Záhradníctvo

Čo je potrebné zasielať vo februári pre sadenice

Jar je hneď za rohom, práca v záhrade začne znova čoskoro. Ale získať bohatú úrodu zeleniny, bobule, ovocie a bujné kvetinové lôžka, pre pestovanie rastlín bude musieť použiť sadenice metóda. Otázka, čo sa pestuje vo februári na sadenice, znepokojuje mnohých záhradníkov, najmä začiatočníkov. Článok sa bude zaoberať pestovaním sadeníc zeleniny a kvetov, ako aj základnými pravidlami poľnohospodárskej technológie.

Vypočítajte načasovanie

Pred rozhodnutím o tom, čo je potrebné vysadiť vo februári pre sadenice, je potrebné vypracovať predbežný plán lokality a objasniť, aké konkrétne plodiny sa budú pestovať v tejto sezóne. Podmienky výsevu semien závisia od charakteristík zrieďovacích rastlín. Dokonca aj zahradníci nováčikov chápu, že existujú skoré, stredne zrieďujúce, neskoré a skoré odrody zeleniny, bobuľových a kvetinových plodín.

Po objasnení odrôd rastlín je potrebné ich rozdeliť časom zberu. Iba potom môžete začať zostavovať vlastný kalendár výsadby pre novú sezónu.

Pri výbere dátumov výsevu plodín pre sadenice vo februári treba brať do úvahy aj také faktory:

 • klimatických podmienok regiónu;
 • vegetatívne obdobie;
 • podmienky výhonkov;
 • kde rastliny budú transplantované - na otvorenom alebo chránenom území;
 • potrebujete vyzdvihnúť alebo nie;
 • potrebné dátumy prvej úrody.

Takže, najprv vyriešil otázku miesta výsadby sadeníc. Koniec koncov, v skleníku, rastliny vydrží pár týždňov skôr ako v otvorenom teréne. Preto sa výsev osiva bude týkať tohto rozdielu. Po zostavení kalendára výsevu vo februári sa vyberú potrebné kultúry. Teraz musíme vziať do úvahy zvláštnosti klíčenia semien a vytvoriť vhodné podmienky pre budúce sadenice.

Už v novinách publikujú časopisy mesačný kalendár, ktorý používajú používatelia záhradníci a záhradníci. Aby ste nestratili čas hľadania, ponúkame vám hotový kalendár.

Tip! Nezabudnite, že musíte upraviť v závislosti od regiónu bydliska.

Čo sa má pestovať vo februári

Napriek tomu, že hlavná práca na mieste začína na jar, príprava bohatej úrody začína v zime. Existuje niekoľko plodín, ktoré je potrebné vysadiť na sadenice vo februári:

 • to platí pre zeleninové plodiny: paradajky, papriky, baklažány, zeler;
 • kapusta, pór, uhorka.
 • niektorí záhradníci rastú tekvica, cuketa, squash, aby získali skorý zber;
 • je potrebné zasiať vo februári a jahody osiva získať chutné a voňavé bobule v prvom roku;
 • semená zemiakov pre malé uzliny;
 • semená kôpru, petržlenu, cibuľu, koriandru a ďalších zástupcov pikantných plodín na začiatku zelene.
Je to dôležité! Malo by byť zrejmé, že výsev semien pre sadenice sa nezaoberá nie jednorazovo, ale za desaťročia.

Pozrime sa na otázku podrobnejšie, v ktorom desaťročiach februára zasiať semená pre sadenice. Všetok materiál je uvedený v tabuľke.

1 dekáda

2 desaťročia

3 desaťročie

Sladká a horká korenie,

Zelenina koreň a petržlen

paradajky

baklažán

pór

cukety

špargľa

Skorá kapusta

uhorky

Jahody a jahody

Cibuľa na úrode zo semien

tekvica

vodné melóny

Kale,

Cibuľa pažítka,

Cibuľový baton

Prvé desaťročie

papriky

Jednou z plodín, ktoré si vyžadujú siatie vo februári, sú sladké a horké papriky. Samozrejme to platí aj pre neskoré a stredné neskoré odrody.

Sadenice korenia pripravené na pestovanie by mali byť najmenej dva a dva a pol mesiaca staré. Čas sejby sa vypočítava z tohto parametra. Okrem toho pri zostavovaní kalendára je potrebné brať do úvahy ťažkosti s klíčením semien.

POZOR! Najčastejšie sa zobrazujú dva týždne neskôr, niekedy dokonca aj neskôr.

Variety sladkej papriky sú veľmi obľúbené u záhradníkov:

 • Agapovsky;
 • Winnie the Pooh;
 • Eroshka;
 • California;
 • Čardáš.

Z horkých odrôd:

 • Astrakhan 47,
 • ogonek,
 • Tonus 9908024.

baklažán

Na sadeníc vo februári, musíte rastliny a modrá. Oni, rovnako ako papriky, začnú rásť v prvej dekáde februára. Pred vysadením na trvalom mieste by mali mať sadenice hustý kmeň a niekoľko kvetov.

Takéto včasné siatie sa vykonáva z nejakého dôvodu. Najčastejšie, záhradníci rastú neskoro zrelé odrody baklažánu. Okrem toho, semená vyrastie dlho, čo tiež zvyšuje vegetačnú sezónu. Pokiaľ sa majú sadenice skákať, potom je to aspoň ďalší týždeň alebo dva, čo je potrebné pre zakorenenie baklažánov. Klíčivosť semien môže byť urýchľovaná, ak ich nesiahnete hlbšie ako 1 cm a necháte nádobu pri teplote 25-26 stupňov.

Skúsení záhradníci odporúčajú rastúce baklažány týchto odrôd:

 • Čierny pekný;
 • diamond;
 • Albatross;
 • Epic.

jarabiny

Jahodové a jahodové semená majú dlhú klíčivosť, často sa po mesiaci objavujú prvé zelené škvrny. Preto, ak záhradníci chcú získať úrodu chutných a voňavých bobúľ v prvom roku kultivácie, potom je potrebné ich vysadiť v prvej dekáde februára. V čase výsadby budú sadenice životaschopné, dobre prispôsobené novým podmienkam.

Druhé desaťročie

Od 10. februára do 20. februára je vhodný aj čas siatia iných plodín, ktoré majú aj dlhú vegetačnú sezónu.

Celer a petržlen

Je to dôležité! Pri pestovaní petržlenu a sadeníc celery sa semená zasielajú v samostatných nádobách a nepoužívajú sa ponory.

Na pestovanie celých plodov zeleru a petržlenu rastliny rastú cez sadenice. Pri transplantácii na trvalé miesto by mali byť živé sadenice týchto plodín 2,5 až 3 mesiace staré.

Populárne druhy celeru:

 • Pražský obor;
 • dimantami;
 • kaskády;
 • Apple.

Odrody petržlenu, ktoré možno pestovať sadenice:

 • albumu;
 • Bordovikskaya;
 • úrodu;
 • Finále.

Pór a okrúhlica

Semená rôznych odrôd a druhov cibule po dlhý čas klíčí do dvoch týždňov. Pred výsadbou by sa sadenice mali vyvinúť 2,5 mesiaca. Pór v tomto bode už má vyblednutú časť stonky.

Mnoho záhradníkov pestuje cibuľové sady cez sadenice. Semená sa odporúčajú vysadiť vo februári. V tomto prípade sa do konca vegetačného obdobia dosiahne vysokokvalitná úroda za jeden rok.

Varovanie! Pestovanie cibule prostredníctvom sadeníc je dvojnásobne prospešné: je to lacnejšie ako sady cibule a vysadené rastliny sú menej postihnuté chorobami a škodcami.

Semená klíčia pri teplote 20 stupňov, táto mikroklímácia musí byť zachovaná pred výsadbou v zemi.

Tretie desaťročie

Teraz poďme sa pozrieť, aké druhy sadeníc na rastliny v tretej dekáde februára. A nielen oneskorené odrody zeleniny, ale aj s krátkym zrelým obdobím na získanie skorých vitamínových produktov.

paradajky

Pri výsadbe paradajok v sadeníc zohľadnite miesto výsadby na trvalom mieste. Ak sú rajčiaky určené na ďalšiu kultiváciu vo vykurovanom skleníku, potom sa v prvom desaťročí februára môžu vysievať na semenáčiky skoré zrenia.

Semená sú pochované o 1 cm a výhonky sa objavia asi po 4 až 6 dňoch. Tento pojem je tiež potrebné zvážiť. Pri pestovaní sadeníc vo februári musíte pochopiť, že v tomto mesiaci je stále nedostatočné prirodzené svetlo. Akékoľvek rastliny, bez ohľadu na odrodu, budú musieť osvetliť.

vodné melóny

Mnoho záhradníkov sníva, že rastú veľké vodné melóny. Ak v južných oblastiach sa semená môžu vysievať priamo do zeme, potom v strednom Rusku a v oblasti rizikového poľnohospodárstva, budete musieť začať od sadeníc.

Podobne môžete pestovať tekvica, cuketu, uhorky pre skorú produkciu. Jediná vec, ktorú milovníci melónových plodín majú vedieť, je, že sadenice staršie ako 2 mesiace sa ťažko zakorenú, aj keď boli pestované v rašeliniskách.

Varovanie! Pri výsadbe sadeníc vo februári sa niektoré sadenice musia niekoľkokrát kŕmiť fosfátovými alebo dusíkatými hnojivami.

Sadenice kvety

Mnoho kvetov má dlhú vegetačnú sezónu, takže sú tiež pestované sadenice. Iba v tomto prípade môžete získať svetlé a svieže záhony v dvore a záhrade.

rastlina

Funkcie vysádzania

Teplota klíčenia

Načasovanie sadeníc

Prvé desaťročie

Lobelia je krásna

Semená sa nalejú na zem bez uzatvorenia a zakryjú fóliou.

Od + 18 do 20.

10-14 dní.

pelargonium

Zakryte 5-10 mm do zeme.

od +18 do 20

za 2-3 dni.

Heuchera

Nezatvárajte, zakryte.

+15-20

2-3 týždne.

Druhé desaťročie

Petunia, mimulyus

Vylial na povrch zeme a rozbil sa sklom.

Od + 15-18

Karafiát Shabo

Posypeme vrstvou zeminy od 3 do 5 mm.

+18-20

Za 7 dní.

Begónia, Cyclamen, Salvia, Snapdragon.

+18-20

Za týždeň.

Tretie desaťročie

Balsam Waller

Semená zaspávajú malou vrstvou pôdy.

Od +22 do 25.

4 až 7 dní.

Pobrežná cineraria

Semená sú práškové.

+18-22.

Od 4 dní do týždňa.

Coreopsis grandiflora

Semená sú práškové.

Od 18 do 22

4-7 dní

Tagetes vzpriamene

Prachový štrk 3-5 mm.

18-22

4-7 dní

Počas februára

prvosienka

posypeme semená

18-20

Až mesiac.

Karpatský zvon

Semená nad zemou

Od +15 do 18.

Pri pestovaní sadeníc kvetov od februára sa bude musieť uchýliť k zvýrazneniu rastlín tak, aby sa netiahli.

Čo je možné zasiať vo februári:

Výhody a nevýhody

Pestovanie sadeníc má niekoľko nepopierateľných výhod:

 1. Získanie skorých výnosov.
 2. Schopnosť zachrániť rodinný rozpočet, pretože nemusíte kupovať drahé sadenice v skleníku alebo od súkromných vlastníkov.
 3. Kvety začínajú potešovať svoju krásu predtým.

Existujú však aj nevýhody:

 1. S nedostatkom svetla sa rastliny vyťahujú.
 2. Náklady na prácu sa zvyšujú, pretože výsadba musí byť neustále monitorovaná kvôli vlhkosti a kŕmeniu.
 3. Potrebuje veľa priestoru na usporiadanie sadeníc.

Tento článok samozrejme predstavuje iba časť rastlín, ktoré sa môžu v septembri vysievať semenami. Každý záhradník má svoju obľúbenú zeleninu, bobule, kvety. A na vreciach uveďte dátumy výsevu v sadeníc a na trvalom mieste.