Záhradníctvo

Tomato Marmande: vlastnosti a opis odrody

Moderní pestovatelia zeleniny sa snažia vybrať pre svoje miesto také odrody paradajok, aby získali úrodu na dlhú dobu. Okrem toho majú záujem o rajčiaky s rôznymi kulinárskymi možnosťami. Rozmanitosť rajčiaka Marmande je jedinečná rastlina, ktorá uspokojuje všetky potreby.

Podrobný opis a charakteristiky paradajok pre väčšiu prehľadnosť budú potvrdené recenziami a fotografiami, ktoré zaslali tí záhradníci, ktorí sa odrody zaoberali už niekoľko rokov.

popis

Pri nákupe semien rajčiakov holandského výberu sa môžu dostať tašky s nasledujúcimi názvami: paradajky Super Marmande a Marmande. Nie sú to dvojčatá alebo menovky, ale tá istá rastlina. Len v rôznych semenných firmách sa to hovorí inak.

krovia

Zdá sa, že odroda pred viac ako 20 rokmi, v minulom storočí, je medzi Rusmi veľmi obľúbená kvôli svojim jedinečným vlastnostiam:

 1. Po prvé, prilákajte predčasné dozrievanie. Po 85-100 dňoch po prvom zelenom háku v krabici so sadenicami sa dá vyzdvihnúť prvé zrelé plody.
 2. Po druhé, odroda je nenáročná, môže úspešne priniesť ovocie na rôznych pôdach a vo všetkých oblastiach Ruska. Mnohí záhradníci, ktorí žijú v oblasti rizikového poľnohospodárstva, sa úspešne zapájajú do kultúry, a to aj na otvorenom teréne alebo v dočasných filmových prístrešiach.
 3. Po tretie, rajčiny Marmande nie sú hybridy, takže existuje možnosť zbierať ich semená. Koniec koncov, odrody holandského výberu nie sú lacné.
 4. Marmande - rastlina neurčitého typu, neštandardná, výška 100-150 cm, v závislosti od miesta pristátia. Listy sú tmavozelená, bežná forma.

ovocný

Kvetenstvo je jednoduché, každá tvorí až 4-5 vaječníkov. Tomato Marmande sa vyznačuje veľkým ovocím s hmotnosťou 150 až 160 gramov. Sú zaoblené ploché s neobvyklým reliéfom vo forme rebier. Plody sú šťavnaté zelené v štádiu plnenia, jasne červené v biologickej zrelosti. Odrody rajčiaka sú husté, mäsité, s niekoľkými kamerami. Existuje len málo semien, sú stredne veľké. Sušina je obsiahnutá trochu.

Plody s lesklou pokožkou, šťavnaté, mäsité mäso. Chuť Marmande paradajky jemné, sladké, bohaté aróma, naozaj paradajky.

Použitie vo varení

Z opisu odrody vyplýva, že plody sú husté, sladké, preto je účel univerzálny. Ako plody dozrievajú skoro, z nich sa vyrábajú letné vitamínové šaláty a chutná rajčiaková šťava. Dobré paradajky v rôznych prípravkoch na zimu ako celok a vo forme. Fanúšikovia paradajkového džemu používajú ovocie, pretože obsahujú veľa prírodného cukru.

vlastnosť

Tomato Marmande je veľmi obľúbený u záhradníkov. V porovnaní s inými odrodami má výhody:

 1. Podmienky dozrievania. Paradajka je zrelá, prvé červené plody, v závislosti od výsadby sadeníc, sa začínajú zhromažďovať v júni a končí po mesiaci a pol.
 2. Harvest. Tomato Marmande na opis odrody vysoko výnosné, o čom svedčia recenzie a fotografie.
 3. Vlastnosti ovocia. To je natiahnuté, rajčiaky na jednotlivých kefách dozrievajú spolu, nevytvárajte.
 4. Chuť a aplikácia. Plody sú sladko-kyslé, majú univerzálny účel. Pri konzervácii ovocie, dokonca aj pod vplyvom vriacej vody, udržiava integritu, nevypukne.
 5. Výhľad na komodity. Paradajky majú na základe popisu a vlastností hustú kožu, takže sú perfektne prepravované takmer bez straty.
 6. Starostlivosti. Rastliny nenáročné, nevyžadujú veľkú pozornosť. Dokonca aj začiatočníci dávajú vynikajúcu úrodu.
 7. Udržanie kvality. Plody sú uložené dlhú dobu, nestrácajú svoj chuť a užitočné vlastnosti.
 8. Imunita. Rajčiaky tejto odrody sú obzvlášť odolné proti fusariu a verticiliozu, ako aj k iným chorobám plodín. Prakticky nie sú ovplyvnené škodcami.

Názory na Tomat Marmande sú väčšinou pozitívne, záhradkári nenaznačujú žiadne nedostatky. Ale tvorcovia odrody sami varujú, že nadmerné hnojenie môže vyvolať rýchly rast listov a nevlastných synov. To má negatívny vplyv na ovocie.

Pestovanie a starostlivosť

Tomato Marmande je podľa jeho charakteristík a popisu vysoko výnosný. Podľa záhradníkov, pestovať je nie je ťažké.

Odroda sa pestuje cez sadenice alebo priamo výsev semien do zeme. Druhá možnosť je možná v južných regiónoch Ruska. Je zrejmé, že dátum dozrievania sa bude pohybovať.

Seedling stage

Ak chcete získať kvalitné sadenice, semená sú zasiate v prvej polovici marca. Rastliny dávajú prednosť priedušnej, voľnej pôde bohatej na živiny. Pôda, môžete si vyrobiť vlastné alebo využiť vyvážené skladby z obchodu.

 1. Pred zasiatím je pôda posypaná vriacou vodou a semená sú dezinfikované v ružovom roztoku manganistanu draselného. Výsev sa vykonáva v hĺbke jedného centimetra vo vzdialenosti 3-4 cm. Môžete sa vyhnúť jednému z operácií potápania, ak osijete semená v samostatných pohároch. V tomto prípade musia byť kontajnery minimálne 500-700 ml, takže sadenice sa cítia pohodlne až do vysadenia na trvalom mieste.
 2. Po výsadbe je zem v nádrži ľahko navlhčená rozprašovačom, ktorý je pokrytý filmom alebo sklom a umiestnený na dobre osvetlenom okne. Pred vyklíčením vydržte teplotu 22-23 stupňov.
 3. S príchodom klíčkov sa kryt odstráni a teplota sa mierne zníži, takže sadenice odrôd rajčiaka Marmande sa nepretiahnu.
 4. Starostlivosť o sadenice nespôsobuje veľké problémy: včasné zavlažovanie a hnojenie popola.
 5. Ak sadenice rastú v spoločnom kontajneri, ak sú 2-3 listy, sú transplantované do pohárov. Pôda je rovnaká ako pri výseve semien.
 6. Desať dní pred pristátím v zemi, rastliny musia byť prispôsobené novým podmienkam, tvrdené. Ak to chcete urobiť, marmandské paradajky sú vyberané na ulici. Najprv asi 10 minút, potom postupne zvyšujte čas. Ak sa sadenice pestujú v mestských oblastiach, potom k vytvrdzovaniu môžete použiť balkón alebo lodžiu.
Varovanie! Miesto vyberte tieňované, bez prievanu.

Výsadba v krajine

Paradajky sú vysadené na záhrade po stabilnej pozitívnej teplote, dennej a nočnej. Je to možné a o niečo skôr, ale v takomto prípade je potrebné chrániť rastliny, pretože aj malý mráz môže poškodiť.

Posteľ pre rôzne rajčiny sa vyberá na otvorenom, slnečnom mieste, kde sa pestovali papriky, paradajky, zemiaky alebo baklažány. Potom, čo paradajka nemôže byť zasadená v žiadnom prípade, pretože choroby spory sú schopné prežiť zimu v zemi.

Varovanie! Keďže kríky Marmande sú kompaktné a zahustené výsadby, je možné 7-9 rastlín na meter štvorcový.

V studniach sa nevyhnutne pridáva hnilý hnoj alebo kompost, rašelina a pohár dreveného popola. Je lepšie nepoužívať čerstvý hnoj, pretože stimuluje rýchly rast zelenej hmoty, pre rajčiaky nijaká sila nesie ovocie. Potom nalejte horúcu vodu. Keď sa zem ochladí, sadenice sú vysadené, napojené na teplú vodu a okamžite spojené s podložkou.

Podľa odhadu sa pestuje rajčiak v 3-4 stonkoch. Tvorba kefa sa vyskytuje po zakorenení rastliny. Všetky nevlastné deti na rastline musia byť odstránené počas celého vegetatívneho obdobia. Rovnako je potrebné odstrániť listy v uzlíkoch, aby sa zvýšil výnos.

Pozemná starostlivosť

Ďalšia starostlivosť o paradajky Marmande tradičné:

 • zalievanie a plesňovanie;
 • uvoľňovanie a odstraňovanie burín;
 • horné obväzy a preventívne spracovanie rastlín.

Voda kríky potrebujú koreň, takže voda nespadá na listy a len teplá voda. Zalievanie by malo byť mierne, stagnácia vody v dierach spôsobuje poškodenie koreňového systému.

Varovanie! Stupeň Marmande bezbolestne zažíva malé sucho ako podmáčanie.

Kontrola buriny by sa mala vykonávať striktne, pretože často žijú a škodcovia a spory chorôb. Čo sa týka uvoľňovania, potom je tento postup žiaduci, aby sa vykonal po každom zavlažovaní. Okrem toho, rajčiaky nevyhnutne spud, pretože na stonke rastú ďalšie korene. A mali by pracovať na vývoji závodu.

Ako vrchný obväz pre túto rajčinu nie je potrebné používať minerálne hnojivá. Môžete to robiť s organickými látkami: infúzie mozgov, zelenej trávy, roztokov kyseliny boritej, jódu, manganistanu draselného. Okrem výživy majú lieky z lekárne antiseptické vlastnosti, používajú sa ako profylaktické činidlá proti chorobám.

V prípade potreby sa môžu použiť hmyzí škodcovia.

recenzia

Silva, 41 rokov, Moskovský regiónTomatose sa dlhodobo venuje pestovaniu obidvoch odrôd a hybridov. Medzi podražené rajčiaky je môj miláčik Marmande. Zber každoročne výborný. Plody sú veľké, veľmi chutné. Práve z nich robím prvé šaláty. Zhromažďujem pred jesenom, pretože strapce dozrievajú postupne. Radím vám, aby ste vysadili najmenej 2-3 krovia.Vladimír, 39 rokov, Ďaleký Východ Nezaoberám sa záhradou, kupím rajčiaky z môjho vidieckeho suseda. Raz som videl plody nezvyčajnej formy. Boli to marmandské paradajky. Dostali sa na skúšku. Teraz ich kupujem každý rok. Chutné, sladké, mäsité. Šaláty sú skvelé.

Pozrite si video: Marmande Beefsteak Tomato harvest - 2017 (December 2019).

Загрузка...