Záhradníctvo

Tomato Diabolic: recenzie + fotky

Paradajky - takú zeleninu, bez ktorej si nemožno predstaviť zeleninovú záhradu. Dokonca aj vtedy, keď bola dacha usporiadaná hlavne pre relaxáciu a príjemnú komunikáciu s prírodou, skôr či neskôr budete chcieť pestovať niečo vlastné, chutné a svieže. A samozrejme chcem začať s paradajkami - keďže medzi nimi možno nájsť odrody, ktoré nevyžadujú intenzívnu starostlivosť, jemné znalosti o agrotechnickej kultúre a preto netrvajú veľa času a úsilia. Tu sú len odrody a hybridy paradajok dnes rozvedený toľko, že začiatočníci, možno, nie je vôbec schopný vysporiadať sa s nimi všetci. Napokon, koľko rôznych charakteristík treba brať do úvahy. A ak sa ukáže, že si vyberiete atraktívny tvar, farbu a veľkosť, potom stále potrebujú rásť a priniesť do dospelosti, aby sa nezhoršili a mohli by potešiť množstvo ovocia.

Tí záhradníci, ktorí sú primárne priťahovaní výnosom z rajčiakov a odolnosťou voči chorobám, odporúčajú bližšie pozrieť na paradajkové hybridy. Sú známi svojou nepríjemnosťou a výnosom. Jeden z najznámejších hybridov, známych z tohto pohľadu, je Diabolická paradajka, ktorej vlastnosti a opis odrody bude podrobne popísaný nižšie.

Hybridný popis

Samozrejme, že hybrid paradajok s takým pochybným názvom sa mohol objaviť len v zahraničí. Diabolic je pomerne nový vývoj japonských chovateľov zo Sakaty. Aj keď v roku 2008 tento hybrid bol dokonca zaradený do štátneho registra Ruska, ktorý nepriamo potvrdzuje svoje zaslúžené kvality.

POZOR! Japonskí vedci sú známi svojim rozvojom v oblasti výroby osiva zeleniny av tomto ohľade niekedy dokonca prekonávajú holandských alebo amerických vývojárov.

Tomato Diabolic sa odporúča na pestovanie v otvorenom priestore regiónu Severného Kaukazu. Samozrejme, s rovnakým úspechom sa dá určite pestovať aj v iných južných oblastiach, ale vo väčších severných šírkach bude pravdepodobne potrebovať prístrešky. Okrem toho, že je na južnom pásme rozmiestnený na otvorenom teréne, je veľmi príťažlivý na množstvo slnečného žiarenia a pri nedostatku svetla nemôže vykazovať najlepšie výnosy. Aj keď ani najlepší z jeho výnosov pre mnohých nebude, možno bude konečným snom.

Rastliny tohto hybridu sú determinantné, to znamená, že sú obmedzené rastom a v určitom bode ich vývoj zastaví posledná kvetinová kefa vytvorená na vrchu. Často sa kríky rajčiakov tohto typu nelíšia vo veľkom počte nevlastných synov, a to je práve hybridný Diabolic. Nie je potrebné ho odovzdávať, hoci to ešte musíš zviazať. Vzhľadom k tomu, Bush výšky tohto rajčiaka môže vyrastie až 150-160 cm. Samotné rastliny sú pomerne silné a dobre listnaté.

Kvetenstvo je zložité, má vzhľad kefy, ktoré môžu tvoriť až 10 alebo viac rajčiakov. Stonky však ako listy, stredne veľké. Stonka má kĺb.

Ak hovoríme o čase dozrievania, paradajkový Diabolic možno pripísať stredne skorým a stredne zrením paradajkam. V priemere od okamihu vzniku plných výhonkov až po začiatok dozrievania rajčiakov prechádza 100-110 dní. Plody môžu byť natiahnuté po dobu jedného mesiaca alebo dlhšie.

Charakteristickým rysom tohto hybridu je zvýšený výnos, ktorý sa javí ako rekord dokonca aj na pozadí ostatných hybridov paradajok, ktoré sú známe pre túto charakteristiku. Samozrejme, veľa závisí od podmienok pestovania. Ale potenciálne s jedným štvorcovým metrami pestovania rajčiakov Diabolic môžete získať 20 kg alebo viac paradajok.

Varovanie! Tento ukazovateľ sa môže mierne znižovať pri vysadení v priteny, ale aj v týchto prípadoch bude úrodu viac než slušná.

Ďalším atraktívnym znakom paradajok Diabolic je jeho odolnosť voči širokému spektru chorôb.

 • Vykazuje zvýšenú odolnosť voči fusarium a verticillio vädnutiu.
 • Odolná voči rôznym druhom nematód koreňov.
 • Výborne odoláva šedému listu a bakteriálnym škvrnám.
 • Zvyšuje odolnosť voči celému súboru topovírusov (TSWW, TCSV, GRSV, INSV), vírusovým ochoreniam, proti ktorým v súčasnosti neexistujú žiadne metódy liečby.

Tomato Diabolic má tiež dobrý vývoj a súbor plodov pri nízkych teplotách aj pri vysokých teplotách.

Vlastnosti ovocia

Rajčiaky tohto hybridu sa vyznačujú týmito vlastnosťami:

 • Tvar rajčiakov je eliptický, obyčajne nazývaný jednoducho smotanou, aj keď za určitých podmienok môže byť označovaný ako korenie.
 • Nezrelé ovocie sa vyznačuje svetlomzeleným sfarbením a v plnej zrelosti získa paradajky štandardnú červenú farbu.
 • Stonku chýba zelená škvrna aj v štádiu technickej vyspelosti.
 • Diabolické paradajky majú veľmi hustú dužinu a hladkú a silnú pleť. Obsah sušiny je 5,0 - 7,2%.
 • V ovocí nie je toľko semien - existuje okolo 2-3 hniezd.
 • Pri veľkosti sú diabolické paradajky tiež klasický krém - priemerná hmotnosť jedného ovocia je 100 gramov. Niektoré veľmi veľké vzorky plodov v spodných častiach kefiek rastú až na 130-140 gramov.
 • Plody sú schopné zostať dobre na rukách po dlhú dobu.
 • Chuť môže byť nazvaná dobrá, aj keď v nej môžu chýbať sladkosti. Podľa obsahu celkového cukru je to stredná - 3,0 - 3,9% z celkovej hmotnosti ovocia.
 • Paradajky Diabolic môžu byť tiež použité na šaláty, ale sú vynikajúce pre použitie v rôznych konzervovaných potravinách - nakladačky, marinády a ďalšie prípravky. Vzhľadom na hustú buničinu si zachovajú svoj tvar dobre aj v rezanej forme. Rajčiaky tohto hybridu sú tiež ideálne na sušenie a znetvorenie.
 • Diabolické paradajky sú dobre zachované a tolerujú prepravu.

V kombinácii s vysokým výnosom a výbornou odolnosťou voči chorobám je Diabolic výborným, veľmi sľubným hybridom pre priemyselné pestovanie.

Funkcie starostlivosti

Na sadeníc má rajčiak Diabolic zmysel zasiať sa od začiatku marca. Aj v marci pred objavením sa prvých skutočných listov sadeníc sa vyžaduje dodatočné osvetlenie najmenej 12 hodín denne. Je ospravedlnenie, aby sa semená rajčiaka vysiali v malých miskách, aby sa neskôr dali vyberať v oddelených hrncoch. Zber a presádzanie sadeníc paradajok je dobré.

Ak použijete čerstvú úrodnú pôdu na pestovanie sadeníc, nie je potrebné ju kŕmiť pred vysadením na trvalé miesto. Najdôležitejšou vecou je poskytnúť mladým rastlinám rajčiaka maximálne osvetlenie, mierne teplo a mierne napájanie bez nadmernej vlhkosti.

Tip! Pri výsadbe sadenice paradajok Diabolic na otvorenom teréne pre každý štvorcový meter lôžok, rastlín nie viac ako 4 - 5 rastlín.

Počas celej vegetačnej sezóny sú potrebné ďalšie tri krmivá: pred, po kvitnutí a počas nalievania ovocia. Zvyšok starostlivosti o paradajky Diabolic sa v podstate nelíši od starostlivosti o ostatné paradajky.

Recenzie záhradníkov

Hybridný paradajok Diabolic spôsobuje pozitívnu spätnú väzbu od väčšiny záhradníkov - ľudia ako odolnosť paradajok voči chorobám, nekonečná kultivácia a vysoké výnosy.

Svetlana, 49 rokov, Voronež, Dazabolik paradajka bola vysadená v minulom roku. Kvalita semien je samozrejme vynikajúca - všetko sa objavilo v tomto a tvorí - stopercentné klíčenie. Napriek tomu japonská kvalita. Sadenice rástli bez problémov, keby vyšli pomerne vysokí a silní, priniesli veľa vaječníkov. Je pravda, že nie všetky z nich mali čas dozrieť, takže nabudúce budem zasievať semená skoro a rastliny sadeníc pod kryty filmov. V jednej štetke bolo 6 až 10 pomerne veľkých plodov vo forme krémov, veľmi hustých a vyrovnaných. Paradajky chutia čerstvé, byť úprimné, nie veľmi dobré, ale sú vhodné len na konzervovanie. A taktiež som rád zasial na zimu paradajky - ukáže sa to tak báječné - a tak z tejto odrody sa predvalky ukázali ako veľmi úspešné. Páčilo sa mi, že tieto paradajky nič neublížili, v auguste v noci utrpel pokles teploty bez akýchkoľvek problémov. A práve obdobie plodov bolo veľmi rozšírené, ak nie pre chlad, dlho by prinášali ovocie - kvety a vaječníky boli plné .. Vladimir, 54, Armavir Samozrejme, rajčiaky samozrejme najprv zjedu všetky v lete, ale napokon by sme mali premýšľať aj o zime. A najkvalitnejšie paradajky nie sú vždy najplodnejšie. Preto som si vybral Diaboliku za dobrú žatvu a ja som sa nemýlil. Paradajka zodpovedala všetkým svojim deklarovaným vlastnostiam a všetky jeho plody boli bezpečne položené na všetky druhy zvratov: adzhiki, marinády, lecho a iné. Diana, 29, Pyatigorsk pestujte ju vo vašej záhrade. Kroviny sadeníc boli veľmi silné a zdravé. Zasadili sme ich v máji na postele a napriek studenej noci prežili všetky kríky, nikto z nich nezomrel. Paradajky začali dozrieť koncom júla, kefy s ovocím vyzerali veľmi pekne na kroviach. Moja matka a ja sme boli úplne spokojní so zberom.

záver

Pozrite sa bližšie na diabolické paradajky, ak ste unavení z boja s mnohými chorobami a škodcami zo zeleniny. Nevyžaduje žiadne spracovanie a budete spokojní s dobrou žatvou zdravých, bez chémie zeleniny.

Pozrite si video: The Great Gildersleeve: Jolly Boys Falling Out The Football Game Gildy Sponsors the Opera (Jún 2020).

Загрузка...