Záhradníctvo

Tomato Loving Srdce: vlastnosti, výnos

Skúsení záhradníci sa radi zoznámia s novými odrodami rajčiakov. Pri výbere odrody sa berú do úvahy nielen opisy výrobcov, ale aj recenzie záhradníkov, ktorí už pestovali nové paradajky. O rajčiakoch Milujúci srdce dobre reaguje takmer na všetkých záhradkárov.

Charakteristická odroda

Neobyčajná odroda Milé srdce v skleníku rastie až na 2 m, v otvorenom poli silné kríky tvoria výšku 1,6 až 1,8 m. Paradajka je odolná voči nepriaznivým poveternostným podmienkam a chorobám. Rozmanitosť sa týka strednej sezóny. Plody dozrievajú 90 - 115 dní po klíčení semien. V priemere 5 až 6 kefiek je viazaných na kefu. V kefke sa zvyčajne tvorí 5-7 plodov milujúceho srdca (foto).

Plody majú hmotnosť 700-800 g. Ak chcete pestovať rajčiaky je stále najväčší, musíte nechať 3-4 vaječníky na kefke. Pri správnej starostlivosti môže rajčiak dozrieť podľa hmotnosti v kilograme a viac. Tvar rajčiakov má bohatú červenú farbu, ktorá pripomína srdce. Pre rajčiny Ľúbajúce srdce sa vyznačuje tenkou kožou, mäsitým mäsom, pri zlomení s granulovanou štruktúrou. Plody majú bohatú paradajkovú chuť, ktorá nezmizne ani po spracovaní. Jemná, sladká chuť paradajky s nádychom kyslosti je významnou výhodou paradajok.

Tip! V strednom pruhu (a ďalších severných regiónoch) sa odrody Loving Heart odporúčajú pestovať v skleníku. V južných oblastiach rajčiaka rastie dobre a nesie ovocie na otvorenom poli.

Tomato výhody:

  • výrazná chuť a trvalá aróma;
  • vysoký výťažok;
  • odolnosť voči teplotným zmenám a chorobám.

Nevýhody zahŕňajú zlé uchovávanie ovocia, takže po zbere by mali byť rajčiaky okamžite konzumované alebo spracované. Vzhľadom na veľkú hmotnosť a tenkú kôru sú ovocie zle skladované a prakticky neprenosné. Mali by ste tiež mať na pamäti, že v smere od dolných kefiek k hornému plodu sa zmenšujú.

Pestovanie sadeníc

Odporúča sa, aby ste na začiatku - polovica marca začali pestovať semená. Pre vysokokvalitnú klíčivosť sadivového materiálu je žiaduce vykonať niektoré prípravné práce.

Na dezinfekciu zŕn sa ošetrí roztokom manganistanu draselného. Za týmto účelom sa semená obalené látkou ponoria do bledého roztoku manganistanu draselného počas 15 až 20 minút a potom sa premyjú čistou vodou.

Je to dôležité! Treba mať na pamäti, že nasýtený roztok manganistanu draselného môže spáliť sadivový materiál.

Na zrýchlenie klíčenia zŕn sú namočené vo vode. Najlepšou možnosťou je zabaliť rastlinný materiál do vlhkej tkaniny po dobu 10-12 hodín. Súčasne by sa nemalo povoliť vysúšanie tkaniny - je pravidelne navlhčené.

Niektorí záhradníci praktizujú tvrdnutie semien rajčín. Semená odrody Loving Heart sú umiestnené v chladničke (na spodnej poličke) 15 - 16 hodín, potom ponechané v miestnosti po dobu 5-6 hodín. Striedanie teplôt sa môže vykonať dvakrát. Predpokladá sa, že takéto činnosti temperujú rastliny, a preto budúce sadenice rastú odolnejšie voči nízkym teplotám.

Fázy výsadby osiva

  1. V pripravenej vlhkej pôde sa pripraví niekoľko riadkov. Semená sa umiestnia do zeme a ľahko pokropia pôdy (dostatok vrstvy 1 cm). Kontajner až do klíčenia sa uzavrie polyetylénom a umiestni sa na teplé miesto.
  2. Hneď ako sa objavia prvé výhonky, odstránenie pokrývajúceho materiálu. Na sadenice silné, je žiaduce zariadiť dodatočné osvetlenie. Fitolampy sú nainštalované.
  3. Keď sadenica Lásky srdca rastú každý z dvoch listov, môžete vyradiť výhonky v samostatných hrncoch. Zavlažovanie pôdy nie je povolené pri zavlažovaní rastlín, inak by korene paradajok mohli hniť.
Je to dôležité! V tomto štádiu by sa nemalo povoliť nadmerné rozťahovanie stoniek rajčiaka. Aby sa zabránilo zvýšenému rastu sadeníc zvýšením svetla, zníženie teploty.

Jeden a pol až dva týždne pred výsadbou odrôd milujúci srdce paradajky v otvorenom teréne začať tvrdnúť sadenice. Na tento účel sa kontajnery vyberú na krátky čas. Postupne sa zvyšuje doba kalenia.

Starostlivosť o paradajky

Je možné vysadiť sadenice na otvorenom teréne po prechode hrozby mrazom, hneď ako sa zahreje na + 15 ° C a vytvorí sa stabilné teplé počasie. Špecifickejšie termíny závisia od klimatických charakteristík regiónu. Vo strednom pruhu je správny čas v polovici mája.

V rade sú krúžky umiestnené v krokoch po 60-70 cm a medzi riadkami, 80-90 cm širokou, zostáva cesta. Je lepšie umiestniť postele smerom sever-juh. V tomto prípade budú rajčiaky lepšie a rovnomerne osvetlené. Pri výsadbe paradajok Milujúci srdce okamžite nastaviť kolíky a kríky úhľadne zviazané.

Vytvorte kruhy odrôd rajčiaka Milujúci srdce v jednej alebo dvoch stonkách. Pysynki nevyhnutne odrezať. Zároveň je dôležité udržiavať malé procesy, aby sa zabránilo rastu nových nevraživov z dutín. Vo výške asi 1,8 m je horná časť paradajky pripnutá na zastavenie ďalšieho rastu stonky.

Na vytváranie veľkých plodov je potrebné odstrániť niekoľko kvetov púčikov na kvetinové kefy. Dosť na to, aby ste držali kefu 5-6 kefiek s 2-3 vaječníkmi. Keď zrelé paradajky Milujúci srdce, je dôležité, aby každý kefka, aby sa neodlomil.

Zalievanie a hnojenie

Počas zavlažovania je potrebné pozorovať umiernenosť. Aby sa zabránilo vysychaniu pôdy, odporúča sa pôda zaschnúť. Počas nastavovania a rastu plodov sa zvyšuje množstvo zavlažovania. Zároveň by sme sa mali snažiť zabrániť stagnácii vody.

Tip! Ako mulč môžete použiť sideraty.

Zelená hmota horčice súčasne ochráni pôdu pred vysušením, chráni krík pred škodcami a zvyšuje úrodnosť pôdy.

Najlepšie obliekanie rajčiakových kríkov

Pri výbere hnojiva by rastlina nemala mať povolené nasmerovať všetky sily na rast zelenej hmoty. Preto sa doplnky dusíka používajú iba vo fáze mladých sadeníc, keď boli nedávno transplantované do otvorenej pôdy a rastlina potrebuje výživu na rast.

Akonáhle sa objavia vaječníky na kríkoch a začnú sa tvoriť plody, prejdú na superfosfáty a chlorid draselný. Najlepšie je dôkladne oplodniť lokalitu na jeseň, keď je pôda pripravená na budúcu výsadbu paradajok.

Je to dôležité! Pri výrobe akýchkoľvek obväzy nie je na stonky, listy paradajok povolené žiadne riešenie.

Pri pestovaní paradajok na otvorenom poli sa používali kŕmené krúžky na listy. Roztok živín pri slabom koncentrácii. Môžete použiť superfosfát, ktorý zabraňuje uvoľňovaniu kvety, zvyšuje počet vaječníkov, zvyšuje výnos. Pri striekaní rajčiakov Milujúci srdce, stopové prvky sú lepšie absorbované.

Kruhy môžete postriekať roztokom popola s prídavkom kyseliny boritej (2 litre popola a 10 g kyseliny boritej sa odoberajú na 10 litrov vody). Takáto kompozícia nielen pomáha rýchlejšie tvoriť vaječníky, ale účinne bojuje aj s škodcami (čiernymi voškami).

Tip! Na pestovanie minerálnych a organických hnojív sa používa iba teplá voda.

úrodu

Je potrebné vyzdvihnúť zrelé paradajky každé tri až štyri dni. Paradajky sú rezané stonkou. Na uchovávanie paradajok Milujúci srdce je vybraný suchý vzdušný priestor s normálnou vlhkosťou. Aby ste zabezpečili, že rajčiaky sú lepšie konzervované a nie sú poškodené, je lepšie ich položiť do škatúľ pokrytých papierom.

V regiónoch s krátkym letom nie všetky rajčiaky majú čas dozrieť. Preto so začiatkom chladného počasia sa zbierajú všetky druhy ovocia (akéhokoľvek stupňa zrelosti). Dajú sa dozrieť v chladnej, suchej miestnosti. Medzi zelenými paradajkami nechajte niekoľko zrelých plodov. Zrelé paradajky vylučujú etylén, čo prispieva k rýchlemu dozrievaniu zostávajúceho nezrelého ovocia.

Pestovanie paradajok nevyžaduje veľa času ani úsilia. Jednoduché pravidlá pre starostlivosť o láskyplné srdce paradajok umožní aj novým záhradníkom získať skvelú úrodu.

Recenzie letných obyvateľov

Tatyana Izmailová, Tyumen, len jedna sezóna pestovala paradajky, milujúce srdce. Veľmi sa mi veľmi páčila - veľmi chutné a veľké ovocie, že zber v rodine bol rovnako ako horúce koláče. Pestované kríky v skleníku, tvorené v jednej stonke. Zatiaľ som nezískal také veľké ovocie - na prvých kefových paradajkách vážil v priemere 900 gramov. Nasledujúce ovocie už bolo menšie (600-700 gramov), ale to ma nesklamalo. Svetlana Voznik, BelgorodSort rajčiaky s veľkým plodom je moja slabosť. Preto som určite opúšťa odrody Loving Heart v mojej "kolekcii". Paradajka dokonale toleruje poklesy teploty, rastie dobre v pôde. Strihala som stonky vo výške 1,6 m, aby bolo ľahšie sa starať o kefy, najmä vzhľadom na to, že najväčšie plody sú nižšie. Snažil som sa zviazať každú ovocnú kefku tak, aby sa nerozbil. Chuť paradajka - skvelé, v salatách perfektne s inou zeleninou a bylinkami.