Záhradníctvo

Plameňové paradajky: vlastnosti a opis odrody

Plameniaky Tomato Spark sú pozoruhodné pre nezvyčajný vzhľad ovocia. Odroda má dobrú chuť a vysoký výnos. Pestovanie rajčiakov vyžaduje skleníkové podmienky, výsadba v otvorených priestoroch je možná v južných oblastiach.

Vlastnosti odrody

Spark Flame Tomato Variety Popis:

 • stredné dozrievanie;
 • neurčitý typ;
 • silná vrstva až do výšky 2 m;
 • predĺžený tvar ovocia;
 • dĺžka paradajok do 13 cm;
 • jasne červená s oranžovými pruhmi;
 • zhutnená, nie tvrdá kôra z paradajok;
 • bohatá chuť;
 • priemerná hmotnosť - 150 g;
 • šťavnatá buničina s malým množstvom semien.

Odrody rajčiakov majú vysoký výnos. Oni sa pestujú vo filmových prístrešiach. Odolnosť proti vírusovým a plesňovým ochoreniam u paradajok je vysoká.

Rozmanitosť plameňa iskry má univerzálnu aplikáciu. Pridáva sa do domácich prípravkov, kde sa zelenina nakrája na kúsky, na varenie cestovín a džúsov. Kompaktné veľkosti plodov umožňujú zachovať integrál.

Keď zrelý na kríkoch rajčiaky nie sú spŕchané a nie crack. Plody tolerujú dlhšiu prepravu. Pri prenájme v štádiu technickej vyspelosti sa paradajky držia doma.

Získanie sadeníc

Pestovanie rajčiakov Iskry plameňa začínajú výsadbou semien. Po klíčení sú paradajky vybavené teplotou, vlhkosťou pôdy a osvetlením.

Vysádzanie semien

Pestovanie semien rajčín začína na jar začiatkom marca. Predpripravená pôda pozostávajúca z rovnakého množstva zeminy a humusu. Pohodlne rastlinné semená paradajok 2-3 kusov. v rašelinových tabletách, potom sa môžete vyhnúť zberu rastlín.

Pred výsadbou sa pôda spracováva. Jedným zo spôsobov je párenie pôdy vo vodnom kúpeli. Dezinfekcia pomáha zbaviť škodlivých baktérií a škodcov lariev. Pred vysadením paradajok sa pôda zalieva roztokom manganistanu draselného.

Tip! Semená rajčiakov Plameňové žiarovky sú zabalené v bavlnenej tkanine a umiestnené na tanieri na 24 hodín. Horný kryt s plastovým vreckom, aby sa zabránilo odparovaniu vlhkosti.

Kmeňové semená sa pestujú v škatuliach plných pôdy. Vysadený materiál je pochovaný 1 cm, medzi budúcimi rastlinami zostáva 2 cm.

Pri výsadbe v samostatných pohároch alebo rašelinových tabuľkách umiestnite do každej nádoby 2-3 semená. Po klíčení nechajte najsilnejšie paradajky.

Kryty škatúľ so semenami rajčiaka so sklom alebo polyetylénom očistite na teplom tmavom mieste. Ak sa výstrižky objavia na povrchu zeme, presuňte ich na okenný parapet alebo iné osvetlené miesto.

Podmienky pre sadenice

Domáci plameňové rajčiaky vyžadujú určité podmienky, aby sa mohli normálne vyvíjať. Podmienky pre rajčiaky zahŕňajú:

 • denná teplota 21-25 ° C, v noci 15-18 ° C;
 • nepretržité osvetlenie ½ dňa;
 • zalievanie teplou vodou;
 • vetranie miestnosti.

Keď sa v rastlinách objavia 2 listy, rastliny tenké. V okruhu 5 cm odstráňte najslabšie prípady. S vyvíjaním troch listov sa paradajky otáčajú v samostatných kontajneroch. Transplantujú sa do 0,5 l nádoby. Podobná pôda bude vhodná na zber, ako pri výsadbe semien rajčiakov.

Je to dôležité! Pri transplantácii je dôležité nepoškodiť korene rastlín. Predvarené paradajky sú dobre napojené a až potom prenesené na nové miesto.

10 dní po vyberaní sa rajčiaky kŕmia roztokom obsahujúcim komplex užitočných látok. V 1 litri vody rozpustite 1 g superfosfátu, dusičnanu amónneho a síranu draselného. Horná úprava je povinná, ak sadenica paradajok vyzerá depresívne a pomaly sa vyvíja.

3 týždne pred pristátím v zemi začnú vytvrdzovať iskry parochne. Najskôr v miestnosti otvorte okno 2-3 hodiny denne. Sadenice paradajok sú chránené pred prievanmi. Potom preveďte pristátie na balkón alebo zasklenú lodžiu. Týždeň pred výsadbou musia byť paradajky vždy na čerstvom vzduchu.

Pristátie v zemi

Rajčiaky, ktoré dosiahli výšku 25-30 cm, sú pripravené na prechod na trvalé miesto. Rastliny už majú vyvinutý koreňový systém a 6-7 listov.

Miesto pre pestovanie paradajok Jeseň plameňa sa vyberá na jeseň. Kultúra sa aktívne rozvíja po uhorkách, tekviciach, koreňových plodinách, sideratov, fazuli a obilninách. Po odrodách, rajčiakoch, paprike, baklažánoch a zemiakoch sa neusadzuje, pretože plodiny sú vystavené podobným chorobám a škodcom.

Tip! Plot pre paradajky kopanie na jeseň. Na 1 štvorci. m pôdy prispieva 5 kg kompostu a 200 g dreveného popola.

V skleníku sa odporúča úplne nahradiť hornú vrstvu pôdy s výškou 10 cm. Na jar sa uvoľní pôda a pripravia sa otvory na výsadbu. Podľa opisu je rajčiak rajčiakov plameň vysoký, preto je medzi rastlinami vytvorená medzera 40 cm. Pri vytváraní niekoľkých radov s paradajkami sa medzi nimi udržiava vzdialenosť 60 cm.

Sadenice paradajok sa napojia pred výsadbou a vyberú z kontajnerov spolu s zemitým hnojom. Paradajky sú umiestnené v otvore, korene sú posypané zeminou a hojne sa napojené. Kolík sa vloží do pôdy a rastliny sú zviazané.

Starostlivosť o stupeň

Dobrá úroda rajčiakov Jiskry plameňa poskytujú pravidelnú starostlivosť. Vysádzanie paradajky napojené, kŕmené a nevlastný. Okrem toho odroda vyžaduje ošetrenie škodcov a chorôb.

Zalievanie rastlín

Rajčiaky Iskry plameňa sa napájajú podľa schémy:

 • pred tvorbou púčikov - každé 3 dni s použitím 3 litrov vody na kefu;
 • počas kvitnutia a tvorby vaječníkov - týždenne 5 litrov vody;
 • v období výskytu plodov paradajok - dvakrát týždenne s použitím 2 litrov.

Na zalievanie paradajok vezmite teplú, bránenú vodu. Príjem vlhkosti by sa mal uskutočňovať ráno alebo večer, keď nie je vystavené slnku. Mulčovanie s humusom alebo slamou pomôže udržať vlhkosť v pôde.

hnojenie

Počas sezóny sú rajčiny niekoľkokrát kŕmené. 2 týždne po prechode na miesto pripravte infúziu mulleinu v pomere 1:15. Nástroj je vyrobený pod koreňom v množstve 0,5 litra na rastlinu.

Pri tvorbe vaječníkov vyžaduje Spark of Flame Tomatoes komplexné kŕmenie, vrátane:

 • superfosfát - 80 g;
 • dusičnan draselný - 40 g;
 • voda - 10 l.

Komponenty sa miešajú a používajú na zavlažovanie paradajok. Okrem toho môžete paradajky postriekať na list, potom sa koncentrácia minerálnych látok zníži dvakrát.

Nahradenie minerálnych hnojív môže byť ľudovou nápravou. V základnom popol popola, ktorý obsahuje komplex užitočných látok pre paradajky.

Tvorba kríkov

Podľa recenzií a fotografií sú paradajky Spark of Flame vysoké, takže musia byť nevlastné deti. Pre vysoký výnos je puzdro formované do dvoch stoniek.

Pysynki až 5 cm dlhé eliminovať ručne. Tvorba kríkov pomáha eliminovať zhrubnutie a zvyšovanie plodov. Paradajky sa lepšie pripájajú k podpore.

Ochrana pred chorobami a škodcami

Na prevenciu chorôb a šírenie škodcov pozorujte agrotechnológiu pestovania rajčiakov. Neustále odstraňujte vrcholy, zahusťte výsadbu, normalizujte zalievanie a monitorujte úroveň vlhkosti v skleníku. Na boj proti chorobám paradajok používajú Fitosporin, Bariéra, Oxy.

Od škodcov účinných insekticídov, ktoré sa vyberajú v závislosti od typu hmyzu. Paradajky sú náchylné na útok medveďa, vošky, múčnatka. Z improvizovaných prostriedkov používajte tabakový prach a popol z dreva. Stačí stačiť ich cez lôžka s paradajkami.

Hodnotenie záhradníkov

Evgenia, 24, Perm V uplynulom roku sa na dachu testovalo niekoľko nových odrôd rajčiakov. Vybrali sme hlavne recenzie a fotografie, plameňové paradajky Spark boli prvé v zozname. Odroda bola zaujatá nezvyčajným sfarbením: veľa žltých pruhov na červenom pozadí. Tvar je predĺžený, pripomínajúci papriky. Chuť paradajok je šťavnatá, s množstvom buničiny. Je nevyhnutné, aby sa zbavili ďalších nevlastných detí a viazali kefy. Semen, 46 rokov, región Moskva, zistila o tom, že rajčiny Spark of Flame sú z internetových recenzií. Keď som videl obchod so semenami, ihneď som ich kúpil. Rôzne stredné dozrievanie a veľmi plodné. Hrušky vysoké, neobmedzeného rastu, viazané na drevenú podperu. Šírka krbu netrvá veľa miesta. Jedinou nevýhodou je obmedzená trvanlivosť ovocia Lyudmila, 54 rokov, Omsk Vlani som si kúpil semená plameňských paradajok Iskra z recenzií mojich priateľov. Sadenice priateľsky vzrástli, v máji ju vyložili do skleníka. Ako rástol, tvorili kríky s 2 stonkami. Takže je vhodnejšie zberať. Paradajky vyrastali nezvyčajným tvarom, viac ako papriky. Maximálna dĺžka paradajky je 13 cm, hmotnosť je 200 g. Koža je hustá, dužina je šťavnatá a mäsitá. Paradajky sú vhodné na moriace a moriace plátky. Kruhy sú tvorené malými vaječníkmi, možno postihnuté chladným letom.

záver

Paradajky so sparkovým plameňom majú vysokú kvalitu produktu a chuť. Odroda potrebuje starostlivosť, ktorá zahŕňa aplikáciu vlhkosti, hnojiva, tvorbu kríkov. Pri dodržiavaní agrotechniky dostanú dobré plodiny paradajok.