Záhradníctvo

Pepper Madonna

Sladká paprika je zeleninová plodina, ktorá je obľúbená u záhradníkov. To možno vidieť na takmer každom záhrade. V južných oblastiach našej krajiny existuje veľa fariem, ktoré sa špecializujú na výrobu sladkej papriky. Pre nich, okrem spotrebiteľských kvalít, je výnos tejto zeleniny veľmi dôležitý. Preto ich výber - hybridné odrody.


Výhody sladkej papriky

Sladká paprika - záznam medzi zeleninou o obsahu kyseliny askorbovej. 100 g tejto rastliny je dvojnásobná denná dávka vitamínu C. A ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že toto množstvo obsahuje aj tretinu dennej hodnoty vitamínu A, je zrejmé, že je lepšie, aby sa nenachádzala zelenina na prevenciu mnohých chorôb.

Je to dôležité! Je to kombinácia týchto dvoch vitamínov, ktoré podporujú imunitu na správnej úrovni.

Táto populárna kultúra má nielen veľa odrôd, ale aj hybridy.

Výhody a nevýhody hybridných odrôd

Hybridizácia je kríženie dvoch alebo viacerých odrôd papriky alebo iných plodín, aby sa získali nové vopred definované vlastnosti. Varovanie! Heterotické korenie hybridov sú životne dôležitejšie než bežné odrody.

Nasledujúce výhody hybridov môžu byť zaznamenané.

 • Vysoká odolnosť.
 • Zjednotené ovocie a vynikajúci vzhľad, obe tieto vlastnosti sa nemenia, keď plodina dozrieva.
 • Vysoká plasticita - hybridné rastliny sa dobre prispôsobujú akýmkoľvek rastovým podmienkam a perfektne tolerujú rozmary počasia.
 • Odolnosť voči chorobám.

Hybridy majú niekoľko nevýhod: semená sú drahšie ako odrody, nemôžu byť zozbierané na výsadbu, keďže semenáčiky nebudú opakovať rodičovské znaky a nedosiahnu dobrú úrodu v budúcej sezóne.

Mnoho zahraničných výrobcov dlho vysieva iba semená hybridov papriky napriek ich vysokým nákladom. Tento prístup je plne odôvodnený vyššími nákladmi na kvalitné výrobky. Aj v našej krajine sa často vyberajú hybridné semená na siatie. Jedným z týchto hybridov je sladká paprika Madonna F 1, ktorej recenzie sú väčšinou pozitívne. Aké sú jeho vlastnosti a výhody? Aby sme to pochopili, poskytneme úplný opis a urobíme opis Madonny F 1 papriky, ktorá je uvedená na fotografii.

Popis a vlastnosti

Tento hybrid korenia je zaradený do štátneho registra výberových úspechov v roku 2008 a odporúčaný pre región Severného Kaukazu. Pestujte ho na otvorenom priestranstve a vo skleníku. Madonna F 1 vyrába semienka papriky od francúzskej spoločnosti Tezier, ktorá sa zaoberá produkciou osiva už viac ako dvesto rokov.

Čo môžete povedať o hybridnej paprike Madonna F 1:

 • odroda patrí k prvým, niektorí predajcovia ju uvádzajú ako veľmi skoré - prvé plody dosahujú technickú zrelosť po 2 mesiacoch od klíčenia; biologická zrelosť sa pozoruje 40 dní po vzniku vaječníkov;
 • Bush je silný, v otvorenom poli rastie až na 60 cm, v skleníku je oveľa vyšší, tam môže dosiahnuť výšku metra;
 • rastlina má krátke vnútornosti a je dobre listnatá - ovocie nebude trpieť spálením slnkom;
 • majú tvar srdca, takmer kvádrovitý;
 • farba plodov v technickej a biologickej zrelosti sa značne líši: v prvej fáze sú slonovinou, v druhej stmavujú; tento hybrid korenia je krásny počas prechodného obdobia, keď sa na bledožltom povrchu plodu objaví jemné splachovanie;
 • hrúbka steny je veľká - pri technickej zrelosti dosahuje 5,7 mm, pri plne zrelých plodoch je až 7 mm;
 • veľkosť plodov nezklamala - 7x11 cm, s hmotnosťou do 220 g;
 • chuť v technickej i biologickej zrelosti je veľmi dobrá, mäkká a sladká, obsah cukru v koreni Madonna F 1 dosahuje 5,7%;
 • sú charakterizované vysokým obsahom vitamínov: 165 g kyseliny askorbovej na 100 g plne zrelého ovocia;
 • vymenovanie hybridnej papriky Madonna F 1-universal; ovocie zozbierané v technickej zrelosti, vhodné pre čerstvé šaláty, plnky a dusené výrobky, úplne zrelé - zrušené v marinade;
 • v komerčnej kultivácii sú papriky dopytu vo všetkých štádiách dozrievania: tie, ktoré sa získali v technickej zrelosti, dobre predávajú na trhu s prvotnými výrobkami, úplne zrelé sa úspešne predávajú neskôr;
Varovanie! Vďaka hustým, ale nie tuhým papierom je možné tieto papriky skladovať a prepravovať dlhú dobu bez straty komerčnej kvality.

Popis papriky Madonna F 1 nie je úplný, ak nehovoríme o jeho produkte. Nie je nižšia ako norma medzi bielymi ovocnými hybridnými odrodami - hybridom Fisht a je až 352 centov na hektár. To je o 50 centov viac ako odroda darov Moldavska. Ak dodržiavate vysokú úroveň poľnohospodárskej technológie, môžete z každého hektára zozbierať 50 ton papriky Madonna F 1. Zároveň je produkcia obchodovateľných výrobkov veľmi vysoká - až 97%.

Tento hybrid má svoje nevýhody, ktoré zaznamenali amatérski pestovatelia zeleniny a poľnohospodári.

 • Forma nie je úplne kvádrovitá a tieto ovocie sú najviac požadované.
 • Prehnané ovocie je náchylné na tvorbu malých trhlín, počas skladovania sa pokožka stáva pokrčená.

Často záhradníci odstraňujú všetky ovocie bez toho, aby čakali na biologickú zrelosť, pretože farba krému naznačuje, že paprika Madonna F 1 už dozrela.

Vlastnosti pestovania

Hybridná paprika Madonna F 1 vyžaduje prísne dodržiavanie všetkých poľnohospodárskych postupov. Iba v tomto prípade je možné zozbierať veľké plodiny deklarované výrobcom. Čo potrebuje Madonna F 1?

Na fáze semien

Semená tejto korenie nevyžadujú prípravu na výsev - Tezier sa postaral o všetko a dodával úplne spracovaný materiál. Vzhľadom k tomu, semená nie sú namočené, klíčky trochu dlhšie.

Varovanie! Aby sa paprika zväčšila v čo najkratšom čase, teplota pôdy, v ktorej sú vysiate, by nemala byť nižšia ako 16 stupňov. V tomto prípade sa sadenice objavia za 3 týždne. Pri optimálnej teplote 25 stupňov môžu čakať desiaty deň.

Sójové korenie Madonna F 1 sa najlepšie osijú v samostatných kazetách alebo hrncoch. Táto hybridná odroda je charakterizovaná veľkou rastovou silou a nemá rád konkurentov vedľa nej. Semená zasiate v oddelených kontajneroch uľahčujú transplantáciu sadeníc do zeme bez narušenia koreňov.

Podmienky výsevu:

 • výsev vo voľnej, vlhkej, výživnej pôde do hĺbky 1,5 cm;
 • teplota v noci - 21 stupňov, v deň - od 23 do 27 stupňov. Odchýlka od teplotného režimu o 2 stupne vedie k oneskoreniu rastu 3 dni.
 • veľa svetla - svetlý deň pre korenie by mal trvať 12 hodín, ak je to potrebné, je potrebné dodatočné osvetlenie so žiarovkami;
 • včasné zavlažovanie teplou vodou - paprika netoleruje úplné vysušenie hlinenej kómy;
 • dvojité kŕmenie s kompletným minerálnym hnojivom s nízkymi koncentráciami mikroprvkov.
Varovanie! Sadenica vo veku 55 dní by mala mať približne 12 pravých listov a pichľavých púčikov. Korunkový pušek, ktorý sa nachádza v centrálnej vidlici, musí byť odstránený tak, aby neblokoval vývoj zvyšných plodov.

Výsadba a starostlivosť

Výkonné kríky papriky Madonna F 1 nemajú radi hrubé výsadby. Vo skleníku je vysadená s rozstupom medzi radmi 60 cm a medzi rastlinami - od 40 do 50 cm. Na otvorenom teréne sa nachádzajú 3 až 4 rastliny na meter štvorcový. m.

Varovanie! Pepper miluje teplú zem, preto začať výsadbu sadeníc, keď sa pôda zahreje až na 15 stupňov.

Čo potrebujete Madonna F 1 paprika po vylodení:

 • Svetlé rastliny sa vysádzajú iba v plne osvetlených oblastiach počas dňa.
 • Voda. Pepper netoleruje nadmerné namočenie pôdy, ale veľmi sa jej zalieva. Voda je ohrievaná len slnečnou vodou. Po výsadbe sadeníc a pred vytvorením prvých plodov by mala byť vlhkosť pôdy asi 90%, zatiaľ čo rastie - 80%. Najjednoduchšie je zabezpečiť jej zavedením kvapkajúcej zavlažovania. Počas rastu ovocia na zníženie, a ešte viac zastaviť zalievanie nemôže. Hrúbka plodovej steny priamo závisí od pôdnej vlhkosti. Dobre organizovaný zavlažovací systém a udržiavanie pôdnej vlhkosti na správnej úrovni zvyšujú výťažok Madony F 1 papriky trikrát.
 • Mulčovanie. Stabilizuje teplotu pôdy, chráni ju pred vyprázdňovaním, udržuje ju voľnú a neumožňuje rast plevelov.
 • Kŕmenie. Bez dostatočnej výživy nie je dosiahnutá dobrá úroda korenia. Táto kultúra nemá rád prežitie s dusíkom - listy začínajú rásť na úkor plodiny. Naplňte komplexné minerálne hnojivo korením pomocou povinného zaradenia stopových prvkov. Prvé kŕmenie sa vykonáva po zakorenení sadeníc ďalej - s intervalom 2 týždne. Hnojivo sa rozpúšťa v súlade s pokynmi. Každý kúpeľ potrebuje približne 1 liter roztoku. Ak sa objavia príznaky hniloby vrcholov, potom dusičnan vápenatý bude potrebovať dodatočnú výživu. Ak sa pozoruje chloróza, rastliny potrebujú železo, horčík a bór.
 • Podväzok a tvarovanie. Rastliny, ktoré sú silne zaťažené plodinami, potrebujú podväzok na kolíky alebo šnúry, aby im zabránili v odvrátení sa od zeme. Pepper Madonna F 1 vyžaduje povinnú formáciu. Na otvorenej ploche vedie k jednej stopke, odrezávajúc všetky nevlastné deti. Vo skleníku je dovolené ponechať 2 alebo 3 kmeňov, ale každá vetva musí byť zviazaná. Kvetina korunky trhaná na semenáku.

Tento chutný a krásny korenie sa zamiloval do oboch záhradníkov a poľnohospodárov. S dobrou starostlivosťou poskytuje stabilnú plodinu plodov vhodných na akékoľvek použitie.

Viac informácií o pestovaní korenie Madonna F 1 si môžete pozrieť na videu:

recenzia

Galina, čl. Hot Key láska papriky a čerstvé a konzervované. Na našom južnom slnku rastú veľmi dobre. Madonna F 1 videli semená hybridov na internete. Rozhodol som sa, že sa pokúsim zasiať - obrázok bol veľmi krásny. Cared, ako by mal byť, nezabudol vodu. Moje papriky sa nezhoršili ako na obrázku Maxim, Korenovsk, mám malý pozemok a niekoľko skleníkov. Milujem pestovať paradajky, papriky a baklažány. Dlho sa prešiel na hybridy - sú krásne a plodné, berú ich dobre na trhu. Vyrábam z papriky Atlantic F 1 a Madonna F 1. Ich krovy v okolí vyzerajú veľmi pekne. Zhromažďujem skorú zber Madony a predávam ju na trhu. Zachytenie veľmi dobre, spokojný so zberom.

Pozrite si video: PEPPER IS MADONNA (December 2019).

Загрузка...