Záhradníctvo

Malina Sun

Výsledkom plodných chovateľských prác je množstvo moderných malinových odrôd. Medzi nimi je malina Sunny zvlášť pozoruhodný, popis odrody, fotky a recenzie, ktoré naznačujú nádhernú chuť jeho voňavých bobúľ.

Malina Solnyshko úspešne spojila najlepšie vlastnosti starých ruských odrôd Novost Kuzmina a bulharskej Kostinbrodskej, na základe ktorých sa chovali - dobrá zimná odolnosť, skorá zrelosť, odolnosť voči niektorým plesňovým ochoreniam.

Charakteristická odroda

Malinové kríčky Slnečné sú vysokými, rovnými výhonkami s elegantným zakrivením vrcholu. Kartáčované s rubínovými bobuľami, ktoré používajú mnohí záhradníci ako krásny živý plot. Stonky malinových Slnečných sa vyznačujú miernym pichľavým a nápadným voskovým kvetom, ktorý zabraňuje nadmernému odparovaniu vlhkosti. Mladé výhonky majú zelenú farbu a pri raste nadobúdajú hnedastý odtieň. Nevzťahuje sa na remontantné odrody, malina Sun vykazuje pomerne vysoké výnosy - viac ako 80 c / ha a z jedného krbu je možné zhromaždiť až 1,5 kg.

Popisné odrody a recenzie zahŕňajú maliny Sunny na najlepšie odrody dezertov. Jej jasné, šťavnaté bobule sú rôzne:

 • jemná sladko-kyslá chuť;
 • bohatá bobuľová aróma;
 • zaoblený kužeľovitý tvar;
 • veľká veľkosť - ich hmotnosť dosahuje 4,5 g;
 • vysoký obsah kyseliny askorbovej;
 • univerzálnosť miesta určenia - bobule sa môžu konzumovať čerstvé, spracované a zmrazené;
 • dobrá prenositeľnosť.

Výsadba malín

Malinové kefy majú povrchový koreňový systém, ktorý by sa mal brať do úvahy pri výbere pôdy. Rastú dobre na ľahkej hliny. Pôda v hornej vrstve by mala byť pomerne úrodná, so slabým indikátorom kyslosti. Ak ho chcete znížiť, pôda môže byť predzásobená.

Dátumy výsadby

Kroviny je možné vysadiť kedykoľvek počas vegetačného obdobia. Ale uprednostňované načasovanie výsadby odrôd maliny Sun závisí od klimatických podmienok regiónu. V južných regiónoch s dlhým, teplým jesenným obdobím bude optimálny čas na vysádzanie bobúľ v druhej polovici septembra alebo začiatkom októbra. Pred začiatkom mrazu, sadenice maliny Sunny bude mať čas, aby sa zakorenil a začne rásť na jar spolu. Jarné výsadby sú riskantné, pretože tento čas na juhu je zvyčajne krátky a suchý a púčiky na malinových kríkoch budú kvitnúť skôr, než koreňový systém bude mať čas na rozvoj. Preto mladé sadenice môžu jednoducho zomrieť.

V chladnejších klimatických podmienkach môžu malinové kríky vysadené na jeseň zmraziť. Preto je lepšie preniesť pristátie na dlhú pružinu s vysokou vlhkosťou. Pred nástupom teplých malinových kríkov bude Sunny mať čas sa usadiť. Pôda pre jarné výsadby je lepšie variť na jeseň. Môžete ho oplodniť prirodzeným spôsobom sadením sideratov. Pred mrazom budú mať čas stúpať a počas zimy sa budú plodiť a pod vplyvom pôdnej mikroflóry sa premenia na vynikajúce organické hnojivo pre maliny. Súčasne môžete pripraviť kompost z padlých listov, zvyškov rastlín a potravín.

Výber stránok

Recenzia o malinovej Sunny sa odporúča vybrať si miesto na pristátie v južnej časti lokality - otvorené slnku a chránené pred chladným vetrom. Úroveň osvetlenia kríkov môže byť zvýšená umiestnením radu malín v smere zo severu na juh. Čím viac slnečného žiarenia získajú bobule, tým chutnejšie budú. Ak chcete získať dobré výnosy, maliny by mali byť v zimnom období vybavené silnou snehovou pokrývkou. Nemali by ste pestovať malinový Sunny v oblastiach, kde sa pestovali zemiaky alebo jahody, pretože majú rovnaké ochorenia. Ale po ryže a chokeberry dobre vyrastie.

Patching planting

Otvory na pestovanie odrôd maliny Sun by mal byť pripravený na 2-3 týždne, dodržiavajúc nasledujúce odporúčania:

 • vzdialenosť medzi otvormi by nemala byť menšia ako 1 m a rozstup riadkov až do 2 m;
 • v spodnej časti otvorov je potrebné rozložiť živnú zmes hnojeného hnoja a superfosfátu;
 • zmiešajte ju so záhradnou pôdou a trochou popola.
Je to dôležité! Pri výsadbe malín môžu zlúčeniny obsahujúce dusík poškodiť len oneskorením zakoreňovania sadeníc. Preto ich nepridávajte do nutričného mixu.

Pridávanie príliš veľa popola môže zvýšiť zásaditosť pôdy, čo je tiež škodlivé pre rastliny ako kyslosť. Pri výsadbe nie je možné zakryť hrdlo koreňa príliš veľa, inak by mohlo dôjsť k smrti. Malina Slnečnica by mala byť zasadená tak, aby po zhutnení pôdy jej koreňový golier bol zarovnaný so zemou.

Metóda zadávania

Mnohí záhradníci dávajú prednosť tomu, aby rastlinné maliny Sunny v zákopoch. Hoci metóda výkopu je náročnejšia, má svoje výhody:

 • výsadby sú rovnomernejšie zásobované živinami;
 • malá starostlivosť je uľahčená - zalievanie, pletie medzi radmi, mulčovanie;
 • zvyšuje výnosy krúpov.

Asi 2-3 týždne pred zasadením maliny vyčiarknutý plotom burín a označte ho šnúrou. Šírka výkopu je zvyčajne až 0,5 m a dĺžka zodpovedá veľkosti plotu. Na koncoch výkopu zabezpečte silné podpery, medzi ktorými je napínací drôt pre stonky podväzkov.

Pozrite si video: Rain bi Malina Concert Love Story, How to Avoid the sun 09-11-10 (Júl 2019).