Záhradníctvo

Tomato Čeljabinsk meteorit: recenzie + fotografie

Paradajky Čeljabinsk meteorit je nová odroda chovaná na pestovanie v regiónoch s drsným podnebím. Odroda je univerzálne použiteľná a prináša vysoký výnos v období sucha a chladného počasia. Je vysadená v strednom pruhu, v Urale a na Sibíri.

Botanický popis

Charakteristika a popis rajčiakových odrôd Chelyabinsk meteorit:

 • vysoké puzdro od 120 do 150 cm;
 • zaoblené červené plody;
 • hmotnosť paradajok 50 až 90 g;
 • sladká chuť;
 • odolnosť voči nepriaznivým podmienkam;
 • schopnosť tvoriť vaječníky počas sucha a chladného počasia.

Paradajky sa používajú na konzumáciu bez spracovania, omáčky na varenie, predjedlá, šaláty. V domácej konzervácii nakladané plody sú nakladané, nakladané a solené.

Vzhľadom na hustú kožu rajčiakov môže vydržať tepelné ošetrenie a dlhodobú prepravu. Pri konzervovaných celozrnných paradajkach sa neroztrhne a nerozpadne.

Získanie sadeníc

Rozmanitosť paradajok Čeljabinsk metóda pestovania sadenice meteoritu. V domácom prostredí sa pestujú semená. Po klíčení poskytujú paradajky potrebnú teplotu a ďalšiu starostlivosť.

Prípravná fáza

Paradajky sú vysadené v pripravenej pôde, získané z úrodnej pôdy a humusu. Je varené samostatne alebo zakúpené v záhradnom obchode. Pohodlne vysadené rajčiaky v rašelinových tabletách. V každej z nich sa vloží 2-3 semená a po ich klíčení zostanú najsilnejšie paradajky.

Pred výsadbou sa pôda ošetrí vystavením vysokým teplotám. Je umiestnená v mikrovlnnej rúre alebo rúre. 15-20 minút pôdy na dezinfekciu. Ďalšou možnosťou liečby je pôdna voda s roztokom manganistanu draselného.

Tip! Na zlepšenie klíčenia semien rajčiaka sa meteorit Chelyabinsk umiestni na 2 dni do teplej vody.

V prítomnosti farebnej škrupiny sa nemusia spracovávať semená. Pestovateľský materiál tohto typu je pokrytý živnou zmesou. Keď klíčí, paradajky získajú z neho potrebné živiny.

Vlhká zemina je rozdelená do nádob vysokej 12 cm, medzi semenami rajčiakov nechajte 2 cm, zhora nalejte vrstvu úrodnej pôdy alebo rašeliny o hrúbke 1 cm.

Kontajnery rajčiakov držané v tme. Sú pokryté sklom alebo fóliou. Pri teplotách nad 25 ° C rastú rajčiaky rýchlejšie. Keď sa klíčky objavia, rastliny sa presunú do okna alebo iného osvetleného miesta.

Starostlivosť o sadenice

Pre vývoj sadeníc paradajok meteorit Čeljabinsk vyžaduje nasledujúce podmienky:

 • denná teplota od 20 do 26 ° C;
 • nočná teplota 14-16 ° C;
 • neustále vysúvanie;
 • nepretržité osvetlenie 10-12 hodín;
 • zalievanie teplou vodou.

Paradajky sú napojené rozstrekovaním pôdy sprejovou fľašou, ktorá suší. Na zavlažovanie použite horúcu destilovanú vodu. Vlhkosť sa aplikuje každý týždeň.

S rozvojom rajčiakov produkujú 2 listy. Ak boli rastliny vysadené v oddelených kontajneroch, potom nie je potrebný výber. Paradajky sa transplantujú do nádob plnených úrodnou pôdou.

Ak sa sadenice vyzerajú stlačené, kŕmia sa minerálmi. Na 1 liter vody pridajte 5 g superfosfátu, 6 g síranu draselného a 1 g dusičnanu amónneho.

2-3 týždne pred premiestnením rajčiakov na trvalé miesto sa nechajú niekoľko hodín na balkóne alebo loggii. Postupne sa zvyšuje doba zdržania rajčiakov vo voľnom ovzduší. To umožní rajčiakom rýchlo sa prispôsobiť prírodným podmienkam.

Pristátie v zemi

Paradajky by sa mali vysadiť 1,5-2 mesiacov po klíčení. Takéto sadenice dosiahli výšku 30 cm a majú 6 až 7 plných listov. Rastliny sa transplantujú v apríli až začiatkom mája, keď sa pôda a vzduch dostatočne zohrejú.

Rôzne paradajky Čeljabinsk meteorit pestované v skleníkoch alebo pod iným prístreškom. V južných oblastiach bolo povolené pristátie na voľných plochách. Vyššie výnosy sa získavajú vo vnútri.

Tip! Miesto pre paradajky sa vyberá na jeseň, pričom sa zohľadnia predchádzajúce plodiny.

Na pestovanie paradajok sa nezmestia oblasti, kde sa o rok skôr pestovali papriky, zemiaky a baklažány. Opätovné pestovanie paradajok je možné po 3 rokoch. Najlepšie prekurzory pre paradajky sú strukoviny, uhorky, kapusta, koreňová zelenina, zelený hnoj.

Pôda pod paradajkami kopať na jeseň a oplodnené humusom. Na jar vykonávajú hlboké uvoľnenie a vytvárajú záhyby. Stupeň Chelyabinsk meteorit zasadil v prírastkoch 40 cm. Medzi radmi urobiť medzeru 50 cm.

Rastliny sa pohybujú bez porušenia zemného hnoja a pokryté pôdou, ktorá musí byť stlačená. Paradajky bohato napojené. Mulčovanie so slamenou alebo rašelinou pomáha udržiavať vlhkosť pôdy.

Poradie starostlivosti

Podľa recenzií meteoritové paradajky Čeljabinsk produkujú vysoký výnos s neustálym starnutím. Paradajky potrebujú zalievanie a hnojenie. Rastliny nevlastné a priviazať na podporu.

zalievanie

Paradajky sa napojujú týždenne s teplou usadenou vodou. Vlhkosť sa zavádza ráno alebo večer, keď nie je priame vystavenie slnku. Pod každým puzdrom urobte 3-5 litrov vody. Po napájaní musí byť pôda uvoľnená, aby sa zlepšila absorpcia vlhkosti a živín paradajkami.

Pred kvitnutím paradajky sú napojené každý týždeň. Pod rastlinami urobte 4-5 litrov vlhkosti. Keď sa začne tvorba kvetenstva, paradajky sa napojia každé 3 dni s 2-3 litrami vody.

Pri plodnosti je intenzita zavlažovania znova znížená na jedenkrát týždenne. Prebytočná vlhkosť vedie k praskaniu ovocia a šíreniu hubových chorôb.

Najlepšie obväz

Paradajky Čeljabinsk meteorit sa počas sezóny niekoľkokrát kŕmi. Používajte ako minerálne látky, tak organické hnojivá.

Pri prvom ošetrení sa pripraví roztok na báze misky v pomere 1:15. Hnojivo sa aplikuje pod koreň rastlín na stimuláciu zelenej hmoty. V budúcnosti by takéto kŕmenie malo byť zrušené, aby sa zabránilo zvýšenej hustote výsadby.

Nasledujúce topenie rajčiakov vyžaduje zavedenie minerálov. Pridajte 25 g dvojitej superfosfátovej a draselnej soli do 10 litrov vody. Riešenie napojilo výsadbu pod koreň.

Je to dôležité! Medzi obväzy je medzera 2-3 týždne.

Ďalšie obliekanie vyžadovalo paradajky Čeljabinsk meteorit počas kvitnutia. Rastliny sa ošetrujú na plátku roztokom kyseliny boritej, získanej rozpustením 2 g látky v 2 litroch vody. Striekanie zvyšuje schopnosť rajčiakov tvoriť vaječník.

Namiesto minerálnych hnojív sa používajú organické hnojivá. Univerzálne kŕmenie je použitie dreveného popola. Je zapustená do pôdy alebo trvala na napájanie.

Tvorba kríkov

Podľa svojho opisu a charakteristiky je rajčiak Čeljabinsk veľký. Na získanie vysokého výnosu sa tvorí 2 alebo 3 stonky.

Striekajúce rastliny z sinusu listu, ručne odrezané. Na kríkoch nechajte 7-9 kefy. Správne vytvorenie puzdra zabraňuje nadmernému zahusteniu.

Ochrana pred chorobami a škodcami

So zvýšenou vlhkosťou, paradajky Čeljabinsk meteorit sú náchylné na hubové ochorenia. Keď sa na plodoch a listoch rastliny objavia tmavé škvrny, ošetria sa prípravkami na báze medi alebo fungicídmi. Na prevenciu chorôb pravidelne vysielame skleník s paradajkami a monitorujeme úroveň pôdnej vlhkosti.

Paradajky lákajú vošiek, žltochor, biele mäso, lopatka, slimáky. Od škodcov používajte insekticídy a ľudové prostriedky založené na cibuľovej kôre, drevenom popole a tabakovom prachu.

Hodnotenie záhradníkov

Svetlana, 37 rokov, Omsk Čeljabinskský meteorit sa zaujímal o rajčiaky podľa online recenzií. Odroda získala svoj opis a neobvyklé meno. Sadenice sa zdvihli dobre a nevynikali medzi ostatnými odrodami. Ovocie dozrievanie na otvorenom teréne bolo veľmi rýchle. Bush rástol na 1,4 m, mal neobvyklé zemiakové listy. Mäso ovocia je šťavnaté a veľmi chutné. K neskorej jeseni došlo k plodeniu. Budúci rok budem pestovať odroda v skleníku. "Matthew, 54, Chelyabinsk Po zakúpení odrôd semien sa čajabínsky meteorit najprv dozvedel o paradajkách s zemiakovými listami. Bush dosahuje výšku 2 m. Na rukách tvorili 8-10 ovocia. Paradajky sú približne veľkosti kuracích vajec s hladkou pokožkou. Zobral rajčiaky zelenú a nechal zomrieť doma. Strávil 3 krát za sezónu s superfosfátom a draslíkom Inna, 46 rokov, Kazaň, pestovanie paradajok Čeljabinsk meteorit v skleníku a na otvorených posteliach. Pod odrodou prístrešia je vyšší výnos. Výška krovov je asi 120 cm. Hmotnosť ovocia je od 100 do 150 g. Podľa chuti považujem odrodu za jednu z najlepších. Paradajky sú vhodné na konzervovanie. Po tepelnom spracovaní ovocie nie je prasknuté.

záver

Paradajky Čeljabinsk meteorit priťahujú záhradníkov vysoký výnos a nenáročné. Bush je vysoký, a preto musí byť umiestnený. Plody majú malú hmotnosť, vhodnú na konzervovanie a zaradenie do dennej stravy. Starostlivosť o paradajky znamená zalievanie, kŕmenie, ochranu pred chorobami a škodcami.

Pozrite si video: iPhone XS vs iPhone X: CAMERA TEST! 4K (Február 2020).

Загрузка...