Záhradníctvo

Tomato Taimyr: popis, fotografie, recenzie

Darček pre záhradkárov severozápadných regiónov a Sibíri bol rajčiak Taimyr. Charakteristika a opis odrody naznačujú možnosť pestovania pod filmom a v otvorených posteliach.

Už niekoľko rokov v ranej zrelosti odrody Taimyr potešilo plodiny obyvateľov severných regiónov, a to napriek nestabilnému počasiu, neskorým jarným mrazom a chladnému letu.

Popis odrody

Tomato Taimyr tvorí silné shtambovy kríky malých rozmerov - od 30 do 40 cm s veľkými bublinkovými listami. Vzhľadom na skorú zrelosť odrody sa na začiatku júla objavili početné vaječníky, zhromaždené do čistých kefiek. Vytvárajú sa na kláštoroch, ktoré sa preto nemôžu odstrániť. Každý štetec Taimyr tvorí až 6-7 ovocia. Vzhľadom na studenú odolnosť, jarné mrazy nie sú pre rastliny hrozné, opäť sa zotavujú, pričom z každého kríka dávajú až jeden a pol kilogramov. Rajčiaky sa pri odchode nelíšia a sú stabilné proti fitoftoróze. Kryty tvoria vaječník a prinášajú ovocie až do mrazu.

Silné jasne červené plody paradajok Taimyr sa vyznačujú:

 • zaoblený tvar;
 • hustá štruktúra;
 • malá veľkosť - priemerná hmotnosť ovocia je 70-80 g;
 • skvelá chuť, ktorá harmonicky kombinuje sladkosť a miernu kyslosť;
 • plody odrody Taimyr začínajú zmierovať priateľsky začiatkom augusta;
 • môžu byť odstránené z hnedých krúžkov - perfektne dozrievajú doma;
 • Paradajky Taimyr sú nepostrádateľné v čerstvých šalátoch, ktoré sú skvelé pre zimnú zber.

Vlastnosti odrody

Charakteristika rajčiakov Taimyr poukazuje na niektoré spoločné znaky, ktoré odlišujú odrody s nízkym rastom:

 • napriek kompaktnosti kríkov lepšie spájajú - to im poskytne potrebný prístup vzduchu a slnečného svetla;
 • pomocou zachytenia sa reguluje zaťaženie puzdier, ak je príliš veľa parochov, celá plodina sa nemusí časom dozrievať;
 • pri oplodnení odrody Taimyr s dusíkom je potrebné dbať na to, aby sa krúpy mohli príliš roztiahnuť na úkor obdobia dozrievania a množstva plodiny;
 • vďaka svojmu predčasnému dozrievaniu nie je rajčiak Taimyr vystavený chorobám, ktoré sú typické pre rajčiny v auguste.

Pestovanie sadeníc

V popise rajčiakov sa doporučuje, aby sa Taimyr pestovali sadením. Výsev na semenáčiky sa odohráva okolo polovice apríla, ale môžete ihneď zasiať na lôžkach aj v malých skleníkoch. Vzhľadom na kompaktnosť puzdier nevyžadujú priestranné zariadenia.

Sejacie semená v škatuliach

Keďže odroda Taimyr nepatrí k hybridným odrodám, semená rajčiakov sa môžu zozbierať samostatne. Príprava semien na siatie:

 • mali by byť niekoľko minút namočené v slabom roztoku peroxidu vodíka, zahriaty na +40 stupňov;
 • rozložte na rovný povrch a zakryte vlhkou handrou na klíčenie.

Kmeňové semená rajčiaka sa pestujú v krabiciach plných úrodnej pôdy pripravenej zo zmesi záhradnej pôdy, humusu a piesku. Pôda musí spĺňať tieto požiadavky:

 • byť výživný;
 • ktoré sú dostatočne voľné na to, aby zabezpečili rozvoj klíčky s prístupom k vzduchu;
 • mala by mať slabú kyselinovú reakciu.
Je to dôležité! Pridaním záhradnej pôdy do pôdnej zmesi sa sadivom paradajok umožní prispôsobiť pôdne prostredie pozemku, kde budú pestovať.

Výsadba hrncov

Recenzia mnohých záhradníkov na rajčiakoch Taimyr odporúča pestovať semená priamo v nádrži:

 • rašelinové hrnce;
 • plastové alebo papierové poháre;
 • hrnce s dnom otvoru.

Na dne nádrže je umiestnená drenážna vrstva, ktorá znižuje nebezpečenstvo poškodenia baktérií hubovou chorobou a na neho sa naleje pôda pripravená. Proces výsadby semien v pohároch je jednoduchý:

 • predtým bola pôda navlhčená a pokrytá fóliou;
 • po niekoľkých hodinách bude vlhkosť rovnomerne nasiaknuť celú zem;
 • pomocou špáradlá v každom pohári sa vytvorí výklenok, do ktorého je zasadené jedno semeno;
 • Semená rajčiaka sú posypané na vrchole zeme;
 • miesto pristátia je zvlhčené sprejom;
 • nádoby pokryté priehľadným filmom a vložte na teplé miesto.

Starostlivosť o sadenice

Po výskyte výhonkov Tomato Taimyr film musí byť odstránený, ale nie znížiť teplotu v miestnosti. Pôda musí byť pravidelne navlhčená usadenou vodou, ktorá zabráni jej vysychaniu. Nesmieme zabudnúť, že klíčenie je škodlivé a príliš mokré. O niekoľko dní neskôr, keď rastlina rajčiakov už rastie, je potrebné postupne znižovať teplotu okolia na + 17- + 18 stupňov.

Ak sa semená vysiali v škatuliach, potom by sa po vzhľade dvoch pravých listov malo vypichnúť. Počas tohto postupu je potrebné prehĺbiť sadenice z paradajok na listy, aby sa koreňový systém vyvíjal lepšie a stopka sa stále roztiahne. Počas tohto obdobia, sadenice užitočné ďalšie pokrytie.

Premiestňovanie sadeníc na lôžkach

Charakteristiky paradajok Taimyr umožňuje transplantáciu sadeníc do otvoreného priestoru po prvej dekáde júna. Rastliny v tejto dobe by mali mať silné stonky a vyvinutý koreňový systém. Paradajky sú dobre vysadené v oblastiach, kde sa predtým pestovali kapusta, fazuľa, cibuľa. Nemali by ste ich po zemiakoch a baklažánoch vysadiť kvôli citlivosti všetkých týchto rastlín na rovnaké choroby.

Miesto pre paradajky by malo byť pripravené vopred:

 • spracujte ho na jar s horúcim roztokom modrej vitrioly;
 • oplodnenie lôžok pri kopaní humusom alebo hnilým kompostom, ako aj minerálnych solí;
 • kyslá pôda na požičiavanie;
 • na ťažké pôdy na vykonávanie brúsenia.

V prípade paradajok sa Taimyr vo svojom opise odporúča vysádzať sadenicu - 15 sadeníc na štvorcový meter pôdy, avšak výsadba by nemala byť príliš hrubá. Kruhy musia poskytnúť dostatočné svetlo. Dve hodiny pred výsadbou by mal byť kontajner so sadenicami napojený, aby ste mohli odobrať celý kúsok zeminy zo skla bez toho, aby ste ju vyliali a poškodili korene. Rašelinové hrnce možno do jamiek spustiť pomocou sadeníc. Vedľa semenáčikov by ste mali v budúcnosti okamžite vložiť kolíky na viazanie kríkov.

Je to dôležité! Prerastené stromy rajčiakov sú lepšie vysadené v horizontálnej polohe, akoby "ležali".

Transplantácia sadeníc do skleníkov sa uskutočňuje podľa rovnakých pravidiel ako pre otvorené lôžka. Do skleníkov sa odporúča zavádzať piliny do pôdy. Pre skleníky je tiež dôležité rešpektovať úroveň teploty a vlhkosti.

Starostlivosť o paradajky

Taimyrové paradajky sú nenáročné, ale veľmi dobre reagujú na náležitú starostlivosť.

Zalievanie organizácie

Prvé zalievanie paradajok v Taimyri po transplantácii sa uskutoční asi za 10 dní, neskôr by malo byť pravidelné raz týždenne alebo častejšie, ak nedošlo k dažďu. Pridanie malého množstva popola do vody na zavlažovanie zabráni rajčatám z mnohých chorôb. Po napájaní musíte odstrániť burinu a súčasne uvoľniť pôdu pod krúžkami. V záujme zachovania vlhkosti je potrebné pod puklinami spevniť pôdu, piliny, slamu, kompost. Od začiatku dozrievania by sa malo znížiť plody zavlažovacieho rajčiaka Taimyr.

Režim podávania

Paradajky potrebujú pravidelné kŕmenie. Ak sa sadenice vysadili do úrodnej pôdy, môže byť prvé obloženie odrody Taimyr v troch týždňoch. Rajčiaky dobre reagujú na hnojivo riedené mullein s prídavkom draslíka a soli fosforu. Krmiva je možné podávať kvapalnými kuracími trussami. Všetko kŕmenie by sa malo vykonávať až po hojnom zavlažovaní. Kvôli posilneniu kvetov a vaječníkov počas obdobia kvitnutia je dobrým spôsobom sprejovanie so slabým roztokom kyseliny boritej.

Pestovatelia zeleniny

Polenova Klavdiya, 47 rokov, TomskTomat Taimyr bol už mnoho rokov spokojný s dobrou úrodou, a to napriek tvrdému sibírskemu podnebiu. Je nenáročný a nevyžaduje komplexnú starostlivosť. Každý rok som pestoval sadenice na verande a v júni som ich pestoval na lôžkach. Krovia odrody Taimyr rastú nízke, ale silné a produktívne. Spoločne kvitnite a dajte vaječník. Od konca júla začínam vyberať paradajky. Jedzme ich s potešením čerstvým, taktiež vyrábame zimné solenie. Vladimir Kashtanov, 57, Borovichi. Kroviny je potrebné zviazať, inak sa roztiahnu. Chuť paradajok je vynikajúca, konzumovaná čerstvá. Kruhy, ktoré boli vysadené pod filmom, poskytli úrodu mesiac skôr. Rozmanitosť je dobre prispôsobená našim poveternostným podmienkam Xenia Daraeva, 50 rokov stará, Lomonosov, mám rád rajčiaky Taimyr veľmi, je to malá na fotografii, ale v našich klimatických podmienkach excelentne rastie. V krátkom čase je čas na dozrievanie celej plodiny. Agrotechnika odrody nevyžadujú zložité postupy - čas do vody a krmív.

záver

Tomato Taimyr - veľký výber pre regióny s krátkym chladným letným časom. Pevne dobil lásku záhradníkov vďaka skorému dozrievaniu a vynikajúcej chuti.

Pozrite si video: Shinchan In Hindi HD New Episode 37 Mom Ko Kitne Saare Gifts Mile Cartoon India TV (Septembra 2019).