Záhradníctvo

Tomato Nikola: recenzie + fotografie

Pri výbere semien na výsev sa každý záhradník obáva, či sa rajčiaky budú správať v záhrade, ako je to v popise. Je na každom vrecku semien. Ale nie je to všetko odzrkadlené. Skúsení predajcovia vedia o odrodách rajčiakov oveľa viac.

Pečená scéna perfektne charakterizuje rozmanitosť paradajok Nicola. Bolo to na mestskom trhu. Žena prišla k pultu a začala náhodne vyberať semená rajčiaka. Predajca ponúkol jej obidvomi a druhým, ale nič ju nepotrebovalo. Nakoniec povedal: "Plant Nikola, spoľahlivá, dokázaná odroda." Žena odpovedala: "Sawed, nemal rád." Predávajúci bol ohromený: "No, ak sa vám nepáči Nikola, potom nemám čo ponúknuť." Tento krátky dialóg je dôkazom vynikajúcej povesti značky medzi predajcami a sú v tomto dobre zvládnutí.

Zahradníci s nimi súhlasia. Recenzie tých, ktorí zasadili paradajku Nicola, to potvrdzujú. Počas 25 rokov, ktoré uplynuli od zavedenia paradajky Nicola do Štátneho registra chovných výsledkov, vznikli mnohé nové odrody, ale nevzdáva sa jej pozície a je v neustálom záujme medzi záhradkármi. Urobme podrobnú charakteristiku a popis triedy rajčiaka Nikol, pozrieme sa na jeho fotografiu.

Popis a vlastnosti

Tomato Nikola bol chovaný sibírskymi chovateľmi na Západnej Sibíri Zeleninovej Experimentálnej Stanice v Barnaul. Odroda bola testovaná v drsných kontinentálnych podmienkach na Sibíri a je určená na pestovanie v regiónoch s podobným podnebím: Volga-Vyatka, Západná Sibír, východná Sibír a Stredná Volga. Letá tu sú horúce, ale nie príliš dlhé, niekedy s malými zrážkami. Kolísanie priemerných denných teplôt môže byť veľké. K všetkým týmto vlastnostiam počasia je pestrá rada Nicola dobre prispôsobená. Vybrali sa na kultiváciu na otvorenom poli, ale v skleníku možno rastú. Mnohé osivá úspešne vyrábajú a distribuujú semená tejto odrody.

Čo môžete povedať o Tomato Nikola:

 • Patrí do determinantných odrôd a má nízke kríčky: v závislosti od podmienok pestovania od 40 do 65 cm.
 • Bush nie je roztiahnutý, nie veľmi listnatý, listový obyčajný. Kvetinová kefa je zviazaná pod 7 listov. Môže to byť až 7 ovocia.
 • Tomato Nikola nevyžaduje podväzok alebo pasynkovaniya.
 • Pokiaľ ide o dozrievanie, táto odroda patrí do média skoro. Prvé paradajky je možné vyzdvihnúť už pri 105 a v chladnom letnom období po 115 dní od výskytu výhonkov.
 • Plody majú nerovnomernú hmotnosť, ktorá sa pohybuje od 100 do 120 g.
 • Tvar ovocia je štandardný, plochý, farba je nasýtená červenou farbou. Sú viackomorové, majú dobrú chuť s mierne kyslou chuťou.

  Odroda bola vytvorená ako komodita, dobre skladovaná a dobre prepravovaná.
 • Nicola paradajky sú chutné v letných šalátoch a sú vhodné pre všetky typy prípravkov. Sú vhodné pre celoprepravu, udržiavajú tvar pri nakladaní a nakladaní, koža nie je prasknutá. Značný obsah suchých látok - až 4,8% umožňuje získať z nich vysokokvalitnú paradajkovú pastu.
 • Výťažok rajčiakových odrôd Nicola vysoký a môže byť až 8 kg na meter štvorcový. m lôžok. Paradajky dozrievajú spolu.

Aby bolo opis a charakterizácia odrody rajčiakov Nicola objektívne, je potrebné spomenúť nevýhody odrody. Podľa recenzií záhradníkov, to nie je príliš odolné voči chorobám paradajok: horná hniloba, čierna škvrna, neskoro blight. A ak prvý je fyziologický stav, ktorý je ľahko korigovaný ošetrením dusičnanom vápenatým, potom sa bude proti hubovým chorobám vyžadovať celý rad opatrení.

Ako sa starať

Rôzne paradajky Nicola rastú cez sadenice. Výrobcovia odporúčajú robiť to v marci. Na kultiváciu v južných oblastiach sa semená rajčiaka zasielajú začiatkom mesiaca, pre chladné - bližšie k svojmu koncu. Zvyčajne sa sadenice vysadia na otvorenom teréne so 7 alebo 8 pravými listami a načrtnutou kvetinovou kefou. Takto s dobrou starostlivosťou sa to stane po 45 alebo 50 dňoch.

Varenie sadeníc

Semená rajčiaka Nicola sa môžu zbierať vo vlastnej záhrade alebo zakúpiť v obchode s osivom.

Tip! Každých niekoľko rokov pre odrodovú čistotu musíte kúpiť semená z osvedčenej osiva.

V horúcom počasí, v blízkosti pestovania paradajok rôznych odrôd pereopilyatsya. Ak budete mať semená z týchto plodov, zachrániť odrodu Nikola nebude uspieť.

Obaja nakúpené a vlastné semená paradajok Nicola vyžadujú predrezávanie. Zdravie budúcich rastlín paradajok závisí vo veľkej miere od jeho riadneho správania. Ako a čo spracovať semená?

 • Na obväzu, t.j. zbavenie sa možných patogénov, ktoré sa nachádzajú na povrchu semien, môžete použiť roztok 1% koncentrácie manganistanu draselného. V nej sa vybrané semená paradajky Nicola stoja asi 20 minút. Leptané semená sa musia umývať tečúcou vodou.
 • Na tieto účely môžete použiť roztok 3% koncentrácie peroxidu vodíka. Zahrieva sa na 40 stupňov a osivo sa spracuje počas 8 minút. Po ukončení liečby je potrebné ich opláchnuť.
 • Dobrý výsledok tiež pochádza z ošetrenia fytosporínovým roztokom pripraveným podľa návodu.
 • Leptané semená sa namočia v rastovom promótore. Môžete užívať nasledujúce lieky: Humát s mikroživinami, Appin, Zircon. Doba namáčania a spôsob chovu sú špecifikované v návode.
Tip! Skúsení záhradníci používajú starý staromódny spôsob: zriediť ½ lyžičky medu v 50 ml vody a použiť medový roztok na namočenie semien na 24 hodín. Zelenina je sladšia a rastliny sú zdravšie. Riešenie by nemalo úplne pokryť semená.

Spracované semená paradajok Nicola je možné pred vysiatím klíčiť, ale ak dôveruje ich dobrému klíčeniu, môžu sa ihneď vysiať. Pôda pre sadenice by mala byť voľná, dobre absorbovať vlhkosť a prejsť vzduch. Semiať do hĺbky asi 2 cm tak, že pri vychystávaní, ktoré sa vykonáva vo fáze 2 týchto listov nekódujú korene malých paradajok. Pred klíčením rajčiaky potrebujú skleníkové podmienky. Jednoducho sa dajú vytvoriť a umiestniť do obalu plastový vak s plodinami. Udržujte ho na teplom mieste.

Hneď ako sa objavili prvé výhonky, kapacita sa určuje na najľahšom prahu, teplota v tejto dobe by mala byť mierne pod normou - asi 16 stupňov av noci - okolo 14. Ale svetlo potrebuje maximálnu sumu. Ak je počasie zamračené, bude nutné fytosanely svietiť.

O týždeň neskôr sa sadenice paradajok Nicolae zvýšia koreňový systém. Ak nie sú roztiahnuté, zostali silné a chrumkavé, potom sa sadenice vyvíjajú správne. Tak, že rastie rovnako a v budúcnosti bude potrebovať:

 • teplota je okolo 22 stupňov počas dňa a o pár stupňov nižšia v noci;
 • dosť svetla;
 • včasné zavlažovanie teplou usadenou vodou hneď, ako sa suchý oriešok vyschne. Niektorí záhradníci umožňujú vyblednutie sadeníc, nie je napojenie včas. Takýto stres spôsobuje spomalenie rastu a škodí rajčiakom;
 • voľba vykonaná včas v oddelených kapacitách;
 • dvojité kŕmenie so slabým roztokom minerálnych hnojív: jeden týždeň po zberu a ďalšie 2 alebo 3 týždne neskôr;
 • kalenie sadeníc paradajok Nicola 2 týždne pred výsadbou v zemi.

Sadenice paradajok Nikola sa vysádzajú iba v teplej pôde. Musíme počkať až do konca jarných mrazov, aby zasadené rastliny nezmrazili. Tomato Nikola je odroda odolná voči chladu, ale rastliny sú bezmocné proti mrazu.

Varovanie! Pri výsadbe sadeníc musí poskytnúť útočisko z možného ochladzovania: film alebo hustý netkaný materiál, zakrytý oblúkom.

Odchod po vylodení

Pôda na pestovanie by sa mala pripraviť a oplodniť na jeseň. Na jar slúžia iba na uvoľnenie pôdy a na vyvŕtané otvory sa aplikujú štartovacie hnojivá. Vodné studne potrebujú dostatok vody - minimálne 1 liter. Ak sa namiesto vody použije roztok Fitosporinu obohatený o elixír na plodnosť Gumi, prínos bude dvojitý: Fitosporín zničí príčiny mnohých chorôb rajčiakov žijúcich v hornej pôdnej vrstve a Gumi prispeje k najrýchlejšie rastúcemu koreňovému systému, ktorý je dôležitý pre vývoj rastlín.

Ďalšia starostlivosť o odrodové rajčiny Nicola je nasledovná:

 • zavlažovanie, prvýkrát - týždeň, potom týždenne, v čase plnenia plodov - 2 krát týždenne;
 • mulčovanie pôdy s akýmkoľvek biologickým materiálom s vrstvou 10 cm;
 • kŕmenie každých desať rokov komplexným hnojivom bez chlóru v tekutej forme;
 • ošetrenie roztokom dusičnanu vápenatého, keď sa ovocie naleje do prvej kefy - prevencia hniloby vrcholov;
 • preventívna liečba z fytoforejov: pred kvitnutím s prostriedkami chemickej ochrany s nástupom kvitnutia - s biologickými prípravkami a tradičnými metódami.

Varovanie! Rozvinúť plán spracovania rajčiakov Nicola z phytophthory a dôsledne ju dodržiavať, inak môžete úplne stratiť zozbieranú plodinu.

Informácie o zvláštnosti pestovania odrody rajčiny Nikola možno vidieť na videu:

recenzia

Maria, Barnaul, pestujem len odrôd rajčiakov. V našej drsnej klíme, iní jednoducho nemôžu dať úrodu. Veľmi sa mi páči Nicola - skutočný Sibír a plody sú vynikajúce. Nepoužívam žiadne špeciálne triky, ale každý rok so zberom. Spoľahlivá odroda nezlyhá Igor, Kungur, bez paradajok na záhrade, nestála žiadna sezóna. Vyrábame veľa polotovarov: soľ, nakladanie, dosť na zimu. Dávam prednosť jednoduchým odrôdam, s ktorými trochu problémy. Jednou z nich je Nicola. Jediným problémom je, že phytophtora musí byť spracovaná podľa všetkých pravidiel, inak bude určite chorá. A z vrcholu hniloby v každej studni naleji do troch mletých vajec, ktoré zhromažďujeme celú zimu. Bez rajčiakov nezostávajte.

Загрузка...

Pozrite si video: Teta Jula - Selfie (Septembra 2019).