Záhradníctvo

Paradajkový darček pre ženy: recenzie, fotky, výnos

Keď už hovoríme o veľkých, šťavnatých, sladkých paradajkach, záhradkári-záhradníci okamžite pripomínajú rozmanitosť rajčiakov Darček pre ženu. Tento jedinečný vzhľad sa vyznačuje špeciálnym ovocím, veľmi krásnym vzhľadom a úžasnou chuťou.

Ako sa odroda objavila

Pri popisovaní rôznych darov pre paradajky pre ženu nezabudnite, že tento hybrid bol špeciálne chovaný chovateľmi z Ruska. To naznačuje, že táto rastlina prežíva dobre v našej klíme a je prispôsobená väčšine bežných chorôb. Vytvorením tejto odrody poskytli chovatelia rovnaké príležitosti na pestovanie v skleníkoch, ako aj v otvorených posteliach.

Popis jednotlivých funkcií

Úžasný hybrid s hlasno-hovoreným menom prilákal pozornosť mnohých nadšencov záhradníctva v poslednej dobe. Takáto zvedavosť nie je prekvapujúca. Paradajka Darček pre ženu sa vyznačuje vysokými výnosmi, aj napriek tomu, že má veľké ovocie. Tento hybrid patrí k typu stredne skorého dozrievania. Stanovte kríky s veľmi silným kmeňom, ktorý sa nachádza na miernom množstve listov. Samotné listy sú tmavozelenej farby a strednej veľkosti. Vonkajšie sú nepoznateľné a majú jednoduchú formu. V popise rajčiakov Darček pre ženy sa venuje zvláštna pozornosť výnosu. Na jednej kefe vetvy sa tvorí 4-5 stredne veľkých plodov.

Determinantary puzdrá strednej výšky až do 70 cm. Po výskyte 2, 3 kvetení sa zastaví nárast výšky v bush. Výnos jedného puzdra je od 10 do 30 rajčiakov.

produktivita

Podľa recenzií a fotografií z výnosu rajčiaka Darček pre ženy, asi 30 plodov sa zhromažďuje z jedného Bush za sezónu. Vzhľadom na skutočnosť, že samotné paradajky nie sú malé, je tento údaj pomerne vysoký. Recenzia o rajčiakoch Darček pre ženu hovorí, že sú skvelé pre dlhodobé skladovanie, nemusia sa dlhšie kaziť a počas transportu nemajú prasknúť.

Popis ovocia

V popise rajčiakového darčeka pre ženu dodatočne upriamujú pozornosť na vzhľad ovocia. Keď sú zrelé, sú červené s ružovým odtieňom. Ich tvar je pomerne plochý. Existuje však rozmazané rebrovanie. Rastlina nie je príliš hustá a dostatočne šťavnatá. Vnútri rajčiakov sa vyskytujú malé množstvá osiva. Koža tejto odrody je tenká, ale pomerne silná. Priemerná hmotnosť jedného ovocia je asi 200 gramov.

Paradajky Darček pre ženy má veľmi bohatú chuť bez prítomnosti vodného stavu a kyseliny. Najmä tento druh sa vyznačuje skutočnosťou, že veľké množstvo cukru je prítomné v zrelom ovocí, približne 3% z celkového zloženia užitočných látok.

Podľa vkusu sú ovocie tejto odrody viac pripísané typom šalátov. Nie sú obzvlášť dobré, keď sa používajú v polotovaroch, a tieto paradajky sú príliš veľké na valcovanie s celým plodom. Ale sú veľmi chutné, ak sú konzumované čerstvé, keď sa používajú v šalátov alebo varenie ako zazharki, omáčka, omáčka. Navyše, tieto paradajky vytvárajú nádhernú, hustú a veľmi voňavú čerstvo stlačenú šťavu.

výhody

Z charakteristík a popisov rôznych darov pre paradajky pre ženu môžete zdôrazniť jej hlavné výhody:

  1. Vysoký výnos.
  2. Jedinečná chuť.
  3. Skvelé na pestovanie na predaj.
  4. Má rezistenciu na najčastejšie choroby.

Okrem toho odborníci nenaznačujú žiadne nedostatky v tomto druhu len preto, že neexistujú.

Jednotlivé rysy pestovania

Pestovanie tejto odrody sa môže uskutočniť sadením a vysiatím semien do pôdy.

POZOR! Chovatelia berú na vedomie, že pri pestovaní tohto druhu výsadbou v pôde pod prístreškom je jeho výnos výrazne znížený. Preto je lepšie nezanedbávať metódu sadenice.

Recenzia o rajčiakoch Darček pre ženu odporúčame osivo, pred sejbou v škatuliach, krátko namočiť v slabom roztoku manganistanu draselného. Vedenie semien v roztoku by nemalo presiahnuť 30 minút. Po vypustení roztoku sa musia semená dôkladne opláchnuť čistou vodou a nechať uschnúť na papieri.

Na výsev semená tejto odrody by mali pripraviť pôdu so špeciálnym zložením. Z prieskumov a fotografií pestovania rajčiakov je vidieť darček pre ženu, že v takomto teréne je zahrnutá záhradná pôda a humus. Mali by byť v rovnakom pomere 1: 1. Pri výseve semien zárezov nie je potrebné, potrebujú len trochu na posypanie zeminou. Výsev tejto odrody sa uskutočňuje v prvej polovici marca.

Kŕmenie začína pomerne rýchlo, ak je krabica udržiavaná na teplote nie nižšej ako +25 stupňov. Zvláštna pozornosť by sa počas tohto obdobia mala venovať vlhkosti. Musí byť mierna. Nalejte pôdu so semenami nestojí za to, rovnako ako nadmerné.

Keď sa objavili prvé výhonky, musia poskytnúť veľké množstvo svetla. Ak to chcete urobiť, umiestnite boxy na okennú lištu pod slnečné lúče alebo nainštalujte ďalšie osvetlenie vo forme lampy.

Už po prvých letákoch, ktoré sa objavia na klíčku, môžu byť ponorené a po tomto postupe môžu byť kŕmené. Iba by mala pozostávať z komplexných hnojív.

Čo robiť pri výsadbe sadeníc

Recenzia a fotky o výťažku z paradajok Darček pre ženu je úžasný. Avšak, aby sa udržala na takej vysokej úrovni aj v štádiu presádzania sadeníc do zeme, je potrebné vykonať nejaké manipulácie.

Aby sa všetky sadenice usadili v zemi, môžete začať zvyknúť na klímu na ulici asi týždeň pred výsadbou. V takomto prípade môžete vyňať krabice so sadenicami na ulici a nechať tam nejaký čas.

Transplantácia nastane, keď uplynulo najmenej 50 dní od dátumu klíčenia. Ak máte v pláne pestovať paradajky v skleníku, môžu byť vysadené v krajine na konci mája.

Pôda musí byť predtým uvoľnená a na dno otvoru musí byť umiestnená dobrá vrstva humusu. Ak tomu tak nie je, môžete pripraviť ďalšie hnojivo: superfosfát alebo popol z dreva.

Varovanie! Množstvo superfosfátu alebo popola z dreva na 1 jamku nesmie presiahnuť 1 polievkovú lyžicu na jeden keš.

Kvôli tomu, aby rastlinné kríky tejto paradajky boli vzdialené 50 cm od seba.

Výraznou črtou tejto odrody je kompaktnosť kríkov a absencia potreby štipky. Odstránenie dolných listov na sadeniciach zvýši množstvo vzduchu, ktoré zariadenie získa.

Tí, ktorí sa dlho venovali pestovaniu ružových odrôd rajčiakov, si všimnite, že tento typ vyžaduje väčšiu pozornosť a osobitnú starostlivosť. Preto sa neodporúča pestovať vo veľkých množstvách, ale poskytovať maximálnu starostlivosť o niekoľko kríkov, čo nakoniec prinesie vynikajúci výnos.

V procese vzniku a dozrievania plodov musia byť kríky tejto odrody zviazané. Koniec koncov, vzhľadom na skutočnosť, že veľké ovocie sa objavuje veľa, pobočky veľmi často zlomiť.

odporúčanie

Ľudia, ktorí už zasadili rajčiaky tejto odrody, hovoria, že tento druh najlepšie vyrastie v nízkych skleníkoch ako vo vysokých. Navyše, skleníkové podmienky sa vyžadujú iba v prvej polovici vegetačného obdobia. Po vytvorení ovocia sa môže skleník úplne odstrániť, pretože starnutie sa najlepšie vyskytuje v prírodných podmienkach. V rovnakom období, ružové odrody rajčiakov vyžadujú určité kŕmenie: infúzie mullein alebo kurčatá hnoja.

Tip! Pri hnojivách, ako je smrekovec alebo kuracie hnojivo, treba zaobchádzať opatrne, pretože sú koncentráty. Rastliny, ktoré potrebujú na hnojenie iba v zriedenom stave, 1 diel hnojiva na 10 dielov vody.

Úžasné vlastnosti tohto hybridu spočívajú v tom, že môže začať rásť v skorších podmienkach. Len to bude vyžadovať vyhrievaný skleník. S takým skleníkom sa môžu semená zasievať už od februára.

Bolo poznamenané, že odroda Darčeková žena má dobrú odolnosť voči suchu a teplu, ale napájanie by sa malo vykonávať pravidelne.

recenzia

Štěpán Bobrov, 38 rokov, Dorogobuzh, pestuje rajčiaky v záhrade Darček pre ženu už niekoľko rokov. Snažil som sa rôzne spôsoby výsadby: sadenice a siatie priamo do zeme. V obidvoch prípadoch bola úroda veľmi dobrá. Jediná vec, ktorú je možné pripísať nedostatkom, je potreba zvýšenej starostlivosti o tieto rastliny a povinné vedenie kŕmenia. Aj keď porovnáte úsilie s výsledkami, stojí to za to. Zhanna Samoilova, 29, Podolsk kúpil semená prvýkrát, tak povediac, pre vzorku, pretože táto odroda bola veľmi odporúčaná. Samozrejme, musel som sa drobiť hnojivami, pripravovať zem a zalievať každý deň, ale vynikajúca chuť paradajok a veľké množstvo, ktoré zhromaždili v auguste, boli veľmi potešujúce. Neviem, či sú vhodné na šitie, ale tu v príprave jedál, a jednoducho čerstvé, veľmi chutné. Veľké ovocie, ružovo sfarbené, sa ukázalo byť veľmi voňavé a chutné.