Záhradníctvo

Tomato Siberian Trump: popis, foto, recenzie

V severných oblastiach chladné podnebie neumožňuje pestovanie paradajok s dlhou vegetačnou sezónou. V takejto oblasti chovatelia chovajú hybridy a odrody odolné voči nízkym teplotám. Výrazným príkladom je sibírska trumfová paradajka, ktorá dosahuje dobrú úrodu aj za ťažkých poveternostných podmienok.

Zoznámte sa s odrodou

Z hľadiska dozrievania, charakterizácie a popisu odrody rajcov patrí Siberian Trump do polovice sezóny plodiny. Zrelé plody sa objavia najskôr po 110 dňoch od výskytu klíčky. Odroda rajčiakov bola chovaná sibírskymi chovateľmi na pestovanie v otvorených posteliach. Podľa štruktúry kešu sa rajčiak vzťahuje na determinantnú skupinu. Rastlina sa rozrastá s dĺžkou stonky až 80 cm.

Je to dôležité! Pri pestovaní paradajok na živnej pôde v teplom regióne dosahuje výška krbu 1,3 m.

Vytvorte závod s jedným alebo dvoma kmeňmi. V druhom prípade zostáva nevlastník pod prvým pedálom. Podväzok rajčiaka na podporu je povinný. Samotná stonka nemôže odolávať závažnosti ovocia. Produktivita je stabilná. Plody sú viazané pri nepriaznivých poveternostných podmienkach, pri slabom osvetlení, ako aj pri nočných a denných teplotách.

Ak chcete pestovať paradajky sibírskej Trump lepšie sadenice. Sejacie semená začínajú najmenej 50 dní pred výsadbou na záhrade. Pred zasiatím semien rajčiakov je žiadúce nasiaknuť rastový stimulátor. Roztok živín urýchľuje klíčenie, ovplyvní najlepší vaječník a posilní imunitu paradajok. Rastliny sadeníc sibírskej húsenice rastú pri teplote okolo +25oC. Vzor pristátia je 1 m.2 štyri a najlepšie tri rastliny. Paradajka dobre reaguje na pravidelné hojné zavlažovanie, hnojenie organickými látkami a komplexnými hnojivami.

Parametre ovocia

V rajčete fotografie sibírskej trúba sa nezdá byť plytké, a to je. Odroda sa považuje za veľkoplodú. Rajčiaky nižšej vrstvy krovu môžu rásť až do 700 g. Priemerná hmotnosť ovocia sa pohybuje od 300 do 500 g. Tvar paradajok je okrúhly, výrazne sploštený. Steny sú rebrované. Zriedka veľké chyby. Zrelá buničina získa jasne červenú farbu s malinovým odtieňom. Ovocie je mäsité, husté a silne nasýtené šťavou.

Paradajky sú pripravené na skladovanie a prepravu. Plody sú charakterizované dobrou chuťou. Hlavný smer rajčiakového šalátu. Na spracovanie sa nachádza zelenina. Ovocie je lahodná šťava, hustý kečup a cestoviny. Paradajky nie sú vhodné kvôli ich veľkej veľkosti.

Pestovanie sadeníc

Na juhu je možné zasiať semená priamo na záhrade. V chladných oblastiach, rajčiaky Siberian Trump sú pestované sadenice:

 • Pokiaľ výrobca predtým nevyrobil semená, sú tieto rastliny triedené, nakladané a namočené do rastového promótora. Doba siatia závisí od poveternostných podmienok regiónu. Približne 7 týždňov odpočítava až do konca nočných mrazov.
 • Semená rajčiaka sú ponorené do pripravenej pôdy do hĺbky 1-1,5 cm. Krabice sú pokryté fóliou, umiestnené na teplom mieste a napojené v suchom stave. Vznik sadeníc paradajok sa očakáva v priebehu 1-2 týždňov, čo závisí od kvality a prípravy semien.
 • Sadenice paradajok sa pestujú s dobrým osvetlením pomocou fytokláv. Minimálna vzdialenosť od zdroja svetla až po sadenice je 10 cm. Rajčiaky poskytujú dennú rýchlosť svetla po dobu 16 hodín. Okamžité osvetlenie paradajok nebude mať prospech. V noci sa lampy vypínajú.
 • Po vytvorení dvoch listov sa paradajky ponorí do šálok, kde pokračujú v pestovaní až po vysádzanie na záhrade. V tomto čase sú rastliny kŕmené.
 • Sadenice paradajky budú pripravené na pestovanie po vytvorení dospelých 6 listov. Na jednotlivých rastlinách sa môžu objaviť kvetenstvo.
 • Pred vysadením paradajok tvrdia 1-2 týždne. Sadenice sa vykonávajú v tieni 1 hodinu. Zostaňte každý deň. Po 5 - 6 dňoch, dať paradajky na slnku.

Keď príde dlho očakávaný deň vylodenia, paradajky sa preliatia teplou vodou. Rastlina s hromadou vlhkej pôdy ľahšie vychádza z pohára.

Pristátie na lôžkach

Odroda Siberian Trump je odolná voči zlému podnebiu, ale na záhrade je žiaduce, aby paradajky našli najjasnejšiu a najslnečnejšiu oblasť. Kultúra miluje úrodnú pôdu. No, ak pozemok na mieste mierne zadržiava vlhkosť.

Je to dôležité! Znížiť riziko ochorení paradajok môže byť pristátie na mieste, kde sa v minulom roku nerozmnožili plodiny solené.

Od jesene sa odporúča oplodnenie pôdy na lôžku organickou hmotou. Môžete to urobiť na jar, ale najneskôr 2 týždne pred zasadením paradajok. Vykopávajú zem s humusom do hĺbky bajonetu, približne 20 cm. Piesok sa pridáva do tvrdej zeminy na uvoľnenie.

Sibírska trumpa je dostatočným priestorom pri výsadbe 3-4 rastlín na 1 m2, Pre lepšiu starostlivosť, rajčiaky sú vysadené v radoch. Medzi kríkmi sa udržiava vzdialenosť 70 cm, ak je miesto, krok pestovania sa zväčší na 1 m. Optimálna šírka medzi riadkami je 1 m. Nie je vhodné rastúce paradajky husto. Produktivita sa zníži a hrozí nebezpečenstvo zničenia plesňou.

Pod každým bush paradajkovým výkopom. Hĺbka jamiek je o niečo väčšia ako výška šálky. Do každej jamky sa umiestnia zavlažované sadenice paradajok. Počas pristátia sa pohár prevrátil, snažil sa extrahovať rastliny spolu s hmlou zeme. Zahrejte paradajky na prvé listy. Hromada pôdy s koreňovým systémom je opatrne spustená do otvoru, pokrytá voľnou pôdou a napojená na teplú vodu. Na pestovanie sadeníc rajčiakov sú ihneď vedené pod každým krížením kolíky. Rastliny viazané na lano.

Video hovorí o tajomstve výsadby paradajok:

Charakteristiky starostlivosti o sibírsku odrodu

Siberian Trump nevyžaduje špeciálny druh paradajok. Tradičné úpravy sú uprednostňované, rovnako ako v prípade ostatných paradajok:

 • Sadenice Siberian Trump ľahko tolerovať transplantáciu. Paradajky sa prakticky nezhoršujú, rýchlo sa zvyknú na nové podmienky a okamžite rastú. V počiatočnej fáze kultúra potrebuje pomoc. Štrnásť dní po výsadbe sa paradajky kŕmia komplexnými hnojivami.
 • Weeds - prvý nepriateľ paradajok. Tráva absorbuje živiny, vlhkosť z pôdy sa stáva distribútorom hubových chorôb. Zbavte sa buriny s pliesňovaním alebo mulčovaním pôdy.
 • Sibírska Trumpová miluje pravidelné zavlažovanie. Podpora pôdy je mierne navlhčená. Mulčovanie pomôže zachovať vlhkosť, okrem toho uvoľniť majiteľa od častého zavlažovania paradajok.
 • Technológia odkvapkávania pre paradajky je najvhodnejšia. Voda padá priamo pod koreň rastliny. Ak sa zavlažovanie vykoná postrekom, potom je pre procedúru zvolené skoro ráno. Pri zahrievaní nie je možné paradajky napojiť vodou, inak sa lístia spáli.
 • Bush sibírskych trumfov pri raste je viazaný na podporu. Akýkoľvek kolík sa hodí alebo bude umiestnená mriežka. Pysynki odstránený pred vytvorením prvej kefy. Vytvorenie rajčiaka s jedným alebo dvoma kmeňami je optimálne.
 • Spodná vrstva lístia na rastline je veľmi silná. Pod kuriami paradajok sa hromadí vlhkosť, slimáky, slimáky, huby sa šíria. Vetranie pomáha vyriešiť problém. Pre voľný prístup vzduchu do spodnej časti stonky sú listy z rastliny odstránené vo výške 25 cm od zeme.
 • Pri prvých príznakoch vírusovej mozaiky alebo inej nebezpečnej choroby rajčiaka sa odstránia postihnuté kefy. Ospravedlňujeme sa, že závod nestojí za to. Nebude to mať z toho žiaden úžitok, ale hrozba šírenia vírusu zdravým paradajkám nastane rýchlo.

V priebehu vegetačného obdobia sa rastliny rajčiakov ošetria profylaktickými roztokmi. V prvom rade - z phytophtora. Choroba je lepšie, aby sa zabránilo, ako liečiť.

Zber, skladovanie

Zrenie z prvých plodov sibírskej Trump priateľské. Ďalej, vegetačná sezóna pokračuje až do nástupu chladného počasia. Zrelé paradajky sú dlhší čas nežiaduce na to, aby odišli na kríky. Ovocie čerpá šťavu z rastliny a ďalšie vlny plodín budú slabé. Skladovať paradajky zozbierané v štádiu technickej splatnosti. Mäso ovocia v tejto dobe je červené, ale stále pevné. Pre šaláty, džús, kečup a cestoviny, rajčiaky sú najlepšie ponechané na Bush, kým úplne zrelý. V prírodných podmienkach ovocie vyzdvihne sladkosť a arómu.

Na jeseň, pred začiatkom mrazu, sa zber rajčiakov zhromažďuje všade. Zrelé plody sú namočené v tmavom, suchom suteréne. Časom bude mäso červené, ale bude mať inú chuť ako letné paradajky. Počas skladovania pravidelne kontrolujte obsah políčok. Zhnité paradajky sú odhodené, inak sa pokazia všetky zásoby. V prítomnosti veľkej pivnice s prázdnymi policami sú paradajky položené v jednej vrstve, čím sa zabráni vzájomnému kontaktu.

recenzia

Zahrádkári sa na internete šíria o tomato sibírskej Trump fotografie, recenzie, kde zdieľajú úspechy rastúcej kultúry.

NikolayVyroshchivanie paradajky zaoberajúce sa 17 rokov. Z osobnej skúsenosti viem, že odroda musí byť vybraná nielen podľa chuti ovocia, ale aj pri zohľadnení adaptácie na miestne podnebie. Siberian Trump je ideálny pre náš chladný región. Zber rajčiakov je vždy tam, dokonca aj v daždivom lete. Victoria pred troma rokmi, v záujme záujmu, si kúpila balenie semien sibírskej Trump. V krajine sa zriedka objavil. Paradajky ma nevidia dobre. Plodina presiahla moje očakávania. Odvtedy 50% postelí dodáva tejto rajčine.

Pozrite si video: YTP - Trump and Clinton debates the death of America (August 2020).

Загрузка...