie sami v sebe, Vladislav Dokin, str. MorozovkaKogda koncipovaná nahradiť svoj čistokrvný vtáčie vtáčie vták a hľadala správne plemeno, najprv ani nerozumie tomu, ako z fotografie a popisu odlíšiť Bohr barvité kurčatá od toho istého majstra Gray alebo Hercules. Okrem hmotnosti. Navyše, niektorí tvrdili, že vtáci tejto farby sú modré leggorn. Tak som šiel do Borki na poistenie. Kúpil som tam tucet kohút a 30 kurčiat. Keď kurčatá vyrastali a začali sa ponáhľať, dospel som k záveru, že nepotrebujem lepšie plemeno. Navyše, tieto kurčatá môžu byť chované nezávisle. Rush veľmi dobre a vajcia sú veľmi veľké. A že majú malú váhu, takže dobrá sliepka by nemala mať veľkú.

záver

Borkovskie barvízne kurčatá dnes čoraz viac nahrádzajú miesto sliepok na súkromných chovoch namiesto priemyselných krížených vajec, ktoré často vyžadujú špeciálne podmienky pre krmivo a bývanie pre vysokú produktivitu.

Pozrite si video: Skvělá to-do aplikace pro osobní produktivitu a spolupráci na projektech (Jún 2020).

Загрузка...