Záhradníctvo

Tomato Gypsy: recenzie, fotky, výnos

Cigánsky paradajok je rozmanitosť stredného dozrievania, ktoré sa vyznačuje tmavou čokoládovou farbou. Plody majú dobrú vôňu a šalát.

Vlastnosti odrody

Charakteristika a popis rôznych paradajok Cikán:

 • priemerné obdobie dozrievania;
 • od výskytu výhonkov k zberu trvá 95-110 dní;
 • výška púzdra od 0,9 do 1,2 m;
 • prvý puč sa objaví nad 9. listom, druhý po 2-3 listoch.

Charakteristiky cigánskej odrody:

 • okrúhly tvar;
 • hmotnosť od 100 do 180 g;
 • ružová čokoládová farba;
 • krehká koža;
 • šťavnatá a mäsová buničina;
 • sladká chuť s ľahkou kyslou.

Ovoce z cigánskej odrody sa pridávajú k občerstveniu, šalátom, horúcim a druhým kurzom. Paradajky produkujú šťavy, pyré a omáčky. Plody majú obmedzenú dobu skladovania a prepravujú na krátke vzdialenosti. Romské paradajky sa vyznačujú vysokým obsahom suchých látok, vitamínov a mikroelementov.

Získanie sadeníc

Rajčiaky Rómov sú pestované sadenice. Doma, vykonajte výsadbu semien. Výsledné sadenice poskytujú potrebné podmienky: teplota, vlhkosť pôdy, osvetlenie.

Prípravná fáza

Cigánske semená sa vysádzajú v polovici marca alebo na začiatku apríla. Pod pristátím priveďte rovnaké množstvo úrodnej pôdy a humusu. Je povolené rašelinové tablety alebo pôda pre sadenice predávané v záhradkárňach.

Pred začiatkom výsadby sa pôda kalcinuje v mosadznej alebo mikrovlnnej rúre na dezinfekciu. Doba spracovania je 20 minút. Ďalšou možnosťou dezinfekcie je napájanie pôdy so slabým roztokom manganistanu draselného.

Tip! Na zlepšenie klíčivosti cikánskych semien rajčiaka sú umiestnené v teplej vode na jeden deň.

Ak majú semená farebnú škrupinu, sú pripravené na pestovanie bez ďalšieho ošetrenia. Výrobca pokryl takýto sadivový materiál zmesou živín. Pri klíčení rajčiaky získajú živiny potrebné pre ich vývoj.

Pôda je naplnená výsadbami vo výške 12-15 cm. Pri použití samostatných šálok rajčiaky nepotrebujú vychystávanie. Ak sú semená umiestnené vo veľkých nádobách, potom budú musieť byť rastliny v budúcnosti vysadené.

Semená rajčiakov Cikán sa prehĺbili o 0,5 cm a napojili sa. Kryty nádoby s fóliou a premiestnenie na tmavé miesto. Klíčenie semien sa uskutočňuje pri teplote 20 až 25 ° C počas 7 až 10 dní.

Starostlivosť o sadenice

Po vyklíčení sa cikánske paradajky presmerujú na okenný parapet. Určité podmienky sú potrebné pre aktívny rozvoj sadeníc paradajok:

 • denná teplota 18-24 ° C;
 • nočná teplota 14-16 ° C;
 • jasné okolité svetlo po dobu pol dňa;
 • pravidelné vysielanie;
 • zalievanie každé 3 dni.

Ak je to potrebné, cikánske paradajky poskytujú umelé osvetlenie. Fitolampy sú inštalované nad sadenice a zahrnúť ich s nedostatkom denného svetla.

Paradajky sa napájajú postrekom teplou destilovanou vodou. Pri vzhľade 2 listov rajčiaky sedia v oddelených nádobách s objemom 0,5 litra.

Niekoľko týždňov pred vylodením na trvalé miesto začali vytvrdzovať rajčiaky. Postupne znížte zavlažovanie a sadenice zostanú 2 hodiny denne na priamom slnečnom svetle. Toto obdobie sa zvyšuje, aby rastliny zvykli na prírodné podmienky.

Pristátie v zemi

Cikánske paradajky sa odporúčajú na pestovanie v skleníkoch. Na jeseň pripravte miesto na pestovanie paradajok. Približne 12 cm pôdy v skleníku sa nahradí, pretože hmyz a patogény hubových chorôb prežili v ňom.

Paradajky dávajú prednosť ľahkej úrodnej pôde, dobrej vlhkosti a priepustnosti vzduchu. Na jeseň sa pôda v skleníku vykopne a oplodí 5 kg humusu, 15 g dvojitého superfosfátu a 30 g draselnej soli na 1 km štvorcový. m.

Najlepšie prekurzory pre paradajky sú strukoviny, kapusta, mrkva, cibuľa, sideráty. Po odrôd rajčiakov, papriky, baklažánov a zemiakov sa pristátie nevykonáva.

Tip! Paradajky sa prenesú do skleníka 2 mesiace po klíčení. Dĺžka rastlín je 30 cm, počet listov - od 6.

Podľa charakteristík a opisu je odroda cikánskych paradajok vysoká, takže rastliny sú vysadené v prírastkoch 50 cm. Pri organizácii niekoľkých radov s paradajkami sa vytvorí medzera 70 cm. Uistite sa, že vodné rastliny hojne.

Starostlivosť o paradajky

Trvalá starostlivosť o cikánske paradajky poskytuje vysoko výnosné odrody. Paradajky sú napojené, kŕmené minerálmi a organickou hmotou. Nezabudnite vytvoriť a priviazať kefu. Dodatočné spracovanie je potrebné na ochranu rastlín pred chorobami a škodcami.

Zalievanie rastlín

Cikánske paradajky sú napojené podľa poveternostných podmienok a stupňa ich rastu. Na zavlažovanie pomocou teplej vody sa usadí v sudoch. Vlhkosť sa zavádza ráno alebo večer striktne pod koreňom rastlín.

Systém zavlažovania paradajok Cigán:

 • pred výskytom kvetenstva - týždenne s pomocou 5 litrov vody pod kríkmi;
 • počas kvitnutia - po 4 dňoch s použitím 3 litrov vody;
 • pri plodnosti - každý týždeň 4 litre vody.

Prebytočná vlhkosť spôsobuje šírenie hubových chorôb. Po zalievaní je skleník alebo skleník vetraný. Je obzvlášť dôležité normalizovať napájanie počas plodu, aby sa zabránilo praskaniu paradajok.

pridanie obväzov

Príjem živín je potrebný pre cikánske paradajky pre plný rozvoj. Top obväzy zahŕňajú použitie organických a minerálnych látok.

Pri prvom spracovaní rajčiakov sa vyžaduje 0,5 litra kvapaliny, ktorá sa zriedi v 10 litroch vody. Roztok sa pripraví pod koreňom v množstve 1 l na puzdro.

Nasledujúca liečba sa vykonáva za 2 týždne. Pri vytváraní vaječníkov vyžadujú rastliny fosfor a draslík. Paradajky dostanú potrebné látky z roztoku obsahujúceho 30 g superfosfátu a 20 g síranu draselného na 10 litrov vody.

Je to dôležité! Namiesto zalievania je povolené postrekovanie paradajok na listoch. Koncentrácia látok v roztoku je znížená. 10 g fosfátových a potašových hnojív sa rozpustí vo vode.

Alternatívou k minerálom je popol z dreva. Môže sa aplikovať priamo do pôdy alebo pridať do vody deň pred zalievaním.

Tvorba kríkov

Romské paradajky tvoria 2 alebo 3 kmeňov. Extra výhonky rastúce z listového sínusu ručne eliminovať. Potom rastlina pošle sily na formovanie ovocia.

Paradajky Cigánske kríky sú viazané na podporu. Na to sú kovové tyče, drevené lamely a tenké rúry vykopané vedľa rastlín. Takže zaistite vytvorenie hladkého stonky. Okrem toho musíte kravatu spojiť s ovocím.

Ochrana pred chorobami a škodcami

Podľa recenzií je cikánska paradajka odolná voči chorobám. Prevencia chorôb je vetranie skleníka, správne napájanie a odstránenie prebytočných výhonkov.

Keď sa objavia príznaky ochorenia, postihnuté časti rastlín sa odstránia. Výsadba liečivých látok fundazol alebo Zaslon.

Insekticídy Thunder, Basudin, Medvetoks, Fitoverm sa používajú proti škodcom na záhrade. Účinným ľudovým prostriedkom proti hmyzu je tabakový prach. Strieká sa na zem a na vrchole rajčiakov. Odstráňte škodcov, ktoré po ošetrení rastlín zostávajú roztokom amoniaku.

Hodnotenie záhradníkov

Vasily, 38 rokov, Moskva, som si vybral z mnohých recenzií, fotografií a výnosov paradajky Cikánov, aby som na mojom pozemku zasadil. Semená zakúpené v záhradnom obchode. Začal som vysádzať v marci, už v máji, sadenice sú silné a vysoké. Približne 95% semien vyrastie z jedného balenia. Paradajky sa rozrástli na 1,2 m. Ovocie je okrúhlé s hladkou pokožkou. Telo je šťavnaté a mäsité. Používame cikánske ovocie v šaláte a na výrobu šťavy. Ludmila, 59, Khabarovsk V krajine vyrastám viac ako desať odrôd rajčiakov. Časť ovoce ide na domáce, zvyšok na predaj. Po prečítaní pozitívnych recenzií vysadili cikánsky paradajok. Semená majú dobré klíčenie, rastliny rastú rýchlo a nie sú choré. Na vysádzanie osiva na jeseň pripravím ľahkú úrodnú pôdu. Odroda produkuje veľké hnedo-hnedé plody, ktoré sú mäsité a chutné. Kroviny sú nevyhnutne suroví a viazaní. Cigánsky paradajkový šalát, hoci lecho a džús z nich sú veľmi chutné Svetlana, 28 rokov, Orel Každý rok si kupujem nové odrody paradajok na výsadbu od svojich rodičov. Minulý rok som sa začal zaujímať o cikánske paradajky na fotky, recenzie a výnosy. Sadenica vzrástla priateľsky, s napojením a dobrým denným svetlom sa rozvíja normálne. Krovy stúpali na 2 m, takže ich nezabudnite. Odroda nebola chorá, úroda bola vysoká aj v daždivom a chladnom lete. Ovocie je sladké a chutné, nezabudnite zopakovať pristátie v budúcom roku.

záver

Cigánske paradajky sú vhodné na čerstvú konzumáciu alebo ďalšie spracovanie. Odroda produkuje vysoké výnosy s pravidelným zalievaním a obliekaním. Cigánske rajčiaky sa pestujú vo filmových prístrešiach, kde sú zabezpečené potrebné teploty a vlhkosť.