Záhradníctvo

Vlastnosti korenia Oranžový zázrak

Medzi záhradkármi existuje mnoho odporcov hybridných odrôd. Niekto považuje nákup svojich semien za nerentabilný, pretože z pestovanej zeleniny nemá zmysel si vziať vlastné semená. Koniec koncov, nebudú opakovať všetky nádherné vlastnosti materských rastlín. Niekto sa obáva, že komponenty GMO sa budú používať pri hybridizácii a neexistuje žiadny spôsob na kontrolu výsledku. A niekto zvyčajne je z povahy konzervatívny a neradi sa zapája do noviniek, pričom sa domnieva, že nový je len dobre zapomenutý starý.

Avšak mnohí, najmä poľnohospodári a odborníci, ktorí pracujú vo veľkých agropivách, chápu, že to sú hybridy, ktoré umožňujú získať takéto vlastnosti z rastlín, ktoré sú zložité očakávať od bežných odrôd. Výrazným príkladom je zázrak sladkej oranžovej papriky. Pre veľmi veľa, ak nie všetky, charakteristiky, on tvrdí, že je na prvom mieste. A preto nie je prekvapujúce, že je veľmi populárny takmer na rovnakej úrovni ako slávny druh sladkej papriky, Kalifornia zázrak, jeden z odrôd, ktoré je veľmi podobný aj vo vzhľade. V článku sa budete môcť oboznámiť nielen s opisom hybridnej odrody korenia Orange Miracle a jej fotografiami, ale aj so zvláštnosťami jeho kultivácie a názormi ľudí, ktorí ju vyzdvihli na svojich pozemkoch.

Hybridný popis

Hybridný oranžový zázrak získaný v dôsledku chovu holandských expertov. Je to už dlho známe v našej krajine a mnohé sektory pestovania semien, ako sú Aelita, Sedek a Semko, produkujú tieto semená. Ale spoločnosť Semko-Junior sa rozhodla zaviesť túto hybridnú odrodu na vlastné meno do štátneho registra Ruska. To sa stalo už v roku 2012.

Zdá sa, že popularita odrody nedáva odpočinok mnohým výrobcom osív, pretože existuje viac odrôd papriky s podobným názvom.

Pozor! Pod názvom Orange Miracle sa v Rusku vyrába ďalšia korenie - horúci alebo ker.

Preto pred nákupom semien sa uistite, že starostlivo preskúmajte obaly na oboch stranách, aby ste sa uistili, že predtým, ako ste presne sladká paprika, ktorú ste hľadali.

Kroviny tejto hybridnej papriky sa líšia súčasne v sile, výške a kompaktnosti. Pri pestovaní na otvorenom teréne môžu dosiahnuť výšku jedného metra alebo viac. Všeobecne platí, že rast Orangeho zázraku je neobmedzený, čo musí byť zohľadnené pri správnej tvorbe rastlín. Pri vytváraní dvoch kmeňov môže výška kríkov v skleníkoch dosiahnuť 1,5-2 metrov. Stonky sú silné a nerastú v mnohých smeroch, ale radšej sa držia spolu. Tmavo zelené stredne veľké listy sú hladké, bez náznaku vrások.

Jednou z absolútnych výhod zázraku oranžovej papriky je skoré dozrievanie. Technická zrelosť plodov korenia pochádza už 100-110 dní po klíčení.

Varovanie! Zaujímavé je, že v niektorých recenziach sa dokonca objavia aj údaje v 85-90 dňoch, ktoré uplynuli od vzniku výhonkov k technickému dozrievaniu ovocia.

Pre nástup biologickej zrelosti však musíte počkať ďalší týždeň alebo dva. Napriek tomu, že plody sú schopné dobre dozrievať v izbových podmienkach, a odstránenie ovocia v štádiu technickej vyspelosti stimuluje tvorbu nových vaječníkov a tým zvyšuje už dosť veľkú úrodu. Takže, počkať na dozrievanie papriky na kríkoch alebo nie - rozhodnete sa. V každom prípade, ak počet krovov umožňuje experiment, potom je vhodné rozdeliť výsadbu na dve časti a skúsiť oba spôsoby výberu ovocia, aby bolo možné neskôr vyhodnotiť výsledky.

Mnoho záhradníkov priťahuje skutočnosť, že zázrak oranžovej papriky možno ľahko pestovať na obyčajných posteliach v otvorených podmienkach a pod rôznymi prístreškami: od skleníkových oblúkov až po polykarbonátové skleníky.

Hybridný oranžový zázrak je pozoruhodný svojimi úžasnými ukazovateľmi výnosov - za použitia správnej poľnohospodárskej technológie je možné zhromaždiť až 12-15 kg sladkých a šťavnatých paprík od jedného štvorcového metra výsadby. Samozrejme, tieto čísla sa týkajú predovšetkým skleníkových podmienok, ale na otvorenom poli je celkom možné dosiahnuť až 8-10 kg na meter štvorcový. metrov a to je veľmi dobrý výsledok pre sladkú papriku.

Rovnako ako mnohé hybridy, Pepper Orange Miracle toleruje rôzne nepriaznivé rastové faktory - toleruje kolísanie teploty, nedostatočnú alebo nadmernú vlhkosť a ovocie zostáva dobre aj v zakalenom a chladnom počasí. Samozrejme, najlepšie výsledky sa prejavia pri vytváraní najpriaznivejších podmienok.

Odolnosť voči rôznym chorobám v tomto hybridu je tiež vo výške - pôvodcovia tvrdia, že korenie odoláva oranžovému zázraku voči vírusu tabakovej mozaiky a rajčímu bronzu.

Vlastnosti ovocia

Najzaujímavejšou vecou je, že počas skorého dozrievania sa tento hybrid vyznačuje skutočne vynikajúcou chuťou a kvalitou ovocia. Má nasledujúce charakteristiky:

  • Papriky majú prevažne kuboidný tvar, hoci v niektorých recenziach je potrebné poznamenať, že tvar ovocia môže byť mierne pretiahnutý charakteristickou hubicou na konci. Možno sa to môže stať v dôsledku preradenia semien. Plody sladkého oranžového zázraku majú ako väčšina zvončekov zväčšené zvädnutie, na rozdiel od kepriho horúceho korenia pod rovnakým názvom, ktorého plody sú smerované hore.
  • Oranžový zázrak sa vyznačuje veľkými veľkosťami ovocia, ktoré dosahujú dĺžku a šírku 11 cm, pričom priemerná hmotnosť jedného korenia je približne 200 až 230 gramov.
  • Hybridný oranžový zázrak sa vzťahuje na hrubostenné papriky, pričom hrúbka steny je 8 až 9 mm.
  • Papriky majú vysoko lesklý hladký povrch s šťavnatou buničinou a 3-4 komorovými jadrami.
  • Farba v dobe technickej vyspelosti je tmavozelená, a keď je zrelá, ovocie získa jasnú oranžovú farbu, niekedy ešte bližšiu k červenej farbe.
  • Chuť výborná, vyhodnotená na špičkovej päťke.
  • Účel papriky je univerzálny - budú vyzerať skvele v akýchkoľvek jedlách, či už sú to zimné prípravky alebo kulinárske diela pre každú oslavu.
  • Obchodovateľnosť, teda počet obchodovateľných plodov medzi všetkými, ktoré dozrievali na Bush, je vysoká. Papriky môžu dobre a dlho trvať a dokážu vydržať prepravu prakticky na akúkoľvek vzdialenosť.

Vlastnosti pestovania

Vďaka rannej zrelosti hybridov sa môže pestovať na semenákoch v rôznych časových obdobiach v závislosti od toho, kam ju chcete pestovať. Ak máte možnosť nechať ho pestovať v skleníku pod prístreškom, aby ste získali veľmi skorú úrody na konci jari - začiatkom leta, potom sa sadenica môže začať rásť aj vo februári.

Ak máte v pláne pestovať papriky na obyčajných lôžkach alebo maximálne pod krycími oblúkmi, nemá zmysel zasiať semená oranžového zázraku pre sadenice pred marcom, pretože pred vysadením sa môžu vysadiť a budú bolestivé pocítiť pristátie v krajine.

Semená tohto hybridu sa vyznačujú dobrým klíčením, rovnako ako väčšina holandských hybridov. Spravidla nepotrebujú žiadne ďalšie spracovanie pred sejbou, pretože ich často spracováva výrobca. Po výskyte sadeníc musia byť semenáčky papriky umiestnené v chladnejších podmienkach (nie viac ako + 20 ° C), aby sa mohol koreňový systém dobre rozvíjať.

Odporúča sa vybrať si jednotlivé nádoby, ak sa objavia dva pravé listy. Vzhľadom k tomu, že Pepper Orange Miracle má veľkú rastovú silu, je lepšie pripraviť pomerne veľké poháre na transplantáciu, takže keď sa vysadí do zeme, každá rastlina bude v nádobe s objemom približne 1 liter.

Z toho istého dôvodu sa na jeden meter štvorcový nenachádzajú viac ako tri koreniace kríky, oranžové zázraky, alebo sú zasadené podľa schémy 50 x 70 cm, pričom silné kríky obvykle nepotrebujú žiadne podpery ani podväzky.

Najdôležitejšou agronomickou metódou na získanie veľkých výťažkov šťavnatého a chutného korenia je pravidelné zalievanie a hnojenie. V horúcich dňoch, paprika potrebuje denne zalievanie, najlepšie nie studená, usadená voda.

Prvé kŕmenie sa vykonáva až týždeň po zberu pri pestovaní sadeníc. Potom niekoľko dní po výsadbe korení rastliny v zemi, počas tvorby púčikov a vo fáze ukončenia kvitnutia.

Tip! Po zozbieraní prvej vlny zberu sa môžete pokúsiť znovu podávať korenie, aby sa mohla priviazať a vytvoriť novú dávku ovocia.

Prvý obväz sa môže uskutočniť s komplexným hnojivom s približne rovnakým obsahom hlavných prvkov. Všetky nasledujúce roztoky na kŕmenie papriky by mali obsahovať minimálne množstvo dusíka a maximálnu rozmanitosť stopových prvkov.

Recenzie záhradníkov

Popularita korenia Orange zázrak je možné porovnať iba so zázrakom Zlatá Kalifornia, takže recenzie záhradníkov rozpoznávajú všetky nepopierateľné výhody tohto hybridu. Je zaujímavé, že tieto odrody sú veľmi podobné. Rozdiel spočíva len v zrelosti a skutočnosti, že jedna je odroda a druhá je hybrid.

Vladimir, 45, Nevinnomyysk, niekoľko rokov som pestoval na mojich poliach rôzne odrody a hybridy sladkej papriky. Tried a Orange Miracle. Považujem to za jeden z najdôležitejších hybridy, ktorý úplne odôvodňuje všetky náklady na semená a starostlivosť o sadenice. To dozrieva v dostatočnom časovom predstihu - vstupuje do piatich najčastejšie papriky. Pepper je nenáročný na semenáku, dobre zakorenený a bez problémov počas transplantácie odoláva krátkodobým nočným teplotným poklesom. Je odolný voči rôznym chorobám, preto vyžaduje minimálne ošetrenie škodcami a chorobami. Ak je jar rozdávaný teplý, potom sa mi podarí zhromaždiť dve vlny zberu a všetky moje práce sa úplne vyplatia. Ovocie samotné je veľmi atraktívne a má vynikajúce chuťové vlastnosti. Samozrejme, aby sa z plodiny využilo čo najviac, ako každý pepř potrebuje hojné zavlažovanie. Najmä v horúcom prostredí Dúfam, 52 rokov, Lipetsk Raz, pred piatimi rokmi, som bol predstavený na korenie, oranžový zázrak môjho zaťa priniesol semená tohto hybridu. Veľmi sa mi to páčilo, pretože zodpovedá všetkým mojim najdôležitejším požiadavkám - plodným, husto obkladaným a chutným, a zároveň stále dozrieva dosť skoro. Takže väčšina ovocia dokáže dozrieť priamo na kríkoch. A čo nádherná farba papriky! Položte ich na taniere a už len z jednej nálady stúpa. A ak v marináde kombinovať niekoľko farieb, potom je oranžová, ktorá vyzerá jasnejšie ako ktokoľvek iný. Aj v tomto zmysle pľuva žltý. A starostlivosť o tento hybrid je najbežnejšia - nemám žiadne ťažkosti - viete, jednoducho ju vodte častejšie, najmä v horúcom počasí. A bude vám ďakovať svojím nádherným ovocím.

záver

Naozaj, zázrak Orange Pepper je skutočným nálezom pre každého obyvateľa v lete. Spája slušný výnos a rannú zrelosť a odolnosť voči chorobám a ohromujúcu chuť. Pokúste sa to rozrásť a možno váš názor na hybridy zmení k lepšiemu.