Záhradníctvo

Odrody korenia hviezda východu: mandarínka, gigant, biela v červenej, červenej, žltej, čokoláda

Sladká paprika nie je absolútne dostupná plodina na pestovanie vo väčšine regiónov Ruska kvôli jeho termofilnosti a zároveň dlhým vegetačným obdobiam. A čo robiť, ak mnohé odrody, dokonca aj s veľkými rozmermi, ešte nie sú najvýraznejšie a niekedy dokonca horšie? Pravdepodobne sa pokúsite vybrať rôzne bulharské korenie, ktoré spájajú veľa užitočných vlastností, ale predovšetkým vynikajúcu chuť.

Pepper East Star je unikátny nielen svojimi chuťovými vlastnosťami, ale aj skutočnosťou, že ide o celú sériu papriky rôznych odtieňov. Napriek niektorým rozdielom vo veľkosti, tvaru a najdôležitejšie vo farebných odtieňoch sa všetky odrody korenia Oriental Star vyznačujú vynikajúcou sladkou chuťou a šťavnatosťou, ktoré sú porovnateľné s najlepšími južnými odrodami a potvrdzujú početné recenzie záhradníkov. Samozrejme, v otvorenom priestore regiónov s chladným a krátkym letným obdobím je nepravdepodobné, že rastú slušné plodiny týchto paprík. Ale ak máte akýkoľvek skleník alebo skleník, potom môžete svoju domácnosť a hostí prekvapiť vzácnou kombináciou krásy, chuti, šťavy a samozrejme užitočnosti, ktorá rozlišuje všetku zeleninu pestovanú na vlastnom pozemku. No, na juhu, vaše postele na korenie budú mať možnosť prežiť skutočné ohňostroje farieb a pri rozumnom pristátí môžu vyzerať ešte malebnejšie než akékoľvek kvetinové záhony. A vaše spinky na zimu budú nielen zdravé a chutné, ale aj krásne.

Popis odrody

V skutočnosti všetky sladké papriky v seriáli Hviezda východu sú hybridy. Toto si treba pamätať, aby sme neboli po tom, čo sme po zasiatí semien zbierali z pestovaných koreninových plodov, sklamaní.

Varovanie! To znamená, že v nasledujúcom roku sa má pestovať korenie korenia, musíte ich znovu kúpiť od výrobcu alebo v obchodoch.

Séria zahŕňa tieto odrody:

 • Hviezda východu;
 • red;
 • biela;
 • zlatá;
 • Tangerine;
 • oranžová;
 • žltá;
 • obr;
 • Obrie červená;
 • Obrie žltá;
 • fialová;
 • Chocolate.

Tieto hybridy sladkej papriky boli chované odborníkmi známej semennej firmy Sedek, ktorá sa nachádza v regióne Moskva. Takéto romantické meno sladké papriky tejto série boli tiež získané náhodou - v priereze, niektoré z plodov pripomínajú hviezdu.

Nie všetci zástupcovia série Hviezda východu boli zapísaní do štátneho registra Ruska. Iba 7 hybridy bolo ocenených touto čestou - východná hviezda, biela, zlatá, červená, mandarinka, fialová a čokoládová. To sa stalo pred viac ako 10 rokmi v rokoch 2006-2007.

Uvedené hybridy sladkej papriky Eastern Star sa vyznačujú nielen farbou ovocia, ale aj inými vlastnosťami. Prevažná väčšina odrôd korenia v tejto sérii sa dá pripísať skorým zrelým hybridom - to znamená, že priemerne 105-115 dní prechádza od vzniku semien do dozrievania plodov v štádiu technickej zrelosti. Neskôr (po 120-130 dňoch) dozrievajú len všetky tri obrovské odrody a Chocolate Star of the East.

Ako už bolo spomenuté, všetky odrody sú určené na kultiváciu v otvorenom teréne aj pod prístreškom.

Tip! Napriek tomu, v klimatických zónach severne od Voronežu a za Uralmi, je lepšie ich pestovať aspoň pod filmovými krytinami, inak by výnos mohol sklamať a čas dozrievania sa bude pretiahnuť.

Peprové kríky sú zvyčajne pomerne silné, čiastočne rozvetvené, stredne vysoké (60-80 cm). Listy sú veľké, zelené, mierne vrásčité. V posledných rokoch sa objavilo niekoľko nezvyčajných hybridov z tejto série - oranžová a žltá hviezda východu, ktoré patria k neurčitému druhu. To znamená, že bez formovania môžu rásť na meter alebo viac. A keď sa pestujú v podmienkach zimných ohrievaných skleníkov a formujú do dvoch stoniek, môžu vyrastať do výšky dvoch metrov a poskytujú výnos za sezónu až 18-24 kg korenia ovocia z jedného štvorcového metra výsadby.

A pre bežné hybridy pestované počas jednej letnej sezóny sa výťažok pohybuje od 5,8 do 11 kg ovocia na meter štvorcový, v závislosti od konkrétnej odrody.

Hybridy sú rezistentné voči vírusu tabakovej mozaiky a vertikulárne vädnutie. Dobre dozrievajú v podmienkach miestnosti, zbierajú sa v štádiu technickej vyspelosti. Plody sú dobre a trvanlivo skladované a sú vhodné pre dlhodobú prepravu, čo robí ziskom pestovanie týchto paprík v poľnohospodárskych podnikoch.

Hviezdne odrody na východe

Pepper Star of the East v tradičnej verzii má bohatú tmavo červenú farbu ovocia. Je však zaujímavé, že v štádiu technickej vyspelosti kubické plody papriky majú mliečno-krémovú farbu, pretože dozrievajú, sa stávajú krémovo-načervenalé a nakoniec vo fáze úplného biologického starnutia sa stávajú tmavo červené.

POZOR! Takže na jednom kuse môžete súčasne pozorovať papriky takmer troch rôznych odtieňov a všetky sú už celkom jedlé a môžu byť použité na rôzne kulinárske účely.

Koniec koncov, štádium biologického starnutia je nevyhnutné len pre úplné dozrievanie semien, aby mohli v ďalšej sezóne dobre klíčiť. Avšak,

 • Po prvé, semená môžu dobre dozrieť v paprikách umiestnených na dozrievanie v podmienkach miestnosti.
 • po druhé, v žiadnom prípade nemá zmysel pestovať semená z pestovaných hybridov v budúcom roku, pretože neopakujú vlastnosti svojich rodičov. Preto čakanie na biologické dozrievanie nemá zmysel.

A všetky papriky tejto série sa vyznačujú úžasnou a premenlivou farbou tak vo fáze technického, ako aj biologického dozrievania.

nachový

Tento hybrid nemá najvyššie výnosy (v priemere asi 6-7 kg / m2), ale jeho plody dozrievajú pomerne skoro a vyzerajú veľmi exoticky. V tmavo purpurovej farbe sú maľované vo fáze technického dozrievania, ale vo fáze úplnej zrelosti sa stávajú tmavými čerešňami. Steny papriky majú priemernú hrúbku - 7 mm, ovocie v tvare hranola, s hmotnosťou od 180 do 300 gramov.

čokoláda

Pepper Chocolate hviezda na východ nie je márne dozrievanie dozrievanie. Rovnako ako mnohé neskoršie odrody, má vysoký výnos - až 10 kg / m2. metrov a pomerne veľkých plodov - 270-350 gramov. Farba ovocia pre papriku je tiež jedinečná, ale milovníci čokolády budú sklamaní - v štádiu úplného zrenia paprika nie je úplne čokoládová, ale skôr tmavo červeno-hnedá. A v období technickej vyspelosti je farba ovocia tmavozelená. Okrem vynikajúcej chuti má tento hybrid aj korenistú chuť.

zlatý

Tento hybrid nemá žiadne mimoriadne vynikajúce vlastnosti, okrem dozrievania ovocia. Jeho priemerný výnos je približne 7,5 kg / m2. m. Veľkosť ovocia je tiež priemerná - asi 175-200 gramov s hrúbkou steny asi 5-7 mm. Tmavo zelené elastické šťavnaté ovocie je jasne žlté, keď je úplne zrelé.

biela

Korenie Biela hviezda východu sa stáva mliečne biela až počas technického dozrievania. Ak ho stále necháte dozrieť na bush, potom čoskoro ovoce zmení na tmavožltú. Mimochodom, v tomto zmysle nie je nič iné ako biely korenie hybrid v žltej hviezdy na východe.

Iba výnos Bielej hviezdy je o niečo vyšší (do 8 kg / m2) a hrúbka steny dosahuje 10 mm.

POZOR! Ale biela v žltej hviezde východu má jemnejšiu koreňovú príchuť.