Záhradníctvo

Tomato Golden Vajcia: vlastnosti a opis odrody

Tomato Golden Eggs je ranná zrelá odroda pestovaná sibírskymi chovateľmi. Kroviny sú kompaktné a vyžadujú minimálnu údržbu. Odroda je vhodná na pestovanie v otvorených priestoroch, odolná voči meniacim sa poveternostným podmienkam a chorobám.

Vlastnosti odrody

Popis Tomato Golden Eggs:

 • skoré dozrievanie;
 • výnos 8-10 kg na 1 štvorcový. m vykládky;
 • výška púzdra 30-40 cm;
 • kompaktná veľkosť zariadenia;
 • harmonické dozrievanie ovocia.

Vlastnosti ovocia odrody Golden Egg:

 • hmotnosť do 200 g;
 • bohatá žltá farba;
 • predĺžený tvar pripomínajúci vajce;
 • dobrá chuť;
 • absencia alergénov v buničine.

Odroda sa odporúča na pestovanie v priestoroch bez prístrešku. Plody dozrievajú na kríkoch aj za nepriaznivých podmienok. Po vyberaní zelených paradajok sa skladujú doma na dozrievanie.

Podľa recenzií a fotografií paradajky Golden Eggs majú univerzálnu aplikáciu, vhodnú na prípravu šalátov, občerstvenia, prvý a druhý kurz. Keď sa konzervy nezvuknú a nezachovávajú svoj tvar. Bežne ovocná buničina neobsahuje alergény, preto sa používajú na výživu a výživu. Z rajčiakov sa šťouchajú zemiaky a šťavy.

Získanie sadeníc

Semená rajčiakov Zlaté vajcia sú vysadené doma. Spoločnosť Rassad poskytuje potrebné podmienky a starostlivosť. Rastliny sú pripravené na prechod na trvalé miesto.

Vysádzanie semien

Semená odrody Golden Egg sa pestujú na konci februára alebo v marci. Predpripravená ľahká úrodná pôda, oplodnená humusom. Pôda sa zberá na jeseň v ich letnej chate alebo si kúpia hotové pozemky v obchode. Rajčiaky je možné zasadiť do rašelinových tabliet alebo pások.

Pôda musí byť dezinfikovaná, aby sa odstránili škodcovia a patogény. V mikrovlnnej rúre sa ohrieva 30 minút. Po ošetrení sa pôda používa po 2 týždňoch, aby sa v nej mohli množiť dobré baktérie.

Kapacity vo výške 15-18 cm sú plnené pôdou. Pri použití veľkých krabičiek budú rajčiaky potrebovať vyberanie. Môžete sa vyhnúť transplantácii pri použití jednotlivých šálok s objemom 0,5 litra.

Tip! Semená rajčiaka Zlaté vajcia sú zabalené v mokrej tkanine počas 2 dní. Pri sušení materiálu navlhčite.

Pri dezinfekcii sa semená umiestňujú do 1% roztoku manganistanu draselného počas 20 minút. Sadenice sa umyjú a vysadia v zemi.

Semená rajčiaka sú zasadené do hĺbky 0,5 cm. Kontajnery sú pokryté fóliou a prenesené na tmavé miesto. Klíčení rajčiakov sa vyskytuje pri teplotách nad 20 ° C. Keď sa klíčky objavia, tanky sa presunú na okenný parapet.

Podmienky pre sadenice

Vývoj sadeníc paradajok Zlaté vajcia sa vyskytujú, ak sú splnené určité podmienky:

 • denná teplota od +23 do + 25 ° С;
 • nočná teplota + 16 ° С;
 • svetlý deň 12-14 hodín;
 • zalievanie teplou vodou.

Miestnosť so sadením paradajok pravidelne prúdi, ale rastliny by nemali byť vystavené prievanom.

Dĺžka nárastu denného svetla v dôsledku podsvietenia. Vo vzdialenosti 30 cm od sadeníc nainštalujte fluorescenčné žiarivky alebo fytolampiu.

Pôda je napojená usadenou vodou. Najlepšie je použiť rozprašovaciu fľašu. Pri zavlažovaní je potrebné zabezpečiť, aby voda neklesala na listy rastlín.

Po tom, ako sa paradajky objavia, 2 listy z nich sa ponorí do samostatných nádob. Slabé a rozľahlé sadenice odstrániť. Po vyberaní sa rajčiaky napúšťajú každý týždeň.

V apríli začínajú tvrdé rajčatové zlaté vajcia. Najskôr sa okno s letákom otvára 2-3 hodiny, potom sa na balkon prenesú kontajnery s pristátím. Postupne budú paradajky zvyknuté na prírodné podmienky a bude jednoduchšie preniesť výsadbu do skleníka alebo do otvoreného priestoru.

Pristátie v zemi

Paradajky Zlaté vajcia sú v máji prevedené na trvalé miesto. Sadenice majú dosahovať výšku 30 cm a majú tiež 6-7 listov.

Odroda sa pestuje ako v otvorenom teréne, tak v podkroví. Vyšší výnos sa dosiahne pri výsadbe paradajok v skleníku alebo skleníku. V sibírskych podmienkach odroda dozrieva na otvorených plochách. Paradajky dávajú prednosť svetlému terénu a miestam, ktoré sú dobre osvetlené slnkom.

Pôda pre paradajky je pripravená na jeseň kopaním a robením humusu. Na zvýšenie úrodnosti pôdy pridajte 20 g draselnej soli a superfosfátu. Na jar stačí držať hlboké uvoľnenie.

Tip! Paradajky sú vysadené uhorky, kapusta, sideratov, koreňové plodiny, zástupcovia strukovín a obilnín.

Neodporúča sa pestovať paradajky po rajčiakoch, zemiakoch, paprikách, baklažánoch. V skleníku je lepšie úplne nahradiť hornú vrstvu pôdy.

Na záhrade vykopávajú otvory, kde sú prepravované paradajky, pričom si zachovávajú zemité postele. Na 1 štvorci. m umiestniť nie viac ako 4 rastliny. Korene sú pokryté zeminou, potom sú rajčiaky napojené. Nasledujúcich 7-10 dní nepridávajte vlhkosť ani hnojivo, aby sa rajčiny prispôsobili zmeneným podmienkam.

Starostlivosť o stupeň

Ovocné paradajky závisia od toku vlhkosti a živín. Podľa recenzií sú paradajky Golden Egg nenáročné v starostlivosti a nemusia sa stackovať. Nízko rastúce kríky sú zviazané v hornej časti s podporou.

Zalievanie rastlín

Rajčiaky sa počas týždňa raz alebo dvakrát napájajú, pričom sa zohľadnia poveternostné podmienky a stav ich vývoja. Predbežne chránia vodu v sudoch a prinášajú ju ráno alebo večer.

Schéma zavlažovania paradajok Zlaté vajcia:

 • pred tvorbou púčikov - každé 3 dni s použitím 3 litrov vody na kefu;
 • počas kvitnutia - týždenne 5 l vody;
 • s plodením - dvakrát týždenne, 2 litre vody.

Značkou nedostatku vlhkosti je žltnutie a skrútenie vrcholov. Pri nedostatočnej vlhkosti začne klesať kvetenstvo. Nadbytočná vlhkosť spomaľuje vývoj rajčiakov a vyvoláva vývoj chorôb.

Po napájaní sa pôda uvoľní do hĺbky 5 cm, aby nedošlo k poškodeniu koreňov rajčiakov. Mulčovanie s rašelinou alebo slamou pomôže zachovať vlhkosť pôdy.

hnojenie

Rajčiaky sú kŕmené organickými alebo minerálnymi látkami. Počas sezóny sa vykonávajú 3-4 procedúry.

Pri prvom podaní je potrebná suspenzia v množstve 0,5 l. Pridá sa do 10-litrovej nádoby s vodou a výsledný roztok sa naleje na paradajky v koreni. Náklady na prostriedky pre každú rastlinu robia 1 l.

Pri vytváraní vaječníkov sa rajčiaky ošetria roztokom na báze fosforu a draslíka. Fosfor je zodpovedný za prepravu živín v rastlinnom tele a vývoji koreňového systému. Draslík závisí od konečnej chuti paradajok.

Tip! Na kŕmenie rajčiakov vezmite 30 gramov superfosfátu a draselnej soli. Zložky sa rozpustia v 10 litroch vody.

Efektívnym spôsobom kŕmenia je sprejovanie paradajok na list. Na prípravu roztoku na ošetrenie listov, zložte zložky s fosforom a draslíkom v množstve 10 g každej.

Medzi úpravami paradajok urobiť medzeru 2-3 týždne. Vymeniť minerály môže popol z dreva.

Ochrana pred chorobami a škodcami

Podľa opisu sú paradajky Golden Egg odolné voči hlavným chorobám plodín. Na ochranu pristátia od neskorej pôrodnosti sa liečia Ordanom. Na svojom základe sa pripraví roztok, ktorý sa nastrieka na list. Spracovanie sa vykonáva každých 10 až 14 dní a zastaví sa 20 dní pred zberom.

Pri napadnutí škodcov je nadzemná časť paradajok poškodená a výnos je znížený. Hmyz sa používa proti hmyzu. Z ľudových prostriedkov, poprašovanie tabakovým prachom a napájaním cesnaku a infúziou cibule sú účinné.

Hodnotenie záhradníkov

Larisa, 45, Barnaul Zakúpené zlaté vajce Rajčatá z recenzií a fotografií online. Rozmanitosť je pomerne nová, odlišná predčasná zrelosť a nepríjemnosť. Paradajky sú vhodné pre otvorené terény. Sadenice vzrástli a dobre sa rozvíjali. 50 dní po výskyte klíčky vysadené paradajkami na záhrade. Kroviny sú nízke, nemusia byť stackované. Ovocie je skvelé pre konzervovanie. Valentina, 62 rokov, Novosibirsk som sa rozhodol vyskúšať rajčiaky Golden Egg po spätnej väzbe od susedov. Semená majú dobré klíčenie, sadenice rastú rýchlo v prítomnosti svetla a napájania. Po 2 mesiacoch presunuli paradajky na otvorenú zem. Kríky rastú o 40 cm vysoký, starostlivosť o ne je minimálna: konštantné zalievanie a uvoľňovanie. Trikrát v sezóne kŕmil výsadbou organickými hnojivami. Chuť odrody je vynikajúca, bez kyslosti Mikhail, 53 rokov, mesto Samara Odroda rajčiakov bola odporúčaná k predaju Golden Eggs ako nová a sľubná. Paradajky sú krátke, čo výrazne zjednodušuje ich starostlivosť. V priebehu sezóny kríky nedosiahli ani výšku 0,5 m. Ovocie je malé a jasne žlto-oranžovej farby. Chutí sladké, vhodné na šaláty a konzervovanie. Na prevenciu phytophthory I sprej rajčiaky s Fitosporinom. Keď sa nezaznamenali príznaky ochorenia.

záver

Paradajky Golden Egg sú vhodné pre detské a dietetické jedlá. Táto odroda je nenáročná a poskytuje vysoký skorý výnos aj pri nepriaznivých podmienkach. Postarajte sa o paradajky zalievaním a obliekaním. Na ochranu proti chorobám vykonáva preventívne postrekovanie paradajok.

Pozrite si video: How To Make Perfect Scrambled Eggs - 3 ways. Jamie Oliver (Jún 2020).

Загрузка...