Záhradníctvo

Cucumber Artist

Medzi novými modernými hybridy uhoriek vyniká odroda s nádherným zvukovým názvom - "Artist".


Cucumber "Artist" plemeno chovateľov Holandská spoločnosť Bejo (Bejo Zaden B.V.). Úlohou vedcov bolo vytvoriť hybrid, ktorý by poskytol skorú zber a nevyžadoval opeľovače. Obidva parametre v hybridnej sú plne prejavené. Témou nášho článku je opis uhorky "Artist", recenzie o tom a fotografie rastliny.

Charakteristika a opis odrody

Pre tých, ktorí sa rozhodli najprv pestovať rôzne uhorky "Umelec" na svojich stránkach, je veľmi užitočné zoznámiť sa s jeho charakteristikami. Hlavné parametre, ktoré sú zaujímavé pre pestovateľov zeleniny:

 1. Doba dozrievania ovocia. Cucumber "Artist" - ultra ranná odroda, takže aj tí najviac netrpezliví záhradníci budú spokojní. Zelentsy je pripravený na odstránenie 35-40 dní po výsadbe.
 2. Typ zariadenia. Podľa opisu odrody sú umelecké uhorky neurčité alebo neobmedzené vo výške. Preto vyžadujú viazanie a tvorbu kríkov.
 3. Typ opeľovania. Hybrida patrí parthenocarpichesky, ktorý hovorí o seba-opelenie odrody. Môže sa úspešne pestovať vo filmových skleníkoch, na balkóne a samozrejme aj na otvorenom poli.
 4. Charakteristika púšte. Rastlina je silná so stredným rozvetvením. Kvety sú ženského typu. Listy sú tmavo zelené, veľké.
 5. Produktivita. V súlade s požiadavkami poľnohospodárskej technológie od 1 štvorca. m výsadbu uhoriek odrôd "Artist" zbierať až 9 kg chutné ovocie.
 6. Ovocie. Okrasná uhorka "Artist" má zvláštnu charakteristickú vlastnosť. Ich kôra je pokrytá veľkými častými pupienkami. Tvar ovocia je valcový, veľkosť je malá (12 cm), hmotnosť je asi 100 g. Buničina nie je horká, chrumkavá a voňavá.
 7. Aplikácia Zelentsov univerzálna. Uhorky sú rovnako dobré v čerstvej a konzervovanej forme.

Podľa recenzií tých, ktorí vysadili uhorky "Artist", rastlina je úplne v súlade s opisom.

Silné a slabé stránky

Najlepšie je zoskupiť výhody a nevýhody rôznych uhoriek "Artist" pomôcť poľnohospodárom recenzie.

Medzi výhody hybridu, ktoré zdôrazňujú:

 • veľmi krátke dozrievanie uhoriek;
 • trvanie plodnosti;
 • vynikajúca klíčivosť sadivového materiálu;
 • žiadne žltnutie na zrelých uhorkách;
 • vysoký výťažok;
 • odolnosť voči bežnej mozaike, kladosporioz, múčnatka;
 • hybridná tolerancia z dôvodu nedostatku pokrytia;
 • vysokokvalitná prezentácia, ktorá vám umožní pestovať uhorku "Artist" na komerčné účely;
 • odolnosť uhorky voči suchu a teplu;
 • vysoká redukčná schopnosť po sušení;
 • univerzálnosť používania uhoriek.

Uhorky "Artist" - veľmi slušné rozmanité vlastnosti, ale má aj niektoré nevýhody:

 1. Index výnosov. Pri dodržiavaní agrotechniky z hrebeňov zbierame 8,5 kg z 1 štvorca. m. Mnohí pestovatelia sa domnievajú, že ide o priemernú hodnotu. Holandské hybridy sú schopné produkovať viac ovocia z tej istej oblasti.
 2. Nároky uhoriek na plánovanie kŕmenia.

Takéto nevýhody možno ľahšie považovať za rozlišujúce vlastnosti umelej uhorky. Kompetentný prístup k pestovaniu poľnohospodárskej techniky vám umožní úplne ich vylúčiť.

Algoritmus rozmnožovania sadeníc

Technológia pestovania odrôd uhoriek "Artist" je identická s postupom pre ostatné hybridy. Začnite zasievať semená uhorky vo februári. Presný dátum je vypočítaný s prihliadnutím na klima v regióne, poveternostné podmienky, odporúčania kalendára lunárneho výsevu pre bežný rok. Rastú rôzne druhy uhoriek dvoma spôsobmi:

 • sadenice;
 • priamy výsev v zemi.

Vyrábaný v komfortných podmienkach, uhorky sadenice umožnia získať zber skôr, a rastliny budú silnejšie. V každom prípade budete potrebovať vysokokvalitné semená uhorky.

Podľa opisu a odrodových charakteristík uhorky sa "umelec" vzťahuje na hybridy prvej generácie. Preto sa bude musieť osivo nakúpiť každý rok. Najlepšie je kúpiť holandské semienka uhorky "Artist". Podstúpili úplnú predbežnú úpravu a vyznačovali sa vysokým percentom klíčenia. Ak sa rozhodne, že semená uhorky neznámeho výrobcu, potom je možné vykonať úplnú alebo čiastočnú prípravu pred sejbou. Preto:

 • odmietajú nevhodné - prázdne alebo poškodené semená uhorky;
 • dezinfikujte sadivo v roztoku manganistanu draselného počas 15 minút;
 • uhasí zmenou teplôt;
 • namočené uhorky na klíčenie.

Ak chcete pripraviť pripravované semená uhorky, musíte pripraviť pôdu a kontajnery pre sadenice. Najvhodnejšia kompozícia pre uhorky "Artist" podľa záhradkárov obsahuje 2 časti humusu a rašeliny a 1 časť pilín. Okrem toho pestovatelia zeleniny pridávajú minerálne hnojivá - nitrofosku (30 g) a popol z dreva (40 g) na 10 litrov. Kompozícia sa mieša, kalcinuje, vylúči dezinfekčný roztok a uschne v nádrži pre sadenice.

Plastové poháre so zasúvateľným dnom alebo individuálne poháre sú vhodné na pestovanie uhoriek.

Rastliny neočakávajú transplantáciu, preto je žiaduce znížiť stupeň poškodenia koreňov počas transplantácie. Kontajner sa dezinfikuje roztokom manganistanu draselného a naplní sa pôdou a 1 cm od okraja okraja.

V každej nádobe sa umiestni 1-2 semená. Ak sa kmeňové semená vyklíčili, použite pinzetu, aby nedošlo k pretrhnutiu klíčkov. Ľahko posypeme zeminou, pokrývajte plodiny fóliou a nádoby umiestnite na okenný parapet alebo iné svetlé miesto.

Zalievanie pôdy ako hornej vrstvy vysuší, ale so strednou a teplou vodou.

Čo sa týka ukazovateľov teploty u sadeníc okrasných rastlín, kým sa objavia výhonky, je potrebné udržiavať úroveň +23 ° C ... +28 ° C. Po klíčení semien sa indikátor zníži na +20 ° C ... + 22 ° C.

Je to dôležité! Teplota počas dňa by nemala prekročiť + 25 ° C a v noci by nemala klesnúť pod + 15 ° C.

Hlavné body starostlivosti:

 1. Zalievanie s oddelenou teplou vodou 1-2 krát týždenne. Pri zalievaní sa uistite, že voda neklesá na listy uhorky. Ak je v miestnosti veľa ohrievačov, naviac navlhčujú vzduch.
 2. Stenčovanie. Pri výsadbe 2 alebo viacerých semien v jednej nádobe ponechajte najsilnejšiu výhonku. Zvyšok sa nareže, aby nedošlo k poškodeniu koreňového systému zostávajúcich sadeníc.
 3. Podkarmlivaniya. Až do výsadby na otvorenom teréne sa vykonajú 2-3 obväzy sadeníc uhorky "Artist". Prvý je potrebný vo fáze výskytu tohto listu a pozostáva zo súboru minerálnych hnojív - dusičnan amónny (7 g), síran draselný (8 g), superfosfát (15 g).

  Toto množstvo sa rozpustí v kôre s vodou a pridá sa malá infúzia výkalov vtákov. Podruhé pripravujú jedlo na uhorku vo fáze druhého pravého listu, tretí raz - 14 dní po prvom kŕmení. V obidvoch prípadoch sa užíva dvojnásobná dávka zložiek pre rovnaké množstvo vody.
 4. Zvýraznenie. Je potrebné, aby v prvých mesiacoch zimy, kedy uhorka vyrastie "Umelec" chýba denné svetlo.
 5. Šerm. Sadenice tekvicové plodiny sa snažia nie ponoriť. Ak sa však výsev uskutoční v spoločnej krabici, potom sa výbežok vykoná pre rastliny vo veku 6-7 dní a veľmi starostlivo.

Keď sa na sadeniciach uhorky objavia 4 pravé listy, sú pripravené na pestovanie v zemi.

Výsev v zemi

Pri vysiatí uhorky na otvorenom teréne je potrebné pôdu pripraviť vopred. Vykopávajú, robia minerálne hnojivá, odstraňujú burinu. Podľa opisu rôznych uhoriek "Artist", keď sa výsev v zemi, je potrebné zakryť prvýkrát proti možným mrazom (pozri foto).

Zem sa v tejto dobe zohreje na + 15 ° C a teplota vzduchu na + 22 ° C. Hĺbka semien uhorky je 2 cm a vzdialenosť medzi nimi je 10 cm.

Pristátie v teréne a pravidlá starostlivosti

Rozmanitosť uhoriek "Umelec" sa považuje za stresovo odolný. Rastliny sa rýchlo prispôsobia novému umiestneniu. Prirodzene, podlieha jemnej transplantácii a príprave pôdy. Základná starostlivosť pozostáva z:

 1. Uvoľnenie a odstraňovanie hríbov. Súčasne sa sleduje, aby sa nedotkli koreňového systému uhoriek, ktorý sa nachádza blízko povrchu.
 2. Spojenie puzdra. Podľa recenzií, uhorky "Artist" silne rozvetvené, takže sú zviazané, ako na fotografii.

  To pomáha vetvám, aby sa nestali zapletené a vetrané, a rastlina, aby sa zabránilo hubovým chorobám. Súčasne prichyťte bočné vetvy uhoriek vo výške 0,5 m, a hlavné stonky - 2 m.
 3. Zalievanie. Je veľmi dôležité udržiavať program zavlažovania uhoriek počas obdobia ovocia a plodov. Uhorky pozostávajú z 80% vody a bez dostatočného napájania, zber bude mať zlú kvalitu. "Umelec" odoláva krátkodobému suchu, ale netoleruje studenú vodu. Vŕtanie kríkov do koreňa usadenej teplej vody.
 4. Hnojenie. Táto položka sa musí starostlivo dodržiavať. Pre odrodu "Umelec" je jedlo veľmi dôležité, počas vegetačného obdobia budete musieť stráviť až 5 obväzov. Prvá je potrebná vo fáze výskytu týchto listov. To je, keď výsev uhorky semien ihneď do zeme. Zloženie, ako pri kŕmení sadeníc. Potom sa skladby striedajú - minerál nahrádza organické látky. Rozmanitosť uhoriek dobre reaguje na jedlo s infúziami vtáčích trusov alebo medveďov, pridávajúc popol do hrebeňov. Podľa odpovedí letných obyvateľov, listový vrchný obväz uhoriek "Umelec" s prípravami "Terrafleks" "Plantafol", "Izabion", "Megafol" dávajú dobrý efekt (viď foto)
 5. Tvorba kríkov, najmä v skleníku. Vytvorte rastlinu v jednom stonku s prichytenými vrcholmi. To umožňuje regulovať rast a tvorbu ovocia na bielych uhorkách.
 6. Včasný zber. Dôležitá vec pre kultúru. Ak ste neskoro so zberom ovocia, výnos uhoriek výrazne zníži.

recenzia

Veľká pomoc začínajúcim poľnohospodárom poskytuje fotografie uhoriek "Artist", opis odrody a recenzie skúsených záhradníkov.

Názov, vek, mesto CityReview textName, vek, mesto CityReview text

Užitočné video pre pestovateľov:

Pozrite si video: Amazing! Turning a Cucumber Into a !! (Smieť 2020).

Загрузка...