Záhradníctvo

Tomato Annie: charakteristika a opis odrody

Paradajky pestujú takmer všetci záhradníci. Pokúšajú sa pestovať odrody, ktorých plody môžu byť použité ako na konzerváciu, tak aj na šaláty. Annie je len to, že paradajka, ktorá vyzerá skvele v pohároch a chutí čerstvých v šalátoch.

Charakteristická odroda

Kríky Anyuta rastú na 65-72 cm, paradajka patrí k determinantné odrody. Paradajková stopka je pomerne silná, takže nie je potrebné ju viazať. Skúsení záhradníci však odporúčajú používať ďalšie podpery, pretože pod váhou zrelého ovocia sa krúpy môžu ohýbať a zlomiť. Hybridný Anyuta sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči niektorým chorobám: tabaková mozaika, apikálna hniloba. Na ochranu rajčiakov pred škodlivým hmyzom a parazitmi môžete použiť popol z dreva a tabakový prach. Mierne sploštené zrelé ovocie Anyuta nie je prasknuté, majú jasne červenú farbu ako na fotografii. Keď dozriete, rastú paradajky v priemere 96-125 g, z kúpeľa je možné odstrániť 2,3-2,8 kg. Paradajky Anyuta sú dobre prepravované, majú vynikajúcu prezentáciu a môžu byť skladované v izbových podmienkach asi jeden mesiac.

Po 85-95 dňoch po zasiatí semien môžete začať zberať. Preto sa paradajka Annie považuje za veľmi skoré. Niektorí letní obyvatelia dokážu získať dve zbery za sezónu.

Tip! Ak sa semená prvýkrát osijú koncom marca, do konca júna sa objavia zrelé paradajky.

Druhý výsev paradajok sa uskutoční začiatkom mája a od druhej polovice augusta môžete začať zber. Ak teplé jesenné počasie pretrváva, kešu paradajok naďalej prinášajú ovocie až do polovice septembra.

Výhody rajčiaka Anuta zahŕňajú:

  • kompaktná forma kríkov;
  • skoré dozrievanie;
  • možnosť pestovania v skleníkoch a otvorenom priestore;
  • vynikajúca kvalita uchovávania rajčiakov Anyuta pre prepravu na dlhé vzdialenosti;
  • odolnosť voči chorobám;
  • vynikajúca chuť.

Významné nevýhody odrôd rajčiakov Anyuta záhradníci nevydávajú.

Vlastnosti rastúcich sadeníc

Niektorí záhradníci nemajú rád drotovanie so semenami - verte, že je to veľmi nepríjemné a nákladné. Avšak, dodržiavanie pravidiel pestovania sadeníc, je celkom možné získať vynikajúce sadenice nezávisle as malým úsilím.

Štádiá pristátia

Ak chcete začať zber zrelých paradajok Anyuta skoro, nenechajte si ujsť čas siatia. Optimálne obdobie je posledné desaťročie marca (ale je lepšie zamerať sa na klimatické vlastnosti regiónu).

  1. Predvolené najlepšie osivo paradajok Annie. Za týmto účelom sú zrná ponorené do slaného nálevu (rozpustite lyžičku soli v pohári vody). Vznikajú prázdne a malé semená a nie sú vhodné na pestovanie. Zvyšné osivo sa dobre umyje.
  2. Kvôli zvýšeniu klíčenia a výnosu sa zrnká predimpregnujú (najviac 12 hodín) v špeciálnych roztokoch (výživné zmesi Wirtan-Micro, Appin). Potom sa semená rajčiakov odrody Toyuta umiestnia do vlhkej obrúsky a uskladnia sa na teplom mieste. Na klíčenie trvá od 1 do 3 dní. Akonáhle sa objavia prvé výhonky, zrná sú vysadené v špeciálnej pôde.
  3. Odporúča sa pripraviť zem vopred - pôda by mala byť výživná, voľná. Na kontajnery sa naleje tenká vrstva drenáže (malé kamienky alebo drevené triesky) a zmes živín. Môžete si samostatne pripraviť pôdu, ale je lepšie použiť špeciálnu pôdu zmes.
  4. Vo vlhkej pôde vytvárajú aj plytké (1-1,5 cm) drážky, kde sú annuta semená paradajok starostlivo vyložené a práškové. Celý povrch pôdy je zhutnený (bez väčšej námahy). Kultivovaná oblasť je mierne napojená pridaním stimulátora rastu (Previkur Energy). Pre zachovanie vlhkosti pôdy sa odporúča pokryť krabicu plastovým obalom.

Hneď ako prvé semená vyklíčia, nádoba sa otvorí a nastaví na teplom a dobre osvetlenom mieste.

Keď sa na semenáči objavia druhé listy, môžete postupovať k oddeleniu rajčiaka Anyuta v samostatných kontajneroch (špeciálne mini kontajnery alebo plastové poháre). Asi dva týždne pred vysadením na otvorenom teréne sa sadenice začnú vytvrdzovať: kontajnery sa vyberú vonku na určitý čas.

Varovanie! Pred zasadením paradajky na pozemku by mali byť sadenice po celý deň vonku.

Ak teplota v noci neklesne pod 13-15 ° С, potom môžete rastliny Annuta pestovať na otvorenom teréne. V tejto dobe, sadenice majú zvyčajne silné stonky o výške 25-30 cm.

Vzhľadom k tomu, že odrody Anyuta sú stredne pestované, odporúčame umiestniť otvory v šachovnici, vo vzdialenosti 30-45 cm medzi krúžkami v rade. 60-70 cm zostanú v uličke. Niekedy výrobcovia balíkov odporúčajú plán výsadby.

Ako sa starať o paradajkové lôžka

Plocha pre paradajky je pripravená vopred: na jeseň je zem vykopaná a oplodnená. Na jar, tesne pred výsadbou, sa pôda uvoľní a buriny sa odstránia. Pre paradajky Anyuta nevyžaduje pozemky so špeciálnym zložením, stačí pridať doplnky včas.

Transplantovanie paradajok na záhrade je lepšie urobiť v oblačnom počasí alebo večer. Odstráňte sadenice z kontajnerov by mali byť bezprostredne pred výsadbou, pred zmáčaním zeme v pohároch.

Je to dôležité! V predvečer výsadby (niekoľko dní), dusíkaté hnojivá sa nanášajú na zem v množstve 20-33 g na meter štvorcový.

Pravidlá zavlažovania

Po vysadení sa prvé zavlažovanie uskutoční za 2-3 dni. Voda by sa mala snažiť vylievať pod koreň rajčiakov, vyhýbať sa prieniku tekutiny na listy.

Je to dôležité! Nie je dovolené zavlažovať rajčiaky Anyuty s postrekom, pretože takáto metóda vedie k zníženiu teploty vzduchu a pôdy. To môže spôsobiť vylučovanie kvetov a porážku paradajok s plesňovými ochoreniami.

Počas slnečného a suchého počasia sa odporúča, aby sa zavlažovanie vykonávalo večer, aby sa voda neodpúšťala rýchlo a dobre sa namočila zemina. Pred objavením sa prvého vaječníka by sa nemalo čiastočne zavlažovať - ​​stačí na udržanie pôdnej vlhkosti na rovnakej úrovni. Akonáhle plody rajčiaka Anyuta začínajú získavať váhu, je potrebné zvýšiť množstvo zavlažovania. Zároveň je však potrebné pravidelne navlhčovať pôdu, nemali by byť povolené ostré kontrasty. Silný pokles vlhkosti pôdy môže viesť k praskaniu paradajok, čo spomaľuje rast vaječníkov.

Po navlhčení je pôda nutne uvoľnená. Zároveň opatrne odstráňte burinu a venujte pozornosť koreňom odrôd rajčiaka Anyuta. Ak by boli náhodné korene vystavené, kríky by mali byť zastrčené.

hnojenie

Tri týždne po premiestnení sadenice rajčiaka Annuta do otvoreného priestoru vykonajú prvé kŕmenie. Odporúča sa používať kvapalné hnojivo "Ideal" a nitrofoska (10 litrov riedených lyžicou každej zložky). Pod každým puzdrom urobte 500 g roztoku.

Keď kvetinové kefy začnú kvitnúť, použije sa ďalšia dávka hnojív. Na výrobu živného roztoku v 10 litroch vody zriedenej lyžicou hnojiva "Signor Tomato". Pre jednu kešu odrôd rajčiaka Anyuta dosť litrov zmesi. Po dvoch až troch týždňoch môžete použiť roztok superfosfátu (lyžica na 10 litrov vody).

Ekologickí milovníci hnojív môžu používať trus vtákov. Ak chcete vytvoriť riešenie, zoberte rovnaké množstvo výkalov a vody. Zmes trvá 3-4 dni. Aby sa nespáli korene rajčiaka, výsledný koncentrát sa ďalej zriedi vodou v pomere 1:15. Približne 2-2,5 l hnojiva sa naleje pod každý púzdra.

Ak existujú slabé kríky, odporúča sa vykonať listové kŕmenie - rajčiaky Annie sa postriekajú roztokom močoviny (5 litrov vody - polievková lyžica hnojiva).

Paradajky odrôd Anyuta sú veľmi populárne medzi obyvateľmi leta a záhradkármi kvôli skorému dozrievaniu a odolnosti voči chorobám. Tento paradajok je skvelý pre pestovanie v malých chalupách av renomovaných farmách.

Recenzie letných obyvateľov

Svetlana Fedorová, Belgorod, som dlho pestoval rajčinu Annie. Kúpam semená od jedného výrobcu a nikdy ma nedovolím. Anuťove paradajky rastú energicky a rozptýlené. Plody dozrievajú krásne, rovnomerne. Zasadzujem sadenice do skleníka a na ulicu Stepan Chudovsky, Taganrog Milujem experimentovať s novými paradajkami, ale stále som usadil Anyuta (asi 10 rokov). Vynikajúca rajčiaka - nikdy neklamala so zberom, neskorá šupka nebola chorá. A skoré dozrievanie plodov umožňuje pridávať vitamíny do tabuľky na začiatku leta. Prakticky všetci susedia tiež pestujú rajčiaky Anyuta. Sergey Veselov, LutskVeľké odrody. Prvýkrát som sadil rajčiak pomerne neskoro - v polovici mája, takže som zasial obilie už v skleníku. Bush nevyžadoval zvláštnu pozornosť. Výťažok rajčiakových odrôd Anyuta je jednoducho úžasný - v polovici leta boli kríky jednoducho posypané ozdobnými paradajkami. Milovala chuť ovocia, hladký tvar (vhodný na rolovanie v pohároch).

Pozrite si video: THE MOST EXCITING PURCHASE EVER!? Vlog #20. Annie Jaffrey (December 2019).

Загрузка...