Záhradníctvo

Tomato Scarlet Sviečky: Charakteristika a opis odrody

Niekedy sa vynájdením zaujímavých názvov odrôd rajčiaka stane, že chovateľ chce najlepšie, ale ukáže to ako vždy. Názov rajčiakov Scarlet sviečky je veľmi romantický, okrem toho, rajčiaky s ich tvarom naozaj pripomínajú horiace sviečky. Ale ... nakoniec, farby rajčiakov v tejto odrode sú ružové! Kupujúci, keď si prečítal iba jeden názov odrody, je presvedčený, že by mal byť červený, a sťažuje sa, že bol opäť podvedený so semenami. Neexistuje žiadny podvod - len figurálne myslenie autorov - chovateľov ich trochu obmedzilo v tomto konkrétnom prípade.

Avšak mnoho ďalších charakteristík paradajok Scarlet sviečky v opise odrody, daný výrobcom, viac-menej zodpovedá realite. V tomto článku budete mať príležitosť zoznámiť sa s charakteristikami tejto odrody as fotografiami jej plodov a prehľadmi tých, ktorí ho aspoň raz zdvihli do svojho sprisahania.

Popis odrody

Tomato Scarlet Sviečky boli chované spoločným úsilím známych sibírskych chovateľov VN Dederko. a Postnikova OV, ktorí darovali poľnohospodárom už veľa pozoruhodných odrôd rajčiakov. V roku 2007 bola táto odroda oficiálne zaradená do Štátneho registra šľachtiteľských výsledkov Ruska s odporúčaniami na pestovanie vo všetkých regiónoch Ruska, a to ako vo filme, tak aj v otvorených podmienkach.

Rastliny patria do neurčitého typu, to znamená, že ich teoreticky je ich rast neobmedzený, ale v praxi môže byť zabránený iba strechou skleníka alebo súborom živín prítomných v pôde. Kroviny Šarlátové sviečky naozaj rastú vysoké, až 1,8-2 metrov, veľmi silné, dobre listnaté. Je pravda, že sa blížia do polovice leta.

POZOR! Mnohí záhradníci vo svojich recenziách hovoria, že sadenice týchto paradajok vyzerajú pekne choré a nevyvíjajú sa rýchlo.

Ale po konci kvitnutia s dobrou starostlivosťou kefy vyzerajú veľmi malebné. Odroda má zvláštnosť - nevlastní deti sa prakticky neodchyľujú na boky, ale rastú takmer paralelne s hlavným kmeňom. Paradajky dozrievajú na rukách, z ktorých každá môže byť od 3-4 do 6-7 ovocia. Preto s vhodným podväzkom, girlandy rajčiakov sú umiestnené okolo celého Bush. Výrobcovia sľubujú, že paradajka Scarlet Tomatoes má ďalšiu pozitívnu vlastnosť - schopnosť viazať ovocie s takmer 100% vedie k akýmkoľvek podmienkam, a to ako v jednotlivých kefkách, tak na rôznych úrovniach.

Samozrejme, že taký vysoký, mocný Bush potrebuje povinný podväzok a formáciu, to znamená odstránenie nevlastných bratov. Zvyčajne používajte formáciu 2-3 stoniek. V chladnejších regiónoch s nedostatočným osvetlením je vhodné udržiavať tieto paradajky v jednej stonke a starostlivo odstrániť všetky ďalšie nevlastné deti.

Výrobcovia tvrdia, že odroda Scarlet Tomatoes je stredne opotrebovaná, to znamená, že 105-115 dní prechádza z klíčenia na zrelé ovocie. Mnohí záhradníci vo svojich prehľadoch poznamenávajú neskorú zrelosť rajčiakov Scarlet sviečok, a preto ich pripisujú pravdepodobnejšie strednej sezóne a dokonca až neskorému dozrievaniu.

Ďalšou vynikajúcou vlastnosťou tohto rajčiaka je jeho výnos. V skleníku s rastlinami tejto rajčiny môžete získať až 12-15 kg rajčiakov na meter štvorcový. V otvorenej krajine môže byť výnos menší, ale stále si zaslúži rešpekt.

Varovanie! Odroda sa vyznačuje plodným plodom - prvé zrelé paradajky je možné zozbierať už v auguste a tie sú naďalej viazané a dozrievané aj v októbri až po mrazy.

Výrobca nehovorí nič o odolnosti odrody na choroby. Ale recenzie záhradkárov v tomto ohľade sú skôr priaznivé - mnohí poznamenajú, že odolnosť paradajok šarlátových sviečok, a rajčiaky samy neporuší ani na vetvách ani po zbere. Pri pestovaní paradajok v skleníkoch mnohí čelia nepríjemnému ochoreniu - hnedému škvrnu (cladosporia). Táto rada rajčiaka je odolná voči tejto chorobe. Navyše to nie je náchylné poraziť vrchol hniloby, čo je už dosť prekvapivé pre paradajky tejto formy.

Charakteristika paradajok

Plody paradajok Šarlátové sviečky majú pôvodný tvar - sú predĺžené vo forme valca, zatiaľ čo rajčiaky sa zužujú ku koncu a vyznačujú sa malým výtokom. V dôsledku toho sa ich vzhľad naozaj podobá, alebo horiacej sviece, alebo rašelina, ktorá sa začala roztaviť.

Súčasne sú ovocie sami plné, s hustou a hladkou pokožkou, ktorá sa v prípade potreby ľahko odstráni. Maso je pomerne mäsité, zachováva si tvar v plechovkách, aj keď kôra náhodne praskne.

Zrelé paradajky majú výraznú ružovú farbu a jasnú chuť a vôňu paradajok.

Je to dôležité! Chuťové charakteristiky ovocia sa vyhodnocujú dokonale, rajčiaky sa dokonca nazývajú cukor.

Ich chuť sa môže pochváliť čerstvým, ochutnávaným priamo z kefa, a sú veľmi dobré v šalátoch, pretože netečú a udržiavajú svoj tvar.

Veľkosti paradajok sú stredné, rajčiaky majú hmotnosť od 100 do 130 gramov. To vám umožní používať ich kdekoľvek. Sú vynikajúce pre solenie a morenie. A hustá buničina je veľmi vhodná na sušenie, sušenie a mrazenie.

Silné a slabé stránky

Tomato Scarlet Candles má niekoľko výhod, ktoré mu umožnili získať popularitu medzi mnohými záhradkármi:

  • Atraktívny a nezvyčajný vzhľad paradajok.
  • Sladká, skvelá chuť ovocia.
  • Vynikajúce ovocie nastavené v akýchkoľvek podmienkach a ako výsledok - vysoké výnosy.
  • Stretnutie plodné.
  • Všestranné používanie paradajok.
  • Odolnosť voči mnohým chorobám a nepriaznivým environmentálnym faktorom.

Zároveň môže mať odroda určité nevýhody:

  • Tenké stonky v kombinácii s silnou silou rastu vyžadujú konštantnú tvorbu a starostlivosť o kríky.
  • Zrenie ovocia sa predlžuje.

Vlastnosti pestovania

Semená tejto rajčiny sa môžu vysievať na semenákoch približne 60-65 dní pred plánovaným dátumom pestovania na trvalom mieste. Za podmienok stredného jazdného pruhu to padne uprostred - druhá polovica marca, keď ide o kultiváciu v otvorenom teréne. V južných oblastiach alebo pri výsadbe v skleníku môžu semenári začať rásť skôr, nemali by ste zabudnúť na dodatočné osvetlenie mladých rastlín. V prípade Sibíri sa dátumy siatia, naopak, posunú do konca marca, takže sadenice neprekročia čas, keď pristávali na otvorenom teréne.

Ak vyrastiete až 5-10 kríkov, potom ich môžete ihneď zasiať do samostatných kontajnerov, aby ste sa nemali ponoriť do sadeníc, ale jednoducho naplniť pestované rastliny do veľkých hrncov. Ak plánujete pestovať množstvo rastlín tejto odrody, potom by bolo lepšie najprv zasiať semená v spoločnom kontajneri a potom po vzniku dvoch pravých listov vyberajte paradajky v oddelených pohároch.

Pri výsadbe sadeníc v zemi na trvalom mieste by nemalo byť umiestnené viac ako 3-4 rastliny na jeden štvorcový meter. Aby sa nestratili vo vetvách intenzívne rastúceho rajčiaka, odporúča sa okamžite vytvoriť horizontálne mriežky z drôtu alebo hrubého povrazu. Potrebujú pravidelne, ako rastú, spájajú rajčiaky. Šarlátové sviečky. Všetky ďalšie nevlastné deti sa tiež kontrolujú a odstraňujú v intervaloch najmenej dvakrát týždenne.

Varovanie! Je žiaduce, aby nevlastné deti nemali čas na rozťahovanie na dĺžku viac ako 10 cm, inak pre rastliny ich odstránenie bude ďalším stresom.

Kŕmenie a napájanie by sa malo vykonávať pravidelne aspoň raz týždenne. V teple môže potrebovať denné zalievanie. Pokiaľ je to možné, je lepšie, aby sa mulčové puzdrá so slamenou alebo iným organickým materiálom tak, aby sa zalievanie mohlo vykonávať menej často. Mulčovanie môže tiež pomôcť pri ničení buriny.

Recenzie záhradníkov

Recenzia tých, ktorí pestovali paradajky Šarlátové sviečky vo svojich záhradách po dobu aspoň jednej sezóny sú pozitívne. Chuť rajčiakov uspokojuje absolútne všetkých, mnohí sa vyznačujú odolnosťou voči rôznym chorobám.

Pavol, 36-ročný, Noginsk, každý rok sadám paradajkový šarlátový sviečok. Mám naozaj rád sladké, mäsité ramienko, ktoré rastú v skleníku a na otvorenom poli. Na lôžkach je výnos len o niečo nižší, ale inak je takmer žiadny rozdiel. A čo sa mi páči, v skleníku táto odroda úspešne vydržia hnedú škvrnu, zatiaľ čo veľa iných odrôd rajčiakov sa s ňou nestretne. "Natalia, 39 rokov, Omsk, mám rád paradajky zo sibírskej záhrady, ale červené sviečky vysadené minulý rok prvýkrát. Bola som nepríjemne prekvapená tým, že z piatich semien vyrastalo iba 2 rastliny a dokonca i potom boli sadenice krehké. Dokonca aj po vylodení v skleníku sa vyvinula veľmi pomaly. Len do konca leta som konečne čakala na paradajky. Je pravda, že som naozaj rád chuť, a tak sa budem snažiť znovu rast, vrátane z mojej semená. Láska, 42, Novosibirsk Tomato Scarlet sviečky boli pestované viac ako tri roky. Sú v mojich obľúbených. Rozhodnite sa za seba: zaberajú trochu priestoru, sadia sa po 25 cm a tvoria sa v dvoch stonkoch; cukor, aj tie, ktoré dozrievajú v miestnosti na stole; plodný - pletené až 10-11 kefy za každého počasia. Sú veľmi dobré pri solení, najmä ak sú umiestnené v rovnakej nádobe so zlatou rybkou (žltá). Šaláty sa tiež nerozkladajú, môžete nakrájať na kusy akéhokoľvek tvaru. Dúfam, 47 rokov, oblasť Kalugy Veľmi sa mi páčili paradajky šarlátové sviečky. Také roztomilé, plodné a veľmi chutné. A je dobré jesť a uchovať, sú skvelé. Ale z nejakého dôvodu sú ružové, vyrástli nie červené Tatyana, 39 rokov, Bryansk Vďaka veľkému počtu odrôd rajčiakov sa Scarletové sviečky stratili. Nemal dostatok priestoru v skleníku a pod prístreškami - pestovali sa na otvorenom pozemku s 20 ďalšími odrodami. Spočiatku mi dala kroky, po vylodení na posteli som s ním neurobil nič. Len viazané na podpery a všetko. V auguste, keď zbierali iné odrody, sa tu a tam objavili zelené v šarlátových sviečkoch na paradajkách - mysleli si, že ešte neboli úplne zrelé. Ale chuť ho fascinovala - neobvyklé. Najdôležitejšou vecou je, že keď na konci augusta napadli phytophthora výsadbu paradajok, dokázali sa jej vzdorovať iba 4 odrody. Šarlátové sviečky boli jednou z týchto odrôd.

záver

Scarlet Candle tomato, napriek svojej relatívnej mládeži, sa už podarilo vyhrať srdcia mnohých záhradníkov s výnosom, lahodnou chuťou a odolnosťou voči mnohým bežným ochoreniam paradajok.

Pozrite si video: Jazdenka Škoda Yeti 2009 - 2017 - (Septembra 2022).

Загрузка...