Záhradníctvo

Viking hrozna

Hrozno ukrajinského chovateľa V. Zagorulka bolo chované pri prekročení populárnych odrôd AIA a Kodryanky. Hybrida získala kyticu bobuľovej arómy, ktorá získala popularitu vinárov. Postupom času vikingské hrozno migrovalo z ukrajinských krajín do ruských južných oblastí. Teraz sa hybrid nachádza aj na predmestiach.

Hlavné charakteristiky hybridov

Charakteristickým znakom hrozna Viking je skoré dozrievanie klastrov, čo je typické pre mnohé hybridy. Približne 100 dní po prestávke sa objavia prvé zrelé bobule. Doba zberu padá v prvej dekáde augusta.

Z hroznových stromov sa vyznačuje rýchle prežitie. Prispôsobenie po výsadbe, viniča začína rýchlo rásť a tvorí rozľahlý krík. Opeľovanie hybridov nastáva rýchlo vďaka bisexuálnym kvetinám. Viking je vhodný ako opeľovač pre množstvo rastúcich rastlín rovnakého pohlavia.

Odolnosť voči mrazivému priemeru. Vinič môže odolávať negatívnym teplotám až do -21oC. V severných oblastiach Vikingov je ťažké rásť. Pestovatelia hrozna v moskovskom regióne uľahčujú, ale v zime bude musieť byť vinič dobre pokrytý. Okrem samotného krbu je dôležité chrániť ovocné puky hrozna pred zamrznutím. V opačnom prípade bude musieť zabudnúť na dobrú úrodu bobúľ. Optimálne poveternostné podmienky pre Viking na juhu. Vinohradníci v teplých oblastiach nemajú vinič.

Je to dôležité! Hybridný Viking reaguje zle na teplotné výkyvy a obzvlášť sa mu nepáči teplo. Hojdačky narušujú proces opelenia. Kartáče sú malé s malými bobuľami.

Vzhľadom na opis odrody, fotografie, hrozna Viking, stojí za to dotýkať sa témy zavlažovania. Hybrid reaguje zle na vysokú vlhkosť. Od častého zavlažovania, dažďa, v tesnej blízkosti plôch podzemných vôd v klastroch začať crack. So zvýšenou vlhkosťou a teplotou hrozí poškodenie hrozna hubou. Ak sú takéto poveternostné podmienky pozorované, je potrebné okamžite vykonať preventívne postrekovanie viniča prípravkami z hniloby.

Vikingové zväzky majú kónický tvar. Bobule sú veľké, tesne usporiadané. Hmotnosť jednej zväzky je od 0,6 do 1 kg. Napriek týmto charakteristikám nie je vysoký výnos hybridný žiadny iný. Hustá buničina je pokrytá silnou kožou, ktorá chráni bobule pred vosami a inými škodcami. Pri jedle hrozna sa však takmer necíti. V štádiu technickej vyspelosti sa plody stávajú purpurovou. Plne zrelé banda hrozna na slnku hrá tmavo modrej farby.

Popularita Viking dávať chuť bobúľ. Sladko-kyslú buničinu plnú ovocnej arómy s prevahou sliviek. S miernym zalievaním hybridov je dobrá prezentácia bobúľ. Vintage hrozno sa môže použiť na komerčné účely. Bobule z zväzkov nie sú spŕchané počas prepravy ani počas dlhšieho vznášania sa na viniči.

Je to dôležité! V zložení zrelej buničiny bobúľ je 17% cukor. Index kyslosti je 5 g / l.

Pozitívne a negatívne vlastnosti hybridu

Všeobecne platí, že odroda hrozna Viking má nasledujúce výhody:

 • skoré zrenie plodiny;
 • bisexuálne kvetenstvo;
 • vynikajúca chuť plodov;
 • zväzky sú pripravené na prepravu, vedenie prezentácie.

Rovnako ako výhody existujú negatívne vlastnosti Viking:

 • hybrid sa obáva nízkych teplôt;
 • bobule zle reagujú na podmáčanie;
 • postihnuté hubami a hnilobou;
 • nízky výnos.

Vinohradníci považujú Viking za náladový hybrid, ktorý si vyžaduje starostlivú údržbu. Iba vynikajúci vkus je pre tých, ktorí chcú vytvoriť 1-2 kefy voňavých hrozna na záhrade.

Obsahuje agrotehnika

Ak pestovateľ hľadá informácie o vikingských hroznoch, popis odrody, fotografie, recenzie, znamená to, že bude chcieť poznať vlastnosti poľnohospodárskej technológie.

Výsevné odrezky

Viking, ako väčšina pestovaných hrozna, miluje úrodnú pôdu. V chudobných krajinách strácajú bobule svoju chuť a arómu. Tento hybrid je dobre aklimatizovaný na čiernej pôde. Marshland poškodzuje hrozno. Ak je lokalita vysoko umiestnená podzemná voda, výsadba odrezkov sa vykonáva na vysokej pôde. Miesto pre hrozno je vybrané z južnej strany pozemku a tiež juhozápadne. Odporúča sa nájsť oblasť, ktorá nie je veľmi vetromá.

Vikingské hrozno sa vysadzuje na jar, keď je pôda dobre zahriata. Vinohradníci praktizujú jesenné výsadby, ale je žiaduce to urobiť skôr. Stonka musí mať čas, aby sa zakorenila pred nástupom mrazu a zásobou živín.

Tip! Vysádzanie Vikinských stromčekov je optimálne pri dennej teplote + 15-25 ° C.

Viking kríky silné. Pre dobrý rast viniča medzi stromami sa pozoruje minimálna vzdialenosť 3 m. V teplej zemi sa koreňový systém hrozna rýchlo zakoreňuje a začína rýchlo rásť. Dobrý je sadivový materiál, ktorého korene majú hrúbku najmenej 2 mm. A nemali by sa zlomiť s ľahkým dotykom ruky. Na rukoväte v čase výsadby by mali byť najmenej 4 zdravé pupeny. Vikingský koreňový systém je pred výsadbou ponorený do rastového promótora.

Vnútorné jamy s hĺbkou 80 cm široké sa vykopávajú pod každou sadenicou z hrozna a 25 cm silný vankúš sa naleje zo zmesi úrodnej čiernej pôdy a humusu. Z pôdy sa vytvára malý pahorok a korene vikinského stromčeka sú položené na vrchu.

Zásobné studne vykonávajú úrodnú pôdu. Plniaca vrstva je obvykle asi 25 cm a prírastok zostáva nad zemou. Ihneď po výsadbe sa odrezky vikingských hrozna naliali s tromi vedrami vody. Po absorbcii tekutiny sa uvoľní zemina v otvore. Druhé a tretie zavlažovanie s podobným množstvom vody sa uskutočňuje v intervaloch dvoch týždňov. Uvoľnená zemina zhora je pokrytá mulčovaním.

Obsahuje starostlivosť o hrozno

V priebehu vegetačného obdobia sa hrozno Viking pestuje od polovice jari až do konca októbra. Hybridnému sa nepáči množstvo vlhkosti. Sadzby zavlažovania sa stanovujú individuálne v závislosti od poveternostných podmienok a umiestnenia podzemných vôd.

Počas celého jarného a jesenného obdobia je Viking sedemkrát napojený:

 1. Na začiatku jari, keď podväzky suché viniča.
 2. Po prerezaní počas odšťavovania. Ak vinič hrozna na plátky na jar nevykrí - potrebujete urgentné zalievanie.
 3. Keď rast výhonkov bude 30 cm.
 4. Pred kvitnutím.
 5. S výskytom malých bobúľ v rukách.
 6. Šieste napájanie hrozna sa určuje individuálne podľa poveternostných podmienok. V suchom počasí je potrebné na nalievanie plodov so šťavou.
 7. Po zbere.

Počet zavlažovacích Vikingov sa zvyšuje a je horúce leto.

Je to dôležité! Po výskyte prvých kvetencov je napúšťanie hrozna prísne zakázané. Vlhkosť počas tohto obdobia prispieva k vylúčeniu farby.

Koncom októbra sa viniča položí a pripravuje sa na zimnú sezónu. Na krytie používajte akýkoľvek vodotesný materiál a pôdu. Podšívame a umiestňujeme pod vinič na zem, aby sme zabránili hnilobe obličiek. Plniaca zemina je dobre navlhčená a naleje sa s vrstvou 20 cm.

Ak je kryt vyrobený z jedného filmu, oblúky sú umiestnené nad viničom. Strečte, aby sa materiál nedotýkal viniča. V opačnom prípade tieto oblasti zmrazia pri silných mrazoch.

Na korene hrozna by tiež mali byť obavy. V zime je pôda okolo kríkov mulčovaná silnou vrstvou slamy, rašeliny alebo pilín.

Najlepšie obväz

Na zvýšenie výnosu hybridov, najmä počas plodov, sa Viking kŕmi. Hnojivo je vhodnejšie na zalievanie. Veľké množstvo vody, keď je absorbované, prináša vrchný obväz hlboko do koreňov. Počas celej vegetačnej sezóny sa hrozno oplodňuje trikrát v jednomesačných intervaloch.

Viking na jar dobre reaguje na drogy a organické látky obsahujúce dusík. Na kŕmenie hybridov je možné zmiešať 2 polievkové lyžice. l. dusičnan amónny s koreňom hnoja. Na zvýšenie procesu sebapoľovania urobte superfosfát. Každé tri roky sa okolo kopca vykopá priekok o hĺbke približne 50 cm, 1,5 kusu humusu zaspávajú a zhora sú pokryté zeminou.

Prerezávanie vín

Najlepší čas na ozdobenie viniča je jeseň. Vo Vikingových stromčekoch prvého roka života sa odstránia zrelé výhonky. Následne sú mladé viniče prerezané na päť púčikov. Na nových rukávoch zostávajú výhonky zo zeme. V dospelých kríkoch na jar sa ponechajú dlhé pohromy s 20 pupienkami na viazanie veľkých bobúľ v zhlukoch. Dôstojnosť jesenného prerezávania v ďalšom pohodlí kladenia viniča na prístrešok na zimu. Na jar budú miesta na rezanie trochu vyliečiť.

Prevencia chorôb

Hybridné Viking má veľkú nevýhodu - je ovplyvnená hubami a je citlivá na patogény hniloby. Pre spoľahlivú ochranu úrody hrozno od skorého jari podlieha preventívnemu striekaniu. Prvá liečba fungicídmi sa uskutočňuje na začiatku vegetačného obdobia, keď výhony rastú na dĺžku 20 cm. Druhá liečba Vikingom sa vykonáva predtým a tretí po kvitnutí. Zo skladu drogy sú populárne "Antrakol" alebo "Strobe". Väčšina fanúšikov pozná najlepšiu Bordeauxovu kvapalinu.

Video zobrazuje vinohrady Viking v auguste:

recenzia

Hľadáte informácie o hrozne Viking, popis odrody, fotky, videá, recenzie vinohradníkov bude tiež užitočné pre začiatočníkov záhradníkov.

GennadyIz kvôli zložitému terénu terénu v mojej chatke sú kopce a údolia. Hybridné Vikingové vysadené na rôznych miestach. Na kopci, kríky rodia lepšie, bobule sú väčšie a sladké. V podzemných vodách nížiny je ďaleko, ale po daždi sa zhromažďuje veľa vlhkosti. Bobule často crack, nemajú čas zrieť na hrozno. V chuti prevláda viac kyselín. V údolí musel znížiť krov. Andrew Hybrid Viking kúpil stromček na trhu a nevedel o rozmaroch hrozna. Bobule sú chutné a voňavé, ale musíte sa s vínom zabiť. Pokrývajem zimu dobre, ale časť obličiek zmrazuje. Horúce dažďové leto prešlo hubami. Väčšina plodín prehnala, dokonca aj postrek viniča nepomohla.

Pozrite si video: Avicii - Wake Me Up Official Video (August 2020).

Загрузка...