Záhradníctvo

Tomato Snow Leopard: charakteristika a opis odrody

Tomato Snow Leopard bol chovaný chovateľmi známeho agrofirma Aelita, patentovaný a zapísaný v štátnom registri v roku 2008. Názov odrody je spojený s biotopom snehových leopardov, snehových leopardov, to sú sibírske kopce a roviny, kde drsné podmienky neumožňujú pestovanie mnohých odrôd zeleniny vrátane rajčiakov. Špecialisti spoločnosti "Aelita" uisťujú, že ich nová odroda je veľmi odolná, odoláva najnepriaznivejšiemu počasiu. Ak chcete zistiť, či je to tak, tento článok a recenzie záhradníkov, ktorí zažili odrody Snow Leopard vo svojich pozemkoch a skleníkoch nám pomôžu.

Hlavné charakteristiky odrôd

Než si vyberiete množstvo rajčiakov, ktoré ste pripravení na vašu záhradu, potrebujete spoznať spätnú väzbu od záhradníkov, ich odporúčania, pozrieť sa na fotografie, rozhodnúť sa, či výnos z tejto alebo tej istej rajčiny bude uspokojiť vás.

Dnes odporúčame, aby ste sa oboznámili so snehovým leopardom:

 1. Táto rajčiaková rasa patrí medzi plodiny s predčasným dozrievaním, vegetačné obdobie, kým prvé plody trvajú 90 až 105 dní.
 2. Odroda rajčiaka Snow Leopard je prispôsobená na pestovanie v skleníkoch a otvorených posteliach v akomkoľvek klimatickom regióne Ruskej federácie.
 3. Rastlina patrí k určujúcim druhom, rast bush je neobmedzený, preto vyžaduje podväzok a formáciu rastliny. Podľa skúsených pestovateľov zeleniny, ktorí už tento druh rajčiakov vysadili, je lepšie vytvoriť kríky v 1-2 stonkách, ktoré im nedovolia vyrastať nad 60 cm na výšku.
 4. Paradajkové listy Snow Leopard tmavo zelené, veľké. Počet listov na púšti je nad priemerom. Odporúča sa odstrániť alebo skrátiť spodné a stredné letáky tak, aby neodstraňovali prebytočnú vlhkosť, živiny a nezateľovali celú rastlinu.
 5. Plody rajčiaka majú tvar plochého guličky, zhora môže byť mierne výrazné rebrovanie. Hustota ovocia je stredná, koža je hustá a silná, chráni paradajky pred praskaním. Na začiatku dozrievania sú paradajky svetlozelené, zrelé paradajky majú krásnu červeno-oranžovú farbu. Priemerná hmotnosť rajčiaka je od 120 do 150 g, ale existujú aj rekordy do 300 gramov.
 6. Výnos pre plody tejto veľkosti je významný, v priemere 23 kg na meter štvorcový. m pre sezónu.
 7. Paradajky snehu Leopard, podľa popisu odrody samotnými tvorcami, sú odolné voči chorobám, ako je Fusarium - porážka rastliny hubou, ktorá spôsobuje vädnutie.

To je zaujímavé! V Južnej Amerike sa dnes nájdu aj divé paradajky, ktorých hmotnosť nie je väčšia ako 1 gram. Možno to je dôvod, prečo domorodci im dali názov paradajka - veľké bobule. V iných krajinách sa rajčiaky nazývali jablkami: nebeské jablká - v Nemecku, jablko lásky - vo Francúzsku.

Klady a zápory

Bolo to 10 rokov od príchodu semien rajčiakov tejto odrody na predaj. Veľa zeleninárskych fariem a amatérskych záhradníkov pestuje snehové leopardy na svojich pozemkoch viac ako rok. Podľa ich recenzií možno už posúdiť zásluhy a možné nedostatky odrody.

Pozitívne vlastnosti kultúry zahŕňajú:

 • možnosť pestovania paradajok v skleníkoch a na otvorenom poli, vysoká adaptácia na rôzne klimatické podmienky;
 • skoré dozrievanie;
 • odolnosť proti plesňovým ochoreniam;
 • dlhodobé uchovávanie prezentácie, prenosnosť na najvyššej úrovni;
 • univerzálnosť pri spotrebe: čerstvá, v nakladaných alebo solených prípravkoch, v šťavách, kečupoch a šalátoch;
 • vynikajúca chuť;
 • vysoký výnos (pri vykonávaní agrotechnických podmienok pestovania);
 • žiadne odstránenie nevlastníkov nie je potrebné.

Mínus v starostlivosti o paradajky - kefy musia byť vytvorené a viazané na podpery. Mnohí záhradníci si túto nevýhodu nevšimnú, akceptujú, že robia určitú prácu, ktorá je vždy dostatočná v záhrade a na záhrade.

Sejacie semená

Vo februári - začiatkom marca začnú záhradníci začať siať semená zeleniny na sadenice. Zahradníci s veľkou skúsenosťou len tak rastú svoje rastliny. Nákup hotových sadeníc znamená 50% riziko, to znamená dostať nesprávny druh rajčiakov, alebo už infikovaných sadenice. Je potrebné vykonať túto prácu v niekoľkých etapách:

 1. Kúpte si semená od zodpovedného výrobcu alebo distribútora, čím sa chráňte pred preradením, aby ste nezískali osivo od nečestných predajcov.
 2. Pripravte semená na výsadbu: vyberte vysoko kvalitné semená, namočte, čakajte na semenáčiky, vysijte semená v pripravenom podklade. Pripravené zmesi je možné zakúpiť v špeciálnych predajniach.
 3. Keď sa objavia tri pravé listy, vyberte rastliny v samostatných kontajneroch. Ak je potreba (hlavný koreň je veľmi dlhý), v tomto okamihu znervózňujú korene o 0,5 cm.
 4. Potom čakáme na teplé dni, priaznivé pre sadenie sadeníc v zemi. Predtým sme pravidelne zavlažovali, 2 týždne pred transplantáciou do pôdy, je možné vykonať tvrdnutie. Každý deň vyberajte sadenice na ulici alebo na balkóne, najlepšie na slnečnom svetle, 2-3 hodiny.

Ako pripraviť semená

Táto časť článku bude zaujímavá pre začínajúcich záhradníkov, a preto vám budeme podrobnejšie vysvetľovať, ako pripraviť semená sopky leoparda na výsadbu:

 • musíte pripraviť fyziologický roztok: 200 ml vody - 1 lyžičku soli so šmýkačkou;
 • nalejte do roztoku roztoky semien rajčiaka a intenzívne premiešajte, nechajte po určitý čas (asi 30 minút) na povrchu semien, ak sú, odstráňte a opatrne vypustite vodu;
 • opláchnite semená v spodnej časti, opláchnite soľnou vodou, vložte do utierky;
 • na prevenciu plesňových ochorení umiestnite semená paradajok do slabého roztoku manganistanu vápenatého počas 20 minút, môžete súčasne pridať 1 g rastového zosilňovača, tieto prášky alebo roztoky sa predávajú v obchodoch;
 • po uplynutí času vysušte obsah cez sito a umiestnite upravené semená na mäkkú navlhčenú handričku, pokryte rovnakou tkaninou na vrchu, položte na plytkú misku, na tanieri, ak suchá tkanina vyschne, navlhčite ju teplou vodou;
 • v priebehu 2-3 dní po maximálnom týždni sa sadenica vyliahne zo semena, je čas na výsadbu v pôde;
 • hotové pôdne substráty je možné zakúpiť, ale ak máte príležitosť, potom ju pripravte samostatne, na to budete musieť miešať 2 časti úrodnej pôdy, 1 časť piesku, 1 časť rašeliny alebo humus. Všetky zložky musia byť dezinfikované ich vyprážaním v rúre na starom plechu na pečenie. Čas spracovania 1-2 hodiny.
 • v kontajneri so substrátom urobte hĺbky 1-2 cm hlboké, môžete použiť bežnú ceruzku, vzdialenosť medzi drážkami je 4x4 cm, vložte do každej jamky 2 semená (semená paradajok sú veľmi malé, pokúste sa to urobiť pinzetou);
 • na vrchole so zeminou a len potom jemne vylejte tak, že semená nie sú zhromaždené v jednej hromadě.

Obal zakryte PVC fóliou alebo kusom skla, vložte na teplé, tieňované miesto, môžete na podlahe v blízkosti radiátora. Keď sa objavia dva listy kotyledonu, kryt by mal byť odstránený a nádoba by mala byť umiestnená bližšie k svetlu.

Vysádzanie sadeníc v zemi a ďalšia starostlivosť

Technológia pestovania paradajok je rovnaká pre všetky druhy, jediný rozdiel je v tom, že podväzok je potrebný pre mriežky a podpery, alebo nie je potrebné. Tomato Snow Leopard sa týka tých typov kultúr, ktoré vyžadujú formovanie a spevnenie nosičov.

V skleníku môžu byť rajčiaky tejto odrody vysadené v posledných aprílových dňoch v nechránenej pôde - keď sa pozemok úplne zahreje. Postupujte takto:

 1. Na miesto, kde sa budú vysádzať paradajkové krúpy, použijú sa hnojivá, pôda je opatrne vykopaná, uvoľnená, dierky pripravené (v šachovnici), veľkosť medzi kríkmi by mala byť 60x60 cm.
 2. Sadenice sú umiestnené so sklonom 45 ° k južnej strane, posypané zeminou, mierne zhutnené ručne.
 3. Vodnaté paradajky vyhrievané vodou na slnku, 1 liter na koreň, dávajú čas na úplné vstrebávanie vlhkosti, potom sa mulčujú s listovým humusom, rašelinou alebo nasekanou kôrou.

Všetka ďalšia starostlivosť o Tomato Snow Leopard pozostáva z:

 • v zavlažovaní, pravidelné, ale nie nadmerné, zavedenie minerálnych a organických doplnkov;
 • pri odstraňovaní burín a uvoľňovaní pôdy;
 • pri vykonávaní prevencie chorôb a pri boji proti škodlivému hmyzu.

Paradajky snehu Leopard moderné v starostlivosti, táto odroda nebude vytvárať veľký problém pre záhradkárov, ale plodina bude produkovať vynikajúce, len s náležitou starostlivosťou.

Autoritatívne stanoviská

Amatérskych záhradníkov, ktorí už majú skúsenosti s pestovaním paradajok Snow Leopard, sa líšia svojimi názormi, niektorí ľudia majú túto rozmanitosť, niektorí nie. Prinášame vám niektoré recenzie.

Oksana, 34 rokov, Omsk, naša sibírska odroda, mám naozaj rád svoju trvanlivosť, nezmrzne sa v chladnom počasí, nezasychá v suchu. Chovám 3 roky a budem ďalej pestovať Mária, 28 rokov, Karagand Chuť Snow Leopard nie je príliš dobrá, len na strednej úrovni. Jeden obyčajný paradajok, z ktorého je veľa, nič zvláštne som našiel v ňom Gennady, 39 rokov, P. Malinovka, som pestoval paradajky na mojej krajine Snow Leopard 5 rokov. Je veľmi odolný voči neočakávaným mrazom. Minulý rok bolo v lete chladné, mnoho druhov paradajok zomrelo a prežil

Zoznam nových odrôd rajčiakov sa každým rokom rýchlo zvyšuje, ale záhradníci, vášniví vo svojej práci, sa snažia držať krok s časom a pestovať ich vo svojich pozemkoch. Tomato Snow Leopard už získal popularitu medzi mnohými záhradkármi za svoju nenáročnou starostlivosť a výnos. Odporúčame vám vyskúšať túto odrodu, veľa šťastia.

Pozrite si video: Real Steel H7 Snow Leopard hunting style lockback knife 14C28N Sandvik steel blade (Júl 2020).

Загрузка...