Záhradníctvo

Tomato Andrew's Surprise: Charakteristika a opis odrody

Každý záhradník sa snaží nájsť odrody paradajok, ktoré vyniknú pre skvelú chuť, vynikajúcu prezentáciu a jednoduchú údržbu. Jedným z nich je prekvapenie paradajok sv. Ondreja, recenzie a fotky, ktoré naznačujú jeho širokú popularitu.

Vysoko neurčité kefy priťahujú veľké mäsité ovocie s jasne bohatou ružovou farbou. Odroda je určená na pestovanie v skleníkoch, ale v teplom podnebí sa rajčiaky dobre rozvíjajú v otvorených posteliach.

Charakteristická odroda

Rozmanitosť Andreevsky prekvapenie sa týka neskoro zrelých paradajok, dáva prvý zber štyri mesiace po zasadnutí semien. Krovy rastú na 2 m, takže pri výsadbe je musíte priviazať k podpore. Pre rajčiny je výhodnejšie vytvoriť 1 alebo 2 stonky. S primeranou starostlivosťou a pravidelným kŕmením je priemerný výnos 5-8 kg na jeden pruh. Odroda odolná voči phytophthora. Príťažlivým majetkom rajčiakov je Andrewovo prekvapenie, podľa recenzií a fotografií je jeho nenáročné intenzívne osvetlenie. Sadenice rastú dobre as nedostatkom svetla.

Plody odrody Andreevského prekvapenia sa vyznačujú:

 • veľké veľkosti - hmotnosť 1 rajčiaka môže dosiahnuť 600 až 800 g;
 • vo fáze úplnej zrelosti nasýtený ružový, premenený na farbu purpurovej;
 • charakteristický plochý tvar s mierne viditeľným rebrovaním;
 • vysoký obsah cukrov, pričom rajčiaky majú vynikajúcu chuť;
 • univerzálnosť v aplikácii - odroda je rovnako dobrá pre použitie v letných šalátoch, varenie zeleninových pokrmov a zimných prípravkov.

Podľa recenzií a fotografií sú hlavnými nevýhodami prekvapenia rajčiaka Andreevského jeho nízky výnos, aj keď je kompenzovaný skvelou chuťou. Je tiež potrebné poznamenať tendenciu ovoce k praskaniu.

Pestovanie sadeníc

Pre vyššiu produktivitu rajčiakov je nevyhnutné prekvapenie Andreev, aby sa zabezpečila optimálna teplota. Preto je potrebné vypočítať načasovanie výsevových semien so zameraním na čas konca nočných mrazov v regióne. Najvhodnejšie obdobie na výsev semien na sadenice sa zvyčajne považuje za začiatok alebo polovicu marca v závislosti od klimatických podmienok regiónu. Na začiatku leta budú sadenice paradajok pripravené na transplantáciu do skleníka alebo lôžok.

Príprava pôdy

Pôda na siatie semien sa pripravuje na dva týždne. Môžete si to variť sami miešaním záhradnej pôdy s pieskom a humusom. Prítomnosť malého množstva ílu tiež priaznivo ovplyvňuje stav koreňov. Nezvyšujte výživnú hodnotu pôdy príliš. Pripravená pôda musí byť dezinfikovaná a naplnená malými krabicami. Na dezinfekciu môžete použiť silný roztok manganistanu draselného alebo vriacej vody. Po sterilizácii sa užitočná mikroflóra reprodukuje v pôde.

Sejacie semená

Semená rajčiaka Andrewovo prekvapenie je lepšie kúpiť v špecializovaných predajniach. Nemusia sa ďalej spracúvať. Avšak osivo zakúpené na iných miestach alebo samostatne zozbierané by malo byť dezinfikované manganistanom draselným. Niektorí záhradníci naznačujú namočenie semien v zriedenej šťave z aloe v priebehu jedného dňa.

Semená rajčiaka sa zasielajú na dobre navlhčenú pôdu. Môžu byť umiestnené na povrchu alebo v drážkach vo vzdialenosti 2 cm od seba a posypané zeminou na vrchu. Kapacity s plodinami rajčiakov pokryte zhora fóliou a vložte ich na teplé miesto, aby ste urýchlili ich klíčenie. Každý deň je potrebné zdvihnúť malý film, ktorý im umožní prístup k nim. Pri sušení musí byť pôda so semenami napojená sprejovou fľašou. Nesmie sa však prežiť. Ak sa pôda objavila na povrchu pôdy z dôvodu nadmernej vlhkosti, opatrne odstráňte hornú vrstvu a upravte pôdu manganistanom draselným.

Starostlivosť o sadenice

Po 3-4 dňoch pri teplote +25 stupňov sa objavia prvé klíčky rajčiakov. Recenzie a fotografie tých, ktorí vysadili prekvapenie sv. Ondreja, svedčia o takej dôležitej črty, ako je absencia potreby dodatočného osvetlenia. Preto, pre intenzívny rast sadeníc paradajok, stačí dať boxy so zelenými výhonkami na parapet.

Je to dôležité! Po odstránení fólie sa pôda vysychá rýchlejšie, preto je potrebné zabezpečiť optimálne podmienky teploty a vlhkosti pre sadenice paradajok.

Po dvoch skutočných listoch sa objaví na klíčku rajčiakov, je potrebné vybrať sadenice.

Opätovné vysadenie klíčky v samostatných hrncoch

Recenzia na paradajku Andrewovo prekvapenie sa odporúča vypestovať sadenice hojne deň pred vyberaním, aby sa potom mohli ľahko oddeliť kúskom zeme. Postup vyžaduje osobitnú starostlivosť. Niekoľko tipov vám pomôže nepoškodiť stonky rajčiakov a neoddialiť ich ďalší rozvoj:

 • ak prehĺbite rajčiakov výhonky pri transplantovaní takmer do listov listnatých, budú mať viac koreňov a stonka sa ešte rozšíri;
 • nemali by ste oddialiť vyberanie - čím skôr boli klíčky transplantované, tým skôr sa prispôsobia a posilnia koreňový systém;
 • aby sa zabránilo infekcii hubami, je dobré dezinfikovať korene sadeníc v slabom roztoku manganistanu draselného;
 • Prvé kŕmenie rajčiakov sa môže vykonať približne týždeň po ponore, keď sa rastliny prispôsobia novému miestu.

Hnojenie sa musí v budúcnosti robiť raz týždenne. Popis rajčiakov Andrew prekvapenie odporúča použiť zriedený hnoj alebo rastlinné výťažky na hnojivo. Súčasne je potrebné vytvrdnúť sadenice rajčiakov, vyberať ich za slnečných dní a postupne zvyšovať čas expozície.

Je to dôležité! Zvlášť potrebné je spôsob tvrdnutia rastlín určených pre otvorené terény.

Premiestňovanie sadeníc na lôžkach

Zdravé sadenice paradajok sa vyznačujú silnými stonkami, veľkými listami a silným koreňovým systémom. Ak sadenice začnú vyhadzovať kvetinové kefy, najneskôr o dva týždne neskôr, musia byť transplantované do skleníka alebo do otvoreného priestoru. Porušenie týchto pojmov povedie k zastaveniu rastu rastlín ak zníženiu ich budúcej produktivity.

Ak nie je možné transplantovať paradajky v tomto období, môžete odstrániť kefku, ktorá sa objavila. Potom môže byť presun na lôžko odložený na ďalší týždeň. V priebehu dvoch mesiacov po transplantácii budú transplantované paradajky prvý zber.

Vysádzanie sadeníc v skleníku

Popis odrody, fotografie a recenzie charakterizujú prekvapenie svätého Ondreja ako veľmi vysokú odrodovú, preto by výška skleníka mala byť dostatočná pre jeho stonky. Lôžka pred výsadbou paradajok je potrebné dobre zahriať. Na nich je položená hnoja a zhora sú pokryté záhradnou zeminou s hrúbkou minimálne 18 cm, medzi hnojom a zemou by mala byť vrstva dreveného popola. Pravidlá pre výsadbu rajčiakových kríkov v skleníku zahŕňajú:

 • optimálny vzor výsadby - 60 cm medzi kríkmi a 40 cm medzi radmi;
 • priaznivé poveternostné podmienky - je lepšie presadiť paradajky v oblačnom počasí, smerom k večeru;
 • optimálna penetrácia kmeňa - ak sú sadenice príliš dlhé, sú umiestnené pozdĺž drážky a posypané zeminou;
 • podväzok rajčiakov na podložky - môžu byť pripravené vopred, aby vysoké stonky boli stabilnejšie a nerušili sa.

Starostlivosť o paradajky

Pestovanie rajčiakov Andreevsky prekvapenie, ako vyplýva z charakteristík a opisu odrody, vyžaduje včasné vykonávanie agrotechnických opatrení:

 • pravidelné zavlažovanie;
 • zavedenie minerálnych a organických obväzov;
 • odstrániť obrovské množstvo bohov;
 • systematické viazanie na podporu v priebehu rastu;
 • tvorba paradajok v 1-2 stonkoch;
 • periodické vetranie skleníka;
 • udržiavanie teploty v rozsahu +30 stupňov;
 • včasné zhromažďovanie paradajok, aby sa zabránilo ich praskaniu.

Recenzie záhradníkov

50-ročná Margarita Panteleeva, KurganPoka nespĺňala lepšiu odrodu chuti ako prekvapivá paradajka Andrewa. Kroviny sú vysoké a silné, rastú až do 2 m. Je dobré, že skleníky sú vysoké a umožňujú vám pestovať také rastliny. Paradajky sú veľké, hmotnosť ovocia dosahuje 600-900 g. Každý keš roste na dvoch stonkách a dáva mnohým nevlastným synom. Polikarpov Mitrofan, 70 rokov starý, Klin Vybral si rajčiak Andrew prekvapenie podľa opisu odrody a neľutoval. Mäsité chutné ovocie, obzvlášť dobré v čerstvých šalátoch. Odroda je úplne nenáročná v starostlivosti, odolná proti škodcom. Každý rok som pestoval paradajky pod filmovými prístreškami Valentina Marelskaya, 54, Vladimir Paradajky odrody Andreevského prekvapenia zapôsobia svojou veľkosťou a ich vkus je jednoducho nádherný. Nezabudnite ich každoročne pestovať, aspoň dve lôžka - na použitie v podobe šalátov a čerstvých štiav. Gennady Korotkov, 67 rokov, Astrachan, vyrastám na otvorených posteliach množstvo Andreevského prekvapenia. Krov zvyšuje až jeden a pol metra, s veľkým plodom - až 900 g, veľmi chutné. Výhodou tejto odrody je jej odolnosť voči chorobám.

záver

Napriek tomu, že odroda rajčiaka Andreevského prekvapenie sa nerozlišuje vysokými výnosmi, získala širokú popularitu pre svoj vynikajúci vkus.