Kvety

Slez terry mnoho rokov: popis, fotografie

Veľké pestré kvety na vysokej stonky, a kvetinové záhony zdobia ploty truckeri, známe všetkým z detstva. Slez lákajú svojou eleganciou a dekoratívne efekt. To existuje v niekoľkých formách, krížením veľkolepú Hollyhock bol získaný Terry.

Froté slez kvety sú hybridné forma získaná ako výsledok dlhoročnej práce chovateľov. Oni sa podobajú ich vzhľad pivónie a tvorí rad krásnych farieb - od ružovej až fialovej.

charakteristické rastliny

Mallow má ďalšie mená - slepa, stockrose, Althea. V prírode sa vyskytuje viac ako tri tucty kvetinových druhov, vrátane jednoročných a viacročných divoký a pestovaných druhov. Väčšina z nich je zastúpená bylinami rastúcimi až do 2 m. Sú nepostrádateľné v krajinnom dizajne a vyzerajú skvele v jednoplášťových aj skupinových výsadbách, môžu byť vynikajúcim farebným zázemím pre menšie rastliny v kvetinových záhonoch. Vzhľadom k dlhej dobe kvitnutia slez froté zostáva výzdoba časť až do polovice septembra.

Voľba web

Je lepšie, aby sa uchytila ​​kvety slez froté zasadil okamžite na trvalé miesto, kde sa bude aj naďalej rásť v budúcnosti. Je preto dôležité, aby okamžite zvoliť vhodné miesto. Slez trvalka má rád voľné plochy dostatočne osvetlené slnkom. V tienistých miestach jeho stonky sú dodané na svetlo a stať sa tenký a slabý. Nedostatok svetla klesá a jeho kvitnutia. Jemné okvetné lístky a vysoký stonky fazule sú ľahko poškodené vplyvom vetra, preto je oblasť chránená pred prievanmi. Kvety rastú aj vo svetlých úrodných pôdach s dobrou drenážou - ideálnou voľbou je hlina. Zároveň dlhodobo malva cíti skvele a na chudobných pôdach, ak pravidelne kŕmiť.

Pri príprave pôdy pre pestovanie slez froté sú potrebné nasledujúce opatrenia:

  • Hlboké kopanie zeminy;
  • na problém pôdy vyžadujú pridanie kompostu, je možné nahradiť zhnité hnoj;
  • Odvodňovacie vlastnosti pôdy môže byť zvýšená pridaním hrubý piesok.

pestovanie možnosti

slez froté pristátie časovanie stanovená metódou podľa svojho rastu - semená alebo sadenice metóda.

Osivá na pestovanie

Výsevné semená trvalého slepa na otvorenom teréne v máji alebo júni môžeme očakávať, že budú kvitnúť len v budúcom roku. Na siatie si môžete zozbierať svoje vlastné semená rastlín z už vysušených kríkov v júli až auguste, aby ste ich mohli pripraviť v budúcej sezóne.

Najlepší exponát klíčenie semien slez mnoho rokov, zhromaždené pred dvoma rokmi. V prvom roku zakorenené rastliny tvoria rozety veľkých, mierne dospievajúcich listov a rozvíjajú silné rozvetvené korene. Môžete však získať kvety skôr, ak osivíte v skleníku. K siatie semená nevyžadujú prípravu dier - môžu byť jednoducho umiestnený na posteli a pokryté krajine. Ak sa postaráte o pravidelné zavlažovanie, prvý výhonok trpasličí trpí bude trvať 2-3 týždne.

Skúsení záhradníci dávajú prednosť jesennému výsevu semien slín. Tie sú umiestnené v jamkách do hĺbky 3 cm v intervale 40-50 cm. Jamky sa naleje voľné úrodnú pôdu alebo rašelinu. Na zimu by plodiny mali byť pokryté padlými listami alebo slamou. Pred sejbou sa kontrolujú semená na klíčenie.

Pozrite si video: Life In A Day (Septembra 2019).