Záhradníctvo

Odrody baklažánu bez horčice a osiva

Dnes kultivácia takejto exotických zeleniny ako baklažán nikoho neprekvapí. Rozsah poľnohospodárskych trhov sa rozširuje s každou novou sezónou, zavádzajú sa nové hybridy a odrody pre skleníky, skleníky a otvorené terény. Skúsení záhradníci pristupujú selektívne k selekcii semien, snažia sa získať vysoké výnosy, dlhé vegetačné obdobia a vysokokvalitné chutné ovocie. Na tento účel chovatelia vyrábajú nové hybridy zeleniny - baklažánov bez horčice.

Horúce odrody baklažánu pre rôzne klimatické oblasti

Bred nové odrody baklažánu sú spravidla nízky rastúce rastliny s ranným obdobím dozrievania. Okrem toho sú hybridy vysoko odolné voči rýchlym teplotným zmenám a ochoreniam, ktoré sú charakteristické pre rastlinné plodiny rastúce v skleníkoch a na otvorenom poli. Telo plodov je sivobielo, husto, zatiaľ čo prakticky bez semien a horkosti charakteristické pre zeleninu.

Prvá vec, ktorú musíte venovať pozornosť pri výbere odrody, je schopnosť rastliny pestovať a produkovať ovocie v podmienkach vášho regiónu. Dnes agrárníci podmienene rozdeľujú územie Ruska na 3 klimatické pásma: južný, stredný pás Ruska a severný. Určte, aké vlastnosti majú baklažány bez horkosti v určitej zóne.

Južná klimatická zóna

Vysoký výnos baklažánov v južných okresoch umožňuje záhradníkom nielen používať ovocie na jedlo, ale aj zachovať. Na kultiváciu vybraných odrôd bez horkosti s veľkými a dlhými plodmi valcového tvaru. Buničina ovocia by nemala obsahovať veľké množstvo dutín, semien a mať horúčavu. Vzhľadom na to, že najbežnejšou miskou baklažánu na konzervovanie je suté, záhradníci si vyberú hybridy s hustou kožou, ktoré nerastú s priemerom väčším ako 6-8 cm.

Stredné Rusko

Pri stredných zemepisných šírkach sa rastlinné odrody vyberajú s vytrvalosťou a odolnosťou proti prípadnému ochladzovaniu pružiny vo vzduchu a na zemi. Vzhľadom na podnebie je potrebné vysadiť len tie rastliny, ktoré majú dlhú dobu plodnosti a odolnosť voči hubovým a vírusovým infekciám. Pre oblasti, kde je leto horúce a suché, sú preferované rastliny prispôsobené slabému zavlažovaniu a priamemu slnečnému žiareniu.

Severná klimatická zóna

Pri pestovaní baklažánov bez horčice na severe je lepšie vybrať stredné a neskoré dozrievanie odrôd. Sadenice sa zdvíhajú v skleníkoch a prenesú do otvorenej pôdy, keď nebezpečenstvo náhleho zmrazenia úplne zmizne. V severných oblastiach sú baklažány bez horčice najčastejšie vysadené v skleníkoch a skleníkoch, takže pre túto klimatickú zónu si radšej vyberajú sebaopínané hybridy.

Varovanie! Pri výbere semien baklažánu bez horca, nezabudnite venovať pozornosť trvaniu plodov. Sever je váš región, čím dlhšie je vegetačné obdobie. Do obdobia uvedeného na obale je potrebné pridať 5-7 dní.

Pri nákupe materiálu na výsadbu dávajte pozor na to, ako sa koža zožala, načasovanie výsevu semien a prenos sadeníc na otvorenú zem.

Najlepšie odrody a hybridy baklažánov bez horčice sú prezentované výrobcami v širokom sortimentnom sortimente. Vyberte závod, ktorý zohľadňuje klimatické podmienky vo vašom regióne a je vhodný pre vaše vegetačné obdobie. Nezabudnite zvážiť skutočnosť, že počas rastu potrebuje kultúra pravidelné kŕmenie.

Skoré odrody a hybridy

Alexis

Загрузка...