Záhradníctvo

Tomato Japanese: charakteristika a opis odrody

Neexistuje žiadny priateľ na chuť a farbu - tak hovorí ruské príslovie. A napriek tomu ... Každý rok nadšenci nadšencov - milovníkov rásť a samozrejme tam sú rajčiny, publikovať na fórach zoznam desiatich najchutnejších, podľa ich názoru, odrôd. Odolnosť rastlín voči chorobám a produktivite sa berie do úvahy. V tomto zozname sa rajčiaky často nachádzajú v japončine. Predpokladajme, že nezahŕňa prvé miesto, ale s dôverou sa drží v čele.

Odpovede tých, ktorí vysadili japonskú odrodu rajčiakov, sú jednoducho nadšení. Čo je to zázrak? Podrobne popisujeme a opisujeme odrodu rajčiaka Yaponka pre tých, ktorí s ňou ešte nie sú oboznámení. Ale najprv si predstavte fotografiu.

Popis a vlastnosti

Semená rajčiakových odrôd Japonci sú len v amatérskych zbierkach. Spoločnosti osiva ich ešte chovajú. Táto okolnosť má svoje výhody a nevýhody.

nevýhody:

 • nemôžete ich kúpiť od všetkých zberateľov;
 • semená sú drahé, za 5 semien musieť zaplatiť 40 až 50 rubľov.

klady:

 • kvalita osiva je vysoká, už boli vopred vybrané a majú vysoký klíčivosť;
 • starajú sa o ich povesť, skutočne nadšení predajcovia, neumožňujú re-grederov, môžete si byť istí, že presne to, čo si kúpili, bude rásť;
 • Rastliny získané z takýchto semien sú silné, odolné mnohým chorobám paradajok, pretože ich rodičia boli pestovaní v súlade so všetkými pravidlami poľnohospodárskej technológie.

Teraz priamo o odrode a jeho vlastnostiach:

 • Japonské paradajky patria k neurčitým odrôdam, výška rastlín - až 2 metre;
 • vyžaduje staving, potrebuje kvalitný podväzok, rovnako ako všetky odrody s veľkým plodom, s veľkým plodným zaťažením, bude užitočné priviazať každú kefku s paradajkami;
 • Japonské rastliny rajčiaka tvoria 1 alebo 2 stonky, v závislosti od pestovateľskej oblasti;
 • japonská odroda je určená na pestovanie v skleníku, v južných regiónoch by bolo pekné cítiť sa v otvorenom teréne, keď ste boli viazaní na stávky;
 • z hľadiska dozrievania paradajok Japonec patrí do strednej sezóny odrody, niektorí zberatelia ju považujú za stredné; pri zasiatí koncom februára a vysadení v skleníku na začiatku mája môžu byť začiatkom júla zozbierané zrelé plody;
 • Bush - štíhly, nie rozľahlý, list zvyčajného typu strednej veľkosti;
 • jednoduché štetec, môže to byť až 5 paradajok;
 • Japonské odrodové paradajky sú veľmi krásne v tvare srdca s ostrým nosom, ich priemerná hmotnosť je asi 300 g, ale niektoré držiaky rekordov ťahajú libru;
 • v plnej zrelosti, mäsité paradajky majú krásnu malinovo-červenú farbu a úžasnú sladkú chuť, obsah cukru je vysoký;
 • koža ovocia je tenká, takže sú veľmi chutné v šalátoch, môžete variť paradajkovú pastu, omáčky, šťavy, rôzne prípravky z nich, ale nemôžete marinovať toto báječné jedlo - japonské ovocné paradajky sa jednoducho nezapadajú do pohára.

Poskytnutím úplného opisu a charakterizácie japonských odrôd rajčiakov nie je možné povedať o jeho vysokom výnose a schopnosti dodávať ovocie až do zimy. O pôvode paradajok nie je nič rozhodne povedať, podľa jednej z verzií - toto je miestna stará rodinná odroda pestovaná v meste Bogorodsk v Nižnom Novgorode. Pôvod nezvyčajnej histórie mien je tichý.

Ako rásť

Japonský paradajok vyžaduje pestovanie sadeníc. V čase vylodenia by mala byť 2 mesiace. Tí, ktorí už tento rajčiak vysadili, odporúčajú na konci februára siatie. Ak vezmeme do úvahy čas potrebný na čakanie na klíčenie, pre rozvoj sadeníc paradajok zostane japonská žena v marci a apríli. V skleníku sa pôda zahreje rýchlejšie ako na ulici, začiatkom mája už bude dostatočne teplo na úspešné zakorenenie paradajok.

Pestovanie sadeníc

Ak sa zo sektormi kúpili semená rajčiaka, potom sa budú musieť zasiať všetky semená - z nich je len veľmi málo. Spravidla sú už vybrané podľa veľkosti a kvality, takže môžete dúfať 100% klíčeniu. Aby sme pomohli japonským semenám paradajok prebudiť, budeme ich ďalej spracovávať pomocou stimulátora rastu. Zvyčajne zberatelia nemajú choré paradajky. Obrovský počet odrôd neumožňuje pestovať mnoho rastlín rovnakej odrody, takže každá inštancia je cenná. Záhradkár je povinný starať sa o zdravie rajčiakov a vykonáva všetky preventívne ošetrenia chorôb.

Varovanie! Je lepšie nakladať semená, aby nedošlo k prenosu choroby do výsadby do skleníka.

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako to urobiť. Je to pre paradajky, že najlepšou možnosťou je namočiť v šťave z aloe. Okrem zázračných baktericídnych vlastností je táto zázračná rastlina silným bio-stimulátorom pre ľudí i rastliny.

Ak chcete maximalizovať šťavu, preukázali svoje priaznivé vlastnosti, aloe potrebuje správne pripraviť. Listy kvetu staršieho ako tri roky, ktoré neboli napustené 2 týždne, by boli vhodné na šťavu.

Tip! Aloe je veľmi odolná rastlina a počas takého obdobia netrpí nedostatkom vlhkosti, ale bude akumulovať viac biologicky aktívnych látok.

Ak chcete šťavu, odrezať dno úplne zdravé listy. Oni sú zabalené v tmavom tkanine a držia sa týždeň alebo dva na spodnej časti chladničky. Potom sa listy rozomelú akýmkoľvek vhodným spôsobom a výsledná suspenzia sa odfiltruje a ak je to možné, stláča sa.

Varovanie! Pri čerstvých semenách by sa šťava mala dvakrát zriediť vodou, ak existuje podozrenie, že semená sú staré, nemôže sa zriediť.

Namáčanie sa vykonáva počas 18 hodín, úplne sa ponorí do šťavy. Je lepšie to urobiť v taške gázy alebo tenkej bavlnenej tkaniny. Po nasiaknutí sa semená nie sú umývané, ale sú okamžite zasiate alebo klíčené na mokrých bavlnených utierkach, pričom na nich umiestni igelitový vak.

Ďalšie kroky:

 • vysekávanie paradajok vo voľnej, mierne zvlhčenej pôde do hĺbky 2 cm, môžete ich zasiať v jednej nádobe, ale je lepšie usadiť každé osivo v samostatnom hrnci malého objemu;
 • na hornej vrstve sme umiestnili vrstvu snehu o hrúbke 2 cm, zvyčajne vo februári je stále veľa. Roztavený sneh živí pôdu tavnou vodou, ktorá stimuluje rýchle klíčenie semien a má priaznivý vplyv na budúce rastliny.
 • zostáva len umiestniť plastové vrecia na kontajnery so semenami japonských paradajok Yaponky a dať ich na teplé miesto;
 • sadenice sa objavia rýchlo - 4. alebo 5. deň skutočne potrebujú maximálne množstvo svetla, inak tenké výhonky sa pred našimi očami pretiahnu, nepotrebujú v tomto štádiu vývoja a veľa tepla, stačí udržiavať teplotu okolo 16 stupňov počas dňa a 14 stupňov - v noci ;
 • asi za týždeň sa sadenice paradajok stali japonskými, korene budú rásť a bude potrebovať iný teplotný režim: 22-23 stupňov počas dňa a 18 počas noci;
 • voda paradajky, zmáčanie všetku pôdu v hrncoch, ale len keď to suší. Nadmerná vlhkosť poškodzuje paradajky - vyvoláva ochorenie čiernej nohy, v tomto prípade bude ťažké zachrániť sadenice.
 • Japonské odrodové paradajky vysadené v oddelených kvetináčoch nepotrebujú vyberať, budú musieť byť transplantované do hrncov alebo pohárov s objemom najmenej 700 ml a výhodne 1 liter, pričom sa zachová zemný hub s koreňmi; robte to, keď japonské paradajky majú 4 alebo 5 pravých listov;
 • Ak chcete pestovať japonskú sadenicu vysokokvalitných paradajok, potrebuje primeranú výživu: 2 alebo 3 doplnky so slabým roztokom minerálnych komplexných hnojív s frekvenciou 2 týždne; na kŕmenie rastlín, počínajúc vytvorením prvého pravého listu, v tomto čase sa živiny obsiahnuté v semená vyčerpajú a rastliny paradajky Yaponka musia byť kŕmené zvonka;
 • dôležitá udalosť - kalenie sadeníc; Samozrejme, že v skleníku podmienky pre rastliny sú pohodlnejšie ako na ulici, ale sú odlišné od tých v miestnosti, takže rastliny nemajú skúsenosti so stresom počas ich náhlej zmeny, budeme ich postupne zvyknúť, to bude trvať 2 týždne.

Vysádzanie v skleníku a ďalšia starostlivosť

Pre japonskú paradajku je rýchlosť pristátia na námestí. meter - 4 rastliny. V tomto prípade dostanú dostatok výživy na vytvorenie významnej úrody. Pôda v skleníku je pripravovaná na jeseň, nezabúdať na jej oplodnenie a dezinfikovať pôdu a samotný skleník od patogénov hubových chorôb. Starostlivosť o vysadené rastliny zahŕňa nasledujúce zložky:

 • mulčovanie pôdy;
 • týždenné zavlažovanie teplou vodou a v teple a vo fáze plnenia ovocia a častejšie;
 • denné vetranie skleníka, optimálna teplota pre vývoj paradajok nie je vyššia ako 25 stupňov počas dňa a 18 noci;
 • kŕmenie každých 10-14 dní kompletným minerálnym hnojivom s prevahou dusíka v prvej fáze rastu a draslíkom počas tvorby a plnenia ovocia. Aby japonské japonské paradajky nemali zelené ramená, obsah draslíka v pôde by mal byť postačujúci. Môžete ich podať s extrakciou popola alebo použiť roztok síranu draselného.
 • pravidelné odstraňovanie nevadov a tvorba rastlín v 1 alebo 2 stonkoch;
 • odstránenie listov ako ovocia na každej strane;
 • prichytenie vrcholov na konci júla v strede a v auguste na juhu.

Informácie o tom, ako starostlivosť o paradajky v skleníku, môžete pozrieť na video:

Japonský paradajok - úžasná odroda. Jeho ovocie bude nielen dekoráciou na ľubovoľnom stole, vynikajúcou chuťou bude oslovovať aj tých najnáročnejších gurmánov a jeho univerzálne použitie poteší každú hostesku.

recenzia

Yana, VladivostokKúpil japonské sadenice paradajok od skúseného záhradníka. Rastliny boli silné, každý v samostatnom pohári. On pristál v skleníku, napojený a nakŕmil, ako zvyčajne, sa formoval do dvoch stoniek. Keď boli vyberané prvé rajčiaky, boli príjemne prekvapené chuťou: cukrová rezaná rajčiaka, veľmi sladká. Je to len škoda nechať taký báječný na polotovary, takže to všetci jedli v šaláte. Zozbieral moje semená, budem zasiať budúci rok Maxim, Elabuga Rád by som pestoval nezvyčajné odrody paradajok. Hľadáte exotiku od kolektorov. Každý rok testujem nové odrody, tie, ktoré sa mi páčia, odchádzam v zbierke. Minulý rok mi prišla japonská žena. Zoradiť podľa všetkých ukazovateľov: chutné, produktívne, nie choré. Teraz bude stále v skleníku.

Pozrite si video: The Great Gildersleeve: Eve's Mother Stays On Election Day Lonely GIldy (November 2022).

Загрузка...