Záhradníctvo

Pepper darček Moldavska: recenzie + fotografie

Paprika sladká Súčasnosť Moldavska je živým príkladom toho, ako dlho môže byť rastlinná odroda populárna, ak jej kvalita spĺňa dopyt v mnohých ohľadoch. Odroda sa začala šíriť od roku 1973 a doteraz sa radšej pestujú záhradkári, ktorí dávajú prednosť rastu darov z Moldavska. Jednoduchosť rastliny, ideálna forma ovocia, dobrá výťažnosť robí korenie odrodou obľúbenou v dacha a domácnosti.

Charakteristika zariadenia

Odroda bola odchovaná v Moldavskom vedeckom výskumnom inštitúte a viac ako štyridsať rokov sa rozšírila na Sibír a na Ďaleký východ. Podľa recenzií pestovateľov zeleniny, korenie darček z Moldavska nie je nižší ako mnoho moderných hybridov. Od 1 štvorca. m s včasnou a pravidelnou starostlivosťou získať 5-8 kg šťavnatého ovocia. Fotky z luxusných krupíc papriky darček Moldavska potvrdzujú recenzie výnosu odrody.

Rastlina sa pestuje v otvorenom teréne av skleníkoch. Púzdra odolávajú teplotným zmenám a kolísaniu vlhkosti. Človek musí venovať pozornosť rastlinám iba počas kvitnutia, aby sa vytvorili vaječníky. Fanúšikovia vlastného pestovania vitamínových produktov rastú na balkónoch v zdobených 5-litrových valcoch a dostávajú čerstvé ovocie ako vynikajúcu pochúťku. Sladká paprika skutočne aktivuje uvoľňovanie endorfínov, napríklad čokolády. Stačí to zahrnúť do stravy moderného zaneprázdneného človeka.

Charakternosť odrody je daná časom dozrievania. Darček z korenia z Moldavska prináša ovocie v strednom začiatku a ich opis od začiatku distribúcie odrody viedol k spotrebiteľskému dopytu po tvare týchto, kedysi exotickej zeleniny. Štruktúra pepřových bobúľ Darček z Moldavska je veľmi vhodný na vypchávanie. Priemerná doba zrelosti umožňuje vyberať ovocie vo fáze technickej vyspelosti uprostred leta. Biologická zrelosť pochádza o dva týždne neskôr, 125-135 dní po výsadbe na trvalom mieste. Plody tejto odrody sú dobre skladované v chladných miestnostiach a prepravujú na dlhé vzdialenosti.

Popis odrody

Polovicu keřových kríkov, darček Moldavska je kompaktný, nízky, rastie až do výšky 0,35-0,5 m, nerozšírený, až do priemeru 30-38 cm. Koreňový systém je dobre vyvinutý, stonka priemerného výkonu, elastická, schopná znášať veľké množstvo ovocia. Internády sú krátke a vaječníky majú veľa tvarov. Krájavé lístie. Listy sú malé, jasne zelené.

Závesné lusky. Veľké, rovnomerné ovocie kužeľovitého tvaru s dĺžkou 7-10 cm, priemer v blízkosti stonky 4-5 cm Hmotnosť od 50 do 100 g, priemerná hmotnosť ovocia je 70-80 g. V technickej vyspelosti sa plody svetlozelenej farby, dozrievania stávajú jasnými -Red. Koža je tenká, hustá. Dužina je šťavnatá s hrúbkou 5-6 mm. Vynikajúca chuť ovocia - záruka popularity korenia. Pods chrumkavé, sladké, s charakteristickou pepřovou chuťou. Vhodné na čerstvé šaláty a rôzne prípravky.

Je to dôležité! Pepper nedosiahne dobrú úrodu na kyslých pôdach. Takéto pôdy by sa mali na jeseň zalkalizovať pridaním vápna alebo dolomitovej múky 300-700 g na 1 km štvorcový. m.

Silné a slabé stránky

Pri posudzovaní trvanlivosti v zeleninových záhradách sa darček Moldavska vyznačuje vysokou zásluhou, čo dokazujú aj recenzie a fotografie plodov tých pestovateľov zeleniny, ktorí ju neustále pestujú.

 • Krásny, pohodlný a rovný tvar ovocia;
 • Stredná zrelosť;
 • Plodná stabilita;
 • výnosy;
 • Nenáročné a odolné rastliny;
 • Odolnosť voči vädnutiu fusáriom;
 • Dobrá trvanlivosť, prenosnosť;
 • Vysoká kvalita produktu.

Medzi nevýhody patrí skutočnosť, že plody odrody Podarok Moldavsko sú skôr tenkostenné v porovnaní so súčasnými hybridmi. Táto odroda korenia, rovnako ako ktorákoľvek iná, patrí rastlinám, ktoré prichádzajú z teplých oblastí, ktoré vyžadujú pozornosť záhradníka.

POZOR! Peppers sa nemôžu vysadiť na mieste, kde sa pestovali rastliny so šupinami: paradajky, zemiaky, baklažán.

Pestovanie sadeníc

Korenie darčeky Moldavsko musí byť pestované cez sejbu semená pre sadenice. Pred určením dátumu výsadby, záhradkári vypočítajú, kedy a kde budú rastliny rastlín. Úroda vo februári je určená pre skleníky a osivo na pestovanie papriky v záhrade sa osije v marci. Rassad jeden a pol mesiaca, aby sa stal silnejším a začať vegetačné obdobie na trvalom mieste. Ak na začiatku marca klesli výhonky, prvé ovocie sa dá vytrhnúť do konca júna.

Varovanie! Pestovanie korenia sa zakladá dlho po zberu. Zvyčajne sa semená okamžite vysedia v samostatných nádobách.

Príprava kontajnerov na pôdu a sadenice

Pri začiatku výsevu sa berie do úvahy ešte jedna skutočnosť. Rozmanitá sadenica Darček Moldavska rýchlo rastie a rozširuje sa. Jednotlivé kvetináče preto nie sú potrebné navzájom tesne navzájom, takže rastliny môžu voľne rásť. Najlepšie je umiestniť semená papriky jeden po druhom do špeciálnych kaziet na sadenice.

 • Pôda zakúpená v obchode alebo sami seba. Mal by byť výživný a voľný;
 • Piesok, humus alebo rašelina sa pridávajú do ílových pôd;
 • Ak je pôda piesočná, pridajte viac humusu.

siatie

Odroda korenia Moldavska sa často pestuje so semenami zbieranými ručne.

 • Pred zasiatím sa dezinfikujú 20-30 minút v ružovom roztoku manganistanu draselného;
 • Na urýchlenie klíčenia semien sú namočené v čistej vode počas 10-12 hodín;
 • Mokré semená sa sušia a ihneď zasiate, zakopané v zemi do hĺbky 1,5-2 cm.

Starostlivosť o sadenice

Zosilnené výhonky by mali byť v miestnosti s teplotou vzduchu 23-25 ​​stupňov.

 • Ak sa semená vysiali vo veľkom kontajneri, sú transplantované do samostatných pohárov, keď sa vytvoria 2-3 pravé listy;
 • Rastliny sú mierne napojené, bez podmáčania, aby sa zabránilo ochoreniu sadeníc "čiernej nohy";
 • Februárové výsevy potrebujú viac svetla: rastlina potrebuje najmenej 14 hodín jasného svetla;
 • Prvé kŕmenie sa uskutoční vzhľadom na tieto listy. Rozpustite 0,5 g dusičnanu amónneho, 1 g síranu draselného, ​​3 g superfosfátu v 1 1 vody a 100 ml rastlín;
 • O dva týždne neskôr ich kŕmia rovnakými hnojivami, ale zdvojnásobujú dávku.

Keď sa papričkový kefák vytvoril 8-9 listov, semenáčiky sa začnú vytvrdzovať, prinášajú do tieňa a potom sa krátko umiestnia na slnečné svetlo.

Záhradné rastliny

Pepper Bush, pestované na 18-20 cm, musí byť transplantované na trvalé miesto. Urobte to v máji alebo júni, so zameraním na poveternostné podmienky regiónu. Pepper môže rásť len pri pozitívnej teplote. Najmenší mráz zničí rastliny.

 • Plánovanie výsadby korenia, záhradníci pripravujú miesto od jesene. Na 1 štvorci. m vyrobiť 5 kg humusu alebo kompostu, rozptýlené hnojivá: 2 lyžice superfosfátu, 3 lyžice popola z dreva;
 • Na jar, uvoľnenie pôdy, sú rozptýlené viac hnojív: jedna a pol polievková lyžica fosfátu a potaše, jedna polievková lyžica dusíka;
 • V chladnom podnebí sa papriky vysádzajú na vysokých hrebeňoch.
Varovanie! Pod paprikou nedávajte čerstvý hnoj. Príliš veľa dusíka spôsobí pokles vaječníkov.

Pepper odrody Darčeky Moldavsko vysadené v rámci schémy 50 x 40 - 30 cm. Sadenice sú pochované v pôde na úroveň listy cotyledonu.

zalievanie

Odroda korenia z Moldavska je milujúca vlhkosť, takže dobre funguje v skleníkoch. Musí byť pravidelne napojená. Je obzvlášť dôležité zabezpečiť, aby pôda nevyschla v čase, keď sa objavia púčiky a potom začne kvitnutie. Ďalšie obdobie - tvorba vaječníkov a plodov - sa vyznačuje aj zvýšenými požiadavkami rastliny na dostatočné množstvo vlhkosti v pôde. Po zalievaní vo večerných hodinách je pôda uvoľnená do hlbokej hĺbky, v extrémnom horúčave môže byť mletá trávou alebo slamou. Na veľkých plochách sa sadenice korenia vysadia na čiernom filme alebo pri zvlákňovaní. Potom nie sú žiadne problémy s burinami.

kŕmenie

Pepper rastliny potrebujú pravidelné krmivá, vrátane odrody Moldavsko darček, ktorý musí byť dobre oplodnené. Pepper, podľa opisov a recenzií záhradníkov, dáva skvelú úrodu po troch obväzoch. Každý pestovateľ zeleniny si vyberá, čo je vhodnejšie: špeciálne komplexné hnojivá pre korenie alebo organické. Čerstvý hnoj sa zriedi vodou v pomere 1:10. Pred napájaním rastlín hnojív.

Prvýkrát sa rastliny oplodnia 15 dní po výsadbe;

Druhé kŕmenie - počas vývinu;

Tretí čas hnojenia sa vykonáva, keď sa vaječník vytvára.

Funkcie starostlivosti

Listy z rastlín by sa nemali odstraňovať, potrebujú ich na vývoj.

 • Pepper vytvára veľa plodov, ak je z neho odstránená prvá kvetina;
 • Rovnako je potrebné prestať prvé lusky včas. Zhromažďovaním zelených rastlín sa poskytuje príležitosť na zvýšenie množstva ostatného ovocia.

Korenie je odolné voči chorobám. Pravidelná starostlivosť odmeňuje vysoké výnosy chutného a zdravého ovocia.

recenzia

Galina Borisovna, 57 rokov, región Bryansk. Pepper sa používa na pestovanie a ja poznám tajomstvá starostlivosti o neho. A v deštivom lete, dokonca aj dar Moldavska zrazu ochorel. Musel som naliehavo rozprašovať fungicídy, aby rastlina vyživovala ovocie Anatolij, 36-ročný, región Astrachán Odroda Moldavsko darček je vhodná pre priemyselné pestovanie. Je to dopyt po recyklácii. A okrem pravidelného napájania a obliekania nie sú žiadne zvláštne problémy. Kvapkajúce zavlažovanie rieši veľa problémov: Victoria, 46 rokov, Livny, neustále rastú takýto druh korenia v skleníku. Veľmi úspešný z kulinárskeho hľadiska. Plody sú vyrovnané, rovnaké. Moja rodina miluje plnené papriky. A darček Moldavska sa ešte nepodarilo. Zber je stabilný.

Pozrite si video: iPhone XS vs iPhone X: CAMERA TEST! 4K (Smieť 2020).

Загрузка...