Hospodárstvo

Čo robiť, ak kurčatá peck vajcia v zime

Často kuvodov pochopí nešťastie: prestanú nájsť vajíčka v množstve, ktoré by museli nosiť kurčatá. Ale v hojnosti nájdu kusy škrupiny. Nemôžeme pomôcť, že kurčatá začali jesť svoje vlastné výrobky. Existuje vždy dôvod, prečo kurčatá peckové vajcia. Ale identifikovať túto príčinu je dosť ťažké. Navyše, po objavení sa tohto zvyku môžu kurčatá pokračovať v kanibalizme aj po odstránení príčiny.

Vytvorenie vinníka

Slepá sliepka môže produkovať akékoľvek jedno kurča. Problémom je, že iní vtáci sa veľmi rýchlo učia kanibalizmus. Áno, zlý príklad je nákazlivý, ako je dobre známe. Ak nie je dobytka príliš veľká, môžete na zvyšok vajec na hlave inštalovať sliepku. V každom prípade, niekde vidíte kvapku žĺtka. Buď blízko zobáku alebo pod zobákom. Vo všeobecnosti je potrebné starostlivo skúmať každé kurča.

Predovšetkým môže byť vinník chorý. To je za predpokladu, že začala peck s vlastnými produktmi. Po určení vinníka sa musí starostlivo prešetriť a uistiť sa, že je zdravá, a dôvod na konzumáciu vajec spočíva v niečom inom.

Príčiny rascals

Najčastejšie kurčatá peckové vajcia kvôli nižšej diéte. Na druhom mieste sú psychologické problémy vyplývajúce z preplneného obsahu.

Dôvod "chudobnej stravy" je dosť vágny. Presnejšie povedané, toto je hlavná príčina, pretože to spôsobuje, že škrupiny sú tenké alebo sa kurčatá zúfalo snažia vyplniť chýbajúce prvky z obsahu vajíčka. Keď tenké škrupiny vajcia často prasknú pri páde z kuracieho alebo slepačieho, zlomí ich neopatrným pohybom. Vyprázdnené kuracie vajcia bude istá. Ale nedostatky škrupiny sú tiež v niektorých chorobách.

Ak kurčatá peckové vajcia, určiť príčinu a rozhodnúť, čo robiť v závislosti na "diagnóze". A odpoveď na otázku, "Čo robiť tak, aby kurčatá nehrušili vajíčka" priamo závisí od stanovenia príčiny ohovárania. V každom prípade budete musieť použiť rôzne metódy.

Nedostatok bielkovín

Ak nedostatok živočíšnych bielkovín je dôvodom, prečo kurčatá kuklujú svoje vajcia, odpovedá na to, čo robiť sama: pridajte živočíšne bielkoviny do krmív. Ak to chcete urobiť, môžete použiť tie vedľajšie produkty, ktoré sú zvyčajne vyhodené:

  • bravčové kožky;
  • svetla;
  • sleziny;
  • ostatné časti mŕtvych tiel zvierat.

Výrobky sa varia a prechádzajú cez mlynček na mäso a potom sa im podajú kurčatá. Ak v krmive v skutočnosti nie je dostatok bielkovín a kurčatá sa kuklujú na vajciach, potom sa boj proti bastardom zastaví po pridaní ďalších živočíšnych bielkovín do stravy.

Tip! Jedným z najbezpečnejších znakov nedostatku bielkovín je perie, ktoré si vyživuje vtáky.

Nedostatok lyzínu

Ide o esenciálnu aminokyselinu, ktorá je súčasťou všetkých typov proteínov: zvieracie a rastlinné. Veľa z toho v mäse, vajciach, fazuli, treske a sardinkách. V Rusi miloval obilné zrná lyzínu je veľmi malý. Ak je hlavnou súčasťou stravy pšenica alebo kukurica a kurčatá sú hniezdiace vajcia, potom je pravdepodobne dôvodom nedostatku lyzínu.

Tip! Hlavnou zložkou v cudzom krmive pre nosnice je sója. Chýba vajcia.

V Rusku môžete namiesto sójových bôbov použiť hrach alebo fazuľa, ale sú to drahé výrobky.

vápnik

Ďalším dôvodom, prečo kurčatá peck vajec je nedostatok vápnika. V tomto prípade sa vták začne hýbat vajíčkami a potrebuje škrupinu. Produkty konzumované bez stopy. Ak má šťastie, majiteľ nájde len mokré miesto. Ak máte smolu, bude trvať dlhý čas premýšľať o tom, kde sú vajíčka.

Po dosiahnutí obsahu sa kurča zvykne na to, že vajíčko je jedlo a začne sa hýbať v dôsledku zlého zvyku. Čo robiť, ak kurčatá peckové vajcia kvôli nedostatku vápnika: poskytnúť im kŕmne doplnkové látky vo forme kriedy alebo vápenca. Dobre fit mušle, ktoré zároveň vykonávajú úlohu gastrolitu.

vitamíny

To môže byť jeden z dôvodov, prečo kurčatá peck vajíčka v zime. Nedostatok chôdze vedie k tomu, že kurčatá nemajú miesto na užívanie vitamínu D. Okrem toho, v lete, kurčatá nájdu zeleninu na jedlo. V zime to nemôžu robiť. Aby sa zabránilo ohováraniu kvôli nedostatku vitamínov, je nevyhnutné zahrnúť zeleninu a ak je to možné aj zeleninu do výživy vtákov. Vitamín D v kurátoch v zimnom období poskytuje ultrafialové žiarovky. Dlhé prechádzky aj v zime budú tiež prínosom pre vtáky aspoň psychologicky. Je potrebné dať kurčatám príležitosť chodiť čo najviac.

Hladenie štrajku

Majitelia kuracích chrupov si všimli ďalší dôvod, prečo kurčatá pekné vajcia: hladovku. Všetky zvieratá si zvyknú na určitý kŕmny režim. Ak pravidelne oneskoríte kŕmenie niekoľko hodín, vtáky nájdu svoje vlastné jedlo a s najväčšou pravdepodobnosťou to budú vajíčka. Alebo slabší kolega.

Zlé zimné podmienky

V preplnených podmienkach zadržania a bez dostatočnej chôdze na slnku sa kurčatá začína cítiť nedostatok vitamínu D, čo ovplyvňuje rovnováhu medzi vápnikom a fosforom. Čo robiť, ak kurčatá pekné vajcia v zime kvôli nedostatku ultrafialového svetla - zavesiť špeciálnu lampu v kurníku, ktorý vyžaruje svetlo v ultrafialovom spektre. Ďalším dôvodom, prečo v zimných mesiacoch kurčatá peckové vajcia sú preplnené. Čo robiť v tomto prípade, ak nie je možné usadiť vták - dať obmedzujúce krúžky na nich z hŕstania. Také krúžky nielen zasahujú do hniezdenia vajec, ale zachraňujú aj slabších jedincov z rohov.

Zlé hniezda

Niekedy dôvod, prečo kurčatá jedia svoje vajcia, je hniezda. Čo robiť v tomto prípade, každý majiteľ je nútený rozhodnúť na vlastnú päsť. Zmyslom tu nie je ani psychologické nepohodlie. Najčastejšie sa najprv jesť výrobky náhodou: slepačka sa roztrhne, stojí v hniezde, obracia sa nepríjemne a prepichne škrupinu pazúrikmi. Vajcia praskalo a obsah vytekal. Zriedkavé kurča zabráni nešíreniu rozliatych obsahov. A potom je zlý zvyk. Chutné hoci.

Ak kvôli tomu, kurčatá peck vajíčka, potom existuje niekoľko odporúčaní, ako vytvoriť hniezdo. Najčastejšie sa odporúča vysadiť vtáky na mriežke so svahom, aby sa výrobky previedli na stenu. Najlepšou možnosťou by boli priemyselné klietky pre nosnice, v ktorých sa vajíčka vynášajú na mriežke. V tomto prípade, kurča jednoducho nemôže rozdrviť a jesť svoje výrobky.

Druhá možnosť: Vytvorte dieru uprostred hniezda, aby sa zničené produkty dostali na mriežku.

Varovanie! Vajcia by nemalo spadnúť zvislo dole. Veľká šanca, že to bude prasknúť.

Táto metóda hniezdenia má vážne nevýhody: dieru možno zablokovať vrhmi; výrobky môžu spadnúť, ak spadnú; Nie je to skutočnosť, že kurča položí v blízkosti otvoru vajíčko.

Agresívny človek

Niekedy sa kuracie mäso umiestni do kurčiat, ktoré nielen terorizujú susedov, ale aj jedia výrobky, ktoré nesú. Takéto kurča je zlé, a to nielen preto, lebo jedia svoje vlastné a iné ľudské vajcia, ale aj preto, lebo ostatné kurčatá sa na to pozerajú. Často je to tento vták, ktorý spôsobuje, že sliepky sliepky slepia vajíčka. Je jasné, čo robiť v takejto situácii: pošlite agresora do polievky.

Ale ak je tento jedinec veľmi cenný, zúfalý, môžete najskôr vyskúšať inú metódu. Autor videí hovorí o svojom veľmi originálnom spôsobe, ako odradiť kurčatá od hýrenia ich vajíčok.

Všetko sa snažilo, nič nepomôže

Vlastník posúdil stravu, zmenil podmienky zadržania, uistil sa, že neexistujú provokatéri a kurčatá sú naďalej pobúrením. Dôvod, prečo sú kurčatá peckové vajcia nejasné a čo robiť, je nepochopiteľné. Je pravdepodobné, že ide o pevný zlý zvyk, ktorý pôvodne vznikol z porušenia podmienok zadržania. Teraz však nie je možné vylepšiť žiadne zlepšenie a musíte sa uchýliť k iným metódam.

Čo robiť, ak kurčatá peckové vajcia a nebudú sa zastaviť, niekoľkými spôsobmi:

  • ponúknuť chuť bez chuti;
  • rozšírenie na priemyselné klietky pre nosnice;
  • sekanie zobákov;
  • nosiť okuliare, ktoré obmedzujú zorné pole;
  • dajte na krúžky z hlúposti;
  • úplne eliminovať hospodárske zvieratá a robiť nové vtáky.

Čo robiť, keby kurčatá pokračovali v chovu vajíčok, ale majitelia rozhodujú v závislosti od vlastného zamestnania a túžby. Najjednoduchší spôsob, ako vyriešiť problém, ak sú kurčatá kŕmenie vajíčok, je zabiť každého. Ale často to nie je možné, pretože vták môže byť zriedkavé plemeno, ktoré je nežiaduce nechať pod nôž. Alebo peck je kvôli príliš blízko miestnosti, ktoré nemožno zvýšiť.

Čo robiť, ak kurčatá peckové vajce z psychologických dôvodov alebo zo zvyku: rastlina v klietkach, sekanie zobáku, alebo nosenie prsteňa / okuliarov z hýrenia.

Odrezávanie zobáku

Nie každý má na to zvláštne nástroje. Navyše, rezanie zobák často nepomôže. Môžete zlomiť škrupinu a tupý zobák.

Čo sú okuliare a krúžky

Tieto zariadenia zasahujú do kanibalizmu kurčiat a znižujú agresivitu voči susedom v kurníku.

Body prichádzajú v rôznych verziách. Niektoré z nich sú opakovane použiteľné, iné sú jednorazové. V jednorazových uzáveroch používajte špeciálnu blokovaciu tyč, prepichnite nosnú priehradku a prechádzajte cez nosné otvory. Takéto okuliare je možné neskôr odstrániť len pomocou zobáku.

Kolíky opakovane použiteľných okulárov sa často úplne nezatvárajú a nepoškodia nosnú priehradku. Okrem toho môžu byť v prípade potreby odstránené a opätovne použité.

Je to dôležité! Plastové okuliare sú veľmi tesné a musia byť odopreté špeciálnym nástrojom.

Ruky, ako sú okuliare, veľmi ťažko oddelia. Okuliare obmedzujú zorné pole vtáka priamo pred "nosom", ale nezasahujú do pitia a jedenia, pretože bočné videnie u kurčiat je dobre rozvinuté. Nevidieť vajcia priamo pred vami alebo súperom kurčiat sa ich nepokúšaj.

Snap prsteň z hŕstka navrhuje neustále otvorený kuracie zobák. Stravovanie a pitie s takým krúžkom je možné, ale nedochádza k štiepaniu, pretože vták produkuje akýkoľvek úder s jeho uzavretým zobákom.

Blende

Niektorí majitelia zlodejských kurčiat ponúkajú trompe l'oeil vysadené v hniezdach. Často ide o prázdnu škrupinu, naplnenú injekčnou striekačkou s kvapalnou horčicou alebo extraktom z horúceho korenia. Predpokladá sa, že keď sa pokúsili jesť takéto "vajce", bude kuracie dostať veľa dojmov a zastaviť kanibalizmus. Nevýhodou je podobná blízkosť hniezd. Plášť s dierou je veľmi krehký a kurča ho môže rozdrviť skôr, než napije.

Deň podvodného dedičstva zahŕňa výrobu modelu z veľmi slaného cesta.

Je to dôležité! Veľkosť a tvar záberu by mali byť úplne v súlade s originálom.

Dummy sušené a obklopujú namiesto originálu. Hovorí sa, že keď sa pokúsili pohnúť takým zábraním, kurča bude navždy jesť vajcia.

záver

Keď vieme, prečo kurčatá peckové vajcia a čo robiť v každom prípade, majiteľ bude určite mať príležitosť dostať dosť výrobkov z ich sliepok znova.