Záhradníctvo

Osvetľovacie osvetlenie LED svietidlá to urobiť sami

Bez ďalšieho osvetlenia nie je možné pestovať zdravé sadenice. Vo februári je svetlý deň krátky. Ak tomu tak nie je predĺžiť, sadby získať slabý, pretiahnuté a štíhle stonky. Avšak, nie všetky žiarovky sú schopní ťažiť rastliny. Najlepšie možnosťou je, že LED svetlá pre sadbu sa vlastnými rukami, vyžarujúce užitočné pre rozvoj svetelného spektra.

Potreba dodatočného osvetlenia

Pestovanie sadeníc bez ďalšieho osvetlenia je možné, ale otázkou je to, čo z neho vychádza. Ak chcete získať dobrú úrodu na jeseň, bol pôvodne rastliny by mali byť dobre vyvinuté. Nedostatok svetla zabraňuje procesu fotosyntézy, bunkového vývoja a koreňového systému.

Výhody LED osvetlenia sú zrejmé:

 • podsvietenie rozširuje krátky deň svetla;
 • jednotný rozptyl svetla neprehýba a pretiahnuť sadenice;
 • LED diódy vyžarujú svetelné spektrum potrebné pre vývoj zariadenia.

Všetky plodiny pestované sadenicami na začiatku jari potrebujú dodatočné osvetlenie.

Je to dôležité! Sadenice pestované pod LED osvetlenie, je odolný voči chorobám, zlé počasie, a na jeseň prináša skvelú úrodu.

Účinok svetla na rastliny

Skôr ako zistíte, ako urobiť LED osvetlenie pre sadenice, musíte pochopiť jeho výhody. Mnohí pestovatelia si myslia, prečo niečo vymýšľať, ak môžete položiť stolovú lampu na sadenice. Prístroj rozšíri denného svetla, ale budú mať prospech z takejto osvetlenie - to je dôležitá otázka.

Väčšina žiaroviek nevyžarujú modrej a červenej svetelné spektrum. Tieto dve farby majú pozitívny vplyv na rozvoj sadenice. Lúče modrého spektra stimulovať rast buniek, a zároveň spomaľuje proces. rastlina stonka nie je tak tenká a podlhovastá a silný. Červené spektrum je potrebné pozorovať výhonky. Lúče urýchľujú výhonky, stimulujú vývoj koreňového systému a rozmnožovanie púčikov.

Zelené, žlté a iné svetelné spektrá nie sú absorbované sadenicami a dokonca sa odrážajú od listov. Avšak tieto farby sú tiež prospešné pre rastliny. Slnečné svetlo má celé spektrum farieb a zelená vegetácia rastie najlepšie pod ním.

Každé vyhlásenie urobené LED osvetlenie pre sadenice rukami len čiastočne nahrádza slnečné svetlo. Umelé osvetlenie by malo byť kombinované s prirodzeným svetlom. Je lepšie pestovať sadenice na parapete, inštalovať fólie zrkadlové štíty na bokoch a na opačnej strane okenného skla. Reflektory budú rovnomerne nasmerovať denné svetlo na všetky rastliny.

Produkujúce LED svetlá pre semenáčiky s rukami nad hlavou, je dôležité nezabudnúť vybaviť opálového difúzora. Dlhé svetelné lúče vyžarované LED diódami zaťažujú rastliny. Difuzory prinášajú parametre umelého osvetlenia bližšie k prirodzenému svetlu.

Výhodou použitia LED diód

Na fórach osvetlenie LED pre sadenice intenzívne diskutuje záhradkári s vlastnými rukami kvôli zjavným výhodám:

 • Zbierať LED žiarovky pre pestovanie vlastných rúk môže byť jednotlivých svetiel. Kombinácia rôznych svetelných diód umožňuje zbierať jeden zdroj svetla pre rastliny spektra.
 • Vysoké náklady na vysokokvalitné LED diódy vyplácajú úspory energie.
 • Pre normálny vývoj sadeníc požadované osvetlenie 6000. Apartmán, ktorý je schopný poskytnúť radu vysoko kvalitných LED.
 • Zostavenie svietidla z LED diód nie je ťažšie ako spájanie koncov drôtov.

Domáce alebo továrenské LED lampa dáva veľa svetla, ale nie teplo. Pre sadenice je tento faktor optimálny. Dokonca aj v extrémnom blízko k rastlinám LED nenechá popáleniny na listoch.

Regál s umelým osvetlením

Často sa osadzuje osvetlenie sadeníc s LED diódami na regáloch. To je najviac užívateľsky príjemný dizajn pre pestovanie sadeníc. Rack umožňuje umiestniť veľké množstvo krabičiek na malú plochu.

Na výrobu stavebných drevených nosníkov. Môžete použiť kovový roh, a dokonca aj tenké PVC kanalizačné potrubia. Regály sú vyrezané z preglejky alebo iného odolného materiálu. Počet vrstiev závisí od inštalácie regála. Na parapete bude možné postaviť len tri police, pretože je potrebné udržiavať medzi nimi minimálnu vzdialenosť 50 cm. Stojanový stojan podlahovej inštalácie je vyrobený z 4-5 úrovní.

LED podsvietenie je umiestnené nad každou policiou. Svietidlá sa najlepšie vykonávajú pomocou zavesenia. Akýkoľvek reťazec alebo lano bude robiť. Drôt z lámp pevných na prvky regálového rámu.

Je to dôležité! Samostatná lampa by mala byť chránená pred vlhkosťou na maximum. Pri použití LED pás S výhodou sa na výrobky so silikónovým povlakom.

Vytvorte domáce podsvietenie

Zhromažďovanie svetiel z LED diód je výhodné. Malé žiarovky môžu byť umiestnené na základni samostatne. Sadenice sa zvyčajne pestujú na dlhých regáloch. Svetlu pokryl celú plochu, LED diódy majú dva pruhy, striedavo červenej a modrej žiarovky.

Vzdialenosť medzi LED závisí na vyžarovaného svetelného kužeľa. Čím je indikátor menší, tým sú navzájom bližšie umiestnené žiarovky. Kónické projekcie svetla by sa mali prekrývať. Lampa je potrebné urobiť, je nastaviteľná, pretože sadenice v rôznych obdobiach rastu je citlivý na stanovenie spektra a intenzity svetla.

Od okamihu klíčenstva po vychystávanie majú rastliny veľkú potrebu modrého spektra. Svietidlo je vyrobené tak, aby bolo možné oddelene zahrnúť rôzne skupiny svietidiel. Počas tohto obdobia rastu by mali byť rozsvietené modré a červené LED v pomere 2: 1. Potreba modrého svetla je spojená s vývojom stonky. Nepretiahne sa, ale zahustí. Zároveň je rozvoj koreňového systému.

Bezprostredne po vyberaní sa osvetlenie osvetlenia po dobu 2-3 dní zníži. Po strese potrebujú semenári odpočinok a zotavenie. Ďalším vrcholom za mesiac sa vykonáva pri normálnom jasom, len pomer červenej a modrej LED je prijateľná 1: 1.

Pre domácu lampu budú potrebné LED diódy:

 • červená žiara s dĺžkou vlnovej dĺžke 660 nm - 30 kusov;
 • modrá luminiscencia s vlnovou dĺžkou 452 Nm - 20 kusov;
 • biele svetlo s farebnou teplotou 4300K ​​- 10 kusov;
 • čisto biele svetlo s farebnou teplotou 5300K - 10 kusov.

Použitie bielych LED s rôznymi teplotami farieb je dôsledkom korešpondencie spektra, ktorá sa tesne zhoduje s poludním a ranným slnečným svetlom. Kvôli práci LED diód je potrebné zakúpiť vodičov.

Pre domácich podsvietením ideálne tela od starého žiarivkou. Najprv odstráňte matný difuzér. Je to užitočné pre novú lampu. Všetka náplň sa vyberie z tela. Na svojom mieste je inštalovaný hliníkový pásik, kde sú LED diódy upevnené tavným lepidlom. V rovnakej vzdialenosti od strán a stredu skrine namontované dve ventilačné jednotky prevzatých z akýchkoľvek elektrární alebo počítačové chladiča.

LED diódy sú spájané v reťazci s paralelným vodičom a nezabúdajú na dodržanie polarity. Všetky skupiny lapačov sú pripojené k ovládačom. Z ventilátorov je drôt vytiahnutý na napájanie. Ak bol obvod správne spájkovaný, po napnutí sa rozsvietia kontrolky. Zostáva nainštalovať matný difúzor, upevniť reťazové vešiaky na puzdro a lampu možno zavesiť na sadenice.

Aby nedošlo k spájkovaniu s každou žiarovkou, je jednoduchšie kúpiť jednu modrú a dve červené LED sústavy navrhnuté pre 10 wattov. Ak chcete použiť pohonnú jednotku s výstupným napätím 24 voltov a prúd 2 A. chladiča ventilátorov poslúži počítač. Pre pripojenie je potrebujú samostatnú jednotku s výstupným napätím 12 voltov. Hliníková doska bude vhodná na odstránenie z tepelnej matrice. Prvok potreboval eloxovať, aby sa zabránilo okruhu na okruhu.

Zostava svietidla začína lepením taveniny na hliníkovom páse. Konce drôtov sú konzervované v pájke s tavidlom, po ktorom sú spájané na koncovkách matríc tak, že sú spojené a mínus. K záverom extrémnych matric spájajú drôty s napájaním. Na hliníkovej doske pripevňujú spojovacie prvky pre chladiče a vyťahujú vodiče z nich do iného napájacieho zdroja. Keď je celý obvod zostavený, môžete energizovať a otestovať výkon.

Tip! Ak chcete nastaviť jas žiarovky v elektrickom okruhu, pridajte stmievač.

Video LED svetlá pre semenáčiky s rukami v tvare profilu svietidla:

Určite kvalitu domáceho podsvietenia

Určiť, či sadenice s osvetlením LED prinášajú vizuálne výhody:

 • tenké podlhovasté stonky s tenkými listami naznačujú nedostatok svetla;
 • dokonca aj husté stonky so širokým, svieže zeleňou indikujú správny jas žiarovky.

LED diódy emitujú málo tepla, ale napriek tomu je lampa zahrieva hliníkový plech. Ak chcete zistiť, či sú sadenice dostatočne horúce, umiestnite nad rastliny ruky. Ak sa cítite teplo, potom by sa mala lampa zdvihnúť vyššie.

Samotná sadenica vám oznamuje nedostatok času svetla a podsvietenia. Listy začnú nadobúdať vzpriamené postavenie a snažia sa ich uzavrieť. Je ľahšie kontrolovať nedostatok svetla zapnutím svietidla, aj keď je to počas dňa. Ak sa sadenice zosvetlia - lampa zostane v činnosti. Jas osvetlenia zostáva rovnaký - dodatočné osvetlenie nie je potrebné.