Záhradníctvo

Clorinda baklažán

Cylinda Clorinda je vysoko výnosný hybrid, ktorý chová holandskí chovatelia. Odroda je uvedená v štátnom registri a odporúčaná na pestovanie v Rusku. Hybrid je odolný proti zachyteniu za studena, líši sa dlhým plodom, nepodlieha vírusovým ochoreniam.

Vlastnosti odrody

Popis baklažánu Clorinda:

 • skoré dozrievanie;
 • odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam
 • tvorba vaječníkov aj v chladnom počasí;
 • dlhotrvajúca plodnosť;
 • obdobie od klíčenia k zhromažďovaniu baklažánu je 67 dní;
 • výška púzdra do 1 m;
 • vzpriamené, silné rastliny;
 • otvorený kríž s malými internodami.

Charakteristika plodov odrody Clorinda:

 • oválny tvar;
 • rozmer 11 x 22 cm;
 • priemerná hmotnosť 350 g;
 • bohatú fialovo-černú farbu;
 • biele husté mäso;
 • dobrá chuť bez horkosti;
 • malé množstvo semien.

Priemerný výnos odrody je 5,8 kg na 1 m2 m. Zrelosť ovocia vykazuje pružnú dužinu a tmavú pleť. Zelenina sa odreže spolu s stopkou. Trieda Klorinda sa používa na výrobu občerstvenia, príloh, domáceho konzervovania.

Pestovanie baklažánu

Rastliny baklažánu Clorinda sa pestujú sadenicami. Sadenice netolerujú náhle zmeny teploty, takže výsadba semien priamo do zeme je možná len v regiónoch s teplým podnebím. Doma, vysadené semená a rastliny poskytujú potrebné podmienky. Vyrastené sadenice sa prenesú na otvorenú plochu, do skleníka alebo do skleníka.

Vysádzanie semien

Výsadba začína na konci februára alebo v marci. Podľa sadeníc baklažánu pripravte podklad, ktorý pozostáva z rašeliny, kompostu, trávnika a piesku v pomere 6: 2: 1: 0,5. Môžete použiť hotovú pôdu predávanú v záhradkárňach.

Pred vysadením odrody Clorinda je pôda parou vo vodnom kúpeli na dezinfekciu a odstránenie možných patogénov. Pôda môže byť ponechaná na zimu pri nižších teplotách, potom nie je potrebné ďalšie spracovanie.

Tip! Semienka baklažánových baklažán sa nechá 2 dni v roztoku humátu draselného.

Najlepšie je vybrať malé poháre alebo kazety na pestovanie. Potom sa môžete vyhnúť zberu rastlín.

Semená sa vysadia vo vlhkej pôde do hĺbky 1 cm. Na vrchu sa naleje vrstva úrodnej pôdy alebo rašeliny. Nádoby sú pokryté fóliou a ponechané na teplote 25 ° C. Klíčenka semien baklažánu trvá 10-15 dní.

Podmienky pre sadenice

Po výbehu klíčky sa fólia odstráni a pristátie sa udržiava na parapete alebo inom osvetlenom mieste.

Podmienky pre vývoj sadenice baklažánu Clorinda:

 • teplota počas dňa je 20-25 ° C, v noci - 16-18 ° С;
 • prívod čerstvého vzduchu;
 • bezpečnosť od návrhov;
 • mierne zavlažovanie;
 • osvetlenie 12-14 hodín.

Sadenice Clorinda sa napájajú teplou vodou. Vlhkosť sa vykonáva po vysušení pôdy. Rastliny negatívne reagujú na podmáčanie.

Ak nie je dostatok dlhého svetla počas dňa, rastliny obsahujú dodatočné osvetlenie. Vo vzdialenosti 30 cm od sadeníc nastaviť fluorescenčné alebo phytolampie. Sú zahrnuté v dopoludňajších hodinách alebo vo večerných hodinách, aby poskytli plné pokrytie

Keď sa objavia sadenice 1-2 listy, vyzdvihnite ich. Najviac jemným spôsobom transplantácie je prekládka rastlín vo väčšej nádobe. Banány sú napojené a opatrne prenesené do nového jedla spolu s zemitým guličkou.

Kalenie pomôže zlepšiť mieru prežitia baklažánov na trvalom mieste. Rastliny sú držané na balkóne niekoľko hodín, postupne sa zvyšuje toto obdobie. Takže semenáči si zvyknú na teplotné kvapky a priame slnečné svetlo.

Pristátie v zemi

Clorindova baklažánka vo veku 2-2,5 mesiaca sa prenesie na trvalé miesto. Tieto rastliny majú až 10 listov a dosahujú výšku 25 cm. Práca sa vykonáva koncom mája - začiatkom júna.

Na výsadbu lososa vyberte slnečné miesto, chránené pred vetrom. Najlepšie prekurzory pre kultúru sú: kapusta, uhorka, cesnak, cibuľa, mrkva, fazuľa, hrach, cuketa.

Je to dôležité! Banány nie sú znovu zasadené na rovnakom mieste, rovnako ako po koreni, zemiakoch a rajčiakoch.

Rastliny dávajú prednosť pieskovej alebo hlinitej pôde. Ťažká zemina je oplodnená rašelinou, humusom a hrubým pieskom. Vykopávajú pôdu na jeseň a na jar uvoľňujú svoj povrch hrebeňom a prinášajú popol z dreva.

Pod triedou Klorinda pripravte pristávacie otvory, ktoré sa nachádzajú vo vzdialenosti 30 cm od seba. Sú hojne napojené, po ktorých sa rastliny baklažánu vysadia, bez toho, aby roztrhli zemitú guľu. Korene sú pokryté zeminou, ktorá je dobre zhutnená.

Po výsadbe baklažánu monitorujte vlhkosť pôdy. Ak si to chcete udržať, vykoná sa mulčovanie rašelinou.

Laktová starostlivosť

Baklažánky Clorinda vyžadujú pravidelné úpravy, vrátane zavlažovania a hnojenia. Rastliny dobre reagujú na zavádzanie minerálnych a organických látok.

Podľa popisu baklažánov Clorind dosahuje výšku 1 m. Ako sa rastlina vyvíja, je viazaná na mriežku. Na Bush vyberte najsilnejší únik, zvyšok sa odstráni. Na ochranu pred chorobami a škodcami sa vykonávajú profylaktické spreje.

zalievanie

Laktárna je plodina milujúca vlhkosť, preto, aby ste získali vysoký výnos, je potrebné zariadenie pravidelne vodou. Po premiestnení na miesto trvalého pristátia nedávajte vodu na 5-7 dní. Počas tohto obdobia prispôsobenie rastlín novým podmienkam.

Pred ovocím sa každý týždeň používajú s mierou. Intenzita zavlažovania sa zvyšuje počas tvorby ovocia. V teple vlhkosti prispievajú každých 3-4 dni. Na zavlažovanie sa oddeľuje voda s teplotou 25-30 ° C.

Po zalievaní je skleník vetraný, aby sa eliminovala prebytočná vlhkosť. Nezabudnite uvoľniť pôdu, aby sa zabránilo vzhľadu na povrchu kôry. Weeds pravidelne burinu.

kŕmenie

Podľa recenzií baklažán Clorinda reaguje pozitívne na zavedenie hnojenia. Liečba sa vykonáva každé 2-3 týždne.

Možnosti kŕmenia byliniek:

 • roztok síranu draselného (5 g), močoviny a superfosfátu (10 g na 10 1 vody);
 • amfofoska alebo nitrofoska (20 g na 10 l);
 • kaša 1:15;
 • postrek rastlín so slabým roztokom kyseliny boritej;
 • infúzia popola z dreva (250 g na nádobu s vodou).

Na začiatku vegetačného obdobia sa baklažány kŕmia kašou alebo minerálnymi hnojivami obsahujúcimi dusík. V budúcnosti je potrebné zvýšiť koncentráciu draslíka a fosforu v roztoku. Tieto zložky sú nevyhnutné pre tvorbu koreňového systému rastlín a zlepšujú chuť ovocia.

Minerálne úpravy sa striedajú so zavádzaním prírodných produktov. Počas chladného počasia sa na plech striekajú rastliny. Pri ošetrovaní listov sa koncentrácia látok zníži o 5 krát.

Choroby a škodcovia

Lahôdka náchylná na hubové a vírusové ochorenia. Rozmanitosť Klorindy je imúnna voči vírusovým ochoreniam. Plesňové lézie sú častejšie pozorované pri vysokej vlhkosti.

Dezinfekcia semien pred výsadbou, záhradným vybavením a pôdou pomáha predchádzať chorobám. Ak sa objavia príznaky poškodenia, rastliny sa postriekajú Fitosporinom alebo zirkónom.

Je to dôležité! Škodcovia spôsobujú významné poškodenie výsadby baklažánov a prenášajú choroby.

Na rastlinách sa môžu objaviť vošky, roztoče, slimáky. Po kvitnutí sa odporúča ošetrenie baklažánov s Karbofosom alebo Keltanom. Z ľudových prostriedkov účinný tabakový prach a popolček z dreva. Striekajú sa na rastliny, aby sa stratili škodcu.

Hodnotenie záhradníkov

Valentina, 56 rokov, Leningradská oblasť. Vlani sa rozhodla pestovať podľa recenzií a fotografií baktérie Clorind. Hybridný holandský výber, výrobca sľubuje vysoké výnosy za všetkých poveternostných podmienok. V našom regióne je problematické pestovať dobré baklažány. Rozmanitosť Clorinda nesklamala, priemerná hmotnosť ovocia dosahovala 0,5 kg. Chuť je jednoducho vynikajúca, určite budem pestovať odrody na budúci rok. Evgeniy, 49 rokov, Jekaterinburg Na otvorenom území je výnos mierne znížený, ale rastliny sú menej pravdepodobné, že trpia škodcami. Na výsadbu vždy volím rané zrelé odrody, dozrievajú aj v chladnom lete. Podľa recenzií baktérie Clorinda plne vyhovovali mojim požiadavkám. Rastlina je vysoká, prináša veľa ovocia. Mäso je biele, bez semien. Pokiaľ ide o výnos a chuť, jedná sa o jednu z najlepších odrôd: Mária, 35 rokov, Bryansk, pestujeme baklažány vo vidieckom dome na otvorenom pozemku. Máte záujem o recenzie a fotky baklažánu Clorinda. Odroda sa ukázala ako veľmi úspešná: odolná voči chorobám a plodná. Koža je pomerne hustá, mäso je jemné a mastné. Vychádza dobre pre polotovary a občerstvenie. Ďalším plusovým stupňom je absencia semien.

záver

Kvetinové baklažánky majú univerzálnu aplikáciu a vyznačujú sa dobrým vkusom. Kultúra sa pestuje sadením v prípade teľat alebo na voľných plochách. Rastliny sú napojené a pravidelne kŕmené. Na ochranu pristátia pred škodcami pomôžte ľudové lieky a špeciálne prípravky.