Kvety

Alpine Astra trvalé zakrytie: pestovanie zo semena, výsadba

Plynule zelené kríky alpskej asteru sú trvalé s očarujúcimi kvetinovými košíčkami, ako na fotografii, sú spokojní s rôznymi odtieňmi od začiatku leta až do jesene a dostupnosť výsadby a starostlivosti im umožňuje rásť aj na kamenných pôdach.

Pestoval už od 16. storočia, alpský aster je nepostrádateľný v krajinnom dizajne - pri vytváraní končiny kopcov, hraníc hraníc, pre oživenie kompozícií s inými rastlinami.

Kvetinová charakteristika

Alpine Astra je viacročná rastlina, ktorá priťahuje záhradníkov s nádhernými dekoratívnymi vlastnosťami. Vďaka horizontálnemu rastu koreňov vytvárajú jasný trávnatý koberec, ktorý zabraňuje rastu burín a chráni pôdu pred vyschnutím.

Vzpriamené, pôrodné výhonky vysokohorských asterov rastú z horizontálne rozvetvených koreňov a končia s jednou kvetenou kôš vo výške približne 5 až 40 cm, priemer kvetov je od 3 do 6 cm, listy sú jasne zelené farby a malé rozmery. S dostatočným osvetlením vytvára alpínska trvalka zemniaceho asteru objemné kríky, ktoré zostávajú zelené, dokonca aj pod snehom.

Astra alpínska trvalka, ako ukazuje fotografie, vyzerá ako sedmokráska - v strede kvetu je našuchorený žltý kruh, z ktorého sa jemné okvetné lístky radiálne rozchádzajú. Trvalky asterové kvety sú fascinované jemnou, nenápadnou krásou, ktorú vypúšťa bohatá zeleň listov.

Atraktivita alpínskych trávovitých asterov pre pestovanie v záhradách a vachách je dôsledkom ich vlastností:

  • dlhé obdobie kvitnutia;
  • jednoduché pravidlá starostlivosti;
  • rôzne odtiene - od bielej až po bohatú fialovú;
  • možnosti kombinácie celoročnej hviezdičky s inými farbami.

Corta

Rod Alpine aster je široko rozšírený v rôznych oblastiach severnej pologule a má až dve a pol stovky rôznych druhov, medzi ktorými sú ročné a trvalky. Ale mnoho druhov polosrstých asterov rastie len na juhu afrického kontinentu. Alpské odrody asterov sa líšia v podmienkach kvitnutia, rozsahu odtieňov, veľkosti šálky. Najpopulárnejšie z nich sú nasledujúce.

Biely Alpy

Rôzne celoročné alpské aster, ktoré priťahujú kompaktné zelené kríky, ktoré sú korunované čiapkami nádherných snehovo bielych kvetov. Vyzerajú skvele v akejkoľvek kompozícii.

albus

Patrí k odrodám bielych alpínskych asterov - nízkych až do 15-20 cm, stonky s bielymi kvetmi, ktoré sa podobajú na harmanček, vystupujú na pozadí sviežej zelenej zelene.

Astra Blue

Alpská trvalka s očarujúcimi modrými okvetnými lístkami, vo vnútri ktorých vyniká žltý kruh s jasným froté. Kvety sú pomerne veľké a dosahujú priemer 8 cm a krovy vyrastajú až na pol metra a tvoria nádherný koberec pozdĺž hraníc. Odroda má dlhý kvitnutie.

Illyria

Kolekcia alpínskych krátkych asterov s kvetmi z kvetov harmančeka rôznych odtieňov, ktoré vyzerajú skvele na skalnatých kopcoch. Patrí medzi zimné odrody. Po pestovaní zo semenných kríkov kvitnú v druhom roku.

Astra Alpine Pink

Považovaná za jedno z najlepších trvaliek. Uprednostňuje slnečné oblasti, ale kvitne na polo-tieňovaných miestach, vyhadzuje ružové kvetenstvo s priemerom až do 4 cm. Patrí k ranným kvitnutim - odkvitnutie začína v máji.

Astra Alpine Blue

Patrí k podzemným trvalkám s veľkými kvetmi až do priemeru 6 cm, ich nasýtená modrá farba sa odlieva svetlo fialovou a podlhovasté listy v spodnej časti koreňov tvoria sviežu zelenú rozetu.

gloria

Jeden z najlepších podsaditých trvaliek alpskej asteru s malými modrými kvetmi s priemerom do 3 cm.

Goliáš sa vyznačuje väčšími kvetmi fialových odtieňov. Celý jún kvitne.

Rose

Trávnatá trvalka alpínska aster s malými ružovými kvetenstvami. Kroviny rastú rýchlo a vyžadujú časté transplantácie s rozdelením.

Astra celoročná zmes

Používa sa na výrobu zmiešaných odtieňov pri vytváraní rôznych kvetinových usporiadaní. Rozlišuje sa vo väčších semi-dvojitých kvetoch svetlých farieb.