Záhradníctvo

Tomato juggler: vlastnosti a opis odrody

Tomato Juggler je skorý zrelý hybrid odporúčaný na pestovanie v západnej Sibíri a na Ďalekom východe. Odroda je vhodná pre vonkajšie pestovanie.

Botanický popis

Charakteristika a opis rozmanitosti žonglérov paradajok:

 • skoré dozrievanie;
 • od výskytu výhonkov k zberu trvá 90-95 dní;
 • určujúci typ puzdra;
 • výška 60 cm v otvorenom priestore;
 • v skleníku rastie až 1 m;
 • vrcholy sú tmavo zelené, slabo zvlnené;
 • jednoduché kvetenstvo;
 • 5-6 rajčiakov rastú v kefke.

Vlastnosti odrôd ovocia Juggler:

 • hladké a odolné;
 • plochý tvar;
 • nezrelé paradajky svetlej zelenej farby, keď dozrievajú, sú červené;
 • hmotnosť do 250 g;
 • vysoko kvalitné chuťové vlastnosti.

Odroda je tolerantná voči suchu. Vo voľných priestoroch odroda Juggler prináša z námestia až 16 kg ovocia. m. Pri výsadbe v skleníku výnos zvyšuje na 24 kg na meter štvorcový. m.

Vďaka skorému dozrievaniu sa jugglerové rajčiaky pestujú na predaj v poľnohospodárskych podnikoch. Plody tolerujú prepravu. Používajú sa čerstvé a na konzervovanie. Rajčiaky počas trvania tepelného spracovania neroztrhnu a nezachovávajú svoj tvar.

Získanie sadeníc

Doma si dajte sadenica zo žakáčikov paradajok. Semená sa vysádzajú na jar a po klíčení poskytujú sadenice s potrebnými podmienkami. V južných regiónoch praktizujú výsadbu semien ihneď na trvalé miesto po zahriatí vzduchu a pôdy.

Vysádzanie semien

Vysádzanie semien rajčín Žonglér začína koncom februára alebo marca. Po prvé, pripravte pôdu zmiešaním rovnakého množstva úrodnej pôdy, piesku, rašeliny alebo humusu.

V záhradnícke obchody si môžete zakúpiť hotové pochvosmes určené na pestovanie paradajok. Pohodlne vysadené paradajky v rašeliniskách. Potom rajčiny nepotrebujú vychystávanie a rastliny trpia menej zo stresu.

Pred výsadbou paradajok Pôda žonglérov je dezinfikovaná vystavením nízkym alebo vysokým teplotám. Pôda zostane pár dní na balkóne alebo v mrazničke. Na dezinfekciu môžete pôdu vyparovať vo vodnom kúpeli.

Tip! Jeden deň pred výsadbou sú semená rajčiaka zabalené do vlhkej tkaniny. Tak stimulujte vznik sadeníc.

Vlhká zemina sa naleje do kontajnerov. Semená sú umiestnené v kroku 2 cm, na vrchu sa naleje rašelina alebo úrodná zemina s hrúbkou 1 cm, pri použití samostatných nádobiek sa v každej z nich umiestni 2-3 semená. Po klíčení je ponechaná najsilnejšia rastlina.

Vykládky pokryté filmom alebo sklom, potom ponechané na teplom mieste. Po výskyte výhonkov sa kapacita udržiava na parapete.

Podmienky pre sadenice

Pre vývoj sadeníc paradajok poskytnúť určité podmienky. Paradajky potrebujú určitú teplotu, vlhkosť a dobré svetlo.

Tomatos Juggler poskytuje denné teploty 20-25 ° C. V noci je povolený pokles teploty o 16 ° C. Izba s výsadbou je pravidelne vysielaná, ale rastliny sú chránené pred prievanmi.

Paradajky napojené teplou usadenou vodou. Najpohodlnejšou cestou je použiť sprejovú fľašu a postriekať pôdu po vysušení hornej vrstvy. Ak rastliny vyzerajú depresívne a pomaly sa vyvíjajú, potom pripravte živný roztok. Pri 1 litri vody použite 1 g dusičnanu amónneho a 2 g superfosfátu.

Je to dôležité! Paradajky Žonglér poskytujú jasné okolité svetlo po dobu 12-14 hodín denne. Ak je to potrebné, umelé osvetlenie je inštalované cez sadenice.

S rozvojom 2 listov, paradajky ponoriť do samostatných kontajnerov. 3 týždne pred vysadením začnú pripravovať paradajky na prírodné podmienky. Niekoľko hodín rajčiaky zostávajú na slnku, denne sa zvyšujú. Intenzita zavlažovania je znížená a rastliny poskytujú čerstvý vzduch.

Pristátie v zemi

Žonglérske paradajky sú pestované v otvorených priestoroch. Pod prístreškom rastliny prináša vyšší výnos. Rozmanitosť toleruje extrémne teploty a zmeny v poveternostných podmienkach.

Paradajky preferujú oblasti s neustálym slnečným svitom a ľahkou úrodnou pôdou. Pôda pre kultúru je pripravená na jeseň. Postele sa vykopajú, prinesú hnilobný hnoj alebo kompost.

Vo skleníku sa úplne vymenia 12 cm vrchnej vrstvy pôdy. Hnojiť pôdu môže byť superfosfát a draselná soľ. Každá látka má 40 g na 1 štvorec. m.

Je to dôležité! Paradajky sú vysadené po cibuľke, cesnaku, uhorkách, koreňových plodinách, strukovinách, sideratovom. Miesta, kde rastú paradajky, zemiaky, baklažány a papriky, neboli vhodné na pestovanie.

Paradajky Žongller je pripravený na pestovanie, ak má asi 6 listov a dosiahne výšku 25 cm Medzi rajčiakmi v záhrade zostáva 40 cm Rastliny sú odstránené z kontajnerov a umiestnené do studní. Korene potrebujú zaspať zem a utesniť ho. Po výsadbe sa paradajky napájajú 5 litrami vody.

Starostlivosť o paradajky

Podľa recenzií paradajky Juggler prinášajú vysoké výnosy s neustálou starostlivosťou. Rastliny sú napojené a kŕmené. Bush rajčiakov nevlastný na odstránenie zahusťovania. Na prevenciu chorôb a šírenie škodcov sa vysádzanie vysádza špeciálnymi prípravkami.

Zalievanie rastlín

Intenzita zavlažovania paradajok závisí od vývoja a poveternostných podmienok. Podľa svojich vlastností je žongller paradajok schopný vydržať krátke sucho. Paradajky sú napojené ráno alebo večer. Pred vodou sa usadí v sudoch.

Schéma zavlažovania paradajky Juggler:

 • po výsadbe sú paradajky hojne napojené;
 • nasledujúca aplikácia vlhkosti nastane v priebehu 7-10 dní;
 • pred kvitnutím sa paradajky napojia po 4 dňoch a spotrebúvajú 3 litre vody na jeden kef;
 • počas tvorby kvetenstva a vaječníkov sa pod týždňom podvádzajú 4 l vody;
 • po výskyte ovocia sa frekvencia zavlažovania 2 krát za týždeň pomocou 2 litrov vody.

Nadmerná vlhkosť prispieva k šíreniu škodlivých húb a krakovania ovocia. Jeho nevýhoda spôsobuje vylučovanie vaječníkov, žltnutie a skrúcanie vrcholov.

hnojenie

Kŕmenie paradajok Žonglér zahŕňa použitie minerálnych a organických látok. Medzi liečebnými procedúrami sa preruší 15-20 dní. Počas sezóny strávte maximálne 5 obväzov.

15 dní po výsadbe sa rajčiaky kŕmia roztokom vľavo v pomere 1:10. Pod kríkom nalejte 1 l hnojiva.

Pre ďalšie kŕmenie potrebujete superfosfát a draselnú soľ. V 5 litroch vody rozpustite 15 g každej látky. Fosfor stimuluje metabolizmus a posilňuje koreňový systém, draslík zlepšuje chuť ovocia. Riešenie sa robí pod koreňom rajčiakov.

Tip! Zalievanie môže byť nahradené postrekovaním paradajok. Potom sa koncentrácia látok znižuje. Na vedre s vodou si vezmite 15 g z každého hnojiva.

Namiesto minerálov, zoberte popol z dreva. Jeho základom je proces uvoľňovania. 200 g popola umiestneného do 10-litrového vedra s vodou a trvajú na tom deň. Prostriedky zalievanie pristátie v koreni.

Formovanie a viazanie

Zoradiť žonglérov potrebuje čiastočné pasynkovanii. Kruh je vytvorený do troch stoniek. Nezabudnite odstrániť zhoršenie pristátia nevlastných detí.

Podľa jeho charakteristík a opisu je rajčiak Juggler krátky, ale odporúča sa spojiť rastliny s podporou. V skleníku je organizovaná mriežka, pozostávajúca z niekoľkých podperiek a drôtu napnutého medzi nimi.

Ochrany chorôb

Sort žonglérov je hybrid a je odolný voči chorobám. V dôsledku skorého dozrievania nie je kefus náchylný na phytophthora. Na profylaxiu sa rastliny ošetrujú Ordanom alebo Fitosporínom. Posledný postrek sa uskutočňuje 3 týždne pred zberom.

Hodnotenie záhradníkov

Larisa, 42 rokov, Petrohrad V minulom roku som podľa recenzie vybral Jongler paradajky na pestovanie. Semená rýchlo vzrástli, sadenice sa ukázali silné, neublížili a nepretiahli sa. V máji zasadili paradajky do skleníka. Rozmanitosť sa páčila bohatej plodnosti. Kroviny boli pokryté malým ovocím. Chuť je dobrá, odroda juggler paradajky sú vhodné pre konzervovanie a prípravu salat.Mikhail, 35 rokov, Perm. Odporúčam žonglérov triedy pre výsadbu na lôžka bez prístrešia. Semená majú dobrú klíčivosť. Kryty vyrastú až do výšky 0,5 m, čo výrazne zjednodušuje starostlivosť o paradajky. Kŕmim paradajkami s výkalmi vtákov na jar, v lete pridám popol z dreva. Variant žonglérov je veľmi produktívny. Väčšina ovocia použitých v domácich polotovaroch Mária, 28 rokov, EkaterinburgJuggler - dobrá hybridná rajčiaka určená na pestovanie v regióne Ural. Bush je veľmi kompaktný, ale stále ho musíte priviazať a zovrieť. Zrelosť včasná v porovnaní s inými odrodami. Paradajky malej hmotnosti, ktoré sú vhodné na konzervovanie. Zoradiť Žonglér odolal ťažkým poveternostným podmienkam, pretože sezóna nebola vystavená chorobám.

záver

Vlastnosti paradajky žonglér umožňujú pestovať ju na otvorených plochách. Odroda je odolná voči chorobám, prináša vysoký výnos v nepriaznivých klimatických podmienkach. Paradajky majú dobrú chuť a univerzálne použitie.

Pozrite si video: Leinado - Tomato Juggling - Malabares con tomatos Jongleur Juggler (Septembra 2020).

Загрузка...