Záhradníctvo

Tomato Roma: popis odrody, fotky, recenzie

Paradajka "Rómovia" je určujúcim typom zeleniny, dokonale sa prispôsobuje klimatickým podmienkam. Vlastnosť a popis stupňa rajčiakov Rómov poskytnú plné informácie o ovocí. Rastlina nie je vystavená pôsobeniu Fusarium, Verticillus. Počas sezóny dáva veľa ovocia, ktoré sú perfektne zachované bez poškodenia prezentácie a chuti.

popis

Rómske paradajky získali obrovskú popularitu v Austrálii a Taliansku. V Rusku farmári milujú tento typ kvôli jeho všestrannosti a jednoduchosti starostlivosti. Južné regióny a ďalšie časti krajiny, kde dobré, mierne počasie umožňuje pestovať paradajky na otvorených plochách. V tých regiónoch, kde leto nie je príliš teplé, môžu nastať teplotné výkyvy v noci, je lepšie uprednostňovať metódu skleníkového pestovania, používať filmové kryty.

Popis Tomato Roma:

 • Determinant view.
 • V polovici sezóny sa plody začínajú objavovať 105-115 dní po zasiatí semien.
 • Užitočné vlastnosti, chuť a ďalšie vlastnosti sa zachovajú aj pri zmrazení. Rómska paradajka sa tak môže v zimných mesiacoch používať na varenie všetkých jedál.
 • Plody rastú vo forme sliviek, ich mäso je husté, má veľké množstvo cukru.
 • Paradajky sú malé, v priemere asi 80 gramov.
 • Kroviny, rovnako ako malé ovocie, až do výšky 0,8 m. Majú málo pobočiek, kvôli veľkosti, ktorú môžete dať na 1 námestí. až 7 krúžkov.

V Rusku sa začali zaoberať týmto druhom nie dávno, všetky semená sú dodávané z Holandska, ale recenzie a fotografie výnosu paradajok Rómov sú už dostupné od poľnohospodárov. Niektorí ľudia sa domnievajú, že tento typ nie je vhodný na použitie v šalátoch a je lepšie ho použiť na roll-upy, rajčiakovú pastu, omáčky.

Všetky živiny, ktoré rastlina odoberá z pôdy, sa využívajú na formovanie a dozrievanie rajčiakov. Rôzne Rómovia môžu byť dlhodobo skladované, prepravované na dlhé vzdialenosti. V priemere z 1 štvorca. m. môžete získať výťažnosť až 12 kg.

Na videu sú uvedené stručné informácie:

Medzi pozitívne vlastnosti paradajok, ktoré Rómovia emitujú:

 • Nízke nároky na starostlivosť.
 • Dlhé obdobie ovocia, niekedy dokonca ešte pred prvým mrazom.
 • Dobrý imunitný systém.
 • Malá veľkosť kríkov.
 • Výborný výnos.
 • Vysoká prenositeľnosť.

Nevýhody zahŕňajú len zraniteľnosť voči vysokej vlhkosti, s tým musíte byť opatrní, aby ste nestratili plodinu. Vizuálny popis paradajok Rómov je uvedený na fotografii:

Pravidlá vykládky

Prehľady a popis paradajok Rómovia naznačujú potrebu ich výsadby na miestach, kde rastú iné kultúry, napríklad uhorky alebo cukety.

Tip! Na pestovanie odrody sa používa rassadny metóda, pretože jednoduché zasievanie semien do zeme nedáva požadovaný výsledok.

Celý proces pestovania sadeníc je v jednoduchých pravidlách:

 • Na prípravu substrátu je potrebné použiť niekoľko zložiek: pôdu z lesa alebo záhrady, piesok, humus a popol.
 • Ak nie je čas na prípravu substrátu, môže sa nahradiť univerzálnymi zmesami, ktoré sa predávajú v obchodoch. Môžu sa používať na kultiváciu akejkoľvek kultúry. Okrem toho si môžete kúpiť pôdu výhradne pre paradajky, je tiež vhodná pre rómsku odrodu.
 • S vlastnou prípravou substrátu sa musí tepelne spracovať. Musíte zložiť kompozíciu do pece a kalcinovať alebo jednoducho nalejte horúci manganistan draselný.
 • Po príprave pôdy, zbavenie sa škodlivých baktérií v nej, sa plní kontajner na výsadbu semien. V nádrži by mali byť špeciálne otvory na odvodnenie.
 • Pôda by mala byť trochu napojená a ponorená.
 • V pripravenom kontajneri so zemou sa vytvorí výklenok asi 1,5 cm a vzdialenosť medzi nimi je asi 5 cm.
 • V drážkach zapadajú semená Rómov. Môžete použiť samostatné kontajnery pre každé osivo.

Ak chcete získať ideálne, silné sadenice, musíte urobiť ošetrenie osiva pred siatie. Podľa recenzií Toma Rómov je pre postup zvolená jedna z dvoch metód:

 • Tepelné spracovanie osiva počas 20 minút pri 50 stupňoch. Bezprostredne po tom by mala byť surovina ochladená vo vode a potom ponechaná v produkte na báze Appinu 24 hodín, aj keď môže byť nahradená inými roztokmi podporujúcimi rast.
 • Leptanie s manganistanom draselným (1%) počas pol hodiny. Ďalej sa semená namočia v roztoku "Epin" alebo "Cycron".

Pre ošetrenie rómskych semien mnohí poľnohospodári odporúčajú takéto riešenia:

 • Ideálne.
 • Appin.
 • Stimul.

Treba poznamenať, že už boli spracované rómske paradajky od mnohých výrobcov, takéto informácie sú uvedené na obale osiva.

Hoci je rajčiak rozmanitosť považovaná za rozhodujúcu, krajina musí venovať veľkú pozornosť. Ideálne pre výsadbu na použitie úrodných a ľahkých pôd. Pred výsadbou sadeníc potrebuje urobiť otvory s takou výškou, ktorá bude v koreňovom systéme.

Sadenice by mali byť zasadené v pravých uhloch, ak sú silné, ale malé. V prípade pristátia zarastených rastlín bude ideálny uhol 45 stupňov. Rozmanitosť Rómov by sa mala vytvoriť v jednej stonke a 1 štvorci. m. pozemok je dosť 6-8 kríkov. Ak sa vytvoria 2-3 stonky, potom by sa mal znížiť počet kríkov na štvorec.

Pri pohľade cez fotky Toma Roma, čítanie recenzií, kuchári odporúčajú použiť ich na sušenie.

starostlivosť

Popis rómskej paradajkovej odrody je jednoduchý a starostlivosť je tiež jednoduchá. Najlepšie je pestovať v skleníkoch, ak je podnebie nestabilné alebo v otvorenom teréne, keď sa vysadí v južných oblastiach. Starostlivosť zahŕňa niekoľko základných pravidiel:

 • Tomato Rómovia milujú pravé pasynkovanie, ktoré sa koná včas. Tým sa začína tvorba kríkov v 1-3 stopkách.
 • Voda musí byť 2 krát týždenne, pričom sa zohľadní počasie, ako aj obdobie rastu. Pre paradajky Rómovia potrebujú asi 3 litre vody na jeden kebus.
 • Kroviny neodmietajú zavlažovanie vodou, ale bude potrebná iba teplá kvapalina.
 • Zavlažovanie sa vykonáva iba v koreňoch rastliny.
 • Pri prvom krmive musíte použiť roztok z 500 ml kvapaliny, 1 lyžičku. l. nitrofosfátového. Do výslednej zmesi sa pridá 10 1 vody a 500 ml pripravenej zmesi postačuje na jedno puzdro.
 • Pri druhom krmive sa použilo 500 ml kuracieho hnoja, 1 polievková lyžica. l. superfosfát, 1 lyžička. síranom draselným. Do zmesi sa pridá 10 litrov vody a 500 ml roztoku sa zavlažuje každý kef.
 • Posledný zdroj sa vytvorí z 1 lyžice. l. humát draselný a 1 polievková lyžica. l. nitrofosfátového. Pridá sa podobné množstvo vody a zavlažovanie sa vykonáva aj analogicky s prvým hnojivom.

Okrem toho budete musieť neustále odstraňovať buriny, uvoľniť pôdu a použiť preventívne opatrenia na vylúčenie chorôb a škodcov.

Zber a skladovanie

Pri dlhodobom skladovaní sa odporúča zozbierať ovocie, keď sa práve začínajú sfarbiť alebo majú hnedú farbu. Potom ich môžete dať na slnku na dozrievanie. Po pár týždňoch budú plne zrelé a chuť sa nijako nelíši od dozrievania na kríkoch.

Ak sa ochladí, teplota klesne na +5 stupňov, potom musíte tiež zbierať všetky rajčiny a potom odstrániť kríky. Rómsky paradajky sa zberajú v auguste a presný čas závisí od počasia a obdobia výsadby sadeníc.

Je lepšie skladovať paradajky v drevených debnách, samotné ovocie by sa nemalo poškodiť, hnilobou a inými poruchami. Uskladnenie sa uskutočňuje v pivnici alebo na dobre vetranom mieste, potom Rómovia budú pokračovať 2-3 mesiace.

recenzia

Vladimir, 42, Krasnodar Kupil Rómsky paradajkový semienko po prvýkrát po výsadbe bol prekvapený ich klíčením. Sadenice sa silné, a po transplantácii do krajiny dokonale zachytené. Bol som spokojný s ovocím a zberom sám, budem pestovať odrody v budúcnosti.Dmitry, 35, Lipetsk Prečítajte si opis, recenzie odrody rajčiaka Rómovia, pri pohľade na fotografiu, rozhodol sa kúpiť semená a rastlín na mojich stránkach. Bol som prekvapený, že odroda môže byť vysušená a zmrazená, zatiaľ čo vôňa a chuť rajčiaka zostávajú. Vyzerá to niečo ako krém, a paradajky chutia sladké, aromatické. Tento druh paradajok je veľmi potešený, a nič sa nemôže sťažovať.Daria, 58, Serpukhov sa páči odroda, plodina bola slušná, bez skleníka, takže výsadba bola vykonaná v otvorenom teréne. Nechcel som pestovať rastliny, možno v dôsledku tohto hniloby sa objavil, však, tam bolo veľa ovocia a zásob na zimu sa ukázalo.

záver

Po preskúmaní popisu a fotografie rajčiakov odrody Rómov si môžete urobiť nejaký záver. Tento typ je vhodný pre metódu pestovania skleníkov a pre otvorené terény. Väčšina recenzií týkajúcich sa rómskej odrody je pozitívna. Zozbierané ovocie je vhodné na použitie v čerstvom stave, na zber a rôzne kuchynské jedlá. Paradajky sú vhodné na konzervovanie, nakladanie, mrazenie a sušenie. To sa vyznačuje malou veľkosťou paradajok.

Mnohí poznamenávajú pozitívnu skutočnosť, že rómska odroda nevyžaduje vážnu osobnú starostlivosť. Pri použití štandardných pravidiel pestovania a starostlivosti môže každý záhradník dostať asi 5 až 7 kg ovocia z jedného štvorca. m.

Pozrite si video: The Great Gildersleeve: Gildy's New Flame Marjorie's Babysitting Assignment Congressman (Júl 2020).

Загрузка...