Záhradníctvo

Malinový terén

Malina Terenty bola chovaná ruským chovateľom V.V. Kichina v roku 1994. Odroda je reprezentatívna pre veľkoplodé a shtambovoy maliny. Terenty sa získala v dôsledku interpolácie odrôd Patricia a Tarusa. Od roku 1998 dostala odroda názov a Terenty sa objavil na ruskom trhu.

Vlastnosti odrody

Popis malinovej odrody Terenty:

 • výška púzdra od 120 do 150 cm;
 • silné rovné výhonky klesajúce počas plodu;
 • tmavozelené vlnité listy;
 • veľká plechová doska s ostrými hrotmi;
 • silné stonky bez zužovania na vrchu;
 • na sezónu na malinové 8-10 výhonov nárastu náhrady;
 • slabá tvorba koreňových výhonkov (nie viac ako 5 výhonkov);
 • nedostatok trní;
 • slabé voskovanie na malinových vetvách;
 • svetlozelená kôra s časom stmavne;
 • ovocné puky sa objavujú pozdĺž celej dĺžky vetvy;
 • silné kefy, ktoré tvoria 20-30 vaječníkov.

Popis a fotky maliny Terenty:

 • hmotnosť ovocia od 4 do 10 g, na spodných výhonkoch - až do 12 g;
 • predĺžený kónický tvar;
 • veľké ovocie;
 • svetlé farby;
 • lesklý povrch;
 • veľké drupes s priemerným stupňom adhézie;
 • nezrelé ovocie nemá výraznú chuť;
 • zrelý malina dostane sladkú chuť;
 • po získaní jasnej farby, ovocie potrebuje čas na konečné dozrievanie;
 • jemné mäso.

Bobule odrôd Terenty nie sú vhodné na prepravu. Po odbere sú konzumované čerstvé alebo spracované. V kríkoch v mokrom počasí sa ovocie stáva chrumkavé a plesnivé.

Plodiny zozbierané v počiatočných štádiách. Vo strednom pruhu začína plodnosť na konci júla a trvá 3-4 týždne. Oddelené bobule sú zozbierané do septembra.

Jeden malinový kebus prináša 4-5 kg ​​bobúľ. S priaznivými klimatickými podmienkami a starostlivosťou sa výťažok odrody Terenty zvýši na 8 kg.

Výsadba malín

Variety Terenty vysadené na pripravených plochách s dobrým osvetlením a úrodnou pôdou. Na výsadbu si vyberte zdravé sadenice s 1-2 výhonkami a vyvinuté korene.

Príprava miesta

Malina Terenty uprednostňuje dobre osvetlené oblasti. Pri výsadbe v tieni sú výhonky nakreslené, výnos klesá a chuť bobúľ sa zhoršuje.

Na jednom mieste rastie malina 7-10 rokov, po ktorej je pôda vyčerpaná. Najlepším predchodcom sú obilniny, melóny a strukoviny, cesnak, cibuľa, uhorky.

Tip! Maliny nie sú vysadené po paprike, rajčiakoch a zemiakoch.

Nadmerné výnosy sa dosahujú výsadbou malín v ľahkej, hlinitej pôde, ktorá dobre zachováva vlhkosť. Nižšie oblasti a svahy nie sú vhodné pre maliny kvôli nahromadeniu vlhkosti. Na vyššej pôde kultúry chýba vlhkosť. Umiestnenie podzemnej vody by malo byť od 1,5 m.

Pracovný poriadok

Raspberry Terenty vysadené na jeseň alebo na jar. Príprava jamy začína 2-3 týždne pred výsadbou sadeníc.

Záhradné sadenice sa zakúpia v špecializovaných škôlkach. Pri výbere výsadby venujte pozornosť koreňovému systému. U zdravých sadeníc sú korene elastické, nie suché a nie pomalé.

Výsadba malín Terenty zahŕňa niekoľko fáz:

 1. Najskôr musíte vykopať otvor s priemerom 40 cm a hĺbkou 50 cm.
 2. Medzi rastlinami zostávajú 0,5 m a rady sú umiestnené v kroku 1,5 m.
 3. Hnojivá sa pridávajú do hornej vrstvy pôdy. 10 kg humusu, 500 g popola z dreva, 50 g dvojitého superfosfátu a draselnej soli sa zavedie do každej jamy.
 4. Korene sadeníc sa ponoria do zmesi mullein a hliny. Na zlepšenie miery prežitia rastlín pomáhajú rastové faktory Kornevin.
 5. Maliny sú rezané a ponechané vo výške 30 cm.
 6. Sadenice sa umiestnia do jamy tak, aby koreňový krk bol na úrovni zeme, korene sú pokryté zeminou.
 7. Pôda je zhutnená a bohato napojená na maliny.
 8. Keď sa voda absorbuje, pôda sa mulčuje humusom alebo sušenou slamou.

Ďalšou možnosťou je vykopať výkop s hĺbkou 0,3 ma šírkou 0,6 m. V spodnej časti zákopu sa umiestni hnilý hnoj do vrstvy 10 cm, superfosfátu a úrodnej pôdy. Maliny sú vysadené rovnakým spôsobom a dobre napojené.

Starostlivosť o stupeň

Rozmanitosť Terenty dáva vysoký výnos s neustálou starostlivosťou. Kríky potrebujú zalievanie a kŕmenie. Na jar a na jeseň rezu maliny. Napriek odolnosti odrody voči chorobám sa odporúča dodržiavať opatrenia na ich prevenciu.

Zalievanie a kŕmenie

Štandardné maliny netolerujú sucho a teplo. Pri neprítomnosti zrážok sa krúpy napúšťajú každý týždeň teplou destilovanou vodou.

Odporúčaná intenzita zavlažovania malín Terenty:

 • koncom mája sa do kríka prenesú 3 litre vody;
 • v júni a júli sa maliny dvakrát mesačne napojia na 6 litrov vody;
 • až do polovice augusta vykoná jedno zalievanie.

V októbri sa v zimnej dobe zrnie maliny. Vzhľadom na vlhkosť rastliny bude lepšie znášať mrazy a na jar sa začne aktívne rozvíjať.

Po zalievaní malín sa pôda uvoľní, aby rastliny mohli lepšie usadiť živiny. Ak chcete zachovať obsah vlhkosti v pôde, pomôžete mulčovanie s humusom alebo slamou.

Raspberry Terenty kŕmené minerálnymi hnojivami a organickými. Na jar výsadby napojená s roztokom mullein v pomere 1:15.

Počas obdobia plodenia sú v zemi uložené 30 g superfosfátu a draselnej soli na 1 m.2, Na jeseň vykopávajú pôdu, oplodia ju humusom a popolom z dreva.

prerezávanie

Na jar, v blízkosti maliny, Terenty odrezáva zmrazené vetvy. 8-10 výhonkov zostáva na púšti, skrátia sa o 15 cm. Znížením počtu výhonkov sa získajú väčšie maliny.

Podzimné prerezané dvojročné výhonky, ktoré priniesli bobule. Mladé slabé výhonky sú tiež odstránené, pretože nebudú prežiť zimu. Orezané malinové vetvy sú spálené, aby sa zabránilo šíreniu chorôb a škodcov.

Ochrana pred chorobami a škodcami

Podľa opisu odrody, fotografií a recenzií, malina Terenty je odolná proti vírusovým ochoreniam v porovnaní s rodičovskými odrodami. Ide o najnebezpečnejšiu skupinu chorôb, ktoré nie sú liečiteľné. V postihnutých kríkoch sa pozoruje zriedenie výhonkov a pomalý vývoj. Sú vykopané a spálené a pod novým pristátím vyberajú maliny iné miesto.

Raspberry Terenty je odolný proti plesňovým infekciám, ale potrebuje pravidelnú profylaxiu. Uistite sa, že normalizujete zalievanie a včas odstráňte prebytočné výhonky. S rozširovaním plesňových infekcií maliny ošetrené liekmi medikmi.

Je to dôležité! Malina priťahuje gallitídu, morušku, malinový chrobák, vošky.

Od škodcov účinných insekticídov Aktellik a Karbofos. Na prevenciu výsadby liečených drogami na začiatku jari a neskorej jesene. V lete sú maliny práškové s tabakovým prachom alebo popolom.

Útulok na zimu

Podľa popisu odrody maliny, Terenty cíti dobre v chladnom podnebí s úkrytom na zimu. V zime s malým snehom zmraziť korene rastlín, čo vedie k ich smrti. Pri teplotách nižších ako -30 ° C zomrie zemná časť maliny.

Malina strieľa Terentiy ohýba na zem začiatkom jesene. Neskôr sa pobočky starnú a strácajú flexibilitu.

Pri neprítomnosti snehovej pokrývky sú kríky pokryté agrofibrom. Odstráni sa po tom, čo sa sneh topí, takže sa maliny nezlomia.

Hodnotenie záhradníkov

Marina, 48 rokov, Kirov, dlho si vybrali odrody na malinové stromy v krajine. V dôsledku toho sme sa zastavili u maliny Terenti podľa popisu odrody, fotografií a recenzií. Sadenice sa dobre usadili a začali rásť. Chuť maliny vo výške. Bobule sa dostávajú do predaja a do domácich príprav. Džem je obzvlášť chutný Vladimir, 59, Volgograd Zoberme si kultivar maliny Terenty jeden z najlepších na jeho mieste. Spočiatku som ho videl na svojom susedovi, páčilo sa mi vzhľad a chuť ovocia. Trieda neublíži, pozitívne reaguje na organické vrchné obväzy. Nenechajte sa vyhnúť krížiam, aby ste získali veľkú úrodu Elizaveta vo veku 25 rokov, Krasnodar, kúpili malinovú odrodu Terenty v škôlke na pestovanie svojich rodičov v krajine. Vopred vybraná malina Terenty podľa popisu a fotografie. Rozmanitosť priťahovala veľké bobule a nezaujatosť. Pravidelne vylejeme maliny do sucha, prinášame popol z dreva a kompost. Budúci rok plánujeme rozšíriť priestor pod jeho pristátie. Bobule sú veľmi obľúbené u detí a sú vhodné pre domáce prípravky.

záver

Raspberry Terenty sa vyznačuje veľkým ovocím a odolnosťou voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Kroviny sa starajú o zalievanie a zavádzanie živín. Na zimu sú maliny pokryté a pokryté. Trieda bude vhodná na pestovanie na sezónnych vískoch. Bobule netolerujú prepravu a spracúvajú ihneď po zbere.