Záhradníctvo

Tomato Kostroma: recenzie, fotky, výnos

Paradajka Kostroma je hybridný druh, v ktorom sa zaujíma veľa poľnohospodárov a záhradníkov. Použité odrody pre osobné potreby, ako aj pre veľké podniky. Chuť paradajok je vynikajúca, môžu byť použité na rôzne účely, takže pohľad sa vzťahuje na univerzálne. Zredukujú, majú dobré vizuálne vlastnosti. Pred pestovaním sa odporúča podrobne zistiť vlastnosti a opis odrody Kostroma.

popis

Rastlina patrí do semideterminantného typu, skôr vysokých kríkov, ktoré rastú až na 2 metre. Táto výška je dosiahnutá, ak rastlina sadenice v skleníku alebo prístrešky pod filmom.

Podľa recenzií sa paradajka Kostroma neodporúča na výsadbu na otvorenom poli, pretože poskytuje zlé výsledky. Doba dozrievania je pomerne skoro, v priemere 105 dní od okamihu vysadenia semien až po začiatok prvej úrody. Na kríkoch je veľa listov štandardné pre zeleninový tvar, zelené farby.

Pre záhradníkov, ktorí nemusia byť vždy v krajine, je odroda dokonalá. Tomato Kostroma si nevyžaduje veľa úsilia na starostlivosť, oveľa jednoduchšie rásť ako odrážky.

Výška 2 metre je optimálna pre všetky skleníky. Od 1 štvorca. m. je možné zozbierať až 20 kg paradajok. Takže jeden keš prinesie zber 5 kg. Údržba zariadenia sa uskutočňuje v jednej stonke s včasným odstránením nevlastných bratov.

Výhodou odrody rajčiaka Kostroma je malý počet farárov. Preto ani pri návšteve dacha len cez víkendy, kríky nebudú husto zarastené. Na udržanie požadovaného tvaru rastliny sa nevlastné deti odstráni raz týždenne.

Príliš husto vysadená odroda nie je potrebná. Výrobca odporúča umiestniť rastliny do vzdialenosti 40 cm za sebou a 60 cm medzi nimi. Táto výsadba dáva dostatok svetla pre kríky a zem nie je vyčerpaná, čo umožňuje rajčatám získať potrebné množstvo užitočných a živín. Okrem toho vzdialenosť medzi krúžkami dá príležitosť starostlivo sa o ne postarať, čím sa znižuje pravdepodobnosť ochorenia, najmä s starostlivosťou o leto, keď sa teplota mení a môže sa vyskytnúť huba.

Na videu si môžete prezrieť rôzne odrody rajčiakov, ktoré možno pestovať podľa skleníkových metód, vrátane Kostroma:

Silné a slabé stránky

Medzi výhody kostromských paradajok patria:

 • Výborný výnos.
 • Skoré dozrievanie.
 • Dobrá prenositeľnosť, v ktorej sa zachová komerčná kvalita.
 • Vynikajúca odolnosť voči mnohým chorobám a škodcom.
 • Možnosť výskytu ovocia aj počas nestabilnej teploty.
 • Paradajka nie je vystavená nízkej vlhkosti.

Nevýhody odrody sú oveľa menšie, medzi ktoré patria:

 • Potreba výstavby a používania krytu filmu, skleníky na pestovanie.
 • Potreba vytvárania rastlín pomocou mriežky.
 • Aby sa zabránilo rozbitiu kefiek, musia byť včas väzené.

Ako je zrejmé, popis paradajok Kostroma má viac pozitívnych strán než negatívnych.

Vlastnosti ovocia

Plody majú plochý tvar s hladkou štruktúrou. Ich farba je veľmi jasná, nasýtená, červená. Priemerná hmotnosť jedného rajčiaka je 110 gramov, minimálne ukazovatele sú ovocie vážiace 85 gramov a maximálna hmotnosť dosahuje 150 gramov.

Na kríkoch sa plody zhromažďujú v kefke, na ktorej sa objavuje až 9 kusov. Chuť je dezert, a preto ideálna pre šaláty, čerstvé použitie. Kostroma je v omáčkach dobrá a je ideálna na solenie. Ak je zasadený na 1 štvorec. m. 3 Bush, potom v čase zberu, každá rastlina prinesie 5 kg rajčiaka. Pri preprave nie je poškodená koža a tvar.

Tvorba kefiek sa vykonáva v 9-10 dutinách a potom sa objavuje každú sekundu. Po vytvorení 10 kefiek sa odporúča zachytiť hornú časť hlavy. Mäsové odrody sú pomerne husté, rovnako ako samotná kôra.

Namiesto recenzie o rajčiakoch Kostroma je lepšie vidieť fotografiu:

sadenice

Príprava sadeníc by mala začať na základe potreby zberu. Ak potrebujete získať skoré paradajky, je potrebné zasadiť semená skoro na jar (marec). Len v apríli budú sadenice pripravené na ďalšiu transplantáciu.

Premiestňovanie sadenice by sa malo vykonať, keď sa pôda v skleníku zohreje na stálych 13 stupňov. Pre severný región bude trvať viac času na zahriatie zeme, a preto sa príprava sadeníc uskutoční neskôr. Odporúča sa zasiať semená s nástupom apríla a výsadbou v máji.

Ak chcete získať dobrú sadenicu, mali by ste použiť nasledujúce pravidlá:

 • Pripravte si pôdu. K tomu použite pozemok zo záhrady, rašeliny a kompost. Týždeň pred položením semien je potrebné pôdu ošetriť roztokom manganistanu draselného a naleje sa cez deň vodou.
 • Všetky semená sú kalibrované, je potrebné, aby sa v roztoku manganistanu draselného vysušil za štvrť hodiny.
 • Pripravené suroviny, aby sa na mokrom povrchu, so vzdialenosťou 4 metrov štvorcových. pozri ďalej, nalejeme 2 vrstvy zeme a kapacita je zatvorená sklom alebo fóliou, zostala teplá.
 • Keď sa objavia prvé výstrely, je potrebné odstrániť film alebo iné materiály.
 • Počas vytvárania prvého páru listov sa uskutoční vychystávanie. Sadenica sa transplantuje do samostatných kontajnerov, môžete použiť jednorazové poháre, špeciálne kontajnery.

40 dní po výsadbe by mali byť semenári pripravené na ďalšie kroky. Môže sa vysadiť v skleníku, čím skôr to obyvatelia v lete urobia, tým rýchlejšie bude zber.

Rastúce pravidlá

Po výsadbe sadeníc potrebujete vedieť viac pravidiel, aby ste získali kvalitnú plodinu. Najprv musíte čakať na rast a začať tvoriť kríky. Ako tvrdia skúsení poľnohospodári, forma sa lepšie vykoná na mrežoch vertikálneho umiestnenia. Dbajte na to, aby ste kefku neviažili.

Po výskyte 5 kefy by mala začať odstrániť listy, asi 2-4 kusy zo spodnej časti rastliny. Takýto postup by sa mal uskutočňovať týždenne, aby sa zlepšilo vetranie pôdy a aby sa zlepšila výživa rajčiakov živinami.

Pri vytvorení až 10 kefiek je potrebné urobiť obmedzenie rastu puzdier. Pre tento stredový pinch pinch. Je dôležité nechať pár listov nad poslednou kefou.

Je to dôležité! Ideálny výnos bude pri tvorbe rastlín v jednej stonke.

Kostroma má dobrú imunitu a nebojí sa mnohých chorôb paradajok. Preto môže byť zber dosiahnutý aj pri nestabilnej teplote, iných negatívnych faktoroch. V budúcnosti sa stará len o uvoľnenie pôdy, zalievanie, používanie teplej vody. Mimochodom, hybrid chová polievanie po západe slnka. Ďalej sa buriny včas odstraňujú, kŕmenie sa uskutočňuje počas rastu a tvorby púšte.

Vzhľadom na popis Kostroma paradajok, ich všestrannosť, výnos, mnoho ľudí používa osivo ako každoročné odrody na výsadbu.

Skladovanie a zber

Ak chcete uložiť, odporúčame použiť paradajky, ktoré neboli zmrazené, inak sa začnú zhoršovať. Samotná zbierka sa vykonáva na základe zrelosti, ale odporúča sa ich zhromažďovať v auguste až septembri. Najlepšie je vybrať na toto počasie bez dažďa.

Najlepšie je vybrať rajčiaky bez poškodenia, ktoré budú husté, čo im umožní dlhodobo udržať ich. Sú uložené v drevených boxoch, ktoré sú pokryté papierom, a každá vrstva rajčiaka sa naleje s pilinami. Potom sa nádoba spustí do pivnice, ktorej vlhkosť nie je väčšia ako 75% a je vetranie.

choroba

Ako už bolo uvedené, Kostromov imunitný systém je silný, paradajky sa nebojí mnohých chorôb. Najlepší odolný stupeň:

 • Vírus tabakovej mozaiky.
 • Cladosporium.
 • Fusarium.

Napriek silnej imunity všeobecné preventívne opatrenia nezasahujú do zariadenia.

recenzia

Larisa, 38 rokov, Zlatoust Pozrel som sa na recenzie a fotografie Kostroma paradajky, videl som veľa negatívov od poľnohospodárov. Na druhej strane začala brániť odrodu, pretože ju používala neustále, bola veľmi potešená. Hlavná vec, ktorá prekvapila hybrid - vynikajúca chuť, ľahká starostlivosť a dobrý výnos. Teraz nezakladám Kostromu, každý rok skúšam nové odrody Alexander, 29 rokov, Podolsk Ja som zabral dacha už len pár rokov. Príbuzní odporúčali pestovať rajčiaky Kostroma, pretože takmer nemusia starať a nie je čas na to. Bol spokojný s výsledkom, vytvoril rastlinu, správne zalieval, a všetko, čo zostáva, je odovzdať zber. Aby ste si nepísali dlhé recenzie, nechajte fotografiu výnosu rajčiaka Kostroma, minulý rok.

záver

Nie je potrebné pochybovať o pestovaní odrody Kostroma. Ak je prímestská oblasť vybavená skleníkom, výber bude odôvodnený. Hlavná výhoda - minimálne požiadavky na starostlivosť a maximálny výnos.