Kvety

Mirabilis Kvety nočná krása

Mirabilis Night Beauty - nezvyčajná rastlina, ktorá priťahuje jasné kvety a silnú arómu. Kvety sú nenáročné na podmienky kultivácie, ktoré kvitnú počas leta a jesene.

popis

Mirabilis Yalapa alebo nočná krása - zástupca rodu Mirabilis. Sú to viacročné bylinné rastliny dovážané z Mexika. V prírodných podmienkach kvetina rastie v tropických lesoch. Dnes sa úspešne pestuje v miernom podnebí.

Mirabilis sa často pestuje ako ročný. V chladných oblastiach, keď príde zima, nadzemná časť Mirabilis zomrie. Hľuzy sú ponechané na pestovanie kvetu na budúci rok.

Výška puzdra je od 30 cm do 1 m. Stonky Mirabilis sú silné, mäsité, vztýčené alebo plné. Koreň je tenký, tyčový. Rastlina je tvorená hľuzami, ktoré pomáhajú vydržať sucho a chladenie.

Mirabilis listy Nočná krása tmavozelenej farby, jednoduchá, podlhovastá, nasmerovaná na konce. Väčšina listov sa nachádza v hornej časti výhonkov. Kvety Mirabilis sú osamelé, rastú v korytnačkách, majú tvar lieviku do veľkosti 2,5 cm.

Farba modelu Mirabilis závisí od odrody. Jeden Bush môže produkovať kvety rôznych odtieňov od oranžovej po fialovú. Často sú vzorky s viacfarebnými okvetnými plátkami.

Je to dôležité! Mirabilis Night beauty kvitne od polovice leta niekoľko mesiacov.

Kvetina dostala svoje meno z latinského slova "Mirabilis", ktorý sa prekladá ako "úžasný". Nočná krása ju nazýva kvôli kvete v noci.

Kvety Mirabilis kvitnú po štyroch hodín a zatvárajú sa len za úsvitu. Pri oblačnom počasí púči kvitnú popoludní. Rastlina produkuje jemnú príjemnú arómu.

Po rozkvetu mirabilis sa vytvorí veľké, tmavohnedé ovocie. Každá krabica obsahuje jedno osivo. Po zberu obdobia skladovania sadby - do 3 rokov.

Foto Mirabilis Night Beauty:

prihláška

Mirabilis sa používa v krajinnom dizajne na jediné výsadbu alebo vytváranie viackvetých lôžok. Vysoké odrody plnia funkciu živého plotu, nízko rastúce rastliny sa vysádzajú na ozdobné hranice a trávniky.

Mirabilis dobre rastie v hrncoch alebo kvetináči. Na kvetinovom záhonovom kvete sa vysádza v strede alebo v blízkosti plotu. Bush rýchlo rastie a vypĺňa voľný priestor, môže brániť iným rastlinám.

Mirabilis Night Beauty - vyzerá nádherne v kombinácii s určitými rastlinami:

 • daisy;
 • harmanček;
 • nechtíka;
 • levanduľa;
 • lobulyariya.

Najlepšie je pestovať Mirabilis spolu s poddimenzovanými a plíživými kvetmi. Na pozadí rýb, dajú, pivoniek a iných veľkokvetých rastlín sa Mirabilis stratí a vyzerá menej pôsobivo.

Zanechá mirabilis vhodný na konzumáciu. Kvety obsahujú pigmenty, ktoré menia farbu jedla. Z nich sa vyrábajú farbivá farbivá na farbenie želé a koláčov.

Je to dôležité! Rastlina má diuretický účinok a podporuje hojenie rán.

Hľuzy Mirabilis majú laxatívny účinok na žalúdok. Odvar z listov je účinný pri liečbe purulentného zápalu. Semená sú jedovaté.

Hlavné odrody

Určte rozmanitosť miraibilis možný výškou Bush a tieňa kvetov. Keď sú vysadené 2 alebo viac odrôd, dochádza k opylovaniu a stratené vlastnosti odrody.

Červené cukríky

Rastlina je 90 cm vysoká s hladkými silnými výhonkami. Opúšťa obdĺžny oválny tvar. Kvety dosahujú 6 cm, majú šarlátovú farbu. Odolnosť voči chorobám sa zvýšila.

Čas čaju červený

Mirabilis Tea Time Red je hustá guľovitá kefa. Stonky sú svetlo zelené, podliehajú rozvetveniu. Listy sú predĺžené, hladké a oveľa tmavšie.

Variety produkujú kvety bohaté na ružovú farbu. Trieda udržuje odolnosť proti teplotným výkyvom a plesňovým ochoreniam. Mirabilis kvitne v lete a trvá až do mrazu. Odroda je vhodná na pestovanie v chladnom prostredí.

Foto kvetu Mirabilis Nočná krása čaju Červená odroda:

Elvira

Odroda Elvira je okrúhly ker, výška jednotlivých výhonkov dosahuje 1 m. Listy sú tmavozelené, predĺžené, s špicatými hrotmi.

Mirabilis Elvara sa vyznačuje veľkými kvetmi, ktoré rastú až do 4 cm. Farba je pestrá: biela, žltá, fialová.

Foto mirabilis Noc krásy odrody Elvira:

Iolanthe

Rozmanitosť Iolanta je guľovitý bush, dosahuje výšku 0,5 m. Výhonky sú silné a rozvetvené na vrchu.

Kvety majú pôvodné pestré sfarbenie vo forme pások. Prvé kvety sa tvoria na konci júna, ďalšie - pred začiatkom zimnej zimy.

losos

Odroda lososa sa pestuje ako ročná. Puzdrá Mirabilis dosahujú výšku 80 cm, kvety s priemerom do 25 mm. Kvitnutie začína v júni a trvá do septembra. Kvety losos farba, v strede - malinové hviezdy v tvare rozvodov.

Foto kvetu Mirabilis Night Beauty odrôd Losos:

Vyrastá

Mirabilis Night Beauty sa pestuje zo semien. Spoľahlivejšia je metóda sadenice. V chladnom podnebí budú kysnúť doma a potom ich premiestniť na trvalé miesto.

Metóda sadenia

Vysádzanie semien Mirabilis v izbových podmienkach sa vykonáva v marci až apríli. Rašelinové poháre sú predvarené, aby sa predišlo vyberaniu rastlín. Substrát možno získať zmiešaním trávnej zeminy, rašeliny, humusu a piesku v pomere 2: 2: 1: 0,5.

Postup výsadby sadeníc Mirabilis:

 1. Semená sú namočené v teplej vode na deň, aby stimulovali klíčenie.
 2. Šálky sú naplnené pripravenou pôdou a hojne sa napojujú.
 3. V každej nádrži sú umiestnené 2 semená Mirabilis, sú práškové s tenkou vrstvou pôdy.
 4. Vykládky sa sprejujú teplou vodou zo striekacej fľaše.
 5. Nádoby sú pokryté fóliou a ponechané v miestnosti s teplotou 18-20 ° C.

Keď sa objavia výstrely, kontajnery sú presmerované na svetlo. S rozvojom 2 listov v pohári opustiť najsilnejšiu rastlinu. V máji je Mirabilis prenesený do pripravených vrtov v máji a hojne napojený.

Keď sadenice dosiahnu 15 cm, sú transplantované do väčších kontajnerov. Po zberu sa kŕmia komplexnými hnojivami.

Pristátie na otvorenom teréne

Mirabilis Nočná krása uprednostňuje otvorené priestory otepľované slnkom. Kvety sa dobre rozvíjajú na hlinených a hlinených pôdach oplodnených vápnom. V kyslej pôde rastlina nevyvíja a zomrie.

Semená Mirabilis sa pestujú na otvorených plochách koncom apríla. Vopred pripravte brázdy s hĺbkou 3 cm. Semená sú umiestnené v prírastkoch 8 cm, pokryté zeminou a napojené.

Oblasť výsadby Mirabilis je pokrytá netkanou textíliou pred klíčením. Rastliny sa zriedia tak, aby sa navzájom neporušovali.

Starostlivosť o kvet

Starostlivosť o Mirabilis Night Beauty je jednoduché, pretože kvetina je nenáročná pre rastúce podmienky. V teple, voda vody kvetinovú záhradu a uvoľniť pôdu. Pre hojné kvitnutie je rastlina kŕmená organickými hnojivami.

zalievanie

Kvety Mirabilis Nočná krása toleruje absenciu vlhkosti a sucha. Ak dôjde k omeškaniu suchého obdobia, nepriaznivo ovplyvní tvorbu púčikov.

Tip! V horúčave sa počas týždňa kvitne hojne 1-2 krát. Ak často prší, potom nie je potrebné zavlažovanie.

Voda sa používa z sudov po usadení a zahriatí. Mirabilis sa napojil na koreň ráno alebo večer. Po napájaní je pôda nevyhnutne uvoľnená a buriny sú odstránené.

Najlepšie obväz

Počas leta sa Mirabilis podáva 2-3 krát. Môžete používať organické aj minerálne hnojivá. Nedoporučuje sa používať čerstvé organické látky, je lepšie vyrábať kompost.

Schéma kŕmenie Mirabilis:

 • pred vznikom pukov;
 • uprostred leta;
 • neskoro v lete stimulovať kvitnutie.

Na jar sa používajú hnojivá na báze dusíka: dusičnan amónny alebo močovina. 10 g látky sa pridá do 10 l nádoby s vodou. V lete vyrábajú komplexné kvetové hnojivo s minimálnym obsahom dusíka. Mirabilis napojený roztokom pod koreňom.

prerezávanie

V lete sú zničené kvetenstvo Mirabilis rezané, aby stimulovali tvorbu nových púčikov. Nie je potrebné žiadne prerezávanie.

Na jeseň sú v koreňoch rezané kríky. Hľuzy Mirabilis môžu byť použité na pestovanie v budúcom roku. Na jeseň sú vykopané a umiestnené v kontajneri s rašelinou. Hľuzy sú skladované pri teplote + 5 ° C.

Ak sa Mirabilis pestuje na balkóne, hľuzy sú ponechané v banke. Nadzemná časť závodu sa odreže a nádoby sa odstránia v suteréne. Každé 2 mesiace sú napájané, aby ich chránili pred vyschnutím. Na jar sú hľuzy vysadené na otvorenom priestranstve alebo v hrnci.

Ochrany chorôb

Krása Mirabilis Flowers Night je odolná voči chorobám a je zriedka napadnutá škodcami. Pri konštantnom vystavení vlhkosti je rastlina postihnutá hnilobou koreňov. Určuje sa zaniknutím listov a skorým pádom púčikov.

Koreňová hniloba nie je liečiteľná. Infikovaná rastlina sa vykopne a odstráni z miesta. Pôda je ošetrená roztokom lieku Fundazol.

Pri zaplavovaní na listoch Mirabilis sa objavujú hrdzavé škvrny. To naznačuje šírenie huby. Ovplyvnené stonky a listy sú odtrhnuté a kvetinová záhrada je postriekaná fungicídmi.

záver

Mirabilis je pozoruhodný kvôli kvitnutiu v noci. Rozmanitosť sa vyberá v závislosti od odtieňa kvetenstva. Rastlina je odolná voči suchu, netoleruje stagnujúcu vlhkosť. Mirabilis sa množia semenami, ktoré sú vyklíčené doma alebo ihneď pochované v pôde. Kvety sú ideálne pre dekoráciu rekreačnej oblasti v dachi.