Záhradníctvo

Pepper Tenderness: recenzie + fotky

Zatiaľ čo snehové vánice stále vyrážajú mimo okná a divoké mrazy sú námrazy nad dušou, duša už spieva v očakávaní jari, a pre záhradkárov a záhradníkov najhorúcejšie obdobie začína vyberať a pestovať semená najdôležitejších zeleninových plodín na sadenice, bez ktorých by miesto bolo osamelé a osamelé - paradajky a papriky. Ak hovoríme o februári, potom čas na zasiatím semien väčšiny paradajok ešte neprišiel, ale mnoho papriek už zasieva čas. Ale najprv musíte vybrať odrodu, ktorá je najvhodnejšia pre vaše stránky a pre vaše rastúce podmienky.

To je však veľmi náročná úloha, pretože v každom obchode s osivom farebné obrázky na taškách začínajú byť závraty a voľba je nepredstaviteľne náročná. Len pred 30-40 rokmi, v 70-80s, výber semien sladkej papriky na výsadbu bol znížený len na tri alebo štyri položky: darček Moldavsko, vlaštovky, kalifornia zázrak a neha. A nakoniec, tieto staré odrody, ktoré prežili všetky najťažšie časy, sú stále obľúbené u záhradníkov a úspešne sa pestujú v rozsiahlych oblastiach našej obrovskej krajiny. Možno to nie je náhoda a v nich by malo byť cenné a spoľahlivé. Preto sa v tomto článku budeme zaoberať pomerne starou, ale napriek tomu nezabudnutou rozmanitosťou sladkej alebo zvonovej papriky - Neha, ktorej popis a charakteristiky budú prezentované na vašu pozornosť. V dôsledku toho môžete zistiť, či je táto škála korenia vhodná pre vaše podmienky alebo nie.

Popis odrody

Vo vzdialenom roku 1982, vedci - chovatelia Ústavu rastlinných genetických zdrojov pomenovaný. Vavilova, ktorá sa nachádza v Petrohrade, priniesla nový druh sladkej papriky a nazvala ju Nechota. Možno preto, že v tých rokoch bola rovnako známa pieseň A. Pakhmutovej na najvyššej popularite a možno aj kvôli jemným vlastnostiam pleti a buničiny z koreňového ovocia. Jedným alebo druhým spôsobom, ale v roku 1986 bola odroda Tenderness pepper oficiálne zavedená do štátneho registra Ruska a začala sa distribuovať po celej krajine. V súčasnej dobe sú semená korenia tejto odrody dodávané hlavne výrobnou a obchodnou spoločnosťou Euro-Seeds, ktorá je tiež jedným z pôvodcov.

V tých dňoch sa pestovanie sladkej papriky na otvorenom poli darilo len v južných oblastiach krajiny. Polykarbonátové skleníky ešte neboli a sklo bolo príliš drahé. V strednom pruhu a ešte viac na severe alebo na Sibíri sa niektorí sólo nadšenci pokúšali pestovať sladké papriky vo filmových tuneloch alebo domácich skleníkoch, ktoré sa podľa posudkov usvedčili. V skutočnosti sa Pepper Tenderness odporúča na pestovanie v skleníkoch aj v regiónoch Murmansk a Arkhangelsk, ako aj na Sakhalíne, na Kamčatke a na území Primorského. A v tých dňoch slová vietor nehádzali. Ukázalo sa, že táto odroda môže tolerovať nejaké tieňovanie a dobre sa rozvíja v podmienkach dlhého denného svetla. Tiež, korenie odrody Nevhodnosť je celkom prispôsobená krátkodobým nízkym teplotám, ako aj pomerne silným teplotným zmenám.

POZOR! V skutočnosti na severných hranách môžu byť rozdiely medzi dennými a nočnými teplotami, dokonca aj pod filmovými krytmi, veľmi významné.

Všetky tieto vlastnosti stále umožňujú, aby sa široko používali v takzvaných rizikových chovných oblastiach.

Zaujímavé je, že južné oblasti moderného Ruska neboli uvedené v kultivačných odporúčaniach, pretože v tom čase pre nich existovali vlastné zaujímavé odrody: darček Moldavska, kalifornský zázrak. A Pepper Tenderness bola chovaná špeciálne na uspokojenie požiadaviek severných záhradníkov na pestovanie bulharského korenia vo svojich pozemkoch.

Hoci krovity citlivosti sú štandardné a obmedzené vo výškach, môžu dosiahnuť výšku 120-140 cm. Tieto silné rastliny s hrubým centrálnym kmeňom majú silné, dobre rozvetvené, dobre rozvetvené stonky zo stredne veľkých listov.

Kvôli ich rastu vyžadujú špeciálne prerezávanie a tvarovanie, ktoré budú podrobnejšie popísané neskôr.

Variety Nestrannosť sa zvyčajne pripisuje sredneranimu papriky, to znamená, že obdobie od vzniku až po technickú zrelosť ovocia je 105-115 dní, ale za mimoriadne priaznivých podmienok môže dozrievanie začať aj po 90-95 dňoch od okamihu úplného klíčenia.

Výnosnosť odrody Nehybnosť silne závisí od toho, ako svedomite môžete postupovať pri vytváraní kríkov. Ak nenájdete čas alebo úsilie na vykonanie tohto postupu pre starostlivosť, potom z jedného krbu možno získať len asi 1-1,5 kg papriky. Pri správnom formovaní môže byť výťažok niekoľkokrát zvýšený a korenie dozrie oveľa rýchlejšie ako bez prerezania.

Odolnosť proti chorobám a škodcom v paprikách Nepríjemnosť je priemerná, ale opäť správne prerezávanie pomôže zlepšiť vetranie kríkov a zabrániť penetrácii a šíreniu infekcie a darebákom škodcov.

Ale, ako už bolo uvedené vyššie, odroda Nechlivosti zvýšila vytrvalosť a odolnosť voči poveternostným podmienkam, nepriaznivá pre vývoj papriky.

Vlastnosti ovocia

Nasledujúce charakteristiky sú charakteristické pre ovocie odrody Pepper Tenderness:

  • Tvar papriky je štandardný - kužeľovitý, ale často má tvar zrezaného kužeľa. Hoci podľa štandardu sladkej papriky sa musia zvrhnúť, papriky tejto odrody často rastú a udržiavajú vrcholy na dosť dlhú dobu pred ohnutím pod ich hmotnosťou. Táto forma rastu je trochu ako spôsob, ako obvykle rastú papriky.
  • Plody sa vyznačujú strednou veľkosťou, dosahujú dĺžku 15 cm, hmotnosť jedného korenia je od 100 do 150 gramov.
  • V štádiu technickej vyspelosti je farba papriky svetlozelená, pretože dozrieva, stáva sa najprv oranžová a potom jasne červená.
  • Koža je jemná a jemná a mäso je tiež šťavnaté.
  • Priemerná hrúbka steny je 6-7 mm. Pre starú odrodu sú tieto čísla pomerne významné.
  • Chuťové vlastnosti ovocia sú vynikajúce. Papriky sú sladké, s sotva viditeľnou horčicovou pachuťou a voňavými.
  • Aplikáciou sa plody tejto odrody môžu nazývať univerzálne. Podľa recenzií hostesiek sú najčastejšie používané na vypchávanie.

Vlastnosti pestovania

Pepper Seeds Na druhú polovicu februára až polovice marca sa môže vysielať šľachtenie doma. Zvyčajne sa korenie klíčia po dlhý čas - 2-3 týždne.

Tip! Ak chcete urýchliť výskyt výhonkov, odporúčame namočiť semená pred vysadením jedného dňa v jednom z rastových stimulujúcich roztokov alebo aspoň v teplej tavenine.

Korenie korenia sa objavuje najskôr pri teplote + 25 ° + 27 ° C. Po výskyte výhonkov sa však odporúča umiestniť výhonky na dobre osvetlenom a chladnom mieste s normálnou izbovou teplotou, aby sa sadenice nerozťahovali a nevyvíjali harmonicky. Vyberanie alebo transplantácia v oddelených pohároch sa vykonáva, ak sa v rastlinách vytvoria dva pravé listy.

Po pár týždňoch po transplantácii sa môžu kačacie semienka prvýkrát podávať roztokom humátu (20 až 25 ml humátu na 10 litrov vody). Akonáhle rastliny mladých korení dosiahnu 15-20 cm a začnú sa rozvetvené, môže začať tvorba kríkov.

Tvárnenie a orezávanie

Pre vysoké odrody korenia, ktoré zahŕňajú Nehybnosť, tvarovanie a prerezávanie sú nevyhnutné, pretože umožňujú vyriešiť niekoľko problémov naraz:

  • Odstránenie prebytku vegetatívnej hmoty, ktoré vyberá živiny z ovocia, umožňuje paprikám znížiť čas zrenia, zvýšiť výnos a pestovať väčšie ovocie.
  • Riedenie nadzemnej hmoty zlepšuje osvetlenie zostávajúcich častí puzdra a umožňuje voľný pohyb vzduchu vo vnútri krídiel, čo zabraňuje šľachteniu a infekciám pri chove.

Správna formácia sa zvyčajne uskutočňuje v niekoľkých štádiách a začína v štádiu pestovania sadeníc.

Po prvých rozvetvených formách na sadeniciach sa prvý puč začne formovať vo vidlici. Niekedy je niekoľko. Botanici nazývajú túto korónovú pušku a je zvykom ju odstrániť tak, aby sa ďalšie rozvetvenie papriky a rozmnožovanie uskutočňovalo optimálnym spôsobom.

Je to dôležité! Ak potrebujete zbierať svoje semená z peprovej nehybnosti, potom na jednej alebo dvoch kríkoch zostane korunkový pupen, pretože vo svojom ovocí sa vytvoria najzdravšie semená, ktoré sú najlepšie povolené na ďalšiu reprodukciu.

Pri výsadbe sadenice korenie Nehybnosť v zemi na trvalom mieste na meter štvorcový nechať viac ako 3-4 rastliny.

Prvé vetvy, ktoré vyrastajú z rozvetvenia, sa nazývajú kostry, alebo výhonky prvého rádu - v budúcnosti budú tvoriť hlavnú kostru papriky. Na druhej strane sa začínajú rozvíjať. Zakaždým v procese formovania dvoch nových výhonkov zostáva len jeden z nich - najsilnejší. Druhý je starostlivo odstránený, pričom list a vaječník sú nižšie.

Táto metóda formovania sa nazýva dvojitý stonček a je najvhodnejší pre pestovanie vysokých papričiek v skleníkoch v severných šírkach.

Každý týždeň je tiež potrebné postupne odstrániť jeden alebo dva listy zo spodnej časti kmeňa tak, aby nakoniec zostal len jeden holý kmeň pod prvou vidličkou stoniek.

Varovanie! Prerezávanie a odstránenie listov by malo byť postupné. Nemôžete odstrániť z korenia naraz príliš veľa výhonkov a listov.

Počas vývoja na stonkách pod pobočkami sa začnú znovu vytvárať ďalšie listy a výhonky. Musia byť tiež veľmi postupne odstránené, najmä tie, ktoré zakrývajú výsledné ovocie.

Postup tvorby zahŕňa aj podväzok vysokých puzdier na podporu alebo mriežku a odstránenie žltých a suchých listov.

Na vytváranie slušných výnosov korenia Nerovnosť bude tiež vyžadovať pravidelné zalievanie a hnojenie.

Recenzie záhradníkov

Mnohí záhradníci pestujú pepř Nechty, pretože ich matky a babičky ešte stále zdvihli, pre iných to je táto odroda, ktorá môže nielen prežiť, ale priniesť ovocie aj v ťažkých severných podmienkach. Recenzie všetkých, ktorí narazili na túto pestúru korenia, sú väčšinou pozitívne.

Mária, 29-ročná, Kostroma, počul som o korene Nerovnosť od mojej babičky - takmer neuznáva moderné odrody a hybridy. Našiel a usporiadal cez internet osivo. Na mieste máme dva skleníky - v jednom z nich a vysadené sadenice Nestrannosť. Rozvíjala sa normálne, bez akýchkoľvek konkrétnych tvrdení a podľa môjho názoru sa nelíšila od paradajok. Butonov tvorili docela veľa, ale pomaly sa vyvinuli napriek napájaniu a kŕmeniu. Ale napriek tomu sa v auguste asi tucet pepřov vytvorilo na Bush. Niektoré z nich sa dokonca podarilo vyčerpať. Radosť mi potešila Raisa, 53, Kirovská oblasť Mám veľa záhradníckych skúseností, skúsil som v mojom živote mnoho odrôd. Peppers v našich severných podmienkach trochu rastú. Zastavil som sa v troch odrodách - Bogatyr, Zdravie a Nechuť. Sú zaručené, že každoročne prinesú úrodu, rastú nie veľmi veľké a plody majú čas dozrieť. Ak budete pestovať semená pre sadenice okolo polovice februára, potom od polovice júla, môžete zbierať už zrelé papriky. A prinášajú ovocie chladu. Vyrástam ich na vyvýšenej teplej záhrade pod oblúkmi, ktoré som roztiahol spanbond, ak je to Viktor, 47 rokov, UlyanovskPoužívame na pestovanie papriky Tenderness minulú sezónu. Zaujímavý druh - keby obyčajné papriky viseli nadol, potom by sa to stalo. Ripens dobre, to je veľmi pohodlné zbierať, pretože drieku je krátka a ľahko sa odpojí. A mal rád chuť celej rodiny - oveľa citlivejšie ako mnohé iné odrody.

záver

Pepper Tenderness, ktorá je skutočne starou osvedčenou odrodou, je nepravdepodobné, že by vás nechala zostať aj v tých najťažších podmienkach rastu. Jeho vonkajšie a chuťové vlastnosti nie sú nižšie ako moderné odrody, preto je pre pestovanie v skleníkoch v severných regiónoch najvhodnejšou možnosťou.

Pozrite si video: Burger King Cini Minis Are Back! Millennials Go NUTS! (Smieť 2020).

Загрузка...