Záhradníctvo

Hrozno Ruslan

Homeland grape hybridné formy Ruslan je Ukrajina. Chovateľ V. V. Zagôrko prešiel dvoma známymi odrodami: Kuban a Zaporozh'ye Podarok. Výsledný veľkoplodý tabuľový hybrid je stále zle pochopený, ale už sa rozšíril cez územie Bieloruska, Ruska a Kazachstanu. Hrozno Ruslan bolo vysoko ocenené na výstave na Kryme.

Hybridné vlastnosti

Pri pohľade na fotografie, opis rozmanitosti hrozna Ruslan, recenzie záhradníkov pomáhajú lepšie spoznať kultúru. Pri prechode odrôd s tmavým a ľahkým plodom sa ukázalo byť hybridom, prinášajúcim veľké zhluky. Veľké bobule sú charakterizované uvoľneným umiestnením, ako aj tenkou kožou, ktorá sa pri jedení prakticky necíti.

Pre predajcov ovocia je veľmi zaujímavá odroda Ruslan. Bobule sa pevne drží na parce, nie pri spánku počas prepravy. Zber sa uchováva dlho, bez straty prezentácie.

Hrozno je hybrida skorého dozrievania. Technická splatnosť bobúľ pochádza začiatkom augusta. Od výskytu obličiek až po zber trvá približne 105 dní. Počas studeného letu môže dozrievanie trvať až 120 dní.

Zoznámenie sa s popisom hrozna Ruslan sa podrobnejšie zaoberáme popisom plodov:

 • plne dozrievané plody získavajú bohatú modrú farbu s čiernym odtieňom;
 • pokožka na vrchole je pokrytá bielym kvetom, ľahko umývateľná rukou;
 • tvar ovocia sa predlžuje vo forme pravidelného oválneho tvaru;
 • v kefke nie sú malé bobule;
 • v sladkej buničine sú poznámky slivky;
 • tenká kôra spoľahlivo chráni mäso pred praskaním, ale takmer nie je cítiť pri žuvaní;
 • hmotnosť jedného bobuľa sa pohybuje v rozmedzí 10-20 g;
 • vnútri hustého a šťavnatého mäsa sú dve kosti;
 • obsah cukru - 18 g / 100 cm3Kyseliny - 6,5 g / l.

Stolové hrozno Ruslan prináša kefu s hmotnosťou 0,5-0,9 kg. Bobule sú stredné, niekedy navzájom tesné. Ak ponecháte menej hrozna na viniči, ich hmotnosť sa zvýši na 1,2 kg. Ruslan pestuje hrozno v priemyselnom meradle a milovníci súkromných záhradníkov.

Pozitívne a negatívne vlastnosti odrody

Dokončujúca úvaha o opise ruskej hroznovej odrody stojí za zmienku o pozitívnych vlastnostiach:

 • bisexuálne kvety sú dobre opylené, dokonca s minimálnou účasťou hmyzu;
 • odroda sa považuje za vysoko výnosnú a miera splatnosti je 75%;
 • zrelé klastre sú schopné dlho visieť na viniči bez straty chuti a prezentácie;
 • buničina je nasýtená komplexom vitamínov, čo umožňuje používať ruské hrozno na výrobu liekov;
 • hybrid je odolný proti škodcom, hubám a zrelým bobuľkám neprinášajú hmyz;
 • rezy po výsadbe koreňa dobre a rýchlo rastú;
 • Ruslan netoleruje nadmerné množstvo vlhkosti, ale ani v takýchto podmienkach sa na plodoch nenachádza hniloba.

Mrazové hrozno Ruslan toleruje dobre. Viniča zostáva nažive pri teplotách do -25oC. Tenká koža plodov je taká silná, že sa nebojí ľahkých mechanických účinkov.

Nevýhodou ruskej hroznovej odrody je nízka tolerancia vlhkosti. Bobule na hrozno nerozkladajú, ale pokožka praskne a tok sladkej šťavy začne lákať malé muchy.

Je to dôležité! Hmyz, ktorý nevytvoril ovocie, preletie cez stranu a priťahuje vtáky. Po začiatku dozrievania bobúľ je potrebné dbať na to, aby ostrí hostia oddeľovali od zberu.

Pristávacie funkcie

Pri pohľade na recenzie, fotky a detailný popis odrody Ruslan sa môžete rozhodnúť, či potrebujete začať kultúru vo vašej záhrade. Je ľahšie urobiť konečné rozhodnutie po oboznámení sa s rysmi pestovania hybridu.

Na sadenie sadenice hrozna Ruslan pripraví pôdu. Pôda je zmiešaná s humusom a rašelinou. V jamkách sa usadzuje drenáž a v strede pohonu v kolísku. Po výsadbe je stromček viazaný na podporu, kým sa nezakladá. Pri vysadení Ruslana radov medzi otvormi udržiavať vzdialenosť najmenej 1,5 m. Ak to umožňuje pozemok, sadenice sa vysádzajú vo veľkých krokoch. Vinič dospelých kríkov silne rastie a vyžaduje si voľný priestor.

Optimálna šírka medzi riadkami je 3 m. Voľné otvory zjednodušujú zber, starostlivosť o vinič a poskytujú dobré vetranie. So vzácnym výsadbovým hroznom menej vystaveným chorobám a klastre dozrievajú rýchlejšie.

Vzduch medzi riadkami urýchľuje odparovanie vlhkosti. Ruslan netoleruje konštantnú vlhkosť. Z veľkého množstva vody sa bobule nalievajú nadbytočným džúsom. Kôra nepodlieha vodnej ploche a plody začnú prasknúť.

Zo správnej voľby miesta na výsadbu sadeníc záleží na ďalšom vývoji viniča, nastavenie a dozrievanie bobúľ. Pre Ruslan si vyberte najslnečnejší pozemok, ktorý sa nachádza na južnej alebo juhozápadnej strane. Na jeseň v chladných oblastiach viniča. Hybrid odoláva teplotám až do -23oPretože, ale nikto nie je poistený z darov prírody.

Metódy chovu

Skúsení záhradníci používajú tri spôsoby pestovania hrozna Ruslan:

 1. Vysádzanie sadeníc s koreňmi. Najbežnejšia metóda reprodukcie je založená na klíčení odrezkov zozbieraných z dozrievaného viniča. Na začiatku jari, s nástupom tepla, sa ruslanové stromy vysádzajú nezobudenými púčikmi. V polovici mája použite prebudený výsadbový materiál s listami. Ruslanové sadenice sa môžu vysadiť na jeseň. To sa zvyčajne robí v októbri, takže zakorenenie sa vyskytuje pred nástupom mrazu. Bezprostredne po výsadbe sa v zimnom období chráni stromčeky Ruslan z chladu.
 2. Očkovanie odrezkov na starom viniči. Metóda chovu je zložitá a vhodná pre skúsených záhradníkov. Ak viniča rastie na dvore a odroda sa mu nepáči, Ruslan sa môže pestovať na svojich koreňoch štepením. Rezy prídu s prebudenými a spiace púčiky. Ruslan je očkovaný na jar a na jeseň, keď sú vonku teplé dni.
 3. Najjednoduchšou chovateľskou metódou je používanie dlhého biča zrelého Ruslan viniča v lete. Pôda na tomto mieste je neustále udržiavaná na mokroch, takže sa natrhne. V ďalšej sezóne a lepšie za dva roky je bič odrezaný z hlavného hroznového kefa. Rusínov jačmeň stále rastie na svojich koreňoch.

Pre skúseného záhradníka je reprodukcia hrozna Ruslan jednoduchou záležitosťou. Použite ktorúkoľvek z troch metód. Noví pestovatelia lepšie kupujú hotovú sadenicu alebo používajú metódu vpichovania viniča do zeme.

Správne tipy na pristátie

Úrodná pôda je len polovica požiadaviek na úspešné pestovanie hrozna. Ruslan potrebuje dobrú drenáž, ktorá zabezpečuje voľný tok nadmernej vlhkosti z koreňového systému.

Varovanie! Vysádzanie hrozna v údolí zohľadňuje umiestnenie podzemných vôd. Ak sa vrstvy nachádzajú nad 2 m od zeme, je lepšie, aby sa ruslanové sadenice nachádzali na kopci.

Príprava jamy na výsadbu pozostáva z nasledovných:

 • Pre sadenice hrozna vykopávajú otvor široký, 80 cm dlhý a hlboký.
 • Prvá je položená na dne vypúšťania dier. Rozdrvený kameň, malý kameň alebo štrk. Zhora je drenáž naplnená tromi kmeňmi humusu zmiešanými s úrodnou pôdou a rašelinou.
 • Jamy až do dňa vysadenia hrozna sa usadzujú minimálne 14 dní. Počas tejto doby dôjde k zmršťovaniu pôdy.
 • Ruslanový stromček je vybraný so silným koreňovým systémom a dvomi očami.
 • Po zmrštení v jamke sa nalejú do pôdy a rozširujú ju do šmýkačky. Môžete pridať 1 polievkovú lyžičku. l. minerálne hnojivo.
 • Sadenice sa spustí do otvoru, ohýba korene na boku a pokryje zemou na krk.

Po zasadení hrozna sa do otvoru nalejú 3 lopaty vody. Po absorpcii bude stále vytekať. Ak je kolík vyvedený do stredu jamy, je stabilizovaná väzba hrozna. Zem v otvore je naplnená mulčovaním. Piliny alebo rašelina budú robiť.

Pravidlá starostlivosti

Zvláštna starostlivosť Ruslan nevyžaduje. Trieda je nenáročná, ale nie je možné úplne opustiť spontánny rast. Hrozno rýchlo tvoria nevlastné deti. Musia byť včas rezané, plus zalievanie, hnojenie a iné postupy.

zalievanie

Ruslan nepotrebuje časté zavlažovanie. Jedinou výnimkou môže byť suché leto. Povinné zavlažovanie hrozna vykonané pred kvitnutím a počas dozrievania klastrov. Po vstrebávaní vody sa pôda okolo kmeňa uvoľní a potom sa pokryje mulčovou zhora.

Najlepšie obväz

Ako hnojivo sú mnohí vinári zvyknutí používať organickú hmotu. Ak chcete urobiť vrchný obväz okolo kmeňa hrozna, kopať priekopu s hĺbkou na bajonetu lopaty, nalejte 1,5 kôstky humusu na dospelý Bush a naplňte ju zemou na vrchole. Dobré výsledky ukazujú minerálne hnojivá. Môžete použiť zložité zmesi.

Prerezávanie vín

Intenzívne rastúce hrozno viníc Ruslan prerezané. V opačnom prípade preťaženie puzdra ovplyvní nízku produktivitu. V dospelých hroznoch nechajte maximálne 35 výhonkov so šiestimi očami. Na jeseň odrezať sušené viniča. Listy a nezmontované bobule sú odstránené z krovia.

Príprava na zimu

Pre zimu, Ruslan hrozna sú ukryté v oblastiach, kde teplota klesne pod -20.oC. Zem okolo kmeňa je pokrytá 10 cm vrstvou pilín alebo slamy. Viniča je pokrytá štítmi, jedlými konármi, fóliou alebo jednoducho pokrytá zeminou.

Prevencia chorôb

Ruslan je odolný voči poškodeniu hlavnými hroznovými chorobami - plesňou a oidium. Avšak na jar na začiatku vegetačného obdobia neublíži preventívne postrekovanie prípravkov z huby. Keď sa na listoch objavia škvrny, začnú sa vážne zaobchádzať, ale v zanedbanom stave bude výsledok zlý.

recenzia

Pomôžte viac dozvedieť sa o popisoch odrôd Ruslanu, fotografií, recenzií, videí, ktoré ponúkame, aby ste sa zoznámili.

Na videu je Ruslan hrozno jeden rok staré:

LeonidSazhenets Ruslana kúpil na trhu. Hrozno chytené rýchlo av treťom roku vystrašilo dve kefy. Chuť bobule ako. Neposkytujem špeciálnu starostlivosť. V lete som vodu a na jeseň prerezávam vinič a prístavnú bridlicu na zimu. Kŕmim iba humusom, Stepanom, v záhrade sa nachádzajú dva kríky modrého ruslanského hrozna. Každoročne rodíte dobre, stačí len riadne znížiť vinič. Jeseň nevyhnutne sprej z huby. Neverím drahým drogám. Tradične používam kvapalinu Bordeaux. Snažil som sa šíriť rôznymi spôsobmi. Ukázalo sa to iba vykopaním viniča.

Pozrite si video: Letadla prulety (November 2022).

Загрузка...