Záhradníctvo

Tomato Danko: recenzie, fotografie, výnos

Najkvalitnejšie sú veľkoplodé ružové paradajky, plody, ktoré sa podobajú tvaru srdca. Práve to vyzerá Dankoho paradajka: veľké, mäsité ovocie s tenkou kožou jasne ružovej farby, sladkou buničinou a silnou arómou. Rozmanitosť Danko je považovaná za šalát, rovnako ako všetky ružovo-ovocné paradajky, odporúča sa použiť čerstvé, používané na výrobu letných šalátov, lecho, pasty a omáčky. Ale aj chuťové vlastnosti tohto rajčiaka sa stali zárukou jeho popularity - Danko je veľmi nenáročný a môže sa pestovať v takmer ľubovoľnom regióne av akomkoľvek podnebí.

Podrobný opis a opis odrody rajčiaka Danko sú uvedené v tomto článku. Tu nájdete aj zoznam silných a slabých vlastností paradajky, naučte sa pestovať a ako zvýšiť výnos.

Popis odrody

Tí, ktorí vysadili Danko aspoň raz na svojom spiknutí, sa určite vrátia k tomuto paradajku. Paradajky nie sú vysoko výnosné, ale prinášajú ovocie neustále, bez ohľadu na klimatické a iné vonkajšie faktory.

Varovanie! Je jednoducho nemožné si nevšimnúť alebo si spomenúť na Dankovu paradajku. Krásne, obložené paradajky v tvare srdca, maľované malinovou farbou, vystupujú medzi červenými, žltými a dokonca aj čiernymi náprotivkami.

Rôzne rajčiaky Danko priniesli domácich chovateľov a patrí k rajčatám sibírskych výberov. Znamená to, že paradajka toleruje veľmi nízke teploty a nedostatok slnečného žiarenia, že nie je príťažlivý voči zloženiu pôdy a je pripravený na akékoľvek zmeny počasia.

Charakteristické odrody Danko:

 • rajčiak je determinantný typ, to znamená, že kríky majú koncový bod rastu;
 • výška krídiel je malá - asi 50 cm, sú kompaktné, nie príliš hrubé;
 • rôznorodý univerzálny účel: vhodný na pestovanie v pôde av skleníku (v skleníkoch rajčiaky môžu rásť až do 120 cm);
 • doba dozrievania ovocia je stredne skoro - po 110 dňoch od vzniku semien, rajčiaky začnú prechádzať ružovou;
 • Odporúča sa vytvoriť Danko púzdra v 3-4 stonkách - to výrazne zvýši výťažok paradajok;
 • Pasynkovat paradajka nie je potrebné, keď pestuje v skleníkoch môže potrebovať podporu;
 • Odroda Danko toleruje nielen zimu, ale aj ťažké sucho, letné teplo;
 • najväčšie rajčiaky sa vytvárajú v nižších rastlinách;
 • tvar ovocia je v tvare srdca, povrch s sotva viditeľným rebrovaním;
 • farba nezrelé paradajky je svetlo zelená, keď dozrievajú paradajky, sú červeno-oranžové, majú tmavozelený bod v blízkosti stonky;
 • priemerná hmotnosť ovocia závisí od spôsobu pestovania: v pôde - 250 gramov, v skleníkoch - okolo 400 gramov;
 • Chuť paradajok Danko je výborná, buničina je sladká, hustá, veľmi sladká;
 • kôra na plodoch je tenká, takže Danko nie je vhodný na dlhodobé skladovanie a prepravu;
 • Vymenovanie paradajkového šalátu - najlepšie je jesť čerstvé;
 • Výnos rajčín Danko ukazuje priemer - asi 3-3,5 kg na kefu;
 • vzhľad rajčiaka Danko je dobrý, ale kvôli tenkej pleti často prasknú;
 • odroda má dobrú odolnosť voči chorobám "paradajok", ktoré sú zriedka postihnuté škodcami;
 • vďaka skorým dozrievaním džúsov je rajčiak zriedkavejšie neskoro, čoho vrcholom je august.

Je to dôležité! Výťažok veľkoplodých ružových paradajok možno ľahko zvýšiť, ak rastl viac ako štyri kefy na meter štvorcový pôdy. Takáto schéma výsadby umožní zhromažďovať až 10 kg z kroviny.

Silné a slabé stránky

Hodnotenia Tomato Danko sú väčšinou pozitívne. Jeho univerzálnosť je považovaná za najdôležitejšiu kvalitu tejto odrody: je možné pestovať Danko na otvorenom teréne v ktoromkoľvek regióne Ruska (od juhu po Ural), tento paradajok je tiež vhodný na pestovanie v skleníku, nevyžaduje veľa svetla a tepla pre normálny vývoj.

Rajče Danko majú niekoľko dôležitých výhod, napríklad:

 • vynikajúca chuť;
 • krásny vzhľad ovocia (o čom svedčí fotografia z článku);
 • veľké veľkosti rajčiakov;
 • kompaktné puzdrá;
 • dobrý výnos;
 • odolnosť voči rôznym chorobám a odolnosť voči škodcom;
 • schopnosť priniesť ovocie v náročných klimatických podmienkach (či už ide o intenzívne teplo, vysokú vlhkosť, sucho alebo neobvykle nízke teploty v lete).
Je to dôležité! Ďalšou výhodou paradajok Danko je schopnosť ovocia dozrieť pri izbovej teplote. Táto kvalita vám umožňuje zachrániť zber v severných oblastiach, kde leto končí veľmi rýchlo.

Je zrejmé, že opis daného druhu Danko nebude bez chyb. Koniec koncov, rovnako ako všetky ružové paradajky, tento paradajok netoleruje dopravu, je nevhodný na pestovanie v priemyselnom meradle, môže prasknúť nadmernej vlhkosti pôdy.

Hoci odroda Danko je schopná priniesť ovocie za zlých podmienok, ale výťažok z paradajok prudko klesne súčasne - plody sa začnú tvoriť v obmedzených množstvách. Zložitosť agrotechnológie spočíva v tom, že rajčiaky rastú v skleníkoch silnejšími, takže ich kríky budú musieť byť viazané alebo hľadané pre ich podporu.

Tip! Nie je potrebné pestovať také paradajky ako Danko vo veľkých množstvách, pretože ich ovocie je určené na čerstvú spotrebu, okrem toho sa nedajú dlhšie skladovať. Pre malú rodinu stačí niekoľko malých kríkov tejto odrody.

Agrotechnické techniky

Technológia pestovania rajčiaka Danko bude do značnej miery závisieť od regiónu, pretože v závislosti od tejto zmeny sa vyskytne doba výsadby, opatrenia na starostlivosť a zber. Hoci rajčiaky a nenáročné od prírody, ale očakávať vysoké výnosy od Danko, bez toho aby mu venoval akúkoľvek pozornosť, je hlúpy. Rovnako ako všetky kultivované rastliny, to rajčiaky miluje byť starostlivosť o: kŕmené, napojené, a tak ďalej.

Ako správne sadiť paradajky

Danko v Rusku pestuje len sadenice. Preto prvou záležitosťou, ktorú by mal urobiť záhradník, je nakúpiť Dankovu semená paradajok a zasiať ich na sadenice.

Načasovanie výsevu semien rajčín závisí od podnebia v konkrétnych regiónoch. V strednej časti krajiny sa na začiatku marca zasiate rané zrelé paradajky. Príprava osiva na výsadbu sa môže uskutočniť už v posledných mesiacoch februára.

Paradajky Danko - pomerne bežná odroda, takže nájdenie semien na predaj bude jednoduché. Uprednostnenie je lepšie poskytnúť ošetrený výsadbový materiál, úplne pripravený na pestovanie.

Ak záhradník nezávisle zhromaždil semená rajčiaka alebo kúpil suroviny, nemôžete ignorovať pravidlá pre prípravu paradajok na výsadbu:

 • odmietnutie prázdnych semien;
 • zahrievanie sadivového materiálu;
 • dezinfekcia rajčiakov roztokom manganistanu draselného, ​​horúcou vodou alebo inými prostriedkami;
 • stimulácia klíčenia namočením semien rajčiaka v biostimulantoch (ako je napríklad Epin alebo aloe šťava);
 • klíčenie vo vlhkom a teplom prostredí.
Je to dôležité! Semená rajčiakov, ktoré sú staršie ako tri alebo štyri roky, sa odporúčajú stratifikovať pred výsadbou - stoja nejaký čas v chladničke.

Sadenie paradajok Danko potrebujú vo voľnej a výživnej pôde, ktorá je schopná prechádzať vzduchom a vlhkosťou. Zmes pre semenáčika sa ľahko pripravuje: na to sa záhradná zemina zmieša s pilinami alebo rašelinou, pridá sa piesok na uvoľnenie, oplodňuje minerálnymi zložkami vo forme draslíka a fosforu alebo sa používa organická hmota (drevený popol, vápno, humus).

Sadenice Danko nevyhnutne potrebujú potápať, keď paradajka bude mať prvý pár pravých listov. Tento proces pomáha predchádzať rozťahovaniu paradajok (čo sa často stáva so sadenicami v dôsledku nedostatku svetla v severných oblastiach krajiny) a stimuluje koreňový systém (bočné korene začínajú aktívne rásť).

Varovanie! Pred vysadením do zeme musia byť sadenice paradajok vytvrdené, to znamená, že sú pripravované na chladnejšiu teplotu na ulici. Zárodky skleníkových paradajok sa musia tiež zmierniť, čo zlepší ich adaptáciu po transplantácii.

Dankove sadenice na paradajky sa dostanú na zem, keď sa pôda zahreje na +10 stupňov a hrozba nočného mrazu je preč (na severe krajiny sa sadenie začne až do 10. júna). Optimálna schéma výsadby je 4 kefy na meter štvorcový, ale tieto rastliny môžete pestovať hustšie.

Rajčiaky sa prepravujú do skleníkov okolo dvadsiateho mája (v južnom Rusku sa to robí pár týždňov skôr). Nie je potrebné vysadiť Danko príliš tesne, rovnako ako v skleníkových podmienkach rastú tieto paradajky silnejšie. Tiež je potrebné premýšľať o tom, ako zviazať vysoké kríky.

Ako sa starať o výsadbu

Danko odroda rajčín je naozaj nenáročná v porovnaní s ostatnými ružovými ovocnými a srdcovými paradajkami. To však neznamená, že by sa kríky nemuseli starať o všetky - rovnako ako všetky paradajky, Danko potrebuje neustálu pozornosť záhradníka.

Starostlivosť o paradajky je nasledovná:

 1. Glazúra. Paradajky sú napojené na pôdu. Toto sa najlepšie robí vo večerných hodinách, keď klesne teplo. Voda na zavlažovanie je oddelená, teplá. Danko toleruje obdobia sucha, ale záhradník musí pochopiť, že to určite ovplyvní veľkosť a počet ovocia.
 2. Danko tvoria a odstránili všetky výhonky, okrem prvých troch alebo štyroch. Ak sa tak nestane, plodnosť rastlín bude slabá.
 3. Paradajky sa musia odstrániť, kŕmené, zemina medzi radmi sa pravidelne uvoľňuje a zabráni ich praskaniu. Ak chcete ušetriť svoj vlastný čas a úsilie, môže záhradník použiť mulčovanie, ktoré chráni pôdu pred vyschnutím a zabraňuje rastu trávy.
 4. Hnojivá sa musia aplikovať niekoľkokrát v sezóne s využitím organických aj minerálnych komplexov. Záhradník by nemal preháňať s dusíkatými doplnkami, pretože vedie len k zvýšeniu zelenej hmotnosti (keby boli krásne, ale na nich by sa netvorili paradajky).
 5. Ak sa zaznamenajú stopy choroby, je potrebné rajčiaky ihneď ošetriť špeciálnym činidlom. Aby sa zabránilo infekcii Danko, je lepšie vykonať preventívne postrekovanie kríkov pred tým, než kvitnú.
 6. Krovy rastúce v skleníkoch, zviazané. Ak sú na zemi paradajky viazané s množstvom ovocia, môžu byť tiež zviazané, aby sa výhonky neodlomili.
 7. Plodiny sa zozbierajú včas, nezabudneme na náchylnosť ovocia Danko k praskaniu.
Je to dôležité! Prehľady výnosov z rajčiaka Danko sú pozitívne len medzi tými, ktorí v letných mesiacoch venovali dostatok času a pozornosti na krovia - to dokazuje aj fotografia ovocia.

odvolanie

Julia Viktorovna, Samara Danko rastie v mojom vidieckom dome asi päť rokov. Táto paradajka je celkom šťastná. Výber ružových paradajok pre podnebie Uralu nie je taký veľký: takmer všetky odrody sa odporúčajú pestovať v skleníku. Nemám príležitosť prísť každý deň do krajiny, aby som vysielal skleník a staral sa o paradajky v ňom. Preto som vybral Danko, pretože je vhodný pre otvorené terény. Táto rajčiaka ma potešila: plodina je stabilná, plody sú chutné a pomerne veľké.

záver

Danko je rajčiaková odroda ideálna pre záhradkárov a letných obyvateľov z chladných regiónov Ruska, hoci tento paradajok je schopný odolať teplu a suchu. Odporúča sa pestovať túto odrodu v priemyselnom meradle, pretože plody sa rýchlo zhoršujú a rozpadajú počas prepravy. Paradajka je veľmi vytrvalá, nenáročná, krásna a chutná - čo ešte potrebuje záhradník!