Záhradníctvo

Japonský trpaslík

Prečo sa odroda, ktorá sa nazýva trpaslík, stáva jasnou, ak sa pozriete na výšku kefa, ktorá sotva dosahuje až štyridsať centimetrov.

img "alt =" Japonský trpaslík "src =" baklazhan-yaponskij-karlik.jpg ">

Ale prečo Japonci? Toto je pravdepodobne známe len jeho tvorcovi. Najmä ak si spomeniete, že odroda nie je ani cudzia, ale patrí k rade mrazuvzdorných odrôd baklažánu "Siberian Garden".

Opis odrody japonského trpaslíka

Kompaktnosť kríkov vám umožní pestovať ich hrubšie než iné odrody baklažánu. V množstve od piatich do siedmich krov na meter štvorcový. Vzlet je šesťdesiat centimetrov štyridsať.

Ovocné odrody japonský trpaslík trpaslík volal nemôže byť. Sú to pomerne veľké baklažánové vajce, ktoré rastú dĺžkou až osemnásť centimetrov a vážia až tri stovky gramov.

Súčasne, táto odroda baklažán je skoré dozrievanie, plodina môže byť zozbieraná už štyri mesiace po zasiatí semien pre sadenice.

Koža ovocia je tenká. Maso neobsahuje horkosť, svetlo béžovú farbu, jemnú, bez dutín.

Lahôdka bezproblémová pri pestovaní. Chované na otvorené postele. Dobre reaguje na zalievanie a minerálne doplnky. Úroda bude vyššia, ak použijete lieky, ktoré urýchľujú klíčenie semien a zvyšujú množinu ovocia.

agrotechnika

Pre semenáčika, podobne ako ostatné baklažány, je japonský trpaslík vysadený na konci marca. Semená ošetrené stimulantom sa pestujú v nádobách naplnených úrodnou pôdou alebo špeciálne upraveným substrátom. Môžete vyzdvihnúť rašelinové tablety špeciálne pre baklažán. Vzhľadom na požadovanú kyslosť substrátu od 6,5 do 7,0.

Pri výsadbe v zemi sa semená baklažánu ľahko pokropia zeminou, napojia sa, pokryjú sa netkaným materiálom a umiestnia sa na teplé miesto. Lakteľov milovníkov tepla, takže klíčenie semien vyžaduje teplotu vzduchu 25 stupňov. Je potrebné zabezpečiť, aby bola pôda v semenákoch vždy vlhká, ale nie je nadbytočná voda. V prípade nadmerného napájania sa korene mladých rastlín dusia bez vzduchu a hnijú.

Varovanie! Sušenie substrátu by nemalo byť povolené, ak obsahuje veľkú časť rašeliny.

Sušená rašelina narazí na hrudku, cez ktorú preteká voda bez zastavenia. Výsledkom je, že rastliny suché bez vody. Ak sa stane, že podklad je suchý, hrnce musia byť umiestnené vo vode po dobu dvadsať až tridsať minút, aby sa rašelina zjemnila a znova udržala vlhkosť.

Po sedemdesiatom dňu, koncom mája, sa môže vysadiť japonský trpaslík. V tom čase sa skončil mrazuvzdornosť. Baklažánka rastie lepšie vo voľnom priestranstve, ale ak je pružina oneskorená a teplota vzduchu je stále nízka, je lepšie ju pestovať pod filmom na oblúkoch. Pri zahrievaní je možné fóliu odstrániť.

Pod filmom sa bohužiaľ kondenzuje vlhkosť. Zvýšená vlhkosť vzduchu často spôsobuje choroby húb u baklažánov. Alternatívne môže fólia použiť netkaný materiál, ktorý umožňuje prenikanie vody a vzduchu, ale udržuje si teplo.

Počas vegetačného obdobia sa baklažán musí kŕmiť draslíkom a fosforom. Ak chcete maximalizovať dodávku baktérií živinami do pôdy pred výsadbou, je potrebné zaviesť významné množstvo organickej hmoty: humus, kompost. Po výsadbe sadeníc postele lepšie zamulchirovat. To pomôže zbaviť buriny.

Zo všetkého húsenica baklažánu, najväčších listov. Z ich povrchu sa odparuje oveľa viac vody ako z paradajok alebo zemiakových listov. To je dôvod, prečo baklažán potrebuje pravidelné a hojné zavlažovanie.

Ovoce sa zberajú v mesiacoch august - september. Vzhľadom na vysoký výnos sú najčastejšie povolené na spracovanie na zimnú ťažbu.

Rozmanitosť japonského trpaslíka sa často zamieňa s inou rôznorodosťou baklažánu - kórejského trpaslíka. Naozaj vyzerajú ako kef. Na fotografii nižšie kórejský trpaslík.

S najväčšou pravdepodobnosťou odrody sú zmätené aj predajcovia. Môže sa stať, že namiesto japonského trpaslíka vyrastie kórejský národ na záhrade. Táto odroda tiež nie je zlá, nemali by ste byť príliš nahnevaní.

Oveľa silnejší ako povesť každého baklažánu môže poškodiť takzvaný pas. Peresort sa predáva vám ako bezohľadný nákupca semien baklažánu inej odrody. Pravdepodobne tu musíme tiež povedať "ďakujem", že ide o semená baklažánu, a nie o korenie.

Recenzie záhradníkov

Je to kvôli prevodu, ktoré sa niekedy stretávajú s takými kontrolami, ako sú:

Elena Madina, región Smolensk Kravy som si kúpil semená japonského trpaslíka. Na obraze je fialová a ja som vyrastala nejakú fialovú. Zatiaľ ešte nedospeli, alebo nie je to japonský trpaslík? Toto je úprimná retortácia.

K dispozícii sú tiež tieto:

Igor Neshveyev, mesto japonského trpaslíka Solikamsk Sazhal, vyrástol presne ako na fotografii kórejského trpaslíka. A potom môže dôjsť k pravdepodobnej chybe predajcu, ktorý nechápe, že ide o rozdielne odrody.

Kúpil skutočné semená japonského trpaslíka zanechať ďalšie recenzie.

Lydia Vostrova, Vahrushi Tento rok zasadil japonského trpaslíka. Veľmi rád. Vyrastal takmer bez problémov. Bolo potrebné len vodu a uvoľnenie v čase, ale riadenie Colorado chrobákov. Kruhy neublížili. Zber bol vynikajúci. A jedli sami a za zimu sa točili.